En İyi Ücretsiz Çizim Programları - evham.net | evhamlı blog
Program Manşet Windows

En İyi Ücretsiz Çizim Programları

Sanat zevkli ve tatmin edicidir. Son zamanlarda, teknolojideki birçok güçlü ilerlemeyle, tasarımcılar bilgisayarlarını ve diğer dijital akıllı cihazları kullanarak olağanüstü görsel görüntüler oluşturabiliyorlar. Windows için en iyi ücretsiz çizim yazılımı sanal fırçalar ve kalemler üzerinde doğrudan kontrolü ile, üç boyutlu olarak sorunsuz çalışacak şekilde renkler, dokular, efektler ve araçlar pragmatik simülasyonu sunuyor.

PC için çizim uygulamaları, kullanıcıların çok çeşitli yerleşik araçlar, efektler ve renkler ile gerçekçi bir sanat eseri oluşturmasına olanak tanır ve bunlar birden çok dosya formatına aktarılabilir. En iyi çizim yazılımlarının çoğu oldukça pahalıdır.

Ancak, size hiçbir maliyeti olmayacak seçenekler arıyorsanız, aramanız burada sona eriyor. Bu makale, bugün piyasada bulunan en iyi çizim yazılımlarından bazılarını son derece rekabetçi ve çekici özellikleriyle birlikte getiriyor.

2021’de En İyi 13 Ücretsiz Çizim Yazılımının Listesi

Aşağıda, mevcut piyasada bulunan çizim yazılımı için en etkileyici seçeneklerden bazıları verilmiştir. Listeyi gözden geçirelim!

1. GIMP

GIMP - En İyi Ücretsiz Çizim Yazılımı

Fiyat: – Ücretsiz

Uyumluluk: – GNU / Linux, OS X, Windows

GIMP, güçlü ve esnek bir açık kaynaklı görüntü düzenleme aracıdır . Profesyonel kalitedeki özellikleri, kullanıcının çizimlerinde kolayca ince ayar yapmasına veya sıfırdan bir görüntü oluşturmasına olanak tanıyarak onu en iyi ücretsiz çizim yazılımı yapar . Uygulama ile kesinlikle Photoshop gibi çalışabilir.

GIMP, otomatik görüntü geliştirme, renk ayarı, özelleştirilebilir fırçalar, klonlama, filtreler ve çok daha fazlası gibi yüksek kaliteli görüntü işleme için birinci sınıf araçlar sağlar. GIMP, Python, Perl, Scheme, vb. Gibi çeşitli programlama dilleriyle kolay entegrasyon sağlar . Son derece özelleştirilebilir kullanıcı arayüzü, sanatçılara benzersiz tasarımlarını yaratma gücü ve esnekliği sağlar.

2. Krita

Krita - Windows İçin En İyi Ücretsiz Çizim Yazılımı

Fiyat: – Ücretsiz

Uyumluluk: – macOS, Linux, Windows

Krita, Windows için hızlı, esnek ve en iyi ücretsiz çizim yazılımıdır . Profesyonel düzeydeki araçları, hem amatör hem de profesyonel sanatçılar için yenilikçi bir çözüm sunar. Krita, güçlü 2D ve 3D animasyonlu PC için en iyi çizim uygulamalarından biridir.

Krita, tasarımcıların özelleştirilmiş bir düzen oluşturmasına olanak tanıyan oldukça sezgisel bir arayüze sahiptir. Buna ek olarak Krita, fırça dengeleyiciler, çizim asistanları, profesyonel efektler, vektör araçları, pürüzsüz katman yönetimi, aynalama araçları gibi görüntü düzenleme için birçok gelişmiş özellikle birlikte gelir.

Krita, dijital çizim oluşturma sürecini oldukça gerçekçi hale getiren olağanüstü bir bilgisayar çizim programıdır. Kaynak yöneticisi, sanatçıların fırça ve doku paketlerini paylaşmalarına ve araç setlerini genişletmelerine olanak tanır.

3. Inkscape

Inkscape

Fiyat: – Ücretsiz ve Açık Kaynak 

Uyumluluk: Linux, macOS, Windows

Inkscape, çok yetenekli sanatçılar ve meraklılardan oluşan bir ekip tarafından grafik tasarımcılar için en iyi ücretsiz çizim yazılımıdır . Windows için olan bu ücretsiz çizim yazılımı, olağanüstü özellikler ve mükemmel araçlarla yüklüdür, bu da onu Adobe Illustrator gibi premium araçlara güçlü bir alternatif haline getirir.

Inkscape, zengin görüntü oluşturma deneyimi için basit ve özelleştirilebilir bir arayüz, kolay düğüm düzenleme, iyi tasarlanmış vektör düzenleme araçları ve filtreler, gelişmiş efektler, Creative Commons meta verileri, cömert dışa aktarma seçenekleri, çok çeşitli yakalama araçları vb. İle birlikte gelir. Web sayfasında yüzlerce farklı resim olduğu durumlarda özellikle kullanışlıdır.

4. Clip Studio Boyası

Clip Studio Boyası

Fiyat: – Ücretsiz Deneme Sürümünden Sonra, 49,99 $

Uyumluluk: – Windows, Android, Chromebook, macOS, iOS

Clip Studio Paint, profesyonel düzeyde özelliklere sahip en iyi ücretsiz çizim yazılımları arasındadır. Bu çizim uygulaması, etkileyici özellikleri, gelişmiş yetenekleri ve gelişmiş esnekliği sayesinde animasyon, illüstrasyon ve çizgi roman oluşturma için yaygın olarak kullanılmaktadır. Clip Studio, sanat eseri yaratma söz konusu olduğunda üstün yanıt hızı sağlayan güçlü vektör araçları ve kapsamlı bir renklendirme araçları dizisi ile birlikte gelir.

Clip Studio Paint, resminizde belirli bir efekti gerçekleştirmek için önceden ayarlanmış birden çok fırça seçeneği arasından seçim yapma veya özelleştirilmiş fırçalarınızı oluşturma ve kullanma özgürlüğü verir.

Clip Studio’nun en son sürümü, mükemmel animasyon yetenekleriyle birlikte gelir ve tüm ana dosya formatlarını destekler, bu da onu PC için iyi çizim uygulamalarından biri yapar.

5. MyPaint

MyPaint

Fiyat: – Ücretsiz

Uyumluluk: – Linux, Windows 10 veya üstü, macOS

MyPaint, çoğunlukla dijital ressamlar tarafından kullanılan ücretsiz ve kararlı bir açık kaynaklı grafik düzenleyicidir. Boyamaya odaklanan ve PC için en iyi çizim uygulamalarından biri olan, kullanımı kolay, hafif ve üretken bir araçtır .

MyPaint, oldukça yapılandırılabilir ve çok yönlü bir fırça motoru, pürüzsüz fırça akışı, sınırsız tuval boyutu, dikkat dağıtıcı olmayan Tam Ekran modu ve çok daha fazlasıyla en iyi ücretsiz çizim yazılımlarından biridir. Basınca duyarlı çizimi, katman yönetimini ve temel renk ayarlamalarını destekler.

Kalemlerin, boyaların, mürekkebin ve kömürün etkilerini taklit ettiği için MyPaint ile etkileyici bir sanat eseri oluşturmak kolaydır.

Ek olarak, MyPaint’in Not Defteri adında ilginç bir aracı vardır, burada onları boyamak için kullanmadan önce farklı fırçaları deneyebilirsiniz.

6. MediBang Boyası

MediBang Boya

Fiyat: – Ücretsiz 

Uyumluluk: – Windows, macOS, Android, iOS

MediBang Paint Pro, gerçekçi bir sunumla çizgi roman, manga ve dijital sanat yaratmak için çekici ve ustaca olan iyi çizim programlarından biridir . Diğer bilgisayar çizim programları gibi, harika katman yönetimi, sorunsuz iş akışı, kolay çizgi roman paneli, iyi topluluk desteği gibi özelliklerle birlikte gelir.

MediBang Paint, 800’ün üzerinde önceden yüklenmiş arka plan ve şablon içeren bir kitaplığa, çok çeşitli özelleştirilebilir fırçalara, hayal gücünüze göre bir illüstrasyon oluşturmak için aralarından seçim yapabileceğiniz birden çok yazı tipi ve stile sahiptir.

MediBang Paint, resminizi buluta ücretsiz olarak yüklemek için yerleşik bir araca sahiptir, böylece cihazınızda yer tasarrufu sağlar ve sanatınızı farklı cihazlar arasında zahmetsizce aktarır.

7. Microsoft Paint 3D

Microsoft Paint 3D

Fiyat: – Ücretsiz

Uyumluluk: – Windows 10

Paint 3D, varsayılan olarak Windows 10 sistemiyle birlikte gelen ücretsiz bir bilgisayar çizim programıdır . Paint 3D, Microsoft’tan kolay, çocuk dostu bir yazılımdır. Üç boyutlu bir nesne oluşturmaya ve ona kolaylıkla animasyon eklemeye olanak tanır.

Microsoft Paint 3D’de 3B nesne oluşturma ile, görüntülenen seçeneklerden içe aktarılacak bir model seçebilir veya kendi şeklinizi çizip bunu bir 3B modele dönüştürebilirsiniz. 3D model hassas bir şekilde döndürülebilir ve buna animasyon eklemek çok basittir. Paint 3D, oluşturulan 3D görüntüye bir bitiş ve ışık efektleri eklemeye izin verir. Bu 3B görüntüler Word, PowerPoint ve benzeri diğer Microsoft Office uygulamalarıyla kolayca kullanılabilir.

8. ArtWeaver Ücretsiz

ArtWeaver Ücretsiz

Fiyat: – Ücretsiz

Uyumluluk: – Windows

ArtWeaver, Photoshop ile yakın benzerliği olan bilgisayar çizim programlarından biridir . Etkili fotoğraf düzenlemeye olanak tanıyan yaratıcı yerleşik düzenleyicilere sahiptir.

ArtWeaver, çok çeşitli gerçekçi fırçalar, kullanıcı dostu arayüz, ek düzenleme filtreleri ve katmanlarla çalışmak için mükemmel bir yetenek sunan tam özellikli bir araçtır. Bu ücretsiz çizim yazılımı, güzel dijital sanat eserleri oluşturmak için doku çizme özelliğine sahiptir.

ArtWeaver, son derece yapılandırılabilir bir fırça düzenleyiciye sahip olduğu için çocuklar için uygun, kullanışlı ve kolay çizim uygulamaları arasındadır. Ek olarak, internet üzerinden diğer sanatçılarla ekip olarak çalışılmasına olanak sağlar.

9. Vectr

Vectr

Fiyat: – Ücretsiz

Uyumluluk: – Windows

Vectr, daha az ayrıntıyla kartlar, logolar, simgeler, broşürler ve diğer dijital çizimler oluşturmak için Windows için en iyi ücretsiz çizim yazılımlarından biridir . Görüntü düzenleme, yerleşik sürüm kontrolü, gerçek zamanlı işbirliği ve tasarım paylaşımı için kapsamlı bir araç setine ve temiz bir arayüze sahip vektör tabanlı bir araçtır.

Vectr, görüntüye katman uygulamak, görüntünün şeklini ve rengini değiştirmek, kaliteden ödün vermeden görüntüleri dışa aktarmak ve yazdırmak ve Twitter, Facebook gibi sosyal medya uygulamalarında resim paylaşmak için harika araçlarla birlikte gelir .

Vectr çevrimiçi olarak veya masaüstünüzde birden çok platformda kullanılabilir. Öğrenmeyi ve kullanmayı kolaylaştıran birçok ücretsiz öğreticiye sahip iyi tasarlanmış bir uygulamadır.

10. İfade Tasarımı

İfade Tasarımı

Fiyat: – Ücretsiz 

Uyumluluk: – Windows

Microsoft Expression Design, web tabanlı grafikler, kullanıcı arabirimleri ve daha az görsel efektle diğer vektör grafikleri oluşturmak için tasarlanmış profesyonel düzeyde bir grafik düzenleme yazılımıdır . İleride kullanılmak üzere kişiselleştirilmiş bir çalışma alanı oluşturma seçeneği ile hafif ve kullanımı kolay bir araçtır. Tam eğri kontrollü B-Spline, bir görüntünün parçalarını seçmek ve gizlemek için Dilim aracı ve görüntüleri dilimlemek ve karıştırmak için tam katman desteği gibi güçlü oluşturma araçlarıyla birlikte gelir.

Expression Design, yaratıcı geliştiriciler için birçok temel görüntü düzenleme seçeneğine sahiptir ve bitmap dışa aktarma seçeneği dahil olmak üzere çeşitli dosya formatlarını destekler.

11. Paintstorm Studio

Paintstorm Stüdyo

Fiyat: – 19,00 $

Uyumluluk: – Windows, iPad, macOS

Paintstorm Studio, zahmetsizce mükemmel sanat eserleri oluşturmak için güçlü özellikler getiren PC için profesyonel düzeyde çizim uygulamalarından biridir . Gelişmiş simetri araçları, dinamik bir arayüz ve oynamak için tamamen özelleştirilebilir fırçalar ile Windows için iyi bir çizim yazılımıdır.

Paintstorm Studio’nun, süresi dolmadan 30 kez uygulamayı başlatabileceğiniz ücretsiz bir deneme sürümü mevcuttur. Dahası, Paintstorm Studio ömür boyu lisans karşılığında sadece 19,00 $ karşılığında satın alınabilir.

12. Eskiz Defteri

Eskiz Defteri

Fiyat: Ücretsiz, 85 $ / yıl

Uyumluluk: – Windows, macOS, Android, iOS

Autodesk Sketchbook, harika sanat eserleri / çizimler oluşturmak için kullanılabilecek bir sonraki çizim yazılımıdır. Yazılım, kullanıcıya sanat eserlerini oluşturmak için yeterli alan sunan güzel bir arayüz sunar. Kullanıcının sahip olduğu cihaz ne olursa olsun, çalışmak için harika bir alan sunar. Ürün tasarımcıları, otomobil tasarımcıları, mimarlar ve endüstriyel tasarımcılar için ideal bir yazılım olabilir.

Yazılımı kullanarak eskizlerini resimli bir sanat eseri için bile rafine edebilirsiniz. Bunun dışında kullanıcı, dosyaları taramak, çizmek ve içe aktarmak için kamerayı kullanabilir.

13. Yaramazlık

Yaramazlık

Fiyat: – Ücretsiz, 25 $

Uyumluluk: – Windows, macOS, Android, iOS

Animasyon yazılımı listesinde Mischief var. Yazılım, gerçek bir kalem kullandığınızla benzer bir deneyim sunar. Ayrıca sonsuz bir yakınlaştırma ve sonsuz tuval özelliği de sunar. Tablet kullanan tüm kullanıcılar, gerçekçi sanat eserleri oluşturmak ve bunları çeşitli formatlara aktarmak için bu harika uygulamayı kullanabilir. Kullanıcı dosyaları PNG, JPG veya PSG formatında dışa aktarabilir.

Günümüzde, ilginç dijital çizimler, PC için çizim uygulamaları kullanılarak verimli bir şekilde oluşturulabilir. Bu makale size çekici bulduğumuz en iyi ücretsiz çizim yazılımının bir listesini veriyor . Bunun net bir galibi yoktur, çünkü her uygulama, stilinize ve ihtiyacınıza göre güçlü sanat eserleri oluşturmak için dijital boyama ve resim düzenleme için farklı özelliklere ve araçlara sahiptir.

Son olarak, teknik alemin her parçası hakkında güncel kalmak ve bilgi almak için şimdi Bültenimize abone olun. Ve bu konudaki görüşlerinizi aşağıdaki yorum kutusu aracılığıyla bize bildirin! 

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At