en iyi oyun dizüstü bilgisayarları 2022 - evham.net | evhamlı blog
Alışveriş Rehberi Bilgisayar Manşet

en iyi oyun dizüstü bilgisayarları 2022

2022’de en iyi oyun dizüstü bilgisayarları PC oyunlarına girmenin en kolay yoludur. Taşınabilir, güçlüdürler ve ihtiyacınız olduğunda iş makinesi olarak bile kullanılabilirler.

Razer Blade 14 genel olarak en iyi seçeneğinizdir. Bir oyun dizüstü bilgisayarı olarak her şeye sahiptir ve hatta satın alabileceğiniz en iyi dizüstü bilgisayarlar arasındadır. Blade’in ötesinde, daha büyük seçenekler ve daha uygun fiyatlı oyun dizüstü bilgisayarları da dahil olmak üzere birçok mükemmel seçenek vardır.

razer blade 14 inceleme 03

Razer Blade 14

En iyi oyun dizüstü bilgisayarı

Bunu neden satın almalısınız: Satın alabileceğiniz en iyi genel oyun dizüstü bilgisayarıdır.

Kimin için: Hala bir yumruk paketleyebilecek küçük ve hafif bir şeye ihtiyaç duyan oyuncular.

Neden Razer Blade 14’i seçtik:

Oyun oynamak için en iyi dizüstü bilgisayarları düşündüğünüzde, mümkün olan her yerde agresif açılar ve havalandırma delikleri ile vurgulanmış kalın bir şasi düşünebilirsiniz. Razer Blade 14 daha farklı olamazdı. Razer dizüstü bilgisayarlar, beklediğiniz performansın çok fazlalarından ödün vermeden bir oyun dizüstü bilgisayarının ne kadar şık olabileceği algısını başarıyla değiştirdi. Razer Blade 14 bu vizyonun yerine getirilmesi gibi hissettiriyor.

Daha küçük bir 14 inç ekrana sahip olmasına rağmen, Razer Blade 14 rtx 3080 grafik kartına kadar paketler. Aynı zamanda, Razer’ın ultra kompakt oyun dizüstü bilgisayarları için cennette yapılan amd’nin Ryzen 5000 işlemcilerini benimseyen ilk Razer dizüstü bilgisayardır.

Bu ve Razer Blade 15 arasında bir karar vermeye mi çalışıyorsun? 15 inçlik model biraz daha iyi kare hızları üretecek, ancak 14 inçlik model daha küçük, daha ucuz ve daha iyi pil ömrü elde ediyor. Bu, Razer’ın tekliflerinin en iyisi ve şu anda satın alabileceğiniz en iyi genel oyun dizüstü bilgisayarıdır.

amd radeon rx 6800m incelemesi asus rog strix g15

Asus ROG Strix G15 Avantajı

En iyi bütçeli oyun dizüstü bilgisayarı

Profesyonel
 • Uygun fiyat
 • İyi oyun performansı
 • Mükemmel verimlilik performansı
 • Gerçek oyun şasisi
Eksi -lerini
 • Sınırlı görüntüleme seçenekleri
 • Bakmak bazıları için çok fazla olabilir.

Bunu neden satın almalısınız: Uygun bir fiyata yüksek performanslı bir oyun dizüstü bilgisayarıdır.

Kimin için: En düşük fiyata en iyi performansı isteyen oyuncu.

Neden Asus ROG Strix G15 Avantajını seçtik:

AMD, en iyi oyun dizüstü bilgisayarlarının çoğunda Intel’i geride bırakarak oyun dizüstü bilgisayarlarında adından söz ettirdi. Ancak tüm AMD oyun dizüstü bilgisayarları hala çok nadirdir, bu da ne kadar güçlü olduklarını kanıtladıkları göz önüne alındığında talihsizdir. ROG Strix G15 Advantage modeli amiral gemisi örneğidir. Nvidia RTX 3080’in gerçek rakibi olan Ryzen 9 5900HX ve Radeon RX 6800M ile spor yaptı.

Çok daha ucuz olmasına rağmen, ROG Strix G15 Advantage harika bir performans sergileyerek daha ucuz bir fiyata yüksek performanslı oyun deneyimi sunuyor. Tabii ki, Strix markasında yaygın olduğu gibi yarış ve spordan ilham alan şık veya ince bir tasarımdan uzaktır. Bu seferkinin görünümüne ve ekstra heft’ine aldırmazsanız, ROG Strix G15 Advantage’ın dolar başına performansını seveceksiniz.

Asus ROG Strix G15 Avantajı

Asus ROG Strix G15 Avantajı

En iyi bütçeli oyun dizüstü bilgisayarı
lenovo legion 5 pro incelemesi 01

Lenovo Legion 5 Pro

En iyi tam boyutlu oyun dizüstü bilgisayarı

Bunu neden satın almalısınız: Harika performansa sahip büyük, güçlü bir oyun dizüstü bilgisayarıdır.

Kimin için: Daha yüksek kare hızları için bazı toplu kabul etmeyi umursamayan bir oyuncu.

Neden Lenovo Legion 5 Pro’yu seçtik:

Taşınabilirlik için performanstan ödün veren ince ve hafif oyun dizüstü bilgisayarlarından bıktınız mı? Bu sizseniz, Lenovo Legion 5 Pro listenizin başında olmalıdır. Razer Blade 15 veya MSI GS66 Stealth’ten biraz daha büyük ve tıknazdır, ancak harika bir genel dizüstü bilgisayar deneyimi ile birlikte harika bir oyun performansı sağlar.

16 inç ekran, RTX 3070 ve Ryzen 5000 CPU’yu tam olarak eşleştirmek istediğiniz yüksek çözünürlüğe ve yenileme hızına sahip 16:10 ekrandır. Şasinin tasarımını sevmiyoruz — ayrık ve tutarsız görünüyor. Ancak çerçevelerin ne kadar ince olduğunu takdir ediyoruz ve performansından hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

asus rog zephyrus g14 incelemesi 07

Asus ROG Zephyrus G14

En küçük oyun dizüstü bilgisayarı

Bunu neden satın almalısınız: Satın alabileceğiniz en iyi taşınabilir oyun dizüstü bilgisayarıdır.

Kimin için: Oyuncular, öğrenciler ve içerik oluşturucular.

Asus ROG Zephyrus G14’ü neden seçtik:

G14, kullandığınız hiçbir oyun dizüstü bilgisayarına benzemez. Sadece 3,5 pound’da inanılmaz derecede hafiftir ve tipik 15 inç çeşitlilik yerine sadece 14 inçlik bir ekran kullanır. Sonuç, özellikle bu şeyin ne kadar güçlü olduğu göz önüne alındığında, şimdiye kadar yapılmış en küçük oyun dizüstü bilgisayarıdır.

Bunun kalbi AMD’nin Ryzen 4000 sekiz çekirdekli işlemcisidir. O bir canavar. Çok iş parçacıklı performans, bu kadar küçük bir dizüstü bilgisayar için grafikten çıkar ve video editörleri, 3B modelleyiciler ve her türden içerik oluşturucular için yetenekli bir seçenek haline getirir.

Asus ROG Zephyrus G14, elbette mükemmel oyun performansı da sağlıyor. GTX 1650, GTX 1660 Ti veya yeni RTX 3060 seçeneklerine sahipsiniz. RTX 3060’ı tercih edebilirseniz, çoğu oyunu Ultra ayarlarında saniyede 60 kareden fazla kolayca oynayabilirsiniz. En son model ayrıca fantastik olan yeni Ryzen 5000 işlemcilerle birlikte geliyor.

Biraz daha fazla güç arıyorsanız, şirket daha fazla oyun performansına ve 1440p ekrana sahip popüler bir 15 inç model de sunuyor.

msi gs66 gizli 1440p inceleme 09

MSI GS66 Gizlilik

En iyi Razer Blade 15 dizüstü bilgisayar alternatifi

Bunu neden satın almalısınız: Razer Blade 15’e harika bir alternatif.

Kimin için: Bir iota performansından ödün vermeden şık bir dizüstü bilgisayar isteyen oyuncular.

Neden MSI GS66 Stealth’i seçtik:

1440p’de oyun oynamak nihayet mümkün ve MSI GS66 Stealth bunu gerçekleştirmek için mevcut birkaç seçeneklerden biri. Nvidia RTX 3080’in gücüyle başlar ve sistemin yerel bir 1440p ekranda bile kare hızlarını daha yükseğe ve daha yükseğe itmesini sağlar. Tabii ki, MSI ayrıca 360Hz yenileme hızına kadar 1080p modeli satıyor, ancak 1440p 240Hz modeli daha iyi bir çözünürlük ve yenileme hızı dengesine çarpıyor.

MSI GS66 Stealth’in ince, abartısız şasisi, diğer şöhret iddiasıdır. Razer Blade 15’ten çok daha büyük veya daha ağır değil, ancak yüzey sıcaklıklarını biraz daha düşük ve fan gürültüsünü daha sessiz tutmak için daha iyi bir iş çıkarıyor. Dokunmatik yüzey ve klavye kadar güzel değil, ancak öncelikle oyun için GS66 Stealth ile ilgileniyorsanız, Razer Blade 15’e harika bir alternatif.

acer predator triton 300 se inceleme 01

Acer Predator Triton 300 SE

En iyi iş ve oyun dizüstü bilgisayarı

Bunu neden satın almalısınız: ROG Zephyrus G14’e harika bir alternatif.

Kimin için: Harika soğutmaya sahip 14 inçlik küçük bir dizüstü bilgisayar isteyen oyuncular.

Neden Acer Predator Triton 300 SE’yi seçtik:

Predator Triton 300 SE, hem 14 inç ekran hem de 35 watt Intel işlemciye sahip devrim niteliğinde bir dizüstü bilgisayar gibi hissediyor. Rog Zephyrus G14’ün AMD tarafında zaten başardığı bir golün ardından gelmesine rağmen, kesinlikle benzersizdir.

Her ikisi de bir Nvidia RTX 3060 GPU, şaşırtıcı derecede ince bir şasi ve yüksek yenileme hızına sahip. Zephyrus G14, daha agresif soğutması sayesinde bazı oyunlarda Triton 300 SE’yi geride bıraktı. Bununla birlikte, bu aynı zamanda çalışma sırasında daha serin ve sessiz kalan Triton 300 SE’nin bir gücü olduğu ortaya çıkıyor. Buna hem oyun oynarken hem de çalışırken dahildir.

İkisi arasında zor bir seçim, ancak oyun dizüstü bilgisayarınızı oyun oynamak kadar iş için de kullanıyorsanız, Predator Triton 300 SE Zephyrus G14’e karşı bir galibiyet elde eder. Bu tasarımı seviyor ancak daha büyük ve daha güçlü bir şey istiyorsanız, 16 inç Predator Triton 500 SE daha iyi bir seçenek olabilir.

hp victus 16 gözden geçirme
Coppock/Dijital Trendleri İşaretle

HP Victus 16

Başka bir harika bütçeli oyun dizüstü bilgisayarı

Profesyonel
 • Mükemmel verimlilik performansı
 • Sağlam 1080p oyun performansı
 • Rahat klavye
 • Ekran hem üretkenlik hem de oyun için iyidir
 • Makul fiyatlı
Eksi -lerini
 • Yapı kalitesi subpar
 • Klavye arka aydınlatması sınırlı
 • Zayıf pil ömrü

Bunu neden satın almalısınız: Çok fazla para için çok fazla oyun gücü.

Kimin için: 1.000 doların altında iyi niyetli bir oyun dizüstü bilgisayarı isteyen herkes.

Hp Victus 16’yı neden seçtik:

Gerçek bir oyun dizüstü bilgisayarı istiyorsanız, gerçek bir GPU’ya ihtiyacınız vardır. Tümleşik grafiklere izin verilmez. Ama böyle bir makineyi 1000 doların altına alabilir misin? HP’nin Victus 16’sına teşekkürler, evet, yapabilirsin. Sadece bu değil, aynı zamanda Core i5-11400H, 8GB RAM, 256GB SSD, 16.1 inç IPS Full HD ekran ve Nvidia GeForce GTX 1650 ile sadece 750 $ karşılığında 11. GPU’yu RTX 3050 Ti ve RAM’e 16GB’a yükseltebilir ve hala 1.000 doların altında kalabilirsiniz.

Victus 16, HP’nin önceki giriş seviyesi oyun sistemi Pavilion Gaming 15’in yerini aldı. Ancak, her şeyi serin ve daha hızlı bileşenler tutmak için daha iyi bir termal tasarıma sahip bir yükseltmedir. Omen Gaming Hub yazılımını, düşük maliyetli ve diğer performans ayarlamalarına izin vermek için önceden yüklenmiş olursunuz ve sağlam ama minimalist bir tasarım, Victus 16’yı bir toplantı odasında ve bir LAN partisinde kullanmanıza olanak tanır.

Sadece 20 $ karşılığında 144Hz Full HD ekran alabilir veya 165Hz’de çalışan bir QHD ekran elde etmek için 130 $ daha harcayabilirsiniz. Her iki durumda da HP Victus 16, gerçek oyun gücü sağlayan ucuz bir oyun dizüstü bilgisayarıdır.

HP Victus 16

HP Victus 16

Başka bir harika bütçeli oyun dizüstü bilgisayarı
asus rog flow x13 incelemesi 1

Asus ROG Flow X13

En iyi 13 inç oyun dizüstü bilgisayarı

Bunu neden satın almalısınız: En iyi 13 inç oyun dizüstü bilgisayarıdır.

Kimler için: Mümkün olan en küçük oyun dizüstü bilgisayarını isteyen oyuncular.

Neden Asus ROG Flow X13’i seçtik:

ROG Flow X13, tescilli bir PCIe arayüzü kullanan son derece küçük bir harici GPU olan XG Mobile’a bağlanma yeteneğiyle ünlendi. Ancak Asus, grafikleri RTX 3050 Ti’ye pompalayan ve bu dizüstü bilgisayarın ultra kompakt form faktörüne dayanan bağımsız bir model de satıyor.

ROG Flow X13’ü göz önünde bulundurmak için bu dizüstü bilgisayarın boyutundan etkilenmeniz gerekir. Aksi takdirde, performans ve fiyat sizi hayal kırıklığına uğratır. Ancak, okula getirebileceğiniz ve akşamları bazı oyunları iyi kare hızlarında oynayabileceğiniz kompakt bir üstü açılabilir 2’si 1 arada için Asus ROG Flow X13 kendi kategorisindedir. Razer Blade Stealth 13 teknik olarak en yakın rakip, ancak şu anda hala eski donanıma sıkışmış durumda.

Sık sorulan sorular

Bir oyun dizüstü bilgisayarı ne kadar?

Oyun dizüstü bilgisayarları daha genel amaçlı dizüstü bilgisayarlardan daha pahalı olma eğilimindedir, çünkü genellikle daha iyi oyun görselleri ve kare hızları için özel bir grafik yongası içerirler. En ucuz seçenekler yaklaşık 700 dolardan başlıyor, ancak bu seviyede harika bir performans bekleyemezsiniz. En sevdiğimiz bütçeli oyun dizüstü bilgisayarı HP Victus 16, 1.000 doların altında bir fiyatıyla bulunabilir. Beğendiğimiz bazı alternatif bütçeli dizüstü bilgisayarlar var, ancak 500 $ ‘a yaklaştığınızda oyun oynamak için harika bir şey bulmakta zorlayacaksınız. Daha üst uçta, en son bileşenleri ve en hızlı ekranları istiyorsanız 2.000 doların üzerinde harcama yapabilirsiniz.

Bir oyun dizüstü bilgisayarında nelere dikkat etmeliyim?

Klasik oyunlar veya çok düşük yoğunluklu bağımsız oyunlar dışında bir şey oynayacaksanız, özel bir grafik yongası istersiniz. Şaşırtıcı bir şey olmasına gerek yok ve yerleşik Vega grafikli AMD APU’lar düşük uçta dikkate değer. Her iki durumda da, çoğu oyunda iyi kare hızları istiyorsanız Intel entegre grafiklerinden daha fazlasını isteyeceksiniz.

Kare hızlarını 60 fps’nin üzerine vurmayı bekliyorsanız, yüksek yenileme hızına sahip bir ekrana da dikkat etmeye değer. Oyun söz konusu olduğunda bunları daha yüksek çözünürlüklerden daha önemli görüyoruz ve genellikle çok maliyetli değiller.

Oyun dizüstü bilgisayarları iş için iyi mi?

Genelde, evet. Çalışmak için özel bir grafik yongasına ihtiyacınız yoktur, ancak oyun dizüstü bilgisayarlarının genellikle donatıldıkları hızlı işlemciler ve yüksek hızlı RAM, elektronik tabloları ve Word belgelerini işlemede en son oyunların sayılarını kırmada olduğu kadar iyidir.

Yine, RGB aydınlatmalı daha büyük, daha kalın bir oyun dizüstü bilgisayarı her iş ayarı için uygun olmayabilir. Razer Blade veya G serisi Dell oyun dizüstü bilgisayarları gibi daha bastırılmış bir tasarım çok daha iyi uyum sağlar.

Mac dizüstü bilgisayarlar oyun oynamak için iyi mi?

Bazıları kötü değil, ama çoğu harika değil. Apple, MacBook Pro 16 inç modellerinde yalnızca özel grafik yongaları koyar ve bunlar yüklü bir fiyata gelir. Windows’ta MacOS’tan çok daha fazla oyun mevcut olduğundan, Apple Arcade’in eklenmesiyle bile dikkate alınması gereken yazılım uyumluluğu da vardır.

Tek istediğiniz biraz Fortnite ise, 16 inç MacBook Pro sizi geçindirecektir, ancak bunlar hiçbir şekilde oyun makineleri değildir. Bununla birlikte, gerçekten bir Mac’e bağlı kalmak istiyorsanız, Windows 10 oyunlarını MacBook donanımınızda çalıştırmanıza izin veren Boot Camp’te her zaman çift önyükleme seçeneği vardır.

1 Yorum

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At