En iyi Hızlı ve Öfkeli filmler sıralaması - evham.net | evhamlı blog
Sinema Manşet

En iyi Hızlı ve Öfkeli filmler sıralaması

Hızlı ve Öfkeli serisi şu anda güçlü dokuz filmden oluşuyor. Pekala, 10. Hobbs & Shaw’ı sayarsanız, bizim Vin Diesel olarak bizim vermediğimiz, muhtemelen (onun içinde olmadığı için) ve biz Team Vin’iz. Peki 9 tane FF filmi var ama en iyi Hızlı ve Öfkeli filmi hangisi? İşte burada devreye giriyorsun.
Zamanında, franchise, gişe gelirlerinde yaklaşık 6 milyar dolar (ve artmaya devam ediyor) topladı. Orada, tüm zamanların en büyük franchise’ları var.
Hızlı ve Öfkeli 9 geldi ve bombastik, tamamen gülünç bir film – ve harika, tam da beyaz perdede görmemiz gereken şey. Sinemalara gelişini kutlamak için, Hızlı ve Öfkeli filmlerini en hızlıdan en öfkeliye veya normal tabirle en iyiden en kötüye doğru sıralamanızı istiyoruz.
Bu konuda kendi görüşümüz var – ve aşağıdaki gibidir:
  • 9. 2 Hızlı 2 Öfkeli
  • 8. Öfkelinin Kaderi
  • 7. Hızlı ve Öfkeli
  • 6. Hızlı ve Öfkeli: Tokyo Drift
  • 5. Hızlı ve Öfkeli
  • 4. Hızlı ve Öfkeli 9
  • 3. Hızlı ve Öfkeli 7
  • 2. Hızlı ve Öfkeli 6
  • 1. Hızlı Beş

Ama bu tamamen seninle ilgili – seni etkilememize izin verme. Tüm zamanların en sevdiğiniz F&F filmine oy verin ve hayranı olmadığınız filmlere eksi oy verin.

Hızlı ve Öfkeli 9 şimdi sinemalarda – ve kesinlikle büyük ekranda izlenecek bir film.

 

En iyi Hızlı ve Öfkeli filmleri

En iyi Hızlı ve Öfkeli filmleri

1 . Hızlı Beş (2011)

Cidden beş yıldız olan.

‘Vay canına’ demekten başka ne diyebiliriz ki. Her şeye sahip olan Hızlı ve Öfkeli filmi. Rock ve Vin Diesel meydan okuyor (geleceklerin bir işareti), tren soygunu, banka soygunu, her 10 dakikada bir geçiş yerleri. Bond ve Jason Bourne’un bir arada olduğu Dom. Ve arabalar! Bu film bir son gibi geliyor – ve neredeyse öyleydi, ama şimdi işlerin nasıl sonuçlandığını görmek için FF10’u beklememiz gerekecek.

En iyi Hızlı ve Öfkeli filmleri

2 . Hızlı Ve Öfkeli (2001)

Her şeyi başlatan.

Tarihli, evet. Efektler biraz saçma, evet. Tam bir Point Break soygunu, evet. Ama her şeyin başladığı yer burası ve son 20 yılda birlikte büyüdüğümüz karakterlerin doğuşu sağlam bir saat ve Vin Diesel’in Dom’u başından beri değişmedi. Ayrıca, Rick Yune’un Johnny Tran’ı şeklinde harika bir kötü adam var.

En iyi Hızlı ve Öfkeli filmleri

3 . Hızlı Ve Öfkeli: Tokyo Drift (2006)

Aslında bir devam filmi olmayan ama bir tür devam filmi.

Üçüncü Hızlı ve Öfkeli, Micheal Myers’ın varlığını unuttukları ve ana karakterler olmadan bir film yapmaya karar verdiklerinde Cadılar Bayramı 3’e biraz benziyor. Burada Lucas Black’i, biraz drift yarışını seven bir serseri olan Sean Boswell olarak görüyoruz. Tokyo’ya taşındığında sürüklenme sahnesine giriyor ve ilk kez Han’la (Han için Adalet!) tanışıyoruz. Eğlenceli, ama asla kimsenin en iyi listesinin başında olmayacak (ya da öyle mi?!)

En iyi Hızlı ve Öfkeli filmleri

4 . Hızlı Ve Öfkeli 6 (2013)

Hiç bitmeyen pisti olan.

Justin Lin’in son Hızlı filmi olması gerekiyordu ama en son için geri döndü. Yine de, her şeyi aksiyon sahnelerine koyduğu son filmi gibi geliyor. Tankın araba kazasıyla buluşmasından hiç bitmeyen pist kovalamacasına (ki bu olağanüstü) kadar her şeyi mükemmel bir şekilde sarar. Oh, ve iki film birbirine çok bağlı olduğundan, bu hemen hemen Fast Five’ın aksiyon doruk noktası.

En iyi Hızlı ve Öfkeli filmleri

5 . Hızlı Ve Öfkeli 9 (2021)

Bu dünyanın dışında olan.

İzlemeden önce bu konuda pek bir şey söyleyemeyiz ama hadi çenemizi yerden alıp bu filmde gerçekten her şeye sahip olduğunu söyleyelim – ve sonra biraz. Daha önce gördüğümüzün ötesinde yerlere gidiyor, içinde gizemli yeni bir karakter olarak harika John Cena var ve herkes çok eğleniyor gibi görünüyor. Aynı zamanda, yolculuk için hepimizin içinde olduğunu bilerek, izleyicilere bir kereden fazla göz kırpıyor.

En iyi Hızlı ve Öfkeli filmleri

6 . Hızlı Ve Öfkeli 7 (2015)

Selam veren, elveda der.

Hobbs & Shaw, Vin Diesel ve The Rock’ı birbirinden ayıran film olsa da, Hızlı ve Öfkeli 7’de karakterleri görmek büyük bir keyif. ‘Aile’ dinamiğine yepyeni bir seviye katıyor ve biraz çatlayan bir el görüyoruz. Statham’ın hem Diesel hem de The Rock’ı (ayrı da olsa) ele geçirmesiyle el ele dövüşü öne çıkıyor. Ve sonra, ustaca yapılan merhum Paul Walker’a bir övgü var.

En iyi Hızlı ve Öfkeli filmleri

7 . Hızlı Ve Öfkeli (2009)

Dom’un intikam almak istediği yer.

Oof, bu biraz iç karartıcı, eğlenceli ama iç karartıcı. Dom’a (Dizel) yakın biri öldü ve intikam peşinde ve sonuç olarak bu tür bir görev tabanlı komplo elde ediyoruz. Yine de bu çok önemli bir Hızlı ve Öfkeli film, çünkü franchise’ın kendisini bir James Bond / Mission: Impossible tarzı boğuşmaya dönüştürmesinin hemen hemen başlangıcı. Ve bir Wonder Woman öncesi Gal Gadot’u canlandırıyor.

En iyi Hızlı ve Öfkeli filmleri

8 . Öfkelinin Kaderi (2017)

Bütçeyi ikiye katladıkları yer.

FF8’in önceki iki Fast film kadar maliyetli olmasıyla, bu, karışık sonuçlarla her şeyi 11’e çıkaran BÜYÜK bütçeli bir aksiyon oyunudur. F. Gary Gray yönetmen olarak övgüye değer, ancak Dom’un kötüye gitme planı biraz farklı. Charlize Theron’u ne kadar sevsek de, o da Büyük Kötü kadar sıkıcı. Ancak Kurt Russell, Bay Hiçkimse rolüyle harika ve açıkça aynı odada olmadıkları, ancak birbirlerinden nefret etmelerine rağmen yine de aynı ekran süresini talep ettikleri için Vin Diesel ve The Rock ile sahneleri izlemek eğlenceli.

En iyi Hızlı ve Öfkeli filmleri

9 . 2 Hızlı 2 Öfkeli (2003)

Miami’ye gittikleri yer.

John Singleton (RIP), Boyz n the Hood ile şimdiye kadar yapılmış en iyi filmlerden birini yönetti, ancak Fast franchise’a girişi bölücüdür. Aksiyonu Miami’ye taşımakla iyi yapmış olsa da, arsa orijinalin daha iyi arabalar ve daha kötü oyunculukla yeniden işlenmesi gibi geliyor. İlk filmle alay ediyormuş gibi hissettiriyor, bu da FF serisinin mükemmel bir parodisi olduğu anlamına gelebilir, ancak yapmaya çalıştığı şeyin bu olduğundan tam olarak emin değiliz.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At