iPhone’lara nasıl müzik indirilir? - evham.net | evhamlı blog
Mobil İOS Nasıl Yapılır

iPhone’lara nasıl müzik indirilir?

iOS işletim sistemine sahip iPhone kullanıyorsanız ve müzik indirme yöntemi arayışındaysanız, bu rehberimiz tam size göre. İşte yöntemler!

iOS işletim sistemi, Android’e kıyasla dış dünyaya daha kapalı. Bu nedenle iPhone kullanıcıları müzik indirme, şarkı indirme vb. işlemleri rahatlıkla yapamıyorlar. Çünkü Android açık kaynaklı olması gereği üçüncü taraf uygulamaları ve hizmeti kabul ediyorken; Apple’ın kısıtlamalarından dolayı iPhone veya iPad’de böyle bir durum mümkün olmuyor. Peki iPhone’a müzik indirmek imkansız mı? Bu sorunun cevabı tabii ki: hayır.

Rehberimizde iPhone kullanıcıları için en iyi şarkı indirme yöntemlerini listeledik.

iPhone müzik indirme – Bilgisayar üzerinden

iPhone için en iyi müzik indirme yöntemlerinin başında iTunes aktarımı geliyor. Bunun için bir adet bilgisayara ve bağlantı kablosuna ihtiyacınız var. Ayrıca iPhone’a atmak istediğiniz şarkıyı önceden bilgisayarınıza yüklemiş olmanız gerekiyor. Bu konuda YouTube’dan müzik indirme rehberimizden yardım alabilirsiniz.

  • Öncelikle bilgisayarınızdaki şarkıyı Yerel Disk C > Kullanıcılar > kullanıcıadınız > Müzikler klasörüne atın.
  • Şimdi iTunes programını açın.
  • Sol üst köşedeki Dosya > Arşiv’e Klasör Ekle butonuna tıklayın. Ardından açılan pencerede Müzikler klasörüne tıklayın ve “Klasör seç” deyin. Bu işlem, Müzikler’deki tüm dosyaların iTunes’a eklenmesini sağlayacaktır.
iphone müzik indirme yöntemleri
  • Şimdi iPhone ile bilgisayarınızı kablo kullanarak bağlayın.
  • Ardından iTunes’un sol kısmındaki Ayarlar sekmesi altında yazan “Müzikler” bölümüne giriş yapın.
  • “Müzikleri Eşzamanla” diye bir seçenek karşınıza çıkacak. Buradan “Tüm müzik arşivini” seçeneğini seçin ve son olarak “Eşzamanla” butonuna tıklayın.
ios müzik indirme itunes

Bunu yaptıktan sonra iPhone müzik indirme işlemi tamamlanacaktır. Bilgisayarınızda yer alan şarkıların tamamını iPhone’daki Müzik uygulamasından görüntüleyebilirsiniz. Çevrimdışı olarak dinleyebilir, aynı zamanda arka planda oynatabilirsiniz.

iOS müzik indirme – Uygulama yardımıyla

iOS işletim sistemli iPhone kullanıyorsanız, şarkı indirme işlemini çeşitli uygulamalar yardımıyla da yapabilirsiniz. Bu noktada seçici olmanızda fayda var, zira maalesef Apple’ın kısıtlamalarından dolayı her uygulama çalışmıyor. Ya da iOS’in önceki sürümünde çalışsa bile, yeni sürümünde çalışmadığına rastlayabiliyoruz.

Apple klasik müzik servisini satın aldı

iOS yani iPhone için çalışan müzik indirme uygulamaları:

  • Evermusic
  • Freegal Music
  • Music Downloader & Player
  • SoundCloud

iPhone şarkı indirme için alternatif yöntemler

iTunes ve diğer müzik indirme uygulamalardan bahsettik. Ancak bunlarla uğraşmak istemiyorsanız, deneyebileceğiniz alternatif iPhone şarkı indirme yöntemleri elbette var. Dijital müzik platformları tam bu noktada devreye giriyorlar.

Spotify, TIDAL, Deezer, YouTube Music gibi hizmetlere abone olarak dilediğiniz miktarda şarkıyı indirebilirsiniz. Alternatif olarak Apple’ın kendi servisi Apple Music’i de kullanabilirsiniz. Ücretli olan bu uygulamalar, iOS işletim sistemine şarkı indirme ihtiyacınızı giderecektir.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At