Zoom'da oynanacak en iyi oyunlar - evham.net | evhamlı blog
Sosyal Medya Oyun Blogu

Zoom’da oynanacak en iyi oyunlar

Arkadaşlarla oyun oynamaktan daha iyi bir şey yoktur, ancak fiziksel olarak bir grubu bir araya getirmek her zaman mümkün değildir. Elbette, parti sohbetinde arkadaşlarınızla konuşurken birçok oyunu çevrimiçi oynayabilirsiniz, ancak kiminle konuştuğunuzu görebilmenin özel bir yanı vardır. Zoom burada devreye giriyor ve size internet üzerinden 100 üyeye kadar sanal bir toplantı ayarlayabilmenizi sağlıyor. Hemen hemen tüm çok oyunculu oyunlar Zoom ile iyi çalışır, ancak bazıları diğerlerinden üstündür.

Çok sayıda mükemmel kooperatif ve çok oyunculu oyun mevcut olmasına rağmen , bu liste için, öncelikle masaüstü oyunlara ve masaüstü benzeri deneyimlere odaklanarak öğrenmesi kolay oyunlara öncelik verdik. Kısacası, seçimlerimize başlamak için bir oyun bilgisayarına ihtiyacınız yok . Aslında, Nintendo Switch gibi kullanıcı dostu bir konsolla bazı oyunlar oynayabilirsiniz!

Süper Mario Partisi

Klasik rekabetçi Nintendo oyunu, bu sefer Super Mario Party ile Switch için geri döndü . Birçoğu, önceki girişlerden bir avuç dolusu ile hayal kırıklığını dile getirmişti, bu yüzden Super Mario Party , dört oyunculu rekabetçi mini oyunlar içeren klasik bir formüle döndüğünde hayranlar hoş bir şekilde şaşırdılar.

Super Mario Party elbette yerel olarak arkadaşlarla oynanabilir, ancak aynı zamanda çevrimiçi olarak da iyi çalışır ve size internet üzerinden oynayabileceğiniz mini oyunlardan bir seçim sunar. Öne çıkan özellik, sizin ve diğer oyuncuların katılabileceği bir dizi rastgele mini oyun içeren – en yüksek puanı almak için yarışan Çevrimiçi Mariothon modudur. Bu çok eğlenceli ve anlaşılması kolay, bu da Zoom üzerinden oynamak için en iyi seçenek.

Jackbox

Jackbox Fads

Jackbox oyunları kasıtsız olarak Zoom için mükemmeldir. Tüm Zoom arkadaşlarınız için ayrı oyun örnekleri yerine, Jackbox’ın yalnızca bir kopyasını çalıştırması gerekir. Grubunuz bir oyun seçtikten sonra, herkes bir URL ve kod alacaktır. Oradan, arkadaşlarınız oynamak için telefonlarını kullanabilir ve ekranınızı onlara aktarabilirsiniz.

Hangi Jackbox oyununu oynayacağınıza gelince, seçiminizi yapın. Neredeyse her şeyi içeren 100 dolarlık pakete gidebilir veya yaklaşık 25 dolara özel Parti Paketlerinden birini alabilirsiniz . Bazı oyunlar diğerlerinden daha iyi olsa da, gerçekten kötü Jackbox oyunları yoktur. Acemi iseniz , Jack oyunlarının yanı sıra Quiplash ve Drawful oyunlarından birine bağlı kalmanızı öneririz .

Aramızda

Aramızda

İnterneti kasıp kavuran ücretsiz oynanabilen sosyal oyun bunu bir sebepten dolayı yaptı. Aramızda  , böyle bir oyunun olabileceği kadar kolay anlaşılır ve oynanır. Temel fikir, sizin ve arkadaşlarınızın bir üssün veya geminin mürettebatı olmanızdır, ancak bir veya daha fazla kişi sahtekar olarak rastgele seçilir. Mürettebatın görevi onarım görevlerini tamamlamaktır, sahtekarlar ise yakalanmadan onları öldürmeye çalışır.

Ne zaman bir ceset keşfedilse veya biri başka birinin sahtekar olduğundan şüphelenirse, hepinizin sahtekarların kim olduğunu düşündüğünüz hakkında tartıştığınız ve kasıtlı olarak yaptığınız bir toplantı denir. Oylar alınır ve en çok oy alan kişi masum olsun ya da olmasın o turdan çıkarılır. Oyun, sahtekarlar yakalandığında, mürettebatı öldürdüğünde veya mürettebat tüm görevlerini tamamladığında biter. Onu bu kadar eğlenceli bir Zoom oyunu yapan şey, herkesin onları sahtekar olarak ifşa etmek veya çerçevelemek için yalanlar içinde okumaya ve yakalamaya çalışacağıdır.

Konuşmaya Devam Edin ve Kimse Patlamaz

Konuşmaya Devam Edin ve Kimse Patlamaz
Steel Crate Oyunları

Keep Talking and Nobody Explodes , Zoom üzerinde harika çalışan bir VR süperstarıdır . Bir oyuncu bomba etkisiz hale getirici rolünü üstlenirken, diğerleri uzman. Uzmanlar, bir bomba imha kılavuzunu okuyarak, etkisiz hale getiriciye daha sonra ne yapması gerektiği konusunda talimat verdi. Anahtar, uzmanların bombayı görememesi.

Pratikte bu kurulum Zoom için mükemmeldir. Oyunculardan biri Keep Talking ve Nobody Explodes’a sahipken, diğerleri bomba imha kılavuzunu çevrimiçi olarak okuyor. Bir şey varsa, Zoom üzerinden oynamak, uzman grubunuz bombayı zamanında nasıl etkisiz hale getireceklerini anlatmaya çalışırken deneyimi artırır.

Fazla pişmiş

Fazla pişmiş

Overcooked , tamamen takım çalışmasıyla ilgili şirin bir yemek pişirme oyunudur. Siz ve diğer üç oyuncu, gittikçe zorlaşan koşullar altında yüksek kaliteli yiyecekler ortaya koyması gereken şefler olarak oynuyorsunuz. Oyunun çoğunluğu “bunu oraya götürmek” ve “oraya koymak” etrafında dönüyor. Zorluk arttıkça, mutfağı nasıl etkili bir şekilde geçeceğinizi, yangınları nasıl söndüreceğinizi ve müşterilerin talepleriyle nasıl başa çıkacağınızı bulmanız gerekecek.

Çok zorlu bir oyun değil, bu yüzden çoğu bilgisayar onu çalıştırabilir (konsolda da mevcuttur). Ancak, eğlenceye katılmak için herkesin bir kopyasına sahip olması gerekecek. Overcooked , Zoom grubunuz zaten oyun satın almak ve kendi yerel örneğini oynamak için gemideyse harika bir seçimdir. Değilse, yukarıdaki seçeneklerden birine bağlı kalın.

Masaüstü Simülatörü

Masaüstü Simülatörü

Dolarınız için değer söz konusu olduğunda, Masa Üstü Simülatöründen daha iyi olamaz . İstediğiniz herhangi bir oyunu oluşturmanıza izin veren sanal bir masa üstü. Temel paket, bulmacalar, poker, satranç ve domino dahil olmak üzere 15 oyunla birlikte gelir. Ancak, kendiniz oluşturarak veya çevrimiçi bir mod bularak farklı oyunlar oynayabilirsiniz.

Normalde bir oyun gecesi koşuyorsanız, Tabletop Simulator sahip olunması gereken bir şeydir . Açık uçlu yapısı nedeniyle, kendi ev kurallarınızı eklemekte ve grubunuzun uygun gördüğü şekilde istediğiniz oyunu oynamakta özgürsünüz. Zombicide , Scythe ve The Captain is Dead gibi oyunları ekleyen uzun bir resmi genişletme listesi de var 

Kuşatma

Kuşatma

Besiege , bu yılın başlarında resmi olarak piyasaya sürülmesine rağmen, uzun zamandır ortalıkta dolaşıyor. Bu, işinizin yapabileceğiniz en ölümcül ortaçağ kuşatma gemisini inşa etmek olduğu fizik tabanlı bir inşa oyunudur. İmha silahınızı oluşturmak için biraz zaman harcıyorsunuz, ardından mümkün olan en kargaşaya neden olmak için haritada serbest bırakıyorsunuz.

Tek oyunculu bir kampanya var, ancak Besiege en iyi arkadaşlarla oynanır. Zoom çağrınıza yaklaşmanın iki yolu vardır. Birincisi, bir seviye yüklemek veya oluşturmak ve kimin en çok puanı toplayabileceğini görmektir. İkincisi ve bizim en sevdiğimiz şey, iki oyuncuyu birbirine karşı çukurlaştırmak ve kuşatma araçlarının onu açık bir arenada düşürmesi.

Gizem

Gizem

Mysterium , 21. yüzyıl için bir ipucudur . Normalde bir masaüstü oyunu olmasına rağmen, yalnızca 7 $ ‘lık bir Steam sürümü vardır, masa üstü sürümü ise yaklaşık 50 $’ dır. Gibi Clue , oyuncular cinayet, yani katilin kimliği, kullanıldıkları silah ve konum ayrıntılarını ortaya çıkarmak gerekir.

Bununla birlikte, bir oyuncu psişik araştırmacıları doğru cevaba yönlendirmesi gereken bir hayalet rolünü üstlenir. Hayalet konuşamıyor, sadece diğer oyunculara Vision Card şeklinde ipuçları veriyor. Bu soyut sanat eserleri ipuçları sağlayabilir, ancak gerçeği ortaya çıkarmak araştırmacıya kalmıştır.

Scythe: Dijital Sürüm

Scythe: Dijital Sürüm

Scythe mükemmel bir masa üstü oyunudur, ancak alması ve oynaması kolay değildir. Eğer Catan koluna grubunuz için çok fazla, Scythe bir kabus olacaktır. Yine de, siz ve grubunuz kuralları öğrenmek ve Steam portu için 20 $ harcamak için hazırsanız, Zoom üzerinden oynamak için en iyi oyunlardan biridir.

Tamamen bölge kontrolü ile ilgili bir strateji oyunu. I.Dünya Savaşı’ndan sonra harap olan Avrupa’nın 1920’lerin versiyonu olan Europa’daki beş gruptan birinin lideri olarak oynuyorsunuz. Kaynaklar için savaşırken ve kritik oyun alanlarını kontrol ederken şiddetli mekanizmaları kontrol edeceksiniz. Yine de dikkatli olun; agresif olmak her zaman zafere giden en iyi yol değildir.

Akıl gecesi

Akıl gecesi

Mindnight , One Night Werewolf gibi gizli bir rol oyunudur . Beş ila sekiz oyuncuyla oynayabilirsiniz, bu nedenle büyük Zoom aramaları için mükemmeldir. Ayrıca oynaması ücretsizdir ve kurallar son derece basittir, bu nedenle grubunuzu gemiye almakta çok fazla sorun yaşamazsınız.

Bir turun başlangıcında, her oyuncuya bir Hacker veya bir Temsilci olmak üzere rastgele bir rol atanır. Beş düğüm vardır ve işiniz, rolünüze göre bir düğümü güvenli hale getirmek veya hacklemek. Hangi takım ilk üç galibiyete ulaşırsa. Bununla birlikte, her turda dönüşümlü olarak hangi turda olursanız olun ekip lideri, bir düğümü güvenceye almak veya kesmek için yalnızca üç oyuncu seçer ve bilgisayar korsanlarını ellerinden geldiğince kimliklerini gizli tutmaya zorlar.

Insanlığa karşı kartlar

Insanlığa karşı kartlar

Cards Against Humanity’yi dahil etmemize rağmen , bu giriş gerçekten playcards.io’ya bir not . Sitede çılgın sekizler, dama ve balık avı gibi çeşitli oyunlar var. Ancak kısa süre önce , Tarayıcınız için Cards Against Humanity’nin bir uyarlaması olan Remote Insensitivity’ı başlattı .

Zoom’u kurmak da son derece basit. Lider siteye gider ve bir oyun başlatır. Bunu yaptıklarında, diğer oyuncularla paylaşmak için bir oda kodu alacaklar. Siteye giderler, kodu girerler ve yarışlara katılabilirsiniz.

İnsan Güz Düz

İnsan Güz Düz

Human Fall Flat , arkadaşlarınızla dijital olarak takılmak için mükemmel bir oyundur. Bazı gevşek hedefleri var – “bulmacayı çöz, çıkışa ulaş” türü – ama çoğunlukla sizin ve arkadaşlarınızın oynayabileceği bir fizik sanal alanı.

Aslında İnsan Düz Güz fizik tabanlı deneyimini satıyor ne olduğunu. Ortamdaki her şeyle etkileşime girebilir, bulmacaları çözmenize ve manzarayı grubunuzun uygun gördüğü herhangi bir şekilde dolaşmanıza izin verebilirsiniz. Belki bir mancınıka atılırsınız ve harita boyunca fırlarsınız veya bir köprü için bir bahane oluşturmak için kutular ve variller kullanırsınız. Eşit ölçülerde komik ve çekici Human Fall Flat , Zoom üzerinden oynaması kolay bir oyundur.

Kulüp Binası Oyunları: 51 Dünya Klasikleri

Kulüp Binası Oyunları: 51 Dünya Klasikleri

Çok yönlü ve çeşitli bir tahta oyunları koleksiyonu arıyorsanız, Clubhouse Games: Nintendo Switch için 51 Worldwide Classics’ten başkasına bakmayın . Adından da anlaşılacağı gibi, dama, bilardo, tavla ve satranç gibi en popüler 51 oyundan oluşan bir koleksiyona sahiptir.

Yerel oyunu vurgularken, Zoom ile daha da iyi hale getirilen dört oyunculu çok oyunculu oyunlarda arkadaşlarınıza çevrimiçi olarak katılabilirsiniz. Bu koleksiyonla ilgili harika olan şey, çoğu insanın aşina olduğu oyunlar sunması, ancak aynı zamanda Oyuncak Boks gibi şeyleri renklendireceğinden emin olan tuhaf girişlere sahip olmasıdır . Daha da iyisi, ana oyuna (veya Misafir Kartına) sahip olanlarla çevrimiçi olarak oynanabilen  Dört Bir Arada, Domino, Başkan ve Slot Arabaları dahil olmak üzere ücretsiz olarak sunulan Misafir Kartıdır.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At