Windows 10 Temaları Nasıl Yüklenir - evham.net | evhamlı blog
Manşet Windows

Windows 10 Temaları Nasıl Yüklenir

Windows 10 Temaları Nasıl Yüklenir

Windows’a 3. taraf teması veya Görsel Stil yüklemek, yeni başlayanlar için karmaşık ve korkutucu bir süreç olabilir. Özellikle konu kayıt defteri dosyalarıyla yama yapmak ve uğraşmak söz konusu olduğunda. Bu eğitim, ilk zamanlayıcıların özel Görsel Stiller yüklemek için Windows 10 PC’lerine yama yapmalarını kolaylaştırmak için işleri parçalayacaktır.

Okumaya Devam Edin : 15 Adet En İyi Windows 10 Teması

Yeni Bir Temaya 4 Adım:

  1. Windows Derlemenizi öğrenin
  2. Bir sistem geri yükleme noktası oluşturun
  3. UXThemePatcher kullanarak sisteminizi yamalayın
  4. 3. taraf temanızın .temasını çalıştırın

1. Windows yapınızı bulun

Şu anda, Windows 10’un belirli yapıları için oluşturulan temalar diğer yapılarla uyumlu değildir. Hangi Windows sürümüne sahip olduğunuzu öğrenmek  için başlat menüsüne winver yazın ve enter tuşuna basın.

Windows sürümü

Diğer yapılar için üçüncü taraf temaları kullanmaya devam edebilirsiniz ancak doğru yamalı ve tema kombinasyonunu kullandığınızdan emin olun. Örneğin, sisteminiz 10586 derlemesi için yamalıyken 10586’dan önceki Windows derlemeleri için yapılmış bir temayı KULLANMAYIN ve bunun tersi de geçerlidir.

Diğer bir deyişle, yamalınızın VE temanızın Windows Build’inizi desteklediğinden emin olun .

2. Bir Geri Yükleme Noktası Oluşturun

Bilgisayarınızı yamalamaya başlamadan önce, bir şeyler ters gittiğinde bilgisayarımızı geri yükleyebilmemiz için bir sistem geri yükleme noktası oluşturduğunuzdan emin olun. En kötü durum senaryosu olarak bir sonraki adıma geçmeden önce bunu yapmanız gerçekten önemlidir.

3. Sisteminizi Düzeltin

PC’nizde herhangi bir görsel stilin kullanımını etkinleştirmek için sisteminizi yalnızca bir kez yamalamanız gerekir. UXThemePatcher kullanarak yama yapmak için en popüler seçenek .

UXThemePatcher’ı İndirin (10586 Derlemesi)
UXThemePatcher’ı İndirin (Eski Derlemeler)

UXThemePatcher kurulumunu çıkarın, çalıştırın ve kurulumu tamamlayın. Bundan sonra, değişikliklerin etkili olması için bilgisayarınız yeniden başlatılacaktır.

4. 3. Taraf Temasını Etkinleştirin

İndirdiğiniz Visual Style dosyasının içeriğini yeni bir klasöre çıkarın. Bir .theme dosyası ve içinde aynı ada sahip bir klasör bulmalısınız. Örneğin aşağıda görüldüğü gibi bir ALIEN_RETURN_AZURE .theme dosyası ve aynı isimli bir klasör.

Bu ikisini kopyalayıp PC’nizin C:\Windows\Resources\Themes klasörüne yapıştırın, böylece böyle bir şeye sahip olursunuz.

yabancı yazılım-kopya-teması

Temayı etkinleştirmek için .theme dosyasını çalıştırın .

Sisteminiz doğru bir şekilde yamalandıysa, temanız etkinleştirilmeli ve Windows Gezgini tamamen farklı görünmelidir ve işiniz bitti! Okumayı bırakabilir ve yeni temalarınızın keyfini çıkarabilirsiniz.

Değilse, endişelenme. Okumaya devam et.

4.b. Ek Manuel Yama

Önceki adımdan sonra temanız istendiği gibi çalışmadıysa, temanızı Windows varsayılanına sıfırlayın. Ardından bu Tema Yama Dosyasını indirin ve sistem dosyalarını manuel olarak değiştirelim.

Tema Düzelticisini İndirin

 İndirdiğiniz Tema Patcher.rar’ın içeriğini  yeni bir klasöre çıkarın. Sahipliği Al REG dosyaları klasöründe bir Add_Take_Ownership_to_context_menu dosyası bulacaksınız  . Çalıştırın ve kayıt defteri değişikliğini tamamlamak için onaylayın.

a. Şimdi C:\Windows\System32 klasörünüze gidin ve themeui.dll dosyasını arayın . Dosyaya sağ tıklayın ve Dosya Konumunu Aç seçeneğine tıklayın .

sahipliğini almak

B. Dosyaya sağ tıklayın ve Sahipliği Al öğesine tıklayın . Onay istendiğinde Evet’i seçin.

sahiplik-2

C. Şimdi dosyayı tekrar sağ tıklayın ve themeui.dll.del olarak yeniden adlandırın . İstendiğinde Evet’i ve ardından Devam’ı tıklayın .

sahiplik almak-3

D. Şimdi, Dosya Yama x86 (Windows 10’unuz 32-bit ise) veya Dosya Yama x64  (Windows 10’unuz 64-bit ise) klasörlerinde bulacağınız themeui.dll dosyasını, Adım 5’ten C’ye kopyalayın/yapıştırın :\Windows\System32 klasörü.

e. İki dosya daha için a’dan d’ye kadar olan adımları tekrarlayın: uxtheme.dll ve uxinit.dll .

3 dosyayı da kopyalayıp/yapıştırdıktan sonra, yamaların etkili olması için sisteminizi yeniden başlatın.

Yeniden başlattıktan sonra, kullanmak istediğiniz temanın .theme dosyasını çalıştırın, düzgün çalışması gerekir.

Sisteminize başarıyla yama uyguladıktan sonra, herhangi bir 3. taraf temasını indirebilir ve etkinleştirmek için .theme dosyalarını çalıştırabilirsiniz.

Herhangi bir sorunla veya soruyla karşılaşırsanız, aşağıya bir yorum bırakın. İyi şanlar!

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At