Bitcoin nasıl alınır - evham.net | evhamlı blog
Bilim Teknoloji Alışveriş Rehberi Manşet

Bitcoin nasıl alınır

Bitcoin bugün her zamankinden daha fazla haberlerde yer alıyor. Hızla yükselen fiyatlar ve roller coaster düşüşleri sayesinde, herkes ve köpekleri Bitcoin’i nasıl alıp satacaklarını öğrenmekle ilgileniyor.

En popüler kripto para birimi biçimi (ve  onu güçlendiren blockchain teknolojisi ) olan Bitcoin, dünya çapında kabul görmekte ve artan sayıda uygulamaya sahiptir. Bundan yararlanmak istiyorsanız, öncelikle Bitcoin’i nasıl satın alacağınızı ve sahip olduğunuzda onunla ne yapacağınızı bilmeniz gerekir.

Bunun yerine Bitcoin madenciliği yapmak ister misiniz? Bu tavsiye edilmez, ancak yine de mümkündür. Nasıl yapacağınız burada .

Adım 1: Güvenilir bir Bitcoin cüzdanı bulun

Bitcoin nasıl alınır: Mycellium

Dijital “cüzdanlar”, siz onları harcamaya veya başka bir para birimiyle değiştirmeye hazır olana kadar Bitcoin’i depolar. Cüzdanlar, özellikler, bunları kabul eden platformlar ve güvenlik seviyesi açısından çeşitlilik gösterir, bu nedenle sizin için uygun olanı seçmek çok önemlidir – muhtemelen John McAfee tarafından geliştirilmiş olandan uzak durun .

Yeni başlayanlar için en iyi bahsiniz, önerilen borsamız Coinbase’de size otomatik olarak sağlanan cüzdanı kullanmaktır. Bununla birlikte, aşırı trafik veya site kapanması durumunda bile Bitcoin’inize kolayca erişebilmenizi sağlamak için bir kripto borsasına bağlı olmayan bir cüzdan oluşturmak da iyi bir fikirdir.

İşte önerilen seçeneklerimiz:

Exodus :  Bitcoin de dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimlerini destekleyen hepsi bir arada çevrimdışı bir uygulama olan Exodus’un kullanımı ücretsizdir, yerleşik şekil değiştirme ticaretine sahiptir ve kripto para portföyünüzü görselleştirmenize yardımcı olacak bazı basit grafik araçları içerir.

Miselyum :  Bu, Trezor donanım cüzdanları (maksimum güvenlik için) ve Tor gibi daha gelişmiş teknolojilerle uyumlu olduğu bilinen popüler bir mobil cüzdandır.

Bitcoin Core :  Bitcoin düğümü olarak hizmet veren ücretsiz ve açık kaynaklı bir seçim olan Bitcoin Core, ödemeleri doğrulamakta mükemmel bir iş çıkarır, yalnızca geçerli blok zincirlerinden ödeme kabul eder.

En sevdiğimiz cüzdanlardan birkaçına bir göz atmak için, işte en iyi Bitcoin cüzdanları için daha ayrıntılı bir kılavuz .

Not: Çevrimiçi bir cüzdan, ilk Bitcoin satın alımınız için mükemmel olsa da, alım satım veya değer artışından dolayı kendinizi birçok değerli kripto para birimiyle bulursanız, maksimum koruma için çevrimdışı bir “soğuk saklama” cüzdanında saklayın .

Adım 2: Doğru Bitcoin işlemcisini seçin

İlk Bitcoin satın alımınızı yapmak için en iyi yer bir borsadır. Farklı performansa sahip birçok borsa var. Bazıları diğerlerinden daha az güvenilirdir ve bazıları sınırlıdır, bu nedenle doğru borsayı seçmek çok önemlidir. Bir Bitcoin değişim karşılaştırma sitesi kullanarak rekabeti kontrol etmenin bir zararı olmasa da Coinbase kullanmanızı öneririz .

Coinbase Kayıt Sayfasının Resmi
Daniel Martin / Ekran Görüntüsü

Bir Coinbase hesabına kaydolmak kolaydır. Bununla birlikte, doğum tarihinizi, yasal adınızı, sosyal güvenlik numaranızın son dört hanesini, Coinbase’i kullanmak için birincil nedeninizi, birincil gelir kaynağınızı, çalışma durumunuzu ve ev adresinizi sağlamanız gerekecektir. Bu işlem aynı zamanda telefonunuzla iki aşamalı doğrulamayı da içerir, ancak şu anda ücretsiz 5 $ Bitcoin kazanmak için bir fotoğraf ekleyebilirsiniz. Bu kurallar, sitelerin müşterinizi tanıyan düzenlemelere ve FTC / IRS yönergelerine uymasına izin verdiği için uyulması zorunludur.

Coinbase Kimlik Doğrulama Sayfası Resmi
Daniel Martin / Ekran Görüntüsü

Coinbase tek başına Bitcoin alıp satmanıza izin verse de , satın alımlarınız üzerinde size daha fazla kontrol sağlayacak olan bağlantılı değişim platformu Coinbase Pro’ya kaydolmaya değer .

Bitcoin satın alırken daha doğrudan bir yol tercih ederseniz, LocalBitcoin veya BitQuick gibi eşler arası bir hizmeti kullanmayı tercih edebilirsiniz . Daha kapsamlı bir dizi ödeme seçeneği sunarlar ve Bitcoin’i borsa aracısı olmadan doğrudan bir satıcıdan satın almanıza izin verir. Bunları kullanmayı ve şahsen ticaret yapmayı tercih ederseniz, yalnızca güvenli bir yerde buluşun.

3. Adım: Ödeme yönteminizi seçin

Coinbase Resmi Ödeme Yöntemi Ekleme Sayfası
Daniel Martin / Ekran Görüntüsü

Borsalar çeşitli ödeme seçeneklerini kabul etse de dolandırıcılık sitelerine karşı dikkatli olunmalıdır. Coinbase, banka hesaplarına, Visa ve Mastercard banka kartlarına ve ödemeler için kablosuz transferlere izin verir – ancak bir işlem yapmadan önce hesabınıza bir ödeme çözümünün bağlanması gerekir. Coinbase geçtiğimiz günlerde PayPal’ı Bitcoin transferi için bir seçenek olarak ekledi, ancak bazı uyarılar var.

Not: Bitcoin ATM’leri, Bitcoin’i uyumlu cüzdanlarda nakit para karşılığında takas etmenize izin verir. Bu ATM’ler sınırlı sayıda şehirde mevcuttur  ve döviz kullanarak para çekmeye bir alternatif sağlar. Yine, çoğu borsa ve çevrimiçi cüzdan doğrudan nakit ile ilgilenmeyecektir.

Adım 4: Biraz Bitcoin satın alın ve cüzdanınızda saklayın

Bitcoin nasıl alınır

Borsalar, belirli meblağlar karşılığında kaç (veya ne kadar) Bitcoin satın alabileceğiniz konusunda size bilgi sağlar. Bununla birlikte, Bitcoin fiyatları, değişken yapısı nedeniyle borsaya ve an be an önemli ölçüde değişebilir. Bu, yakacak çok paranız olsa bile, muhtemelen bir Bitcoin’in bir kısmını satın alacağınız anlamına gelir. Bunda yanlış bir şey yok ve çoğu insan için bu, gidecekleri rota, çünkü çok az ama zenginler tek seferde birkaç Bitcoin satın alabilir.

İlk işleminizi yapmak için, sağlanan alana satın almak istediğiniz Bitcoin miktarını girin ve satın al düğmesine tıklayın. Coinbase veya Coinbase Pro, Bitcoin’i en iyi piyasa oranından satın alacak olan standart bir piyasa satın alma emri verecektir. Alternatif olarak, belirli bir miktar için ödemek istediğiniz bir fiyat belirlemenize izin veren bir limit emri verebilirsiniz ve bir işlem yalnızca bu miktar bu fiyatta göründüğünde gerçekleşir.

Satın alma işleminizi yaptıktan sonra, yeni kazandığınız Bitcoin’iniz depolama için Coinbase cüzdanınıza aktarılacaktır. Daha sonra bu fonları oluşturduğunuz Bitcoin cüzdanının adresine transfer etme seçeneğini aramalısınız. Parayı borsadan çıkarmak için küçük bir ücret ödemeniz gerekir, ancak bu Bitcoin transferlerinin bir parçasıdır. Neyse ki, bu tür transferlerin maliyeti geçmişte olduğundan çok daha düşük.

Sadece bir uyarı: Bitcoin transferleri düzensiz tarafta olabilir. Bitcoin fonları satın aldığınızda , diğer döviz alım satımlarından farklı olarak işlemin blok zincirinde kaydedilmesi ve onaylanması gerekir Bitcoin transferinin tamamlanması birkaç saat veya yoğun bir ticaret döneminde daha fazla sürebilir, bu nedenle yeterli zaman ayırmayı planlamak isteyebilirsiniz.

5. Adım: Kullanmaya hazırlanın

Bitcoin

Bitcoin’inizi bir kârla satmayı veya çevrimiçi olarak harcamayı umabilirsiniz  , ancak onunla ne yapmak isterseniz isteyin, ne zaman yararlanacağınız konusunda esnek olmalısınız. Bitcoin’in değeri çılgınca dalgalanıyor, bu yüzden oyunsonunuzu erken planlamanız çok önemli. Bir borsada bir satıcı hesabı oluşturarak veya satın alma zamanı gelmeden onunla istediğiniz şeyi nasıl satın alacağınıza karar vererek şimdi hazırlanın. Bu şekilde, zamanı geldiğinde işlemlerinizi tamamlamak için panik yapmazsınız.

Bitcoin’inizi nerede harcayabileceğiniz konusunda size bir fikir vermek için uyumlu çevrimiçi mağazaların bir listesini derledik . Herhangi bir Bitcoin harcamadan veya transfer etmeye çalışmadan önce olası ücretler veya sorunlar hakkında biraz araştırma yapmak isteyeceksiniz.

1 Yorum

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At