Instagram bildirimleri nasıl kapatılır? - evham.net | evhamlı blog
Sosyal Medya Nasıl Yapılır

Instagram bildirimleri nasıl kapatılır?

Bazen sesleri bizi deli eden ve bildirim panelinde kalabalık yapan Instagram bildirimleri nasıl kapatılır? İşte ayrıntılar…

Sosyal medya platformlarının çoğalması ile insanların bu uygulamalara olan ilgisi de artıyor. İnsanlar teknolojiye ayak uydurmak, bazen de sosyalleşmek için bu platformların hepsini kullanmak istiyor. Bunun sonucunda telefonlara gelen bildirimler de artıyor. Bazen bildirimleri rahatsız eden platformlarından biri de Instagram olabiliyor.

Gerek takipçi, yorum, gerek canlı yayın, gönderi, hikaye bildirimleri, gerekse de mesaj ve arama olsun, bu büyük sosyal medya platformu birçok özelliği için telefonumuza bildirim gönderiyor. Bazılarımız bu bildirimlerin tamamını, bazılarımız ise bir kısmını kapatmak isteyebiliyor. Peki Instagram bildirimleri nasıl kapatılır?,

Mobil uygulamadan bildirim kapatma

Bildirim sesleri bazen sinir bozucu olabiliyor ya da bildirim panelinde kalabalık yapabiliyor. Instagram mobil uygulamasından istenmeyen bildirimleri kapatmak oldukça kolay. Şimdi uygulamanız gereken adımlara bir bakalım.

  • Öncelikle Instagram hesabınıza giriş yapın.
  • Sonrasında sağ alt kısımda göreceğiniz profilinize tıklayın.
  • Profilinizi açtığınızda bu kez sağ üstte bir ”hamburger menü” göreceksiniz. Ona tıklayın ve ”Ayarlar” seçeneğini seçin.
  • Bu kez ekranda ”Arkadaşları Takip ve Davet Et” seçeneğinin altında ”Bildirimler” kısmını göreceksiniz.
  • Bildirimler”e girdiğinizde isterseniz tüm bildirimleri ”Tümünü Durdur” seçeneğinden kapatabilirsiniz. Diğer bir seçenek olarak istemediğiniz bazı bildirimleri kapatabilirsiniz. Bunlar ”Tümünü Durdur” seçeneğinin altında, alanına göre ayrılmış şekilde yer alıyor olacak.

Mobil uygulamadan Instagram bildirimlerini kapatmak işte bu kadar kolay. Şimdi de bunu masaüstü uygulamasında nasıl yapacağımıza bir bakalım.

Masaüstünde Instagram bildirimleri kapatma

Eğer kullandığınız bilgisayar size ait değilse ya da birileriyle ortak kullanıyorsanız, kullandığınız site ve uygulama bildirimlerini kapatmak isteyebilirsiniz. Masaüstü Instagram uygulamasından bildirimleri kapatmak da oldukça kolay.

  • Öncelikle masaüstü bilgisayarınızdan Instagram hesabınıza giriş yapın.
  • Sonrasında sağ üst kısımdan profil fotoğrafınızın üzerine tıklayın.
  • Karşınıza küçük bir pencere çıkacak. Oradan ”Ayarlar” seçeneğini seçebilirsiniz.
  • Ekranın sol kenarında göreceğiniz hesabınızla ilgili ayarların bulunduğu kısımdan ”Anında İlet Bildirimleri” yazan seçeneğe tıklayın.
  • Instagram masaüstü uygulamasında, mobilde olduğu gibi tüm bildirimleri tek seferde kapatmanıza yarayacak bir seçenek bulunmuyor. Bu nedenle kapatmak istediğiniz bildirimleri manüel olarak istediğiniz biçimde kapatabilirsiniz. Ekranı aşağı kaydırdığınızda daha fazla seçenek göreceksiniz.

İşte istenmeyen Instagram bildirimlerini mobil uygulama ya da masaüstünden kapatmak bu kadar basit. Düşünce ve isteklerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At