En iyi VR oyunları 2021 - evham.net | evhamlı blog
Oyun Blogu Manşet

En iyi VR oyunları 2021

2021’in en iyi VR oyunlarını mı arıyorsunuz? Size orada yardımcı olabiliriz.  

Sanal gerçeklik, kendinizi tamamen bir oyun dünyasına başka herhangi bir platformdan daha fazla kaptırmanıza olanak tanır ve VR, ana akıma her zamankinden daha fazla girdikçe, her zamankinden daha fazla oyun seçeneği görüyoruz. 

Hangi VR başlığını kullanıyor olursanız olun, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli oyunlar vardır ve en iyi VR oyunları, her yerde bulmanız zorlanacağınız yüksek kaliteli, yüksek oktanlı oyun anlarını deneyimlemenizi sağlar. Başka. Çılgın birinci şahıs nişancı oyunlarından daha rahat bulmaca deneyimlerine (ve hatta arada bir şeye) kadar bu listede sizin için en iyi VR oyununu bulacağınızı düşünüyoruz.

Dolayısıyla, ister Valve Index kullanan bir PC oyuncusu olun, ister PlayStation VR’nizi PS4 veya PS5’inize yeni takmış olun , burada sizin için bir şeyler var, bu yüzden 2021’in en iyi VR oyunlarını bulmak için okumaya devam edin. dikkat edin, yeni mükemmel VR oyunları piyasaya sürüldüğünde ve bir yer kazandığında bu listeyi güncellerken daha sonra tekrar kontrol edin.

  • Yeni bir göreviniz mi var? En iyi Oculus Quest oyunları seçimlerimize göz atın

Trover Evreni Kurtarıyor (PSVR, Oculus)

Trover Evreni Kurtarıyor

Resim Kredisi: Playstation  (Resim kredisi: Playstation)

Bu komedi oyunu, Justin Roiland (Rick & Morty’nin ortak yaratıcısı) tarafından kurulan Squanch Games ekibinden. Ve bu nedenle, bu oyun çok farklı karakterlerle bir Rick & Morty uzay macerası gibi geliyor. Gülünç görevler, komik sesler, eğlenceli, renkli ve tuhaf hikayeler, dünyalar ve uzaylı ırkları. 

Nintendo Switch, PS4 ve Xbox One’da 2019’dan beri var, ancak Haziran 2020’de Oculus VR kulaklıklarına geldi. Diğer oyunlarda yaygın olan bazı zor (ve kusmuğa neden olan) hareket sorunlarının üstesinden geliyor Sizi oyunun kullanıcı arayüzü olarak hizmet veren bir sandalyeye yerleştirerek ve ana karakter Trover’ı uzaktan kontrol edebilir ve sandalyenizi oyundaki farklı noktalara ışınlayabilirsiniz. 

Star Wars: Squadrons (Multiplatform)

En iyi VR oyunları 2021

(Resim kredisi: EA Star Wars)

Star Wars: Squadrons from Motive Studios, birçok kişinin çocukluk hayallerini gerçekleştirecek bir VR oyunudur. Hem Asi hem de İmparatorluk pilotları olarak oynamanıza izin veren bu gemiden gemiye savaş odaklı uçuş simülatörü, VR için idealdir.

Oyunda tek oyunculu bir kampanyanın yanı sıra çok oyunculu modlar var ve VR’ye özel bir oyun olmasa da, bir VR başlığında oynamak gerçekten yalnızca bir X-Wing veya bir TIE Fighter’da uzayda gezinirken deneyimlediğiniz heyecanı artırıyor. . 

Elbette, çok büyük bir genişliğe sahip değil, ama gerçekten de Star Wars: Squadrons ile aradığınız daldırma derinliği ve kesinlikle bunu sağlıyor. 

Yarılanma Ömrü: Alyx

En iyi VR oyunları 2021

(Resim kredisi: Valve Corporation)

Bazıları, Valve’in ilk VR oyunlarından biri olan ve seriye on yıldan fazla bir süredir ilk yeni giriş olan Half-Life: Alyx’in beklentileri karşılayamayacağından korkuyordu. Ama hiç şüpheye yer bırakmadan bu, Valve’ın 2007’de geride bıraktığı geniş ayakkabıları dolduran bir Half-Life oyunu. Bu kadar iyi.

Tıpkı ataları gibi, uğruna ölmek üzere bir fizik sistemi ile akıllara durgunluk veren bir gezinti. PC oyunlarından alışkın olduğunuz yaratıcı, kafa karıştıran bilimsel bulmacalar mı? Buradalar. Çoğu ‘korku’ oyunundan daha iyi terörü aşılayan zombi istilasına uğramış ölüm çukurlarında gergin gezintiler mi? Alyx bunu gruplar halinde aldı.

2021’de oynayacağınız bir VR oyunu arıyorsanız, bu Half-Life: Alyx. Bir Valve Index ve HTC Vive Cosmos Elite satın alarak ücretsiz olarak kullanılabilir .

No Man’s Sky (PSVR)

En iyi VR oyunları 2021

(Resim kredisi: No Man’s Sky / Hello Games)

Hello Games’in No Man’s Sky adlı aksiyon-macera hayatta kalma oyunu, 2019’un VR dünyasının en çok beklenen sürümlerinden biriydi. Bunun tek nedeni, orijinal No Man’s Sky oyununun VR deneyimi için mükemmel bir şekilde hazır görünmesi değil.

Oluşturulan dünyaları dolaşmak ve keşfetmek, birçok oyuncunun memnuniyetle içine gireceği destansı bir maceradır. Bununla birlikte, Hello Games, No Man’s Sky’ın VR deneyimini diğer birçok geliştiricinin oyunlarında sahip olduğundan daha iyi hale getirerek onu bir sonraki seviyeye taşıdı. 2021’deki en iyi VR oyunlarından biri olmak için mükemmel bir rakip.

Superhot VR (Oculus, Windows Mixed Reality, PSVR)

En iyi VR oyunları 2021

(Resim kredisi: Oculus / SuperHot VR)

Süper bağımlılık yapan birinci şahıs nişancı Superhot, 2013’te tarayıcı tabanlı bir demo olarak mütevazı başlangıcından bu yana uzun bir yol kat etti. Doğal yuvasını sanal gerçeklik kulaklıklarında buldu ve düşmanların sizi kuşatmasını sağlayarak 360 derecelik takipten en iyi şekilde yararlandı. her yönden.

Yaptığınızda zaman ağır çekimde hareket ettiğinden, Superhot VR daha büyük bir oyun alanının esnekliğinden yararlanır. Zorluk arttıkça, silahlar, shurikenler ve – en tatmin edici şekilde – sıkılı yumruklarınızı kullanarak yüzsüz düşmanları ezerken, gelen ateşi, mermi zamanı stilini atlatmak için her santimetresine ihtiyacınız olacak.

Defektör (Oculus Rift ve Rift S)

En iyi VR oyunları 2021

(Resim kredisi: Defector)

Wilson’s Heart’ın geliştiricileri Twisted Pixel yine iş başında. Bu sefer, sanal gerçekliğe yoğun bir casus aksiyon oyunu getirdiler ve ilk bakışlarımızdan itibaren, gerçek Mission Impossible oyunlarından çok bir Mission Impossible oyununa benziyor. Sadece 2019’da piyasaya sürülen bu aksiyon-shooter VR oyunu sizi hayatınızın yolculuğuna çıkaracak, etkileyici prodüksiyon değeri ve çok sayıda hareket özgürlüğü ile dolu.

Vader Ölümsüz

En iyi VR oyunları 2021

(Resim kredisi: ILMXLAB)

Henüz The Void’i denediniz mi? ILMxLAB’ın sunduğu harika bir konuma dayalı VR deneyimi ve şimdi ekip Oculus Quest için ev tabanlı bir VR deneyimi oluşturdu ve Star Wars hayranları için son derece eğlenceli ve heyecan verici. 

Sizi Vader ile yüz yüze getiren, ışın kılıcı eğitimi sunan ve Mustafa’nın bazı mistik derinliklerini keşfetmenizi sağlayan anlatı odaklı bir oyundur. En iyi haber şu ki, bu üç bölümlük bir dizinin sadece ilk bölümü, sonraki iki taksit de aynı derecede iyi olacak.

Uzay Korsanı Eğitmeni (Oculus, Windows Karma Gerçeklik, HTC Vive)

En iyi VR oyunları 2021

(Resim kredisi: Uzay Korsanı Eğitmeni)

2016’da Vive’da piyasaya çıkan Space Pirate Trainer, Star-Lord’un Guardians of the Galaxy’de kullandığı lazer silahlarına benzeyen, The Matrix’in yavaş çekim ‘kurşun zamanı’ ile karıştırılmış uzay tabanlı bir shoot-em-up oyunudur. ve bu hemen denemek istemenize neden olmadıysa, ne olacağını bilmiyorum. 

Bu altın yaşlı, Oculus Quest’teki en eğlencelidir ve sizi noktaya bağlayan bir kablo olmadan neredeyse yepyeni bir deneyimdir. Şık bir kalkan da dahil olmak üzere bir dizi silah ve alet arasından seçim yaparak, Quest’in içten dışa izleme sisteminin sağladığı ilave hareket, neredeyse kendi başına ek bir silahtır.

Bunların hepsi fiziksel olarak zorlu bir deneyim sağlar – yerinde kalmaya devam edin ve unutulmaya yüz tutacaksınız. Beat Saber gibi oynanışı zamanla tekrarlanabilir hale gelebilse de, bizi tekrar içine çeken manyetik bir ‘bir kez daha’ hissi var.

Beat Sabre (Multiplatform)

En iyi VR oyunları 2021

Dance Dance Revolution Star Wars ile buluşuyor; Guitar Hero Tron ile buluşuyor; bunların hepsi Beat Saber’de VR’de gerçekleşiyor. Yeni ritim oyunu, bir müzik parçasının ritmine göre parlayan kılıçların etrafında dönen oyunculara sahip. Oyuncuları, belirli yönlerden belirli renkli blokları keserken ve engellerden kaçarken melodiye ayak uydurmaya zorlar.

Beat Sabre şu anda HTC Vive, Oculus Rift ve Windows Mixed Reality cihazlarında kullanılabilir. Biraz müzik dinlemek, birkaç blok kesmek ve biraz ter atmak istiyorsanız, Beat Saber kesinlikle sizin için en iyi VR oyunlarından biridir.

Astro Bot: Rescue Mission (PlayStation VR’ye özel)

En iyi VR oyunları 2021

Bir PlayStation VR gözlüğünüz varsa, yaptığınız işi bırakın, PS4’ünüze gidin ve Astro Bot: Rescue Mission satın alın – bu, PlayStation VR’ın beklediği katil oyun. 

Astro Bot: Rescue Mission sadece harika bir sanal gerçeklik platform oyunu değil, aynı zamanda harika bir platform oyunu. Nintendo’nun Mario serisinden beklediğimiz türden bir yaratıcılıkla dolu olan Astro Bot: Rescue Mission, VR formatını çılgın bir hayal gücüyle kullanıyor ve diğer çabaların tembel görünmesini sağlıyor. Oyuncunun her yerinde seviyeleri örmek ve beklentilerinizi hem etkisiz hale getirmek hem de memnun etmek için ölçeği kullanmak, daha önce oynadığınız en iyi VR oyunlarından hiçbirine benzemiyor.

Tetris Etkisi

En iyi VR oyunları 2021

Tetris Etkisi deneyimini kelimelere dökmek zor. Temel olarak, oynadığınız ortamların değişmesi dışında normal bir Tetris oyunu oynuyorsunuz. Her seviyenin kendine özgü bir tadı vardır – temasına göre uyarlanmış müzik ve görseller. Örneğin, köpüklü balinalar başınızın etrafında yüzerken bir su altı seviyesi oynayabilir ve yatıştırıcı su altı sesleri duyabilirsiniz. 

Bu, psychedelic ve hipnotik bir deneyimdir ve herkesin oynama ayrıcalığına sahip olması gerekir.

Skyrim VR (Çoklu Platform)

En iyi VR oyunları 2021

Bu noktada, Skyrim’in tanıtıma ihtiyacı yok. Yayınlandı, yayınlandı ve yeniden yayınlandı. Bu sefer Oculus Rift, HTC Vive ve PlayStation VR’a geldi ve bunu yaparken, VR’da şimdiye kadar gördüğümüz en büyük macera oyununu sunuyor.

Sadece Skyrim’in tüm temel oyununu VR’de yeniden yaşamakla kalmazsınız, aynı zamanda oyunda Dawnguard, Hearthfire ve Dragonborn DLC de bulunur. Skyrim VR tam olarak mükemmel olmasa, bazı tarihli grafiklere sahip (modlarla geliştirilebilir) ve sıfırdan VR için tasarlanmamış olsa da, yine de kolayca dalmaya değer bir macera.

Moss (Çoklu Platform)

En iyi VR oyunları 2021

Bu tarafta sonsuza dek sürecek gibi görünen bir bekleyişin ardından Moss, nihayet Şubat 2018’de PlayStation VR’ye indi. Bu masalın kahramanı Quill, küçük (ve kelimenin tam anlamıyla bir kuyruğu var) olabilir, ancak Moss, boyutu avantaj olarak kullanıyor oyunculara kemirgen kahramanı perspektifini vererek. 

Aile dostu bir VR macerası, Quill’e ormanlarda ve harabelerde rehberlik edecek, eski düşmanlarını yönlendirecek ve bulmacaları çözmek için çevre unsurlarının doğrudan kontrolünü ele alacaksınız. Amaç, Quill’in amcasını kurtarmak ve size bir kahraman avatarı üzerinde ikili kontrol sağlayarak ve çevresi üzerinde her şeye gücü yeten bir etki olarak, bu, VR’nin gücünden yararlanmanın mükemmel bir yoludur.

Moss; PSVR, Oculus Quest, Oculus Rift, HTC Vive, Valve Index ve Windows MR’da mevcuttur.

Resident Evil 7: Biohazard (PlayStation VR’ye özel)

En iyi VR oyunları 2021

En iyi VR oyunlarının çoğunun bile ısırık boyutunda olduğu için, Resident Evil 7: Biohazard, aynı anda korkunç olsa bile temiz bir soluktur. PC’de, Xbox One’da ve PS4’te başka türlü oynama yeteneğine rağmen, bu, Resident Evil serisinin sanal gerçeklik düşünülerek tasarlandığını söyleyebileceğiniz ilk taksittir. Bunun nedeni, önceki girişlerin aksine, Resident Evil 7’nin birinci şahıs bakış açısıyla oynanmasıdır.

Capcom, Resident Evil 7 ile Resident Evil’i hayatta kalma korku köklerine geri götürdüğü için oyunda sadece koşup silah alabileceğinizi varsaymayın. Bu nedenle, nasıl başardığınız konusunda taktiksel olarak düşünmeniz gerekecek. oyunun garip düşmanlarıyla karşılaşmalarda hayatta kalın. Karısı üç yıl önce kaybolan Dulvey, Louisiana sakini Ethan Winters olarak, onu bulmak için gıcırtılı eski bir terk edilmiş evi keşfetmekle görevlendirileceksiniz.

İşin özü, oyun boyunca sadece bir yer olması, bu yüzden atlama korkularını cömertçe yardım etmenin ötesinde çok kaotik bir şey beklemeyin.

Elit: Tehlikeli (Çoklu Platform)

En iyi VR oyunları 2021

Otuz yaşın üzerinde olabilir, ancak Elite serisi, yaratıcı David Braben’in lisansı yeniden alma mücadelesi sayesinde hala bugüne kadarki en iyi VR oyunlarından biri.

İlk oyundan öğeler çizme – örneğin ticaret, keşif ve muazzam, prosedürel olarak oluşturulmuş bir evrende savaşa girme – Elite: Dangerous, 21. yüzyıl kalabalığına yönelik bir Elit oyundur. Gelecekte galaksimizin tasvirlerinde bile bu şekilde temsil ediliyor.

Oh, ve oyunun devasa çok oyunculu olduğundan bahsetmiş miydik? Bir sonraki sınırda gezinmek hiç bu kadar gerçek ve bağlantılı olmamıştı. Elite: Dangerous, çevrimiçi ortamda ve VR’de en iyi deneyimlenen bir oyundur.

Konuşmaya Devam Edin ve Kimse Patlamaz (Çoklu Platform)

En iyi VR oyunları 2021

23 sayfalık kılavuzu basacak kadar cömert birini tanıdığınızı varsayarsak, Keep Talking and Nobody Explodes, en azından arkadaşlarınızın sizden nefret etmesine neden olacak anlamda yeni Mario Party’dir. 

Steal Crate Games tarafından geliştirilen Keep Talking ve Nobody Explodes, önerilen 2 ila 6 oyuncunun dikkatli bir şekilde ilgilenmesini gerektirir. Bir oyuncu bir bombayı etkisiz hale getirmek için çalışırken, diğerlerinin nasıl yapılacağına dair net talimatlar vermesi gerekir.

Meslektaşlarınızdan yoğun bir işbirliği talep eden Keep Talking ve Nobody Explodes, doğru insan grubuyla eğlenceli bir oyundur ve bir Samsung Gear VR veya Oculus Rift kulaklık kullanarak VR’da daha da zevklidir. Gear VR sürümünde bir oyun kumandası isteğe bağlıyken, Oculus Rift sürümünün bir kumanda ile eşleştirilmesi gerektiğini unutmayın.

Fallout 4 VR (HTC Vive Exclusive)

En iyi VR oyunları 2021

Biz ne zaman orijinal oyuna gözden biz yan görevler ve bu yüce film müziği ilgisini çekmekte olan masif, detay odaklı açık dünyayı sevdim. Ardından Bethesda’nın efsanevi kıyamet sonrası açık dünya oyununa 2017’de tam VR izleme ve hareket kontrollü çekim ile tamamlanmış VR uygulaması verildi. 

Sanal gerçeklikte Fallout 4, orijinalinden daha iddialı, bu da onu HTC Vive ve elindeki en iyi VR oyunlarından birine sahip herkes için oynaması gereken bir hale getiriyor.

Batman: Arkham VR (Çoklu Platform)

En iyi VR oyunları 2021

Franchise geleneksel platformlarda zaten sonuçlanmış olsa da, Batman: Arkham VR, Arkham Knight’ın hemen hemen hiçbirinin beklemediği bir devamı. Rocksteady Studios’un Batman Arkham evrenindeki üçüncü girişinin son olacağını açıklamasından kısa bir süre sonra, geliştirici bunu PlayStation VR’a özel olarak duyurdu ve daha sonra bu üç kulaklığa da gidecek. 

Batman: Arkham VR, yerleşik Arkham mitosunun kanonik bir devamı veya ön bölümünden çok kendi kendine yeten bir dedektif hikayesidir. Rocksteady’nin imza dövüş mekaniğinin VR tarafından yeniden tasarlanmış bir versiyonu ile serserileri bilinçsiz bir şekilde deviremeyeceksiniz. Bununla birlikte, beklediğiniz şey, tam fiyatlı bir oyunun maliyetinin bir kısmına 90 dakikalık, DLC boyutunda bir hikaye görevinden çok daha fazlası değildir.

Arizona Güneşli (Multiplatform)

En iyi VR oyunları 2021

Uzun VR deneyimleri, bulunduğu haliyle zeminde oldukça zayıf ve Arizona Sunshine’ı bu kadar keyifli bir deneyim yapan şeyin bir parçası da bu. 

Sizi zombi istilasına uğramış bir Vahşi Batı’yı keşfederken gören oyun, diğer oyunların sunduğu daha arcade benzeri deneyimlerle tezat oluşturan, gerçekten dişlerinizi içine çekebileceğiniz, canlandırıcı derecede uzun bir deneyim. 

Hareket, kendinizi hareket rahatsızlığı olmadan büyük mesafeleri katedebilmenizi sağlayan çevrenin etrafına ışınlanarak gerçekleştirilir ve silahınızı cephane kemerinize taşıyarak silahları yeniden doldurur ve değiştirirsiniz. 

Şimdiye kadar oynadığımız deneyimlerden Arizona Sunshine, geliştiricilerin tam uzunlukta sanal gerçeklik deneyimleri oluşturmak için zaman ve paraya sahip olduklarında sonunda VR oyunlarının haline gelebileceğini düşünüyor. 

Ancak kısa vadede, bir elinde altı atıcı ve diğerinde yanıp sönen bir el feneriyle eski maden şaftlarını ararken, oyun seanslarınızı her seferinde yarım saat tutmak zorunda kalsanız bile, sadece havalı sinirlerin.

Minecraft VR (Çoklu Platform)

En iyi VR oyunları 2021

Resmi: dünyanın en popüler block-up’ı artık VR’de. Minecraft Windows 10 Edition şimdi Oculus Rift’te , ancak deneyim için 599 $ / 499 £ / 649 AU $ (Rift’in maliyeti) ödemeniz gerekmeyecek. 

Bunun nedeni , Oculus sürümünün tüm özelliklerinin yedekte olduğu Samsung Gear VR’de de mevcut olmasıdır . Windows Mixed Reality platformları da desteklenmektedir. Dahası, 360 derecelik lego tuğlası arazisini düşündüğünüzde sizi hasta etmesi ihtimaline karşı bir tiyatro görüntüsü bile var.

Minecraft’ı sanal ortamda keşfetme konusunda bizi en çok neyin heyecanlandırdığından emin değiliz – onu gecenin köründe sürüngenlerden kurtarmak ya da gözlük takan, kazma kullanan köstebek gibi manzaraya girmek. Muhtemelen ikisinden de biraz.

Eve: Valkyrie (Çoklu Platform)

En iyi VR oyunları 2021

Evet, Eve: Valkyrie seni en azından biraz hasta hissettirecek. Ama destansı bir oyun deneyimi biraz acıya değmez mi? Eve: Online’ın İzlandalı geliştiricileri için muhteşem bir teknoloji demosu olarak başlayan şey, derin uzayda hızlı, takım tabanlı bir it dalaşı simülatörüne dönüştü.

Savaşa odaklanmak, oyunun rakiplerinden çok daha az gerçekçi ve daha içgüdüsel olmasını sağlar – ve sonuç olarak daha fazla arcadey olur. Uzun vadeli heyecanlar sunamayabilir, ancak Oculus Rift’in sunduğu şey karşısında gözlerinizi kamaştırmak istiyorsanız, Eve: Valkyrie’den başkasına bakmayın.

Star Trek: Bridge Crew (Çoklu Platform)

En iyi VR oyunları 2021

Sanal gerçeklik oyunları bundan daha fazla sosyalleşmiyor, sizin ve diğer üç oyuncunun uzun süredir devam eden Star Trek serisinden bir Federasyon yıldız gemisine pilotluk yapmak için takım oluşturduğu bir oyun. 

Oyun tek oyunculu bir mod içerse de, kesinlikle arkadaşlarla en çok zevk alan bir deneyimdir; burada yakında birbirinizin her ihtiyacını öngörme ve eylemlerinizi buna göre uyarlama ritmine gireceksiniz. 

Sizinle aynı kulaklığa sahip arkadaşlarınız yoksa endişelenmenize gerek yok, çünkü Ubisoft ayrıca çapraz platform oynamayı da içerdiğinden, PlayStation VR, Oculus ve Vive oyuncuları, Klingonlar birlikte.

Lucky’s Tale (Oculus Rift’e özel)

En iyi VR oyunları 2021

Lucky’s Tale, ilgi çekici küçük bir platform oyunudur. Mario 64’ün Crash Bandicoot ile birleştirildiğini, başınızı hareket ettirerek manipüle edebileceğiniz üçüncü şahıs kamera açısıyla görüntülendiğini düşünün ve orada yarı yolda olursunuz.

VR öğesi, ilerledikçe daha fazla seviyeye göz atmanıza izin verir, bu kulağa aldatıcı gelebilir, ancak aslında seviyedeki sırları ortaya çıkarmak için başınızı eğdiğinizde bir keşif öğesi sunar. Sizi diğer VR oyunlarında olduğu gibi uçurmayacak, ancak Lucky’s Tale, VR’nin eski, görünüşte ölü türlere yeni bir soluk getirebileceğini kanıtlıyor.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At