En iyi akıllı hoparlörler 2021 - evham.net | evhamlı blog
Alışveriş Rehberi Müzik

En iyi akıllı hoparlörler 2021

Sonos Bir satın alabileceğiniz en iyi akıllı konuşmacıdır. Bununla birlikte, Google, Amazon ve hatta Apple en son tekliflerini sunmaya devam ettiği için sürekli olarak sıkı bir rekabetle karşı karşıya.

Hem Amazon Alexa’yı hem de Google Assistant’ı destekleyen bir şey bulmanız çoğu zaman olmaz . Aynı zamanda boyutuna göre harika bir ses, Apple’ın AirPlay 2 kablosuz akışını destekler ve – bir Sonos olduğu için – çok odalı seste bir şampiyon olup, Sonos kurulumunuzun geri kalanıyla kutudan çıktığı anda entegre olur. Birkaçı onu devirmeyi denedi, ancak çıtayı yükseğe koyduğunuzda, üstesinden gelmeyi son derece zorlaştırıyor.

Sonos One’ı seçtik çünkü sadece harika bir akıllı hoparlör değil, aynı zamanda size her iki dünyanın da en iyisini veren harika bir kablosuz hoparlör . Akıllı evi kolaylıkla kontrol ederken, aynı zamanda ses kalitesi departmanında ses tutkunlarını memnun etmek için hizmet verir. Ancak, dikkate değer tek akıllı konuşmacı olması gerektiği anlamına gelmez.

Ekibimiz, kategori Amazon’un Yankısı ile yıllar önce ortaya çıktığından beri akıllı konuşmacıları inceledi ve bu ürünlerden birinde ne arayacağımız konusunda keskin bir fikir geliştirdik. Yüzlerce saat dinledikten, akıllı ev görevlerini kontrol ettikten ve genellikle teklifimizi yapmaları için çeşitli sesli asistanları aldıktan sonra, Sonos One’ın çoğu insan için ideal olacağından eminiz. Yine de çok sayıda harika ürünün bulunduğu kalabalık bir alan. Listemiz, her eve uygun bir hoparlör sunan harika alternatiflerle dolu.

En akıllı hoparlör: Sonos One

Sonos Müzik Akışı Stereo
Dan Baker / Dijital Trendler

Neden bunu satın almalısınız: Kulağa harika geliyor, size ses asistanı seçeneği sunuyor, her Sonos cihazıyla çalışıyor ve diğer akıllı hoparlörlerden daha fazla akış hizmeti sunuyor.

Sonos Bir Nesil 2

Sonos Bir Nesil 2

Muhteşem ses ve tercih ettiğiniz ses asistanını seçme yeteneği ile Sonos One, satın alabileceğiniz en iyi akıllı hoparlördür.

Kimin için:  Herkes.

Neden Sonos One’ı seçtik:

Amazon’un Alexa’sı ile çok sayıda akıllı hoparlör satın alabilirsiniz. Ayrıca Google Asistan’a sahip olanların oldukça iyi bir seçimi var . Ancak size bu iki seçenek arasında seçim yapma imkanı veren akıllı bir hoparlör istiyorsanız, bunu bulması çok daha zor. Neyse ki, Sonos One tam da bunu yapıyor, bu da onu satın alabileceğiniz en iyi sese sahip akıllı hoparlörlerden biri yapmakla kalmıyor, aynı zamanda en esneklerinden biri haline getiriyor. Alexa ve Google Assistant’ı aynı anda çalıştıramazsınız, ancak aralarında geçiş yapmak çok kolaydır.

Konuşmacının uzak alan mikrofonu dizisi, müzik çalarken bile bir odanın dört bir yanından gelen sesli komutları zahmetsizce duyar. Gizlilik konusunda endişeleriniz varsa, Sonos, mikrofonların sesini kısmanın donanım aracılığıyla yapıldığını ve mikrofon gösterge ışığı kapalıyken hoparlörün kesinlikle dinlememesini sağladığını iddia ediyor. AirPlay 2 ile, bir Apple cihazındaki herhangi bir sesi doğrudan hoparlöre veya evinizdeki herhangi bir Sonos hoparlöre aktarabilirsiniz.

Bazı küçük dezavantajlar var: Bluetooth yok, cihazların Sonos uygulamasını kullanması gerektiği ve Sonos One’ı evinizin Wi-Fi ağından alıp yine de kablosuz hoparlör olarak kullanamayacağınız anlamına gelir. Eski Sonos Play’in aksine: 1 – Sonos One’ın dayandığı – hoparlör montaj deliği yoktur.

Ancak Sonos One’ın en sevdiğimiz yönü, onun bir Sonos hoparlörü olması. Sonos kablosuz tüm ev müzik sistemi, şimdiye kadar test ettiğimiz şey olmaya devam ediyor. Neredeyse her büyük müzik akışı hizmetini destekliyor ve tümü telefonunuzdaki, tabletinizdeki veya PC’nizdeki bir uygulamadan kontrol ediliyor. Uygulama yalnızca Apple Music çalma listesi uyumluluğu ve birden fazla hoparlörü gruplama yeteneği gibi harika özelliklerle dolu değil, aynı zamanda bu özelliklerin kullanımı da oldukça kolaydır.

Sayesinde Ikea ile Sonos’ ortaklık da olabilir serin üçüncü taraf cihazlar büyüyen bir ekosistem var Sonos One kontrol etmek için kullanılan ve evinizdeki herhangi bir başka Sonos hoparlörleri. Sonos Bir gerçekten muhteşem bir konuşmacı ve evinizi sağını için harika bir yoldur.

En ucuz akıllı hoparlör: Saatli Amazon Echo Dot (4th Gen)

Saat LED ışığı ile Amazon Echo Dot (4. Nesil)
John Velasco / Dijital Trendler

Neden bunu satın almalısınız: Uygun fiyatlı, evinizi kontrol ediyor, zamanı gösteriyor ve sesi daha büyük hoparlörlerden yönlendirebilir – buna gerek kalmasa da.

Saatli Amazon Echo Dot (4. Nesil)

Saatli Amazon Echo Dot (4. Nesil)

Büyük paketler küçük boyutlarda gelir.

Kimin için:  Alexa ses kontrol merkezine ihtiyaç duyanlar.

Neden Saatli Amazon Echo’yu (4. Nesil) seçtik:

Amazon, dördüncü nesil Amazon Echo Dot ile onu parkın dışına çıkardı. Bu sürüm, önceki yinelemelerden, esas olarak bariz küresel şekil için – kesinlikle bir seyirci olan! Yeni tasarımın yanı sıra, bu özel versiyonla saati anında söyleyebileceksiniz. Özellikle çocuklar için tasarlanmış bir tane daha var .

Küçük boyutunun sizi yanıltmasına izin vermeyin çünkü küçültücü boyutuna rağmen performansı bir yumruk atıyor. Ofisler ve yatak odası komodinleri gibi daha küçük alanlar için tasarlanmış olsa da, Clock ile Echo Dot (4. Nesil) tarafından ortaya konan bas ve güç miktarı etkileyicidir. Bu kadar küçük bir şeyden yüksek bir kalite seviyesi beklemezsiniz!

Saatli Amazon Echo Dot (4. Nesil) ile ilgili en çekici kısım fiyatıdır. 60 $ ‘dan, hemen hemen her bütçeye göre kolaydır – yani büyük miktarda parayı harcamak zorunda kalmadan birden fazla birim satın alabilirsiniz! Ve kim bundan hoşlanmaz?

Amazon Alexa için en iyi akıllı hoparlör: Amazon Echo (4th Gen)

Neden bunu satın almalısınız: Amazon Echo, mükemmel ses ve ev kontrolü sayesinde Alexa destekli hoparlördür.

Amazon Echo (4. Nesil)

Amazon Echo (4. Nesil)

Ham gücü ve yeni bir tasarımı birleştirmek bu versiyonu çekici kılıyor.

Kimin için: Evde Alexa özellikli cihazlara sahip olan sıradan müzik dinleyicileri.

Neden Amazon Echo’yu (4. Nesil) seçtik:

Echo Dot’a (4. Nesil) Clock ile benzer şekilde, Amazon’un Echo dördüncü neslindedir – arkasındaki Alexa’nın zekasıyla zengin ses performansı dengesi sunar. Müzik söz konusu olduğunda, kesinlikle Echo Dot’a karşı bir yükseltmedir, çünkü 3 inçlik bir woofer ve çift önden ateşlemeli 0,8 inç tweeter’ları barındırıyor. Ve bunların hepsi yepyeni, küresel bir tasarımda.

Elbette, sağlam ve geniş ses kalitesi sayesinde misafirleri eğlendirmeyi planlıyorsanız, oturma odasında harika bir merkez parçası. 3,5 mm yardımcı jak, Bluetooth ve stereo eşleştirme gibi diğer özellikler, ses özelliklerini tamamlar. Akıllı evi kontrol etme söz konusu olduğunda, Amazon Echo (4. Nesil) ışıkları kapatmak, takvim randevularını kontrol etmek ve pizza sipariş etmek için kullanılabilir . Bu arada, Alexa Guard ile duman alarmı sesleri duyarsa size bildirimler göndererek siz yokken evinizi de izleyebilir .

Amazon Echo (4. Nesil) ile performans ve özellikler açısından zengin bir akıllı hoparlör elde ediyorsunuz . Ve ne var biliyor musun? Sadece 100 dolara mal oluyor.

Google Asistan için en iyi akıllı hoparlör: Google Nest Audio

John Velasco / Dijital Trendler

Neden bunu satın almalısınız: Daha büyük, selefinden daha fazla ses barındırıyor ve makul bir fiyatla 100 $ ‘a satılıyor

Google Nest Audio

Google Nest Audio

Daha büyük, daha iyidir, Nest Audio ile tam olarak elde ettiğiniz şey budur.

Kimin için: Harika sesi seven ve Google Asistan’a güvenen herkes.

Neden Google Nest Audio’yu seçtik:

Uzun bir bekleyişin ardından, Google Home’un halefi nihayet Nest Audio ile piyasaya sürüldü. Ve bu sefer, daha geniş bir insan yelpazesine oynuyor çünkü zeka ve ham gücün mükemmel karışımını getiriyor.

Görünüşe göre, Google Home’dan çok daha güçlü bir hoparlör – 19 mm tweeter ve 75 mm orta woofer tarafından desteklenen. Sonuç, inanılmaz bir güçle kükreyen bir Google Assistant güçlü akıllı hoparlördür. Müzik çalma konusunda halefinden çok daha donanımlı olduğu inkar edilemez, çünkü% 76 daha yüksek ve baslarda% 50 artış var.

Ayrıca  stereo ses için başka bir Google Nest Audio ile eşleştirebilir , ayrıca artık diğer odalarda birden fazla hoparlörü gruplayarak melodilerinizi her yerde uyumlu bir şekilde senkronize ederken çalabilirsiniz. Nest Audio’nun en iyi yanı, 100 $ ‘lık etiket fiyatı ile birinci sınıf ses için bir servet ödememenizdir. Ekonomiktir, Google Asistan’ın tüm zekasını barındırır ve hatta etkileyici ses sunar.

Apple Music için en iyi akıllı hoparlör: Apple HomePod

Apple Homepod
Greg Mombert / Dijital Trendler
Greg Mombert / Dijital Trendler

Neden bunu satın almalısınız:  Harika ses için para ödemeye hazırsınız ve bir Apple fanatiğisiniz.

Apple HomePod

Apple HomePod

Bu lokumdan birinci sınıf ses? Evet. Mükemmel değil, ancak HomePod doğru ellerde çok iyi bir konuşmacı olabilir.

Kimin için: Kesinlikle bir iPhone’a ve Apple Music veya Spotify aboneliğine sahip olanlar.

Neden Apple HomePod’u seçtik:

HomePod, Apple’ın ekosistemine her şeyi dahil etmeye istekli olduğunuz sürece harika bir akıllı hoparlördür. Yalnızca iPhone veya iPad gibi iOS aygıtlarıyla çalışır, yalnızca Apple’ın HomeKit otomasyon platformuyla uyumlu akıllı ev aygıtlarını kontrol edebilir ve istediğiniz müzikse, Apple Music ve Spotify gibi Apple yazılımlarıyla sınırlısınız . en azından ses kontrolü söz konusu olduğunda. Apple Home uygulaması aracılığıyla, temel çoklu oda kontrolü vardır, ancak kullanımı zor olabilir ve bazı özellikler yalnızca Siri’dir, bu ideal değildir.

HomePod’da AirPlay 2 var, ancak bu, en sevdiğiniz müzik hizmeti için bir iOS uygulaması olduğu sürece, onu hoparlörden çalabileceğiniz anlamına geliyor – Siri’den size yardım etmesini isteyemezsiniz. Bununla birlikte, HomePod müzik için harika bir hoparlördür.

A8 işlemci çipi, ses kalitesini optimize etmek için sürekli olarak konuşmacının ortamını tarar ve etkileyici şekilde iyi çalışır. HomePod’u nereye yerleştirdiğiniz önemli değil, her biri kendi amplifikatörüne sahip dört inçlik bir sürücüyü çevreleyen yedi (!) Tweeter sayesinde kulağa harika geliyor. Bas büyük, orta kademe performansı sıcak ve kadifemsi ve tiz etkileyici derecede net.

Ömür boyu bir Apple hayranıysanız ve Siri ile sohbet etmek için fazladan harcama yapmaktan çekinmiyorsanız , Apple HomePod harika bir hoparlördür.

TV için en iyi akıllı hoparlör: Sonos Beam

Sonos Beam ses çubuğu anlaşması

Neden bunu satın almalısınız: Sofistike ses kontrolü ile TV’niz için çok daha iyi bir ses istiyorsunuz.

Sonos Kiriş

Sonos Kiriş

İnce bir profilden gelen harika ses ve ayrıca Alexa veya Google Assistant seçiminiz, Beam’in bir TV hoparlörü olarak yenilmesini zorlaştırır.

Kimin için: Yatak odası veya mutfak gibi daha küçük bir odada televizyonu olanlar

Neden Sonos Beam’i seçtik:

En iyi TV’ler bile , küçük dahili hoparlörleri nedeniyle tipik olarak kötü ses kalitesine sahiptir, bu da ses çubuklarını birçokları için çekici bir seçenek haline getirir. Bununla birlikte, birçok ses çubuğu, genel sadeliğine rağmen büyük ve hantal olma eğilimindedir. Sonos Işınının devreye girdiği yer burasıdır.

Kompakt ve iyi tasarlanmış bir çubuk, isteğe bağlı braketi kullanarak bir konsolda veya duvardaki en küçük TV’lerin altına kolayca sığabilir. Her Sonos ürünü gibi, boyutuna göre çok iyi bir ses kalitesine sahiptir ve çok daha büyük bir çok odalı ses sisteminin bir parçası olabilir. Sonos uygulaması, gezegendeki hemen hemen her müzik hizmetinden akış yapmanızı sağlar ve özel müzik koleksiyonunuzu yönetmek için de mükemmel bir iş çıkarır.

Ancak bu toparlama için Beam’i seçmemizin nedeni, akıllı hoparlörleridir. Ses asistanı olarak Google Asistan’ı veya Alexa’yı çalıştırma yeteneği ile, bir dizi ev otomasyon komutu için merkez görevi görebilir.

Beam hakkında gerçekten sevdiğimiz şey, Google Asistan veya Alexa için söylenen komutları TV’nizi kontrol eden sinyallere çevirebilmesidir. “Alexa, Yatak Odası TV’yi aç” tam da bunu yapacak. “Alexa, Yatak Odası TV’sinin sesini aç” gibi diğer komutlar da Google Asistan için benzer komutlar gibi iyi çalışır.

Bu sesli komutlar o kadar etkilidir ki fiziksel bir uzaktan kumanda ihtiyacını neredeyse tamamen ortadan kaldırırlar. Ancak endişelenmeyin, Sonos Beam ayrıca geleneksel kızılötesi TV uzaktan kumandalarıyla da iyi bir şekilde çalışır.

 

En iyi taşınabilir akıllı hoparlör: Bose Portable Home Speaker

Bose Taşınabilir Ev Hoparlörü
Simon Cohen / Dijital Trendler

Neden bunu satın almalısınız: Hafif ve oldukça taşınabilir olmasına rağmen şaşırtıcı derecede iyi bir sese sahip olan bu akıllı hoparlör her şeyi yapabilir.

Bose Taşınabilir Ev Hoparlörü

Bose Taşınabilir Ev Hoparlörü

Tamamen taşınabilir ve çeşitli sesli asistan seçenekleriyle Bose Portable Home Speaker, önyüklemesi için harika ses sunan esnek bir hoparlördür.

Kimin için: Hareket halindeki yaşam tarzlarına ayak uydurabilecek akıllı bir konuşmacı isteyenler.

Neden Bose Portable Home Speaker’ı seçtik:

Tercih ettiğiniz ses asistanını seçmenize izin vermesi nedeniyle Sonos One’ı sevdiğimizi zaten biliyorsunuz. Bose Portable Home Speaker size bu seçeneği de verir, ayrıca dahili bir şarj edilebilir pil, taşıma sapı ve Bluetooth sayesinde gittiğiniz her yere yanınızda götürebilirsiniz.

Sonos One’dan çok daha pahalı olmasına rağmen, Bose, mutlak esneklik isteyen insanlar için ideal seçimdir. Taşınabilir Ev Hoparlörü, evdeyken ve Wi-Fi ağınıza bağlıyken, Alexa veya Google Asistan ile konuşmanıza izin veren tam donanımlı bir akıllı hoparlördür. Spotify aracılığıyla müzik çalmayı kontrol etmek için sesinizi kullanmak bir cazibe gibi çalışır, ancak Bose uygulaması size birden fazla hoparlör grubu gibi ek seçenekler sunar. Uygulama, Sonos’un sağladığı kadar iyi değil, ancak Bose hoparlörlerini kullanarak tüm evi kapsayan bir müzik sistemi kurmayı düşünmediğiniz sürece, sakıncası olacağından şüpheliyiz.

Havuza düşmesine izin vermemeniz gerekirken, hoparlör IPX4 derecesi sayesinde az miktarda sudan korunur , bu nedenle ara sıra beklenmedik yağmur duşlarından korkmanıza gerek kalmaz.

Apple kullanıcıları, Wi-Fi’ye bağlandığında doğrudan hoparlöre en sevdiğiniz yayın hizmetinden müzik veya bir Netflix filminin müziği gibi herhangi bir sesi yayınlamanıza olanak tanıyan AirPlay 2 entegrasyonunu sevecekler . Yoldayken (veya bir Android kullanıcısıysanız) Bose Portable Home Speaker’ın Bluetooth bağlantısı, melodilerin devam etmesini sağlar. Şarjlar arasında 12 saatlik pil ömrüyle bu melodiler çoğu gün devam edebilir.

Odayı dolduran ses için en iyi akıllı hoparlör: Marshall Stanmore II Voice

Marshall Stanmore II Ses incelemesi
Andy Boxall / Dijital Trendler

Neden bunu satın almalısınız: Stanmore II Voice, ciddi bir ses makinesinde bir ses asistanının yeteneklerine sahiptir.

Marshall Stanmore II Ses

Marshall Stanmore II Ses

Marshall Stanmore II Voice ile harika görünümlü tek bir pakette tam güçlü bir ses deneyimi ve akıllı sesli asistanlar elde edersiniz.

Kimin için: Akıllı bir hoparlör alırken büyük, dolgun sesten veya şık görünümden ödün vermek istemeyenler.

Neden Marshall Stanmore II Sesini seçtik:

Akıllı hoparlörlerin genellikle iki dezavantajı olduğu tartışılabilir. İlk olarak, onlar en çekici değiller. İster küçük bir plastik disk, ister kumaşla sarılmış bir silindir olsun, bunlardan çok azı mekanınızın dekoruna katkıda bulunur. İkincisi, bu hoparlörlerden bazıları kulağa çok iyi gelse de, bir odayı gerçekten büyük ve cesur bir sesle doldurmak için gereken güçten yoksundurlar.

Marshall Stanmore II Sesi bu konuların her ikisini de doğrudan ele alıyor. Retro havalı, gitardan ilham alan tasarımıyla Stanmore II Voice’un bir açıklama yaptığını inkar etmek mümkün değil. Bu eski vibe, üst yüzeydeki fiziksel kontrol düğmeleri ve alt kısımdaki kalın kauçuk ayaklarla sonuna kadar uzanır. Herhangi bir odaya anında itiraz eder.

50 watt’lık bir amplifikatör ve iki ayrı tweeter tarafından çalıştırılan tek woofer ile, sadece büyük, cesur ses elde etmekle kalmaz, aynı zamanda gerçek stereo da elde edersiniz – piyasadaki bunu yapan birkaç akıllı hoparlörden biridir. Güçlü olduğu kadar müzikal de olan bir ses üretmek için kalp çarpan bası net tizle dengeler. Devam edin ve sesi yükseltin – en yüksek ayarlarda bile bozulma hissi yaşamayacaksınız.

Yüksek sesle sevseniz bile, şaşırtıcı derecede hassas yerleşik uzak alan mikrofonları sayesinde sesli asistanınız sizi net bir şekilde duyacaktır; bağlantı seçenekleri arasında Wi-Fi, Bluetooth, 3,5 mm giriş jakı ve arkadaki RCA fiş seti – en iyi döner tablalardan birini bağlamak için mükemmel .

Ne yazık ki hem Alexa’yı hem de Google Assistant’ı kullanamazsınız, ancak Marshall Stanmore II Voice’un iki farklı sürümünü satıyor , bu nedenle hangisini tercih edeceğinizin seçimi hala sizin.

3D ses için en iyi akıllı hoparlör: Amazon Echo Studio

Neden bunu satın almalısınız: Dolby Atmos yeteneklerine sahip tek akıllı hoparlör olarak , inanılmaz derecede sürükleyici, 3D ses deneyimi sunar.

Amazon Echo Studio

Amazon Echo Studio

Mükemmel bas tepkisi ve Dolby Atmos ve Sony 360 Reality Audio müzik parçalarını çalma konusundaki benzersiz yeteneği ile Echo Studio, kendi başına bir sınıfta.

Kimin için: Yeni dijital müzik formatlarının öncüsü bir hoparlör isteyen Alexa hayranları.

Neden Amazon Echo Studio’yu seçtik:

Echo Studio, silindirik şekli ile Apple HomePod’a benzerlik gösterse de, aslında tamamen yeni bir akıllı hoparlör türüdür. Hala bir Amazon Echo, yani müziğinizden termostatınıza kadar her şeyi kontrol etmek için Alexa’ya sesli komutlar verebilmenin tüm avantajlarını elde edersiniz. Ancak iş sese gelince, Echo Studio kendi sınıfında.

Son zamanlarda Amazon, ses kalitesi konusunda çok ciddileşiyor. Yukarıda Echo Dot 3. genle ilgili olarak bundan bahsettik, ancak çok daha ileri gidiyor. Amazon Music HD akış hizmetinin piyasaya sürülmesiyle Amazon, artık önde gelen en kaliteli müzik kaynağı haline geldi. Hizmet, CD kalitesinde ses ve yüksek çözünürlüklü sesin yanı sıra Dolby Atmos Music ve Sony 360 Reality Audio aracılığıyla sürükleyici 3D müzik parçaları sunar . Ve şimdilik, Echo Studio, gezegende hepsiyle çalışan tek konuşmacıdır.

CD kalitesi ve yüksek çözünürlüklü sesi anlamak kolaydır: Alabileceğiniz en iyi stereo ses versiyonlarıdır. Dolby Atmos ve Sony 360 Reality Audio farklıdır. Bu iki yeni format, müziğinizi çok daha geniş, daha derin ve sürükleyici bir şeye genişletir – bu yüzden onlara 3D diyoruz. Echo Studio, bu formatları sadece duyulması gerektiği gibi bir odaya yansıtmakla kalmaz, aynı zamanda sesi, bu fiyata bir hoparlörden beklemediğimiz temiz ve güçlü bir bas tepkisiyle güçlendirir.

Amazon Echo Studio bunun stereo ses için bazı orta sesleri boğmak için eğilimindedir – – audiophiles memnun olmayabilir ama yine de mükemmel bir değer ve potansiyel müşteriler büyüyen bir hareket ki (şu anda) benzersiz akıllı konuşmacıdır.

Araştırma ve satın alma ipuçları

  • Alexa akıllı hoparlörü veya Google akıllı hoparlörü satın almalı mıyım?
  • Peki ya Apple’ın HomePod’u?
  • Akıllı hoparlörler görme engellilere yardımcı olur mu?
  • Akıllı hoparlörlerin bir aux girişi var mı?
  • FM radyo dinlemek için akıllı hoparlörler kullanabilir miyim?
  • Akıllı hoparlörlerin genellikle pili var mı?

Alexa akıllı hoparlörü veya Google akıllı hoparlörü satın almalı mıyım?

Bu, en çok hangi ekosistemi sevdiğine bağlı. Her ikisinin de avantajları ve dezavantajları vardır ve her ikisi de en popüler akış hizmetlerini kullanmanıza izin verir. Kararsızsanız, Sonos One veya Bose Portable Home Speaker gibi bir seçenek sunan akıllı bir hoparlörü tercih edin .

Peki ya Apple’ın HomePod’u?

Bir Apple hayranıysanız, bu sizin için iyi bir konuşmacı olabilir. Bununla birlikte, yalnızca iOS cihazlarla çalıştığı için, yalnızca Apple cihazlarını kullanmıyorsanız veya Apple sevmeyen arkadaşlarınızın ve ailenizin melodileri seçebilmesini istiyorsanız, muhtemelen mükemmel bir seçim değildir.

Akıllı hoparlörler görme engellilere yardımcı olur mu?

Evet. Düğme gerektirmeyen birçok işlevselliğe sahip oldukları için akıllı hoparlörler görme engelli insanlar için harika olabilir.

Akıllı hoparlörlerin bir aux girişi var mı?

Marshall Stanmore II Voice gibi bazı akıllı hoparlörlerin 3,5 mm girişi vardır. Bir AUX girişine ihtiyacınız varsa, satın almadan önce hoparlörde bir tane olup olmadığını kontrol etmenizi öneririz.

FM radyo dinlemek için akıllı hoparlörler kullanabilir miyim?

Hayır, çoğu akıllı hoparlörün bir FM tuneri yoktur. Radyo dinlemek istiyorsanız, en iyi bahsiniz bu hoparlörlerde internet radyosu kullanmaktır.

Akıllı hoparlörlerin genellikle pili var mı?

Bazıları yapar ve bazıları yapmaz. Akıllı hoparlörünüzü hareket halindeyken yanınıza almak istiyorsanız, yerleşik veya ek bir pili olduğundan emin olmanızı öneririz ( Bose Portable Home Speaker gibi ).

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At