15 Adet En İyi Windows 10 Teması - evham.net | evhamlı blog
Manşet Windows

15 Adet En İyi Windows 10 Teması

Windows 10 Tema PC’nizdeki masaüstü görüntüsünü gerçekten ne sıklıkla değiştiriyorsunuz? “Sık değil” cevabını verdiyseniz, bu makale tam size göre. Makul bir fiyata ve hatta ücretsiz olarak sunulan çok sayıda harika Windows 10 teması vardır.
Harika bir bilgisayar teması, deneyiminizi daha eğlenceli hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda genellikle kurulumu kolaydır. Ayrıca, kaç seçeneğin olduğu konusunda şok olabilirsiniz.

Windows 10 temaları nasıl yüklenir

Yeni bir dizüstü bilgisayar veya masaüstü teması bulma, indirme ve yükleme sürecinin tamamından geçmeyi planlamıyorsanız, işletim sisteminde zaten mevcut olan bir dizi tema olduğunu bilmek sizi mutlu edecektir. Standart Win 10 temasından biraz farklı bir görünüme sahip olmak için arka planınızı değiştirmek istiyorsanız bunlar harika.
Ayrıca, tüm bilgisayar arayüzünüze yeni bir görünüm ve his kazandıracak Microsoft Store’daki seçenekler arasında arama yapabilirsiniz. Üçüncü taraf temalar da mevcuttur, ancak indirmeden önce kötü amaçlı yazılım bulaşmadıklarından emin olun . Eğer öyleyse, tüm işletim sisteminizi yeniden yükleme ihtiyacına kadar cihazınızda bazı ciddi sorunlara neden olabilirsiniz.
İlk kez tema kullanıcıları için, öncelikle bunların kullanıcılar tarafından test edildiğini bildiğiniz için mevcut Microsoft temaları aracılığıyla bulabileceklerinize bağlı kalmanızı öneririz. Ayrıca, herhangi bir sorun olup olmadığını görmek için incelemelere bakabilirsiniz. Windows ayrıca bir uyumsuzluk olasılığı varsa sizi uyarır. Şüpheniz varsa, bunun yerine resmi temalardan birini kullanmayı düşünün.
Bunu göz önünde bulundurarak, Windows 10 cihazınıza yeni bir temayı nasıl yükleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.
  1. Önce Başlat menüsüne sağ tıklayın ve ardından Ayarlar’ı seçin.
  2. Oradan , arka planınızı, kilit ekranınızı ve daha fazlasını değiştirebileceğiniz panelin en sağında Kişiselleştirme’yi seçmek isteyeceksiniz.
  3. Kenar çubuğunda Temalar’ı seçin . Ardından “ Bir Tema Uygula ” yazan bir ekran göreceksiniz . Ardından, mevcut seçeneklere bakmak için “ Mağazadan daha fazla tema al ” seçeneğine tıklayın.
  4. Microsoft Store’a girdikten sonra çeşitli harika temalar arasından seçim yapabilirsiniz.
  5. İstediğinizi bulduğunuzda, açmak için üzerine tıklayın. Bu, indirme için bir açılır pencere başlatacaktır, bu nedenle bu adımda tüm reklam engelleme yazılımlarını kapatmanızı öneririz. Bu şekilde temayı indirmek için pencereyi görebilir ve tarayıcınızın yanlışlıkla indirmeyi engellemediğinden emin olabilirsiniz.
  6. Açılır pencerede Al düğmesine tıklayın , tema otomatik olarak indirilmeye başlayacaktır.
  7. İndirme işleminiz tamamlandıktan sonra Başlat düğmesini seçin ve ardından uygulamak için belirli temayı seçin.
Bu adımları tamamladıktan sonra yepyeni temanızın masaüstü ekranınıza uygulandığını görmelisiniz.

En iyi 15 en iyi Windows 10 teması

Artık yeni temanızı nasıl kuracağınızı öğrendiğinize göre, mevcut birçok seçenek arasından seçim yapmalısınız. Özellikle nereye bakacağınızı bilmiyorsanız veya orada ne olduğunu bilmiyorsanız, cihazınız için mükemmel temayı bulmak ilk başta bunaltıcı gelebilir.
Seçim sonsuz gibi görünse de, kesinlikle kalabalığın arasından öne çıkanlar var. Ve sizin için kolaylaştırmak için, şu anda Windows 10 için geçerli olan en iyi temaların bir listesini derledik. Aralarından seçim yapabileceğiniz 15 seçenekle sevdiğiniz birini bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

1. 3D Tema

İşiniz veya son göreviniz özellikle yorucu ve yoğunsa, kendinizi burada bir ara verirken ve sadece nesnelere bakarken bulabilirsiniz. Bu temayı bilim, teknoloji veya sanata olan ilginizi göstermek için de kullanabilirsiniz ve izleyicilerden bazı ilginç konuşmalar da alabilir.

2. Müthiş Anime

Bir dizi farklı karakter içeren 21 farklı duvar kağıdı seçeneği ile Themepack.me’nin Müthiş Anime teması , en büyük hayranın gururla sergileyeceği bir sanat sunuyor. Resmi birden fazla aşamada seçme seçeneğine sahipsiniz ve karakalem çizimler veya bir dizi anime karakteri içeren tam renkli parçalar arasında seçim yapabilirsiniz.
Japon kültürüne olan tutkunuzu harika bir masaüstü resminin yanı sıra lezzetli bir kase ramen ve en sevdiğiniz anime tema şarkısıyla paylaşın.

3. Kuzey Işıkları

Kuzey Işıkları, PC’lerde arka planın değiştiği ilk günlerden beri duvar kağıtları için klasik bir seçim olmuştur. Northern Lights Microsoft Store teması , dünyanın çeşitli bölgelerinden çarpıcı görüntüler sunarak onu bir sonraki seviyeye taşıyor.
İzlanda, Norveç, Ölüm Vadisi ve daha fazlasından çekilmiş bu gece gökyüzü resimlerine bakarak seyahat tutkunuzu doyasıya yaşayın. Toplamda 15 farklı seçeneğiniz var ve bunların çoğu gezegendeki en çarpıcı yerlerden bazıları.

4. Ubuntu Dış Görünüm Paketi

Tüm PC kullanıcıları Windows 10’un görünümünü sevmez ve sorun değil! Ubuntu, Linux tarafından geliştirilmiş bir işletim sistemidir ve robotik ile çalışan ve mühendislik alanında çalışan profesyoneller tarafından kullanılmaktadır. Ubuntu’nun görünüşüne bayılıyorsanız ancak bir bilgisayarın bilgi işlem gücünü istiyorsanız veya tamamen yeni bir sistem öğrenmek istemiyorsanız , Skinpacks.com’dan Ubuntu temasını düşünebilirsiniz. Bunu indirip kurmak, örneğin işletim sisteminizi gerçekten değiştirmekten çok daha kolaydır ve sevdiğiniz Windows özelliklerinden hiçbirinden ödün vermeden Ubuntu’nun genel görünümünü elde etmenize olanak tanır.

5. Windows XP Teması

Windows XP, şimdiye kadar var olan en başarılı işletim sistemlerinden biriydi ve kullanım kolaylığı nedeniyle bu arayüze kaç kişinin takıldığını bilmek sizi şaşırtabilir.
Ancak, IntoWindows’tan Windows XP Temasını indirerek aynı basitliği elde edebilirsiniz; bu, daha yeni teknolojiden yararlanmaya devam ederken zamanda geriye gitmenize olanak tanır. XP’nin tasarımını seven veya ilk etapta gerçekten yükseltmek istemeyen herkes için mükemmel bir tema.

6. Mac OS X Windows 10 Teması

Arkadaşınızın Mac’inin görünüşünü beğeniyor, ancak yeni bir bilgisayar için ödeme yapmak veya işletim sistemlerini değiştirmek istemiyor musunuz? Theme Raider’ın bu Mac OS X Windows temasıyla herkesi kandırabilirsiniz .
Uygulamalarınızda ve tüm cihazınızda sanki Apple’dan geliyormuş gibi gezinmenizi sağlar. Elbette en iyi yanı, yeni bir cihaza para harcamanıza veya tamamen farklı bir işletim sistemi öğrenmenize gerek olmamasıdır.

7. Hayvan Krallığı

Sıkıcı bir günü mutlu hayvan arkadaşlarının fotoğrafından daha çok ne aydınlatır? Microsoft Store’un Animal Kingdom teması , hepsi sizin eğlenceniz ve neşeniz için poz veren, dost canlısı kurbağalar, görkemli atlar ve aptal fundalıklardan oluşan 15 farklı resim içeriyor .
Humpday’inize gerçek bir deve hörgücü yerleştirmek veya YouTube’da kedi videoları aramak için çok fazla zaman harcamaktan kaçınmak istiyorsanız, bu tema sizin için mükemmel bir seçimdir.

8. Unutulmuş Kalıntılar

Gemi enkazları, uçak kazaları ve terk edilmiş binalar hakkında gerçekten büyüleyici bir şey var. İnsanlığın yitirdiği ve güzel manzaraların eşlik ettiği 19 tren, uçak ve otomobil resmiyle, hayattaki daha ağır şeyler üzerinde düşünmek için Forgotten Relics Microsoft mağaza temasının unutulmaz arka planını kullanabilirsiniz. Fotoğraflar Bolivya, İzlanda ve daha fazlasında yer alıyor ve bu temayı yükleyerek dünyayı gezmek için biraz ilham almanıza olanak tanıyor.

9. Yıldız Savaşları Nihai

İş arkadaşınız onun bir Star Wars hayranı olduğunu düşünebilir, ancak bilgisayarında gerçekten Güç’ten biri olduğunu kanıtlayan bir teması var mı? Çok çok uzaklardaki bir galaksiden çeşitli karakterleri betimleyen bu özel çizimi sergileyerek Kuvvet’in sizi ne kadar şekillendirdiğini gösterin.
Theme Raider’ın Ultimate Star Wars teması , Star Wars destanının her döneminden kahramanları ve kötüleri içeren arka planlar, değiştirilmiş imleçler ve masaüstü simgeleri içerir . Devam et, Gücün hangi tarafında olduğunu seç, kimseye söylemeyeceğiz.

10. Aşırı İzleme Teması

Overwatch , oyun ve eSpor dünyasında fırtınalar estirdi ve renkli karakterleriyle sevildi. Theme Raider’ın Overwatch teması , tüm favori kahramanlarınızın arka planlarını ve herkesin bir numaralı ışınlayıcısı Tracer’ı içeren birkaç ekstrayı sunar.
Ayrıca , oyundan çıktıktan çok sonra bile Overwatch oynuyormuş gibi hissetmenizi sağlamak için değiştirilmiş imleçler, özelleştirilmiş sesler ve masaüstü simgeleri içerir. Ve en iyi kısmı? Yükün nasıl teslim edileceğini bulmak zorunda bile değilsiniz.

11. Marş İki

Bazen, işleri değiştirmek için tek ihtiyacınız olan yeni bir renk paletidir. Pembeler ve griler içeren güzel pastellerle Anthem Two teması , Themepack.me’den indirdiğinizde rahatlatıcı, tatil benzeri bir manzara sunar. Başlığınızın siyaha boyanacağını unutmayın, böylece diğer cihazlarda her zaman karanlık/gece modunu çalıştırmakla aynı etkiyi elde edersiniz.

12. Gri Havva Derisi

Karanlık/gece modundan bahsetmişken, tüm gününüzü bilgisayarda geçirdiğinizde harika bir seçenektir, ancak aynı zamanda bazı temalarda metnin okunmasını zorlaştırabilir. Ancak bu, Themepack.me’nin Gray Eve Derisi için doğru değildir , çünkü karanlık bir mod oluşturmak ve ne yaptığınızı görmenize izin vermek arasında mükemmel bir denge kurar.
Bir dosyadan diğerine geçmek göz yorgunluğuna neden olmaz, bu nedenle PC’nizde geçirdiğiniz o uzun saatler hakkında biraz daha iyi hissedebilirsiniz. Ayrıca, Windows 10’daki aynı tasarım ve arayüz değişikliklerini korur, böylece herhangi bir büyük değişikliğe uyum sağlamak zorunda kalmazsınız.

13. Hacker Teması

Gerçek bir yaramazlık yaratma ve ciddi bir belaya bulaşma potansiyeli olmayan birinci sınıf bir hacker gibi hissetmek ister misiniz? Anonymous logosunu ve diğer klasik hacker sembollerini içeren bir duvar kağıdı slayt gösterisi sunan Theme Raider’den Hacker Teması ile görüntünüzü anında değiştirebilirsiniz . Ayrıca her 30 dakikada bir değişen yeşil metin içerir. İçinizdeki Bay Robot’u kucaklayın ve özel, hareketli imleçler ve değiştirilmiş masaüstü simgeleriyle kötü adamları alt edin.

14. Windows Gerileme

1985’te işler çok daha iyi değil miydi? Tamam, belki sadece bazı insanlara göre. Ve kendinizi bu pakette sayarsanız, bu tema boru şeklindeki tasarımları, paraşütlü pantolonları ve 80’lerdeki her şeye olan sevginizi diriltmenize olanak tanır.
Bu tema yalnızca bir masaüstü arka planı sunarken, aynı zamanda çarpıcı 4K’da gelir ve parlak renkler ve bu klasik disketler içerir. Windows Gerileme Microsoft Mağazası temasıyla , bu on yılın gerçekte olduğundan daha iyi görünmesini sağlayabilirsiniz.

15. NBA Teması

Çocukken, Michael Jordan veya Shaquille O’Neal gibi yıldızların olduğu odanızda posterleriniz asılı mıydı? O zaman Theme Raider’ın NBA Teması ile günümüzün bu eşdeğerini düşünmek isteyebilirsiniz . MJ, Dirk Nowitzki ve merhum Kobe Bryant dahil olmak üzere son birkaç on yılın en büyük basketbol isimlerinden bazılarını içeriyor.
Temanın arka planı, her şeyi ekstra taze tutmak için her 30 saniyede bir değişir ve oyuna kafanızı sokmanıza yardımcı olabilecek değiştirilmiş imleçler vardır. Ayrıca NBA logosu, Jordan spor ayakkabıları ve Larry O’Brien NBA Şampiyonluk Kupası gibi özelleştirilmiş masaüstü simgelerine sahiptir.

Sonuç olarak

İster eski bir Windows sürümünü kaçırıyor olun, ister yeni bir şey denemek istiyor olun, temanızı değiştirmek, cihazınızı kişiselleştirmenin en basit yollarından biridir. Başkalarına tutkulu olduğunuzu bildirebilir veya bilgisayarınızı her başlattığınızda kendinize gülümseyecek bir şey verebilirsiniz. Yeni temaları indirmeyi ve yüklemeyi öğrendikten sonra, bilgisayarınızı gerçekten size ait kılmak için sonsuz yolunuz olacak.

1 Yorum

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At