En iyi Vektör Çizim Programları - evham.net | evhamlı blog
Program

En iyi Vektör Çizim Programları

Renkli, ayrıntılı ve yüksek kaliteli resimli görüntüler oluşturmak için vektör grafik yazılımı kullanılır. Vektör görüntüler, tek tek piksellerden farklı olarak, belirli bir algoritmada çizgilerle oluşturulur. Logolar ve detaylı çizimler oluşturmak için ideal olmasının nedeni nedir? Vektör programları ile oluşturulan görüntüleri kaliteden ödün vermeden kolayca düzenleyebilir ve ölçeklendirebilirsiniz.

Neden Vektör Grafik Yazılımı?

Yukarıda tartışıldığı gibi, yazılım çizgileri kullanarak kolayca çizimler oluşturabilir. Bunun dışında yazılımın birçok faydası vardır, bunlardan biri projenin kalitesinin düzenlendikten veya esnetildikten sonra bile etkilenmeyeceğidir. Dahası, dosyalar kaliteden bağımsız olarak çok az alan gerektirir ve kullanıcı bunları çeşitli formatlarda dışa aktarabilir. Kısacası yazılımı kullanmak çok faydalıdır.

Şimdi, daha fazla gecikme olmadan, 2021’de mevcut olan en iyi vektör grafik yazılımlarının listesine bir göz atalım.

2021’de En İyi Vektör Grafik Yazılımları Listesi

Bu yazıda, harika sanat eserleri, logolar ve diğer projeler oluşturmak için deneyebileceğiniz en iyi vektör çizim yazılımını listeledik.

1. Adobe illustrator

Adobe Illustrator

Adobe uzun süredir piyasada ve kullanıcılarına en iyi yazılımlarla hizmet veriyor. Vektör grafik alanında mirası korumak Adobe, Adobe Illustrator’ı yarattı. Bu harika vektör grafik yazılımını kullanarak, çeşitli ortamlar için logolar, ikonlar, tipografi, çizimler ve illüstrasyonlar dahil olmak üzere harika sanat eserleri oluşturabilirsiniz.

Tutku veya meslek için sanat eseri yaratanlar için, bu vektörel tasarım yazılımı seçilecek en iyisidir. Serbest çizim ve izleme gibi özelliklerle yüksek kaliteli sanat eserleri oluşturarak, projeyle istediğinizi yapabilirsiniz.

Vektör grafik yazılımı, Mac ve Windows işletim sistemi ile uyumludur.


2. Mürekkep alanı

Mürekkep alanı

Inkscape, Adobe Illustrator ve CorelDRAW gibi diğer vektör çizim uygulamaları için harika bir rekabet. Yazılım, formatı olarak Ölçeklenebilir Vektör Grafiklerini (SVG) kullanır ve bu da onu diğer yazılımlardan farklı kılar. İşaretleyicileri, klonları, alfa harmanlamayı ve SVG’nin daha birçok gelişmiş özelliğini destekler.

Yazılımı kullanarak PNG, OpenDocument Çizimi, DXF, sk1, PDF, EPS ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli formatlarda dosyaları dışa aktarabilirsiniz. Bunun dışında yazılım, yollarda nesne oluşturma, nesne işleme, dolgu ve kontur, metin desteği, oluşturma ve işlemler sunar.

Yazılım, Windows, Mac ve Linux dahil olmak üzere çeşitli işletim sistemleriyle uyumludur. Her şeyden önce yazılım ücretsiz olarak mevcuttur. Bu vektör grafik yazılımının sunumu ve uyumluluğunu göz önünde bulundurarak ikinci sırada tuttuk.


3. Xara Xtreme

Xara Xtreme

Linux, macOS X ve FreeBSD gibi Unix platformları için ideal bir vektör çizim yazılımı. Yazılımın hızını diğer rakiplerle karşılaştırdığımızda, net bir kazanan Xara Xtreme bulabiliriz. UNIX platformlarında çok hızlı ve sorunsuz çalışır. Bunun dışında, birçok harika grafik içeren çeşitli güçlü araçlar sunar.

Kullanıcılar için yazılım, özellikleri kolayca öğrenmek için çeşitli öğreticiler, öğrenme materyalleri, filmler ve ipuçları sunar. Geliştiricilere göre, Xara Xtreme “dünyanın en hızlı işleme motoruna” sahip.

Hızlı ve sorunsuz vektör grafik uygulamaları arayanlar için bu yazılım tam size göre olabilir.


4. Skencil

Skencil

Eskiden Sketch olarak bilinen, şimdi skencil olarak bilinen, Genel Kamu Lisansı kapsamında ücretsiz bir vektör grafik yazılımıdır. Yazılım, UNIX platformları için güçlü ve esnek bir araç olduğu için UNIX uyumlu sistemler için başka bir harika seçenektir. Kolayca diyagramlar, çizimler veya başka projeler oluşturabilirsiniz. Yazılım, çok üst düzey bir bilgisayar dili olan Python kullandığından çok hızlıdır.

Sıradan araçlar dışındaki Skencil, metni bir yol boyunca bükme, dikdörtgen, elipsler ve bezier eğrileri ve metni bezier eğrilerine bükme dahil olmak üzere bazı gelişmiş araçlar da sunar.

Programlar, onları güçlü ve kullanımı kolay ve hız için C dili yapmak için Python dillerini kullanır. Program Linux, DEC Alpha, m68k, PowerPC ve SPARC ile uyumludur.


5. Scribus

Scribus

Scribus, CMYK rengi, renk ayrımları, ICC renk yönetimi ve PDF oluşturma gibi profesyonel araçlara sahip harika bir vektör çizim yazılımıdır. Ayrıca animasyonlu ve akılda kalıcı PDF sunumları ve formları oluşturabilir. Scribus, Linux, Mac OS X, OS / 2 ve Windows dahil olmak üzere çoğu işletim sistemi ile uyumlu açık kaynaklı bir yazılımdır.

Kullanıcıları bu yazılıma çeken ana özellik, ticari uygulamada bulunan geniş bir sayfa düzeni özellikleri kümesidir. C ++ ile yazılmış ve Python’da komut dosyası, çok hızlı işletim yazılımı yapar. Ayrıca, yazılım 24 dile kadar desteklemektedir.

Müşteri desteği için program, posta listesi, IRC kanalı, sözleşmeli destek ve hata izleyici gibi birçok özelliğe sahiptir.


6. ConceptDraw PRO

ConceptDraw PRO
(ConceptDraw’ın örnek görüntüsü)

ConceptDraw PRO, kolayca iş şemaları, akış şemaları, ağ şemaları, teknik çizimler, mimari tasarımlar, ev düzenleri, kat planları ve buna benzer çok daha fazlasını oluşturabileceğiniz harika bir vektör tasarım yazılımıdır. Bu yazılımla oluşturulan dosyalar veya projeler, CAD belgeleri, ve Microsoft Visio XML dosyaları dahil olmak üzere çeşitli biçimlerde dışa aktarılabilir. Yazılım kolaydır ve kolayca oluşturmanıza yardımcı olabilir. Listeye ek olarak, şaşırtıcı illüstrasyonlar oluşturmak için kullanılabilecek binlerce ölçeklenebilir nesneye sahiptir.

Yazılımın araçları ve özellikleri onu en iyi vektör grafik yazılımlarından biri yapar ve diğer profesyonel vektör programlarıyla rekabet edebilir. Yazılım, Windows ve Mac OS X kullanıcıları için 299 $ ‘a satılmaktadır.


7. ZeusDraw

ZeusDraw

En iyi vektör yazılımı listemizde bir sonraki adımda ZeusDraw var. Bu şaşırtıcı vektör programını kullanarak, tasarım için fırçadaki çeşitli seçenekler arasından seçim yapabilir ve vektör veya bitmap resimler oluşturabilirsiniz. Bunun dışında, dahili bir gölge renk seçicisi ve yol seçeneği boyunca sıralaması vardır. JPEG, TIF, PNG, GIF ve BMP dahil olmak üzere çeşitli formatlarda tam renkli bitmaplerde çalışabilir, ayrıca gri tonlamalı bitmapler bile kullanabilirsiniz.

Yazılım çeşitli Mac OS X sürümleriyle uyumludur ancak OS X 10.12 Sierra gerektiren en son ZeusDraw 1.4.1 sürümüne sahip olmanız önerilir. Programın diğer eski sürümlerinde güncellenen bazı sorunlar var, daha eski bir OS X sürümünüz varsa, yazılımın önceki sürümünü aşağıdaki web sitesi bağlantısından indirebilirsiniz.


8. MagicTracer

MagicTracer

MagicTracer vektörel bir tasarım yazılımıdır ancak hem raster hem de vektör düzenleme araçlarına sahiptir. Bu vektör grafik yazılımını kullanarak raster’ı vektöre dönüştürebilir ve hatta görüntüleri tarayabilirsiniz. Bu program, CAD dosyalarını kolayca tarayabilecekleri ve düzenleyebilecekleri programı kullanarak tüm mimarlık ve inşaat alanı çalışanları için ideal olabilir. Raster ve vektör verilerini işlemek için görüntü, raster ve vektör içeren üç ana araç sunar.

Bitmap görüntüleri EPS, SVG, PDF ve PNG formatlarına dönüştürmek için, çevrimiçi ücretsiz bir platform olan Vectormagic’e sahiptir. MagicTracer 60 dolara mal olurken, bu yüzden en iyi vektör yazılımı olarak kabul edilmiyor.


9. NodeBox

NodeBox

Statik, animasyonlu ve etkileşimli 2D görseller oluşturmak için bir başka en iyi vektör çizim programı. Program Python dilini kullanır ve kullanıcılar projeyi PDF veya QuickTime filminde kolayca dışa aktarabilir. NodeBox’ta dikdörtgenler, ovaller, yıldızlar, oklar olabilir. Sınırlı bir komut setine sahip olduğu için kullanımı çok kolay bir yazılımdır. Bunun dışında yazılım metne dönüşümler uygulayabilir.

Python programlamaya dayalı vektör çizim yazılımı arayanlar için ideal seçim olabilir. Yazılımın kullanımı ücretsizdir ve bu da onu en iyi vektör yazılımı / ücretsiz çizim programı yapar .


10. Tgif

Tgif

Tgif, harika araçlarıyla 2D çizimler oluşturmak için ideal bir vektör çizim uygulamasıdır. Yazılım, Linux ve UNIX veya benzeri platformların çoğu için mevcuttur. Otuz yılı aşkın süredir yazılım harika ve en güvenilir vektör grafik yazılımıdır. QPL lisansı kapsamında yazılım, ücretsiz kullanım yazılımı olarak 1990 yılında piyasaya sürüldü.

Piyasada bulunan birçok programın dışında, yöneticileri desteklemeyen ve ızgaraları kullanan programlardan biridir. Toplu modda daha önce yazdırmak için bir X ekranı gerekmez, ancak şimdi Tgif’i bir X ekranında çalıştırmanız gerekir ve çizimde yazdırmak için Times Roman, Helvetica, Courier veya Symbol yazı tipi olmalıdır.


11. Tplot

Tplot

Turbo Plot veya Tplot, 2D ve 3D çizimler oluşturmak için ücretsiz bir çizim programıdır. Diğer çizim programları gibi, resimleri ve vektörleri kaydedebilir. Animasyonlu vektör dosyası formatı da SWF formatında kaydedilebilir. Animasyon ile kolayca yüksek kaliteli grafikler oluşturabilirsiniz.

Program, bu programı işletim sistemi ile birlikte çalıştırmak için Windows XP, 2003 sunucusu, Vista ve daha yeni sürümleri ve Direct X 9 veya sonraki sürümleri gerektirir.


12. Zcubes

Zcubes

Zcubes, ücretsiz bir vektör çizim yazılımıdır. Bu web tabanlı yazılımı kullanarak HTML sayfaları, sunumlar, çizimler, elektronik tablolar, albümler ve diğer sanat eserlerini kolayca oluşturabilirsiniz. Tek bir arayüzde, uygulamanın çoğunun sağlayamadığı çeşitli özellikler sunar. Yalnızca sürükleyip bırakarak kolayca web sayfaları oluşturabilirsiniz.

Hatta slaytları, çizimleri, belge parçalarını vb. Karıştırabilirsiniz. Birçok yazılımın özelliği ile bu programı indirmeden de kullanabilirsiniz. Bir web uygulaması olması ve özelliklerle dolu olması, en iyi vektör yazılımı olarak kabul edilebilir.


Deneyebileceğiniz Birkaç Bonus Vektör Grafik Yazılımı

Aşağıda listelenen yazılımın önümüzdeki dönemde güncellemesi yoktur, ancak yazılıma resmi web sitesinden yine de erişebilirsiniz. Bunları aşağıda kontrol edelim.

1. Sodipodi

Sodipodi

Bir sonraki vektör çizim programı Sodipodi. Program, Linux / Unix ve Windows kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Bu vektör grafik yazılımını kullanarak dikdörtgenler, serbest el yazısı, metin nesneleri gibi harika araçlarıyla kolayca çizim yapabilirsiniz. Bitmapleri, dolguyu ve elipsleri içe aktarın.

Yazılımın kullanımdan kaldırılmasına rağmen, yazılımı internette hala bulabilirsiniz.


2. VRR

VRR

2005 yılında Prag Charles Üniversitesi’nde öğrenci projesi olarak başladı. Yazılım, matematiksel illüstrasyonlar oluşturmak için özel olarak tasarlanmış ancak şaşırtıcı özellikleriyle çok daha fazlasını yapma kabiliyetine sahip. Web sitesinde “Geliştirici hala boş zamanlarında düzeltmeye devam ediyor” ifadesi yer alıyor. En son sürüm 2007 yılında piyasaya sürüldü ve geliştirilmesi bekleniyordu ancak maalesef yazılım artık korunmuyor. Ancak kullanıcı, yazılımın eski sürümüne web sitesinden yine de erişebilir.

Bu vektör programı PS, EPS, PDF ve SVG gibi çeşitli dosya formatlarını destekler.


2021’de En İyi 12 Vektör Grafik Yazılımı listesinin sonuçlandırılması

Bugün yaptığınız her iş, bazı grafiksel gösterimler gerektirir. En küçük grafikler için kaliteden ödün verilmemelidir ve bu nedenle insanlar raster yerine vektör grafik yazılımı kullanır.

Vektör grafikleri kalite olarak daha iyidir ve sistemde çok az yer kaplar. Kullanıcılar daha iyi grafikler oluşturmak için vektör programlarını kullanmayı severler. Kolay ve yüksek kaliteli grafikler oluşturmak için yukarıda listelenen programları deneyin.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At