En iyi bitcoin alternatifleri - evham.net | evhamlı blog
Bilim Teknoloji Kripto Paralar Manşet

En iyi bitcoin alternatifleri

Bitcoin hala diğer birçok alternatif para biriminin ardından yelken açtığı amiral gemisi kripto para birimi olarak kabul edilebilir, ancak bu tek geçerli olanı olduğu anlamına gelmez. Dışarıda 2.000’den fazla farklı kripto para birimi varken, paranızı hangilerine yatıracağınızı bilmek kolay değil.

Bir servet kazanma umuduyla bir çoğunu satın alabilmek için düşük fiyatlı birini mi tercih ediyorsunuz? Transferleri hızlandırmak için işlem ücreti veya onay süresi düşük olanları satın alıyor musunuz? Özelliklere ve mevcut değerlere göre size en iyi Bitcoin alternatiflerini vereceğiz. Çevrimiçi öğeler için ödeme yapmak için kripto para biriminizi kullanmak veya bir kripto yuva yumurtası oluşturmak için bir kenara koymak isteyip istemediğinize bakılmaksızın, bunlar en iyi Bitcoin alternatifleridir.

Not: Digital Trends’in bilgileri ve fikirleri hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir ve piyasa değişikliklerine veya diğer dış faktörlere bağlı kişisel veya ticari kayıplardan sorumlu tutulamayız.

Kesin olan bir şey yok – bırakın alıcı dikkatli olsun

Bitcoin’e alternatif kripto para birimleri önermeye başlamadan önce , bir şeyi bolca netleştirmeliyiz. Yeni veya yerleşik olsun, herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmak, geleneksel borsadan daha kumar oynamaya benzer. Fiyatlar son derece değişken olabilir ve düzenlemenin sahne için gerçek bir soruna yol açacağını düşünmesek de, bu yine de mümkündür ve kimse kesin olarak bilmiyor.

Kripto para birimlerinin geleneksel yatırımların göreceli güvenilirliğine sahip olmamasına rağmen, IRS onları aynı şekilde vergilendirir. Açıklığa kavuşturmak için, tıpkı hisse senetleri satın alıp satmadan önce bir yıldan fazla bir süredir sahip olmanız gibi, kripto para yatırımcılarının uzun vadeli sermaye kazanç vergileri ödemesi gerekiyor. Bu resmi kılavuz, tahakkuk ettirdiğiniz herhangi bir kârın% 15 vergi oranıyla karşı karşıya kalacağı anlamına gelir – yılda 425.800 $ ‘dan fazla kazanan bireyler ve yılda 479.000 $’ dan fazla kazanan çiftler% 20 vergi oranlı kripto para birimi kazancı öderler.

Yine de internette etrafa bakarsanız, insanlara “kesin şeylere” yatırım yapmalarını tavsiye etmek isteyen pek çok insan bulacaksınız. Bu olabilir Dentacoin olarak niş olarak bir şey , ya da fon arayan yeni başlangıç sikke sunan. Burada yaptığımız bu değil ve Brooklyn’de veya Eyfel Kulelerinde size satacak köprülerimiz yok.

Yeni kripto para birimlerinde kâr tavanı kesinlikle daha yüksek olsa da, ki bunu bir doların bir kısmından alabilirsin, ancak dibe vurma ve yatırımınızı mahvetme olasılığı daha düşük olan yerleşik paraları gözden geçiriyoruz. Zaman içinde geçerli değer depoları ve işlem araçları olarak kendilerini kanıtlamış olan doğrulanmış paralara bakacağız.

En iyisi

Ethereum (ETH)

BTC Anahtarlık / Flickr

Bitcoin harika bir 2017 geçirmiş olsa da, Ethereum’un yılı da aynı derecede etkileyiciydi. Yılın başında tek haneli bir para biriminden, sonraki ilk günlerde 1.200 dolardan fazla değere yükseldi. Ayrıca, işlemlerde Bitcoin’den daha yüksek bir tavana (en azından şimdilik) sahip olduğunu kanıtladı. 2018’in başlarında, her gün Ethereum işlemlerinin sayısının dört katından fazlası gerçekleşti ve bunlar Bitcoin’den çok daha hızlı gerçekleşti. İşlem maliyetleri de çok daha düşüktür, bu da birden fazla işlemle uğraşırken büyük fark yaratır.

Şu anda Bitcoin, 2020’de değerini% 400 artırdıktan sonra göz kamaştırıcı bir 40.000 $ değerleme ile 2021’e giriyor. Tek Bitcoin değerlerinin 50.000 $ ‘a kadar yükselebileceği spekülasyonları var, ancak bu henüz gerçekleşmedi ve piyasa hala yeni gerçeklikle yüzleşiyor. Ethereum şu anda yaklaşık 1.145 $ değerinde, ancak bazı analistler coin başına 10.000 $ değerinin üzerinde olabileceğini ve gelecekte% 25 pazar payı kazanabileceğini tahmin ediyor.

Bazı uzmanlar, Bitcoin’in gelecek yıllarda değeri ve kullanışlılığı artarak , kripto para birimlerinin fiili poster çocuğu olmaya devam edeceğine inanmakla birlikte , bazı zorluklarla karşılaştığını inkar etmek mümkün değil. Ethereum ve daha yeni altcoinler, en azından kısa vadede bu potansiyel sorunların bazılarını çözdü.

Ethereum, Bitcoin’in karşılaştığı ölçeklendirme sorunlarına henüz ulaşmadı ve hızla yükselen ücretler gönderiyor. Ayrıca, Ethereum’u ve para birimi olan Ether’i gelecekte çeşitli endüstriler için tercih edilen kripto para birimi haline getirebilecek akıllı sözleşmeler gibi ek özellikleri de içeriyor.

Geri kalan

Litecoin (LTC)

BTC Anahtarlık / Flickr

Bu listedeki diğer pek çok altcoin gibi, birçok kripto para birimi yatırımcısı 2017’nin başında çok sayıda Litecoin satın almayı diliyor . O yılın Ocak ayında, Litecoinleri 4 dolara tek tek satın alabiliyordunuz, ancak her biri 350 doların üzerine çıktı. yıl sonunda zirvede. Litecoin’in bir gün bu yüksekliğe ulaşacağına veya hatta aşacağına dair bir garanti (herhangi bir kripto para biriminde olduğu gibi) olmasa da, yazım sırasındaki nispeten düşük fiyat (yaklaşık 138 $) onu bir yatırım seçeneği haline getiriyor.

Bitcoin benzerleriyle karşılaştırıldığında, Litecoin, Bitcoin’den% 75 daha hızlı blok süresi ve bir doların çok altında işlem ücretleri sunan normal işlemler için tercih edilir. Giderek daha fazla geliştirici ve tüccar da Litecoin’i kabul etmeye başlıyor.

Litecoin, yeni işlem platformları oluşturmada Ethereum ile aynı potansiyele sahip olmasa da, en uzun süredir devam eden kripto para birimlerinden biri olarak (2011’de oluşturuldu), büyük isim tanınmasına sahip yerleşik bir altcoin. Piyasa değerine göre en iyi 10 kripto para biriminden biridir ve Bitcoin, Ethereum ve Ripple hariç hepsinden daha büyük bir işlem hacmine sahiptir.

Dalgalanma (XRP)

Luke Descryptive / Descryptive

Ripple, kesinlikle merkezi olmayan bir alanda biraz merkezileştirilmiş bir kripto para birimi olduğu için kendi aleyhtarlarına sahip olsa da, yükselen değeri ve endüstri desteği sayesinde Ripple’ın gerçek bir potansiyele sahip olduğunu inkar etmek mümkün değil.

Ripple’ın değeri 2017 sonunda yükseldi ve Ekim ayında 0,20 dolardan yıl sonunda 2,50 doların üzerine çıktı. Genellikle diğer bazı büyük piyasa değeri kripto para birimlerinden, düştüğünde yükselme eğilimi göstermesi ve bunun tersi de göze çarpıyor.

Ripple ve onun işlem protokolü XRP, yatırımlarından para kazanmak isteyenler için çok fazla potansiyel gösteriyor. Büyük bankacılık organizasyonlarından aldığı destek göz önüne alındığında, Ripple, kripto para birimi yığınının tepesine yakın benzersiz bir yere sahip. Santander, RBC, American Express ve diğer finans kurumları tarafından desteklenen Ripple teknolojisi, uluslararası servet transferleri için bazı gruplar tarafından zaten kullanılıyor. MoneyGram , 2018’de Ripple Labs ile bazı ödeme akışlarında XRP kullanmak için bir ortaklık yaptığını duyurdu .

Maalesef SEC’in Ripple’a kayıtsız menkul kıymetlerde bir milyar dolardan fazla sattığı için dava açması nedeniyle, birçok büyük finansal destekçi ve yatırımcı kurumu XRP varlıklarını feshederek fiyatının ve geleceğine olan güveninin düşmesine neden oldu.

Bitcoin Cash (BCH)

Bitcoin Cash Sembolünün Resmi
Daniel Martin / Ekran Görüntüsü

En iyi Bitcoin alternatifleri listesinde Bitcoin Cash adında bir şeyin ne yaptığını merak edebilirsiniz, ancak endişelenmeyin, bir şeyler görmüyorsunuz. Bitcoin Cash, Bitcoin’in çatallanmış bir sürümüdür, yani yazı yazılırken madeni para başına 473 dolar değerleme ile ayrı bir para birimi. Bitcoin’in uzun işlem sürelerine ve ölçeklenebilirlik eksikliğine cevaben 2017’de oluşturulan Bitcoin Cash, 2018’de Bitcoin Cash ve Bitcoin SV’ye ayrıldı.Ancak, Bitcoin’in üstün güvenliği ve piyasa değeri, başkalarının, hatta altcoin’lerin bile geçmesini zorlaştırıyor. Bununla birlikte, Bitcoin Cash, bu süreçte gömleğinizi kaybetmeden parmağınızı kripto para birimlerine daldırmanın harika bir yoludur.

Monero (XMR)

Bilgi / Flickr

Hala alternatif para düşünülse de 2017 başında onun kabaca 9 $ değerinde üzerinde önemli bir artış olduğunu yazılma sırasında en $ 169 civarında değerinde token Tek Monero, Monero farklı bir hash algoritmasına dayanır Bitcoin daha. Bu fark nihayetinde Monero’nun teknolojisinin temel bir bileşeni olarak sahipler için daha fazla gizliliğe sahip olduğu anlamına gelir.

Monero, alıcı adres ve aktarılan miktar gibi belirli işlem öğelerini gizleyerek gelişmiş gizlilik elde eder. Bu, zaman alıcı olmasına rağmen ağ üzerinde Bitcoin’in izini sürmeyi oldukça kolaylaştıran tamamen halka açık bir deftere sahip Bitcoin’den biraz farklı.

Monero’nun özelleştirme unsurlarından hoşlananlar için, evanjelist arkadaşlardan ve bazı web sitelerinden doğrudan satın alımları kolaylaştırabilir. Bununla birlikte, ana akım satın alma çözümlerinin kapsamı şu an için sınırlıdır.

Dogecoin

Dogecoin

Aramızdaki en az tanıdık memenin bile hatırlayabileceği gibi, internet 2013 yılında oldukça eleştirel Shiba Inu’nun artık Doge olarak bilinen Kabosu ile ödüllendirildi. Aynı yıl Billy Markus ve Jackson Palmer adlı iki beyefendinin ünlü köpeği onurlandırmak için Dogecoin’i şaka kripto para birimi olarak yarattığını bilmiyor olabilirsiniz . Dogecoin’in 2014’ün başlarında bu kadar popüler olmasını ve sermayesinin 60 milyon dolara ulaşmasını beklemiyorlardı.

2020’de Dogecoin’in değeri, token başına sadece bir sentin çok küçük bir kısmıydı – yani Elon Musk, Bitcoin’i trollemek için bu neredeyse unutulmuş para birimi hakkında tweet atana ve Dogecoin’in değerinin 0,003 $ ‘dan 0,005 $’ a yükselmesine neden olana kadar. Bir noktada bir cent kazandı, ancak şu anda token başına 0,009 $ ‘ın biraz üzerinde duruyor. Ne olursa olsun, Dogecoin’i çevreleyen kullanıcı topluluğu, her kripto para birimi için söylenemeyen dostluğu ve mizah anlayışı ile bilinir. Bazıları, değerin eski yüksek seviyelerine yükselebileceğini umuyor ve tahmin etse de, Dogecoin, kripto para birimine yeni başlayanlar için daha yüksek değerli madeni paralara ve daha önemli risklere geçmeden önce madenciliğin iplerini öğrenmenin mükemmel bir yoludur.

1 Yorum

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At