2022 için en iyi masaüstü bilgisayarlar - evham.net | evhamlı blog
Alışveriş Rehberi Bilgisayar Manşet

2022 için en iyi masaüstü bilgisayarlar

Satın alabileceğiniz en iyi masaüstü bilgisayar Dell XPS 8940’tır. Kendi masaüstü bilgisayarınızı oluşturmak size her zaman dolar başına en iyi performansı sağlarken, XPS 8940 satın alabileceğiniz en iyi önceden oluşturulmuş bilgisayardır, ister evde bir aile odası için, ister bir aile odası için. öğrenci yurt odası. Güçlü bir Intel Core işlemci ile donatabilirsiniz, ancak Dell ayrıca uygun fiyatlı bir temel model de sunar.

Yine de Dell tek masaüstü markası değil ve başka harika seçenekler de var. Oyun veya video düzenleme gibi daha ağır görevler için seçtikleri aşağıya ekledik. Ayrıca sınırlı alana sahip olanlar için ideal olan bazı mini PC ve hepsi bir arada seçenekleri de ekledik. Biraz tasarruf etmek istiyorsanız, bugün sizin için bulduğumuz en iyi masaüstü fırsatlarından bazılarına da göz atabilirsiniz.

HP Omen 30L Oyun Masaüstü

Herhangi bir eski masaüstü bilgisayar bazı oyunlar oynayabilir. Ancak özellikle PC oyunları için bir şey satın alıyorsanız, biraz daha performansa ve biraz daha stile ihtiyacınız olacaktır. Bu nedenle HP Omen 30L’i 2021’de satın alabileceğiniz en iyi oyun bilgisayarı olarak seçtik. Sadece güçlü bir oyun bilgisayarı değil, aynı zamanda performans, şık tasarım ve değerin harika bir karışımını sunuyor.Farklı senaryolar ve bütçeler için mükemmel seçenekler de sunduk, bu nedenle oyun bilgisayarınızın tadı ne olursa olsun, herkes için bir şey var.

Bir bakışta en iyi oyun masaüstleri

HP Omen 30L

HP Omen 30L MASAÜSTÜ BILGISAYAR

Bunu neden satın almalısınız: Satın alabileceğiniz en iyi genel oyun masaüstü.

HP Omen 30L Oyun Masaüstü

Kimin için: Paraları için çok fazla patlama isteyen PC oyuncuları.

Hp Omen 30L’i neden seçtik:

HP, oyun masaüstü portföyünü Omen 30L (ve 25L) ile güncelledi ve bu portföy artık eski favorimiz HP Omen Dikilitaş’ın yerini aldı. İsim, bu bilgisayarın gerçekten tutabileceği litre sayısına işaret ediyor, bu da 17.05 x x 6.50 inç’e kadar 16.61 ölçülerinde bir şasiye dönüşüyor.

Masaüstü birkaç farklı başlangıç noktasında geliyor ve en ucuzu 1.449 $ olarak fiyatlanıyor. İlki, diğerleri gibi, bir Intel işlemci ile çalışır ve Core i7-10700K veya 10 çekirdekli bir güç merkezi olan Core i9-10850K arasında seçim yapabilirsiniz. Bu CPU’ların her ikisi de sıvı soğutma sistemi ile birlikte gelir ve sırasıyla 5.1 ve 5.2 GHz’e kadar hız aşırtılabilir. Varsayılan ayrı GPU, Nvidia GeForce GTX 1660 Ti’dir, ancak müşterilerin RTX 2080 Ti’den RTX 3060 Ti’ye kadar ek seçenekleri vardır. Bu bilgisayar 64 GB’a kadar RAM ve üç adede kadar depolama cihazını destekler: Bir SSD (512 GB ila 2 TB) ve iki HDD (1 TB ve 2 TB).

Bir sonraki başlangıç noktası işleri bir kademe yükseltir. Core i7-11700K ile Core i9-11900K’ya yükseltme seçeneğiyle başlar. Bu model sadece bir GPU ile geliyor, Nvidia’nın GeForce RTX 3060 Ti. 64GB’a kadar RAM’i desteklerken, depolama seçenekleri daha düşük fiyat noktasıyla aynıdır. Önceden oluşturulmuş iki ek yapılandırma vardır: biri Core i9-10850K işlemci ve ayrı bir Nvidia GeForce RTX 3070 grafik kartıyla çalışan ve diğeri RTX 2080 Super GPU ile birlikte Core i7-10700K CPU sunan. Mevcut kullanılabilirlik sınırlıdır, bu nedenle şu anda stokta hangi yapılandırmaların olduğunu kontrol etmeye değer.

HP Omen 30L’yi yapılandırmadan doğrudan satın almak isteyen müşteriler 1.699 $ karşılığında sağlam bir yapı elde edebilir. Intel’in Core i7-11700K CPU’su, GeForce RTX 3060 Ti GPU, 8GB RAM (64 GB’ı destekler) ve 512 GB M.2 SSD ile doludur. Diğer önemli özellikler arasında Wi-Fi 5 (2×2), Bluetooth 5.0 bağlantısı ve 600 watt güç kaynağı bulunur.

Dell G5 Oyun

Cam panelli Dell G5

Bunu neden satın almalısınız: Satın alabileceğiniz en iyi bütçeli oyun masaüstü.

Dell G5 Oyun Masaüstü (2020)

Kimin için: Bankayı kırmak zorunda kalmadan iyi bir yapı isteyen PC oyuncuları.

Neden Dell G5 Gaming’i seçtik:

Dell iki oyun markasına hizmet vermektedir: “değer” G Serisi ve premium Alienware portföyü. Şirket, G5 Serisi masaüstünü 2020 yılında yenileyerek bütçeye önem verdiği bilgisayarlarına 10. nesil Intel CPU’ları getirdi.

Bu son derece uygun fiyatlı temel yapılandırma, Intel’in AMD Radeon RX 5300 ile eşleştirilmiş Core i3-10100 dört çekirdekli yongasını içerir. 7.200RPM sabit sürücüde 8 GB RAM ve 1 TB ile destekleniyorlar. 100 $ daha fazla için bir sonraki başlangıç noktasına geçin ve temel özellikler Intel’in Core i5-10400F altı çekirdekli yongasına ve Nvidia’nın GTX 1650 Super’ine yükseltilir.

Başlangıç noktasına bağlı olarak – toplamda sekiz seçenek arasından – bu G5 masaüstü Intel’in Core i9-10900KF işlemcisine, 64 GB’a kadar RAM’e ve Nvidia’nın RTX 3070 veya AMD’nin Radeon RX 5700 XT’sine kadar yapılandırılabilir. Depolama seçenekleri arasında 1 TB’a kadar NVMe SSD ve 2 TB’a kadar sabit sürücüye sahip tek ve çift yapılandırma bulunur.

Dell G5 Gaming’i yuvarlama, dış aydınlatmalı şerit, dahili aydınlatma ve açık kapı ile çekici bir kasadır.

Origin PC Nöron

orijin nöron 2019
Riley Young/Dijital Trendler

Bunu neden satın almalısınız: Satın alabileceğiniz en iyi butik oyun masaüstü.

Köken Nöron

Kimin için: En iyisini isteyen ve bankayı kırmaktan korkmayan oyuncular.

Neden Origin Neuron’u seçtik:

Müşteriler doğrudan OEM’lerden satın alırken çoğu oyun bilgisayarını özelleştirebilirken, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlardan başka bir şey üretmeyen birkaç “butik” vardır. Origin PC 2009 yılında sahneye girdi ve yakın zamanda bir başka tanınmış PC oyun markası olan Corsair tarafından satın alındı. Bu, oyun gücünün kanayan kenarında oturan bir masaüstü arıyorsanız, Origin PC’nin Neuron’unun harika bir satın alma olduğu anlamına gelir.

Müşterilerin yalnızca iki başlangıç noktası vardır : Intel Core kullanıcıları için 2.688 USD ve AMD Ryzen için 2.551 USD. Bu, rakip web sitelerinde görülen birden fazla seçeneğe sahip birden fazla başlangıç noktasına kıyasla daha az etkileyici görünebilir, ancak bu, hangi donanım istediklerinden veya ihtiyaç duyduklarından tam olarak emin olmayanlar için bile özelleştirme işlemini kolaylaştırır. CPU altında listelenen Intel Core veya AMD Ryzen’i tıklatarak başlayın ve makineyi buradan yapılandırın. Seçimlerinize bağlı olarak, başlangıç fiyatından birkaç yüz dolar düşürebilirsiniz, ancak bu performans maliyetine gelir.

Intel işlemcilere meraklı müşteriler, Core i5-11400 altı çekirdekli yongadan canavar Core i9-11900K sekiz çekirdekli CPU’ya kadar yedi seçenek bulacak. AMD yapılandırması, Ryzen 5 5600X altı çekirdekli yongadan inanılmaz pahalı Ryzen 9 5950X 16 çekirdekli yongaya kadar dört seçenek sunar. Bu arada GPU seçenekleri, Nvidia’nın RTX 3060 Ti ile RTX 3080’in 10GB sürümüne kadar başlıyor. Ayrıca aralarından seçim yapabileceğiniz iki AMD kartı vardır: AMD Radeon RX 6800 ve RX 6800 XT.

Bu donanım özellikleri masadayken, Origin PC Neuron, müşteriler bileşen merdivenini tırmandıkça çok pahalı olabilir . Ancak butiklerin güzelliği budur: Herhangi bir standart OEM’in satacağının ötesine geçmek.

Lenovo Legion Kulesi 5i

Lenovo Legion Kulesi 5i

Bunu neden satın almalısınız: Bu, HP Omen 30L’ye sağlam bir alternatiftir.

Lenovo Legion Kulesi 5i

Lenovo Legion Kulesi 5i

Lenovo’nun Legion Tower 5i’sinde performansı iyi bir fiyatla birleştirmenizi sağlayan çeşitli uygun maliyetli yapılandırmalar bulunmaktadır.

Kimin için: Bankayı bozmadan oyunlarda iyi performans isteyen oyuncular.

Neden Lenovo Legion Tower 5i’yi seçtik:

Çok yönlü bir bilgisayar arıyorsanız ve en son özelliklere sahip olmak için hazır değilseniz, Lenovo makul bir fiyata çeşitli dengeli masaüstleri sunar. Farklı başlangıç fiyat noktalarına sahip yedi yapılandırmada mevcut olan bu bilgisayarlar, en son bileşenlerin tümlerini paketlemeyebilir, ancak yine de birçok oyunu yüksek ayarlarda işleyebilirler.

En ucuz başlangıç noktası sadece $ 999’dur ve nondemanding gamer için bir bütçe PC sunar. Core i5-10400F 6 çekirdekli işlemci ve AMD Radeon RX 5500 ayrık grafik kartı ile donatılmış olan bu makine, bazı AAA oyunlarının sorunsuz oynaması muhtemel olmasa da hem iş hem de oyunlar için iyi bir makinedir. Bu varyant ayrıca 8 GB DDR4 2933MHz RAM, 512GB PCIe SSD + 1 TB HDD kombinasyonu ve mütevazı bir 400W güç kaynağı sunar.

250 $ daha fazla harcamak, Core i7-10700 8 çekirdekli işlemci ile daha iyi bir CPU’ya yükseltmenizi sağlar. Ekran kartı ayrıca hoş bir yükseltme alarak Nvidia’nın GTX 1660 Super’ini elde eder. RAM aynı kalır, ancak düşük fiyat 256GB’a düşürülen SSD’nin maliyetine gelir. Toplam $1,299 harcamak, daha büyük bir SSD ile aynı CPU ve GPU’yu netler.

CPU aynı kalsa da, bileşenlerin çoğu yalnızca daha yüksek fiyat noktalarında daha iyi olur. En iyi Lenovo Legion Tower 5i, Core i7-10700 işlemci, 16GB RAM ve Nvidia’nın GeForce RTX 2070 Super ile birlikte geliyor. Bu kurulum ayrıca, hepsi 650W güç kaynağından güç alan 2 TB 7200 RPM depolama alanı ile birlikte etkileyici bir 1 TB PCIe SSD sunar.

Lenovo, satın almak istediğiniz önceden oluşturulmuş seti seçmenin ötesinde özelleştirmenize izin vermese de, bu ayarlarla oynamak istemeyen müşteriler için iyi bir seçenektir. Sadece Omen 30L’ye sağlam bir alternatif olan ve uygun fiyatlı kalan güvenilir bir PC istiyorsanız, bu kontrol etmeye değer.

CyberPowerPC Oyuncu Ejderhası

CyberPowerPC Oyuncu Ejderhası
CyberPowerPC

Bunu neden satın almalısınız: 1.000 doların altında harika bir oyun masaüstü.

CyberPowerPC Oyuncu Ejderhası

CyberPowerPC Oyuncu Ejderhası

Gamer Dragon, bütçe makinesine yerleşmek istemeyen ekstra nakit paraya sahip oyuncular için harika bir çözümdür.

Kimin için: 1080p’de e-spor ve AAA oyunları için harika bir PC isteyen oyuncular.

Neden CyberpowerPC Gamer Dragon’u seçtik:

Her oyuncu yeni bir BILGISAYAR satın alırken bankayı kırmak istemez. Müşteriler, CyberPowerPC’den bu da dahil olmak üzere yaklaşık 1.000 $ karşılığında iyi yapılandırmalar bulabilirler. Kaliforniya merkezli şirket, 1998 yılında kurulan başka bir butik PC üreticisidir ve çekici şasilerde hala yetenekli bileşenler sunarken daha uygun fiyatlı ana akımı hedeflemektedir.

1.000 $ ‘dan biraz çekinen temel yapılandırma, AMD’nin Asus Prime B550-Plus ATX anakarta doldurulmuş Ryzen 5 3600 altı çekirdekli CPU’sını kullanır. Ön ve yan tarafta temperli camla tamamlanan masif siyah bir kuleye kaplanırlar ve LED aydınlatmalı fanlar masaüstünüzü aydınlatır.

Bu uygun fiyatlı sanal gerçeklik (VR) hazır makine, Nvidia’nın gt 1030 2GB GDDR5 kartını içerir, ancak 1080p’de harika kare hızlarından daha fazla olabilir – daha sonra kolayca değiştirilebilir. 3.000MHz hızında 8 GB RAM ve Seagate 2 TB sabit sürücü ile eşleştirilmiş 500 GB PCIe NVMe katı hal sürücüsü (SSD) ile destekleniyor.

Müşteriler, finansal dalmadan önce CyberPowerPC Gamer Dragon’u yeniden yapılandırabilir. Ryzen 9 5950X’e kadar AMD işlemcileri, 64 GB’a kadar RAM, AMD’nin Radeon RX 6900 XT’sine kadar veya VR’a hazır GeForce RTX 3090 24GB’a kadar destekler. 16GB RAM uygun fiyatlı yükseltmeye değer, ancak bu bütçeyi 1.000 $ işaretini daha da yükseltiyor.

Şahin Kuzeybatı Pençesi

Falcon NW Pençesi

Bunu neden satın almalısınız: Origin Neuron’a harika bir butik masaüstü alternatifidir.

Falcon NW Pençesi

Kimin için: Üst düzey bir BILGISAYAR isteyen ve bunun için ödeme yapmaya hazır olan oyuncular.

Falcon Northwest Talon’u neden seçtik?

Yeni grafik kartlarının ve işlemcilerin çoğunun yoğun talep gördüğü bir dönemde, hayalinizdeki donanımı ele almak her zamankinden daha zor. Sadece daha yüksek fiyatlarla değil, aynı zamanda arz sıkıntısıyla da karşı karşıyasınız. Falcon Northwest Talon gibi özelleştirilebilir önceden oluşturulmuş bir masaüstü satın almak, pastanızı almanızı ve yemenizi sağlayan harika bir geçici çözümdür – bunun için ödeme yapmaya istekli olduğunuz sürece.

Falcon’un 20. yıl dönümü Talon, neredeyse içindeki bileşenler kadar özelleştirilebilen zarif şasi sayesinde ilk bakışta öne çıkıyor. Temel bir kılıfla gidebilir, bir boya işi için ekstra ödeme yapabilir veya hatta resim ekleyebilirsiniz. Bu sadece yolculuğun başlangıcıdır – asıl zorluk donanımı seçmekte yatıp yatsa da.

Şirket, en ucuzu 3.525 $ olarak fiyatlanan dört başlangıç noktası arasında seçim yapmanıza izin verir. AMD fanlar için iki seçenek ve Intel Core’ı tercih edenler için iki seçenek vardır. Oradan, seçenekler boldur ve ana karar verme faktörü cüzdanınızın derinliği olacaktır.

En ucuz AMD masaüstü, AMD Ryzen 7 5800X 8 çekirdekli işlemci (Ryzen 9 5950X’e kadar yükseltilebilir) ile birlikte gelir. Bu, daha ucuz RTX 3060 Ti’den korkunç RTX 3090’a kadar diğer 12 seçenekten biriyle değiştirebileceğiniz Nvidia’nın GeForce RTX 3070 Founders Edition ekran kartı ile birleştirilir. Falcon’un Intel Core masaüstü 3.700 $ başlangıç fiyatına sahip ve Core i9-11900K’ya yükseltilebilen Core i7-11700K 8 çekirdekli işlemci ile birlikte geliyor. GPU seçenekleri AMD kümesindekiyle aynı kalır.

Pazarın sunduğu en iyiyi arayan müşteriler için Falcon, biri AMD diğeri Intel için olmak üzere iki yüksek fiyat noktası hazırladı. Bu masaüstleri, AMD Threadripper 3990X 64 çekirdekli CPU veya daha ucuz Core i9-10980XE 18 çekirdekli Intel eşdeğeri gibi mevcut en güçlü bileşenlerle süslenebilir.

İster daha uysal ama yine de güçlü bir şey arıyor olun, ister bir uzay gemisinin PC eşdeğerini isteyin, Falcon Northwest Talon onu özelleştirmek isteyenler için her şeye sahiptir.

Intel NUC 9

Intel Hayalet Kanyonu
Matthew Smith / Dijital Trendler

Bunu neden satın almalısınız: Satın alabileceğiniz en iyi kompakt oyun masaüstü.

Kimin için: Minyatür bir bilgisayarda çok fazla performansa ihtiyaç duyan oyuncular.

Intel NUC 9’u neden seçtik:

İstediğiniz minyatür, avuç içi büyüklüğünde bir bilgisayarsa, Intel arkanızı yaslar. Şirketin eskiden Ghost Canyon olarak bilinen minyatür NUC 9 pc’leri, 2020’nin başında 9. Toplamda beş tane var: Üç Extreme kiti ve iki Pro kiti, ikincisi işletmeler için daha uygun.

Extreme kitleri arasında Core i5-9300H, i7-9750H veya i9-9980HK işlemci bulunur. Anakartın dışında yüklü başka bileşen yoktur, yani sahiplerin belleği, depolamayı ve yazılımı ayrı olarak satın alması gerekir. Grafik bileşeni işlemciye entegre edilmiştir.

Bu küçük bilgisayarın modern AAA oyunları oynamasını veya e-spor oyunlarında oynanabilir kare hızlarından daha fazlasını sunmasını beklemeyin, ancak ayarlarla oynamak istiyorsanız bağımsız oyunları ve eski oyunları işleyebilir.

Tüm PC sadece 9.37 tarafından 8.5 tarafından 3.77 inç ölçer. 64 GB’a kadar RAM (2.666MHz’de 2 kez) ve üç Adede kadar M.2 SSD destekler. Arkada dört USB-A bağlantı noktası ve iki Thunderbolt 3 bağlantı noktası (USB-C) bulunuyor. Ön tarafta iki USB-A bağlantı noktası ve bir SD kart yuvası daha bulunuyor. Anakartta üç ek USB başlığı bulunmaktadır.

Diğer önemli özellikler arasında Wi-Fi 6 bağlantısı, Gigabit Ethernet, ses girişi ve çıkışı ve ayrı bir grafik kartı eklemek için yeterli alan bulunur. Intel NUC 9, performansa ihtiyaç duyan ancak geleneksel masaüstü için fiziksel alana sahip olmayan müşteriler için kolayca sağlam bir seçimdir.

Nasıl test ediyoruz

Yorumlarımızı okudunuz. Sonuçlarımızı okudun. Şimdi onlara nasıl geldiğimizi merak ediyorsun. Yorumlar genellikle içeriksizdir. Bir puan vereceğiz ve masaüstü performansının ince noktalarını analiz edeceğiz, ancak bu sonuçlara nasıl ulaşacağız? Bu makineleri nasıl test edeceğiz?

Peçeyi kaldırmamıza izin verin. Burada, objektif testler için kullandığımız kıyaslamaları ve öznel konulara hangi perspektiften yaklaştığımızı açıklayacağız. Herkesin görüşlerimize katılmasını beklemiyoruz, ancak sürecimizi paylaşmanın, hangi masaüstünün ihtiyaçlarınıza en uygun olduğuna karar vermek için sizi daha donanımlı bırakacağını umuyoruz.

Araştırma ve satın alma ipuçları

Oyun için pc ve dizüstü bilgisayar

Ayrı bir grafik kartıyla donatılmış bir oyun dizüstü bilgisayarıyla hareket ederken, bir oyun masaüstü ciddi oyuncular için daha fazla esneklik, güç ve performans sağlayacaktır. Bir masaüstü kulesinin içinde daha fazla alanla, termal yönetim genellikle daha iyidir, bu da daha güçlü grafiklere ve azaltma korkusu olmadan işleme performansına yol açar.

Masaüstü ile gitmenin bir başka avantajı, gelecekte yükseltme yapmak için daha fazla alan olmasıdır, böylece daha fazla bellek veya depolama alanı ekleyebilir, grafik kartınızı değiştirebilir ve anakartınızı ve işlemcinizi yolun aşağısına yükseltebilirsiniz. Bir oyun masaüstü için alışveriş yaparken, yatırım ömrünüzü uzatmaya yardımcı olabilecek Thunderbolt 3 gibi en son protokoller için yükseltilebilirlik, genişletilebilirlik ve destek gibi temel özellikleri aramalısınız.

Yeni başlayanlar için en iyi oyun bilgisayarı nedir?

Hevesli bir oyuncu olmasanız bile, yeni başlayanlar için birçok uygun fiyatlı oyun bilgisayarı seçeneği vardır. Oyunculara pazarlanamayan masaüstleri rahat oyun oynamak için kolayca kullanılabilir. En azından, ayrı grafik desteğine sahip bir masaüstü isteyeceksiniz. Bugün Nvidia’nın GTX 1050 grafik kartı veya daha temel bir AMD Radeon kartı ile biraz para biriktirebilseniz de, orta seviye bir GTX 1650 veya 1660 ekran kartına kadar çıkmak en az bir yıl daha oyun alanında kalmanıza yardımcı olacaktır. RTX 3080 gibi yeni kartların hepsi büyük yükseltmelerdir, ancak bulmak da zordur.

Oyuncular ayrıca yeterli RAM’e (en az 16 GB bellek öneriyoruz) ve hızlı depolama alanına sahip olmak isteyecekler. Ayrıca, çift sürücülü rotayı kullanmak, büyük depolama alanına sahip pahalı bir SSD’ye yatırım yapmanıza gerek olmadığı anlamına gelir. Bu, oyununuz için tüm büyük medya kitaplıklarını depolamak için daha mütevazı bir SSD’yi daha büyük bir sabit sürücüyle eşleştirmenizi sağlar.

HP, Dell ve Lenovo gibi saygın markaların önceden yapılandırılmış seçenekleri başlamak için harika yerlerdir. Daha gösterişli bir şey istiyorsanız, çoğu daha agresif stile sahip olan Acer, Asus, Alienware ve MSI gibi özel oyun markalarıyla gidin.

Hangi şirket en iyi oyun bilgisayarını yapar?

Spektrumun en üst ucunda, günümüzdeki en iyi oyun bilgisayarlarının çoğu, Nvidia’nın RTX 3080 veya RTX 3090 grafikleriyle birlikte hız aşırtılabilir bir Intel Core i9-11900K işlemci (veya AMD Ryzen Threadripper 3960X) ile birlikte geliyor. Performansı zorlamak istiyorsanız, dört adede kadar grafik kartıyla yapılandırılabilen Digital Storm Aventum X veya Origin PC Millennium gibi çoklu GPU desteğine sahip modelleri keşfetmek isteyeceksiniz.

Günümüzde birden fazla oyun başlığının birden fazla grafik kartını desteklemediği göz önüne alındığında, gün boyunca yaratıcı çalışmalar için aynı donanımı kullanmıyorsanız tüm bu güç boşa harcanır. Çoğu oyuncu, Nvidia’nın RTX 3080 veya AMD’nin birkaç yıl dayanacak kadar güçlü olacak yeni 7nm Radeon RX 5000 grafik kartı gibi tek bir üst düzey grafik kartına bağlı kalmak isteyecektir.

Oyuncular arasından seçim yapabileceğiniz birçok seçenek vardır ve önceden oluşturulmuş sistemler tarzınız için biraz fazla basitse, Origin PC, Digital Storm, CyberPower PC, Falcon NW ve daha fazlasından butik bir PC’ye adım atabilirsiniz. Bu markalar, bütçeniz için mümkün olan en iyi performansı sağlamak için çok çeşitli bileşenler arasından seçim yapmanıza izin verecektir.

PC oyunları ölüyor mu?

Kesinlikle hayır. Son yıllarda genel amaçlı masaüstü bilgisayar satışlarının durgunlaştığı HP ve Lenovo gibi üreticiler, büyümeyi körüklemek için oyun markalarına daha fazla kaynak yatırıyor.

VR ve artırılmış gerçeklikten gerçek zamanlı ışın izleme özelliğine kadar oyun bilgisayarlarında desteklenen yeni donanım özellikleriyle geliştiriciler, oyunları aracılığıyla görsel olarak ilgi çekici hikayeler anlatmak için yararlanacakları birçok yeni teknolojiye sahip olacak. Newzoo’nun pazar araştırmasına göre, oyunlara harcanan her 4 doların 1 doları bir PC’de yapıldı.

Oyun bilgisayarları iş için kullanılabilir mi?

Kesinlikle öyle. HP gibi üreticiler, oyuncuların sadece oyun oynamadığını kabul eder – ofis çalışanları da kapalı kaldıkları süre boyunca eğlenmek isterler. Oyun oynamak için gereken tek şey yetenekli bir işlemci, yeterince güçlü bir ayrık grafik kartı ve tüm sistemin sorunsuz çalışmasını sağlamak için yeterli bellektir.

Oyun oynamak ve üretkenlik görevleriniz için tek bir masaüstü kullanarak paradan tasarruf etmek istiyorsanız, ofis dekorunuza daha iyi uyum sağlayacak daha abartısız estetiğe sahip bir PC veya en iyi dizüstü bilgisayarlardan birini seçmek isteyeceksiniz. Doğru bilgisayarı seçtikten sonra, sadece birkaç oyun seçin ve eğlenin.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At