En iyi retro oyunlar Muhteşem Liste - evham.net | evhamlı blog
Oyun Blogu

En iyi retro oyunlar Muhteşem Liste

Piyasadaki en iyi klasik video oyunları

Eski altın olduğunda, bunlar bizi puslu yapan en iyi retro oyunlardır.

Her zevke uygun inanılmaz bir interaktif deneyim yelpazesi ile altın bir oyun çağında yaşıyoruz. Yine de, en iyi retro oyunların – bu fantastik 8 bitlik ve 16 bitlik oyunların – bizi bugün olduğumuz sağlıklı, uykudan kaçan bağımlılara dönüştürdüğü arcade döneminin daha basit günleri için ara sıra çamura sapmamak zor.

Daha fazla uzatmadan, işte hala yeterince alamadığımız en iyi 20 retro oyun. Mümkün olduğunda, bu eski mücevherleri Nintendo Switch ve Sony PS4 gibi modern donanımlarda oynamanıza izin veren bağlantılar ekledik .

En sevdiğiniz retro oyunlara oy verin ve bu şöhret salonunda bir yeri hak ettiğini düşündüğünüz oyunları eklemek için alttaki öneri kutusunu kullanın.

En iyi retro oyunlar

En iyi retro oyunlar

1 . Süper Mario Bros.3

NES, 1993 (Super Mario All-Stars)

Platform oyununu hemen hemen icat eden Nintendo, onu sırlarla dolu Super Mario Bros.3 ile yeniden icat etti, ardından Super Mario World ile tekrarladı. Tüm zamanların en iyi iki yan kaydırıcısı, onları ayırmak çok zor bir iş. Super Mario Bros. 3’ün büyüyen hırsı mı yoksa Super Mario World’ün icadı mı? Kurbağa Elbisesi mi yoksa Yoshi mi? Süper Yaprak mı yoksa Cape Tüy mü? SMB3’ü tercih ettik, ancak oyun mükemmelliğine çok yakınlar, içinde hiçbir şey yok

En iyi retro oyunlar

2 . Zelda Efsanesi: Geçmişle Bağlantı

7,19

SNES, 1992

Süper Metroid bize bilinmeyenden korkmamızı öğrettiyse, Link’in destansı arayışı onu tekrar heyecanlandırdı. Sırlar ve sürprizlerle dolu tepeden tırnağa bir Hyrule, keşfetmek bir zevk. En azından, aydınlık ve karanlık dünyaların nasıl bir araya geldiğini çözdüğünüzde. Çok uzaklara giderseniz dürtüldüğünüz bu günlerin aksine, burada şanlı bir şekilde, umutsuzca kaybolmaya teşvik ediliyorsunuz – ve bunu yaparken bir balinaya sahip olacaksınız.

En iyi retro oyunlar

3 . Street Fighter II Turbo

Arcade, 1992

Sigara yanıklarından zarar görmüş eski dolaplarla dolu dumanlı pasajlar ve ucuz, bayat içkilerle sürekli yapışkan olan zeminlere kayan kullanılmayan krediler. Arkadaşlara mükemmel ejderha yumruk hareketini nasıl yapacaklarını öğretiyor. Blanka’nın elektrikli saldırısını yaparak o büyük çocuğu dövüyor. Akuma’nın kilidini açıyor ve ardından saniyeler içinde yaşam çubuğunuzun yarısını hemen kaybediyor. Turbo, Street Fighter II’nin kesin versiyonu olabilir, ancak hangisini oynarsanız oynayın, anılar hiç şüphesiz canlı bir şekilde oyalanacaktır.

En iyi retro oyunlar

4 . Tetris

Nintendo Gameboy, 1989

Bir grup renkli bloğu başarılı bir şekilde düzenlemenin en iyi yolunu bulmaya odaklanan bir oyunun, dörtten fazla yeşilimsi gri tonu gösteremeyen bir makinede oynandığında en iyi durumda olması gariptir. Ancak, ne olursa olsun, Alexei Pajitnov’un yapıtının Game Boy versiyonu, oyun ve donanım arasındaki mükemmel uyumdu.

En iyi retro oyunlar

5 . Süper Mario Kar

SNES, 1992

Herkesin en sevdiği Mario Kart varken – Mario Kart 64’ün dört oyunculu heyecanından, Double Dash’in silahlı kargaşasına kadar !! – çok azı SNES oyununun en üst sıralarda yer aldığını reddedebilir. Güzel bir şekilde yaşlandı – ve haleflerinin çoğunun aksine, her zafer zor kazanılıyor. Oyunların en iyi yan ürünü.

En iyi retro oyunlar

6 . Kirpi Sonic 2

Sega Mega Drive, 1992

Sega’nın dikenli hız tüccarı, Mega Drive’a ilk çıkışıyla Nintendo’nun Mario’suna layık bir rakip olduğunu kanıtladı. Yine de, yapımcılarının aynı havayı taşıdığını kanıtlayan, takipteki muhteşem döngüler, tirbuşonlar ve akıllı çevresel hilelerdi. İşbirliği ortağı Tails in Tow’da (gerçek adı Miles Prower, oyunun en korkunç oyunlarından biridir) ile bu müthiş macera, 16 bitlik dönemin en iyi iki oyunculu oyunlarından biriydi ve hala birçok modern Sonic’i bırakıyor. toz oyunları.

En iyi retro oyunlar

7 . Outrun

Çarşı, 1986

Lüks bir araba, güzel bir kız, mavi gökyüzü ve ufka uzanan uzun bir yol şeridi. Sizi nihai ABD yolculuğuna çıkaran yüksek hızlı bir seyir kadar bir yarış değil.

En iyi retro oyunlar

8 . Eşek Kong

Çarşı, 1981

Belirli bir tesisatçının kariyerini başlatan oyun, Nintendo’nun 1981’deki arcade hiti çok önemliydi. ABD’yi kıramayan başkan Hiroshi Yamauchi, genç tasarımcı Shigeru Miyamoto’yu yeni bir oyun yaratmaya ikna etti. Jumpman (oyunun Stateside lansmanı için ABD kolunun ev sahibinden sonra Mario olarak yeniden adlandırıldı) ve simya düşmanı, Nintendo’yu ayakta tutmak ve sayısız Kong spinoff’unu (resimde) fırlatmak için yeterince çeyrek yuttu. Gerisi tarih.

En iyi retro oyunlar

9 . Streets Of Rage 2

Sega Mega Drive, 1992

İki oyuncu, iki ped, çok fazla gazlı içecek: Sega’nın çürüyen dövüşçüsünü oynamanın tek yolu bir partnerle oynamaktı. Capcom’un Final Fight’ına rakipti, ancak bu oyun kesinlikle üstündü, bu kısmen Yuzo Koshiro’nun özellikle akılda kalan skorundan kaynaklanıyordu.

En iyi retro oyunlar

10 . Süper Metroid

SNES, 1994

Bu SNES klasiği kadar kasvetli izolasyon hissini ustaca yakalayan çok fazla oyun yok. Ödül avcısı Samas Aran ıssız bir dünyaya düştüğünde, Alien’a bir saygı duruşu, Ridley Scott’ın sinematik dehşetiyle aynı kemiren gerilimi uyandırırken, kara kara düşünen, synth liderliğindeki film müziği daha fazla titremeye neden oldu.

En iyi retro oyunlar

11 . Gazeteci

Çarşı, 1985

Oyun oynamanın büyük armağanı, toplumun hoşlanmadığı türden davranışları şımartmamıza izin veriyor. İşinizi iyi yapmak size yüksek puan kazandırır, ancak her yere kağıt fırlatmak ve banliyöleri alt üst etmek çok rahatlatıcıdır.

En iyi retro oyunlar

12 . Ördek Avı

NES, 1984

Modern birinci şahıs nişancının öncüsü olan Duck Hunt, zombileri, mutantları ve hatta mutant zombileri patlatmanıza izin vermedi. Ancak su kuşu popülasyonunu azaltmak da aynı derecede tatmin ediciydi. Belki de paketlenmiş NES Zapper’dı – kullandığımız en iyi hafif silahlardan biri. Ya da belki o köpeğin yüzündeki sırıtmayı silme şansıydı.

En iyi retro oyunlar

13 . Uzay İstilacıları

Atari Salonu, 1978

Unut Gears Of War, Taito’nun 1978 klasiği, dünya dışı bir gücü savuşturmaya çalışırken, ilk gizli nişancı oyunuydu. Uzaylılar yaklaştıkça nabzınız müzikle birlikte hızlanırken, uçan daireyi patlatmak Call of Duty kafasından vurmak kadar tatmin ediciydi.

En iyi retro oyunlar

14 . Bayan Pac-Man

Çarşı, 1982

Bayan Pac-Man, arcade orijinalidir, ancak daha fazlasıyla.

Yeni haritalar sundu ve daha zordu: ve sarı gobbler’ı ABD yapımı en başarılı jetonlu operasyon haline getirdi.

En iyi retro oyunlar

15 . Eldiven

Çarşı, 1985

Bu Atari şaheseri, labirent seviyelerini bitirmek için bir dolabın etrafında toplanan dört oyuncuya sahipti. Bu, yiyecek atma tavsiyesini görmezden geldiyse, kaburgalarındaki birine dirsek atmak için mükemmel bir yerdi.

En iyi retro oyunlar

16 . Pong

Atari Salonu, 1972

Atari’nin masa tenisini ele geçirmesi, ortamı ana akım haline getirdi, ancak endüstri için önemi bir yana, kendi başına harika bir oyun. İki kadran, iki yarasa, bir top: hala çalışıyor.

En iyi retro oyunlar

17 . Sensible Soccer

Amiga ve MS-DOS, 1992

Belirli bir nesil için futbol rekabeti sadece Fifa ve Pro Evo arasında değildi. Sensible Soccer’ın keskin pas oyununa karşı Kick Off’un hızı ve muz vuruşlarıydı. Paramız için, Sensi kazandı: Barca modaya uygun hale getirmeden önce tiki-taka’ya bir bakış attı.

En iyi retro oyunlar

18 . Dokunaç Günü

MS-DOS, 1993

Klasik bir işaretle ve tıkla macerası olmadan hiçbir retro liste tamamlanmış sayılmaz ve Tim Schafer ve Dave Grossman’ın barmpot bilim kurgusundan daha iyi hiçbir şey yoktur. Ellili yılların canavar filmlerine ve Chuck Jones çizgi filmlerine devredilen zaman yolculuğu hikayesi size tuhaf zevkler sunuyor. Korkunç derecede aptalca.

En iyi retro oyunlar

19 . Manik Madenci

ZX Spectrum, 1985

Modern oyunların çok kolay olduğunu düşünüyorsanız, bu Spectrum hit çare olacaktır. 20 ekranın tümü, vahşi ve öngörülemeyen tehlikeler barındırır. Şimdi yayınlanmış olsaydı, kolay bir modu ve bir dubstep film müziği olurdu; Orijinalle en iyi şekilde sopa.

En iyi retro oyunlar

20 . Chuckie Yumurta

ZX Spektrumu, 1983

Donkey Kong’dan daha hızlı oynanan Chuckie Egg, mükemmel piksel sıçramaları gerektiriyordu. Evde yetiştirilmiş, yoğun ve tatmin ediciydi.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At