En iyi DC karakterleri en büyük süper kahramanlar - evham.net | evhamlı blog
Anime Manşet Sinema Televizyon

En iyi DC karakterleri en büyük süper kahramanlar

Marvel sinematik evreni, Avengers: Endgame dahil olmak üzere tüm zamanların gişe listesindeki ilk 10 sıranın üçünü iddia ediyor. Marvel’ın ebedi rakibi DC sonsuza kadar yakalamaya çalışıyor gibi görünebilir, ancak bu en iyi DC karakterleri listesinden de görebileceğiniz gibi, DC hakkında sevilecek çok şey var.

Geç Stan Lee’nin “seçkin yarışma” olarak anılan yayıncı, çizgi roman tarihinin en ünlü karakterlerinden bazılarına ev sahipliği yapıyor. Nitekim, ev isimleri açısından Süpermen, Batman ve Wonder Woman’dan çok daha büyük gelmiyorlar.

GÜNCELLEME: En iyi DC karakterlerini ekranda bir kez daha görmek istiyorsanız, o zaman şanslısınız çünkü Zack Snyder’ın Justice League’i artık HBO Go’da ve ŞİMDİ ’ta yayınlanıyor. Bu, Joss Whedon’un yaptığı ve Joker gibi şeylere eklediği her şeyi çıkaran orijinal filmin dört saatlik bir süper kesimi. O zaman kesinlikle ‘süper’ hayranlar için bir tane.

Marvel, gündelik kaygılarla ‘normal’ sokak düzeyindeki kahramanlarda uzmanlaşma eğilimindeyken, DC’nin aramızda yaşayan sadece ölümlüler için her zaman ikonik tanrı benzeri figürler için bir şeyi olmuştur. Birçoğu, çok sayıda yeniden icattan kurtulmuş, logoları hayatlarında hiç çizgi roman okumamış insanlar tarafından tanınan unutulmaz karakterler. DC aynı zamanda, Joker ve Lex Luthor gibi alçakça beğeniler tarafından yönetilen, haydutların klasik kötü adamlar galerisine de ev sahipliği yapıyor – Marvel sadece hayal edebiliyor.

Tarihin en iyi 10 DC karakterini seçerken Metropolis, Gotham City, Central City ve ötesine yapılacak bir gezide ShortList’e katılın. Ve bu kahramanları ve kötüleri yukarı ve aşağı oylayarak listeyi şekillendirmede rol oynayabileceğinizi unutmayın.

En iyi DC karakterleri

En iyi DC karakterleri

1 . Yarasa Adam

Süpermen’den bir yaş küçük, ancak her parçası ikonik olan Kara Şövalye, Kriptonlu muadilinin karanlık yüzü. Bruce Wayne’in çok büyük cüzdanı dışında konuşacak süper gücü olmamasına rağmen, ister önemli (güvenilir batarang) isterse niş (köpekbalığı kovucu yarasa spreyi) olsun, etkileyici Yarasa aletlerinin yelpazesiyle herhangi bir kötü adam için uygun olduğundan emin oluyor.

Gotham City’nin acımasız sokaklarında devriye gezmek standart olarak gelirken, muhtemelen tüm büyük süper kahramanların en çok yönlü olanıdır. Çağına bağlı olarak, komedi, kara kara düşünen veya düpedüz kötü olabilir, ancak yine de şüphe götürmez bir şekilde Pelerinli Savaşçı olabilir.

En iyi DC karakterleri

2 . Flaş

Yaşayan en hızlı adam olmak oldukça havalı – sadece Usain Bolt’a sorun – ama Jay Allen / Barry Allen / Wally West / Bart Allen’da (en sevdiğiniz Central City Speedster’ı seçin) gerçekten çok hızlı koşmaktan daha fazlası var.

Flash’ın beceri seti zamanla gelişti, inanılmaz dayanıklılık, duvarlardan geçme yeteneği (kuantum tünelleme) ve ışıktan daha hızlı hareket etme yeteneği sayesinde zamanda yolculuk. Tarihte geriye ve ileriye sıçrama potansiyeli göz önüne alındığında, Flash’ın – kıyafeti her kim giyerse – her zaman Justice League’in MVP’lerinden biri olacağı açıktır.

En iyi DC karakterleri

3 . Süpermen

Pop kültürünün en ünlü yetimi ve her yönden iyi bir yumurtası olan Superman, 1938’de Action Comics’in ilk sayısına girdiğinden beri bir efsanedir. Süper güçlere sahip ilk karakter olmasa da, Krypton’un son oğlu İkonik kıyafeti / pelerin kombinasyonundan yumuşak huylu alter-egosu Clark Kent gibi ünlü diğer hayatına kadar sonraki tüm kahramanların yargılanacağı standart.

Kötü adamlar onun insanlık için yumuşak noktasını ve kriptonite duyarlılığını istismar edebilse de Supes’in etkileyici süper güç, uçuş ve lazer ışını gözleri kombinasyonu, Metropolis’teki kötülük yapanların çoğunu yenecek kadar güçlü olduğundan emin oluyor.

En iyi DC karakterleri

4 . Joker

Pek çok süpervizör kendi hit filminin başına geçemezdi, ancak Joker diğer süper kötüler gibi değil. Gotham City’nin sözde Clown Prince of Crime, yıllar boyunca pek çok biçim aldı, ancak psikotik bir mizaç ve iyi bir kahkaha sevgisinin ölümcül kombinasyonu her zaman karışımın bir parçasıdır.

Batman ne kadar soğuk ve ölçülü olsa da, Pelerinli Haçlı’nın en kalıcı düşmanı ve Kara Şövalye’nin en ünlü hikayelerinin çoğunun antagonisti. Büyük ekranda Joker’in adına birkaç Oscar’ı var (bir adım öne çıkın Heath Ledger ve Joaquin Phoenix), bu yüzden gerçekten gülümseyecek çok şeyi olan kötü bir adam.

En iyi DC karakterleri

5 . Mucize Kadın

William Moulton Marston o kadar ilginç bir hayat yaşadı ki, 2017 biyografisi Dr Marston ve Wonder Women’ın konusu oldu. Amerikalı psikolog, yalan makinesinin mucidi olarak tanınmaktadır, ancak – belki daha da önemlisi – aynı zamanda Wonder Woman’ın arkasındaki beyinti.

Gücü fiziksel güç kadar aşktan gelen bir kahramanı tanıtmak için yola çıkan Marston, güçleri doğrudan Yunan tanrılarından akan ölümsüz bir Amazon prensesi olan bir ikon yarattı. Diana, 2. Dünya Savaşı’ndan beri dünyayı kurtarıyor ve hala güçleniyor.

En iyi DC karakterleri

6 . Shazam

Aslen bir DC karakteri değildi ve daha da kafa karıştırıcı bir şekilde Captain Marvel adıyla anılırdı. Ancak, 1940’ların başında Fawcett Comics’in Süpermen’e cevabı olarak ortaya çıkan, şimdi Shazam olarak bilinen kahraman, sonunda DC ahırına girmeyi buldu.

Yetim genç Billy Batson sihirli bir kelime söylerken kendisini etkileyici bir büyü güçleri seçkisine sahip kaslı bir yetişkine dönüştürülmüş bulduğu için, kökeni Superted ve Bananaman’ın bir karışımı gibi – ödev yapmaktan kaçınmanın kötü bir yolu değil.

En iyi DC karakterleri

7 . Harley Quinn

DC evrenindeki en ikonik, en kostümlü karakterlerden biri olduğu düşünüldüğünde, garip Harley Quinn’in bir çizgi roman sayfalarında ilk kez sahneye çıkmamış olması. Bunun yerine, 1992’de Batman: The Animated Series’in bir bölümünde televizyonda göründü ve Joker’in uzun vadeli aşk ilgisi ve suç ortağı olarak anında bir etki yarattı.

Kötüye gitmeden önce, Gotham’daki Arkham Asylum’da psikiyatrist olan Dr Harleen Quinzel’di – ama kafanızın içinde Joker olması tehlikeli bir şey ve kendisi kadar çılgın ve tehlikeli oldu.

En iyi DC karakterleri

8 . Aquaman

Sualtında nefes almak, çok hızlı yüzmek ve balıklarla sohbet edebilmek gibi görünüşte daha az güçlere sahip olan Arthur Curry, DC evreninde eğlenceli bir figür haline gelmişti – Entourage ve Family Guy onu pek çok şakanın konusu haline getirmeden önce bile. Ancak son on yıl, Atlantis kralı için kapsamlı bir karakter rehabilitasyonu kampanyasına sahne oldu. Çeşitli çizgi roman yeniden başlatmaları ve Jason Momoa’nın beyaz perdedeki performansları, Aquaman’ı Justice League’in en havalı üyelerinden biri haline getirdi.

En iyi DC karakterleri

9 . Lex Luthor

Güce aç milyarder işadamı kötü bir adama mı dönüşüyor? Şansı nedir?

Süpermen’in baş düşmanı olacaksanız, Çelik Adam’ı güçlü bir şekilde yenmeye çalışmanın bir anlamı yok. Bunun yerine, Lex Luthor Clark Kent’in yanında sürekli bir diken olduğundan emin olmak için dahi düzeyindeki zekasını, kurnaz iş beynini ve her yönden acımasız çizgisini kullanıyor. Brainiac, General Zod ve Doomsday daha açık bir şekilde güçlü olabilir, ancak Lex, Superman’in en büyük düşmanıdır.

En iyi DC karakterleri

10 . Lois Lane

Hızlanan bir mermiden daha hızlı veya bir lokomotiften daha güçlü değil ve yüksek binaları tek bir sıçrayışta atlayamıyor. Yine de, Süpermen’in Lois Lane’e ihtiyacı olduğu kadar ihtiyacı vardır. Evet, kendini bir Kripton müdahalesi gerektiren tehlikeli durumlara sokmak gibi bir alışkanlığı var, ancak bunun temel nedeni o kadar zeki, inatçı bir muhabir olması ki kişisel güvenliğin iyi bir hikayeye boyun eğmesi.

Ancak Lois Lane’in büyük bir zayıflığı var. Çizgi romanlar, Clark Kent ve Superman’ın aynı kişi olduğunu görememesini açıklamaya çalışırken, bir çift özelliği alt etme mücadelesi şaşırtıcıdır.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At