Windows 10/8 / 7'de Silinmiş Dosyalar Nasıl Kurtarılır - evham.net | evhamlı blog
Bilgisayar Nasıl Yapılır Windows

Windows 10/8 / 7’de Silinmiş Dosyalar Nasıl Kurtarılır

Dosyanızda (dünyadaki herhangi bir nedenle) tek bir gözden kaybolma deneyimini yaşamak, gerçekleşen en büyük kabuslardan biri olabilir. Biraz yer açmak için bir dosyayı kendiniz silmiş olsanız bile, bir kez ve tamamen çöpe attığınız şeye ihtiyaç duyduğunuz zamanlar vardır. İster sistem depolama alanınızdan biraz ağırlık alıp verilerinizin en yenilerini karşılamasına izin vermek isteseniz, ister ilgisiz buldunuz (ve daha kötüsü, en çok değer verdiğiniz fotoğraf albümünüzü yanlışlıkla sildiniz), hiçbir sebep getirmenize yardımcı olmayacak onları deponuza geri koyun.

Ancak dedikleri gibi, her zaman gümüş bir astar vardır ve Windows 10, 8 ve 7’de dosyanızı ziyaret edip kurtarmaya çalışabileceğiniz bazı yöntemler vardır. Bu nedenle, bu ikilem tarafından tuzağa düşürüldüyseniz, o zaman isteyebilirsiniz bu makaleye göz atın ve Windows 10, 8 ve 7’de silinen dosyaları nasıl kurtaracağınızı öğrenin . Hadi kazalım.

Windows’ta Silinmiş Dosyalar Nasıl Kurtarılır

Windows PC’nizde yeni sildiğiniz verileri kurtarmanın birden çok yolu vardır. Yedekleme faktörünü kullanmak asla bir israf olmazken, Geri Dönüşüm Kutusu’na da güvenebilirsiniz veya belki de sistem sürümlerini geri yüklemek sizin çözümünüzdür. Sizin için hiçbir şey işe yaramazsa , Windows 10, 8 ve 7 bilgisayarınızda silinen dosyalarınızı kurtarma konusunda size yardımcı olacak bazı harika üçüncü taraf araçlar vardır .

Yöntem 1: Silinmiş Dosyaları Geri Dönüşüm Kutusunu Kullanarak Kurtarma

Windows bilgisayarınızda dosyalarınızı sildiyseniz ve verileri Geri Dönüşüm Kutusu’ndan silmediyseniz, onları buradan kolayca kurtarabilirsiniz. Oradaki silinen dosyalar için silme düğmesine basmadıysanız, aşağıdaki basit adımları izleyerek verilerinizi kurtarabilirsiniz:

Adım 1: Öncelikle , Geri Dönüşüm Kutusu’na gidin ve sildiğiniz ve şimdi kurtarmak istediğiniz dosyaları bulun.

Adım 2: Şimdi, kurtarmak istediğiniz dosyalara sağ tıklayın ve ardından onlar için Geri Yükle seçeneğine tıklayın.

Kurtarmak İstediğiniz Dosyalara Sağ Tıklayın

Windows 10’da Dosyaları Geri Dönüşüm Kutusundan Kurtarın

Silinen verileri geri almak için Geri Dönüşüm Kutusu’nu kullanmak için izleyebileceğiniz hızlı ve basit adımlar.

Adım 1: Yapmalisin Geri Dönüşüm Kutusu simgesini sağ tıklayarak masaüstünüzde.

Adım 2: Şimdi, menü listesinden Aç seçeneğini seçebilir ve ardından Geri Dönüşüm Kutusu’nda kurtarmak istediğiniz dosyaları arayabilirsiniz.

Adım 3: Kurtarmak istediğiniz dosyaları seçin ve üzerlerine sağ tıklayın.

Adım 4: Bundan sonra, kurtarmayı seçtiğiniz dosyaları kurtarmak için Geri Yükle seçeneğini seçmelisiniz. Alternatif olarak, geri yüklemek için seçilen dosyaları Geri Dönüşüm Kutusu’ndan dışarı sürükleyebilirsiniz.

Bu basit adımları izleyerek, silinen dosyaların daha önce sahip olduğunuz konuma geri döndüğünü göreceksiniz. Gelecekte veri kaybını önlemek istiyorsanız, bu dosyaların bir kopyasını diğer sürücülere oluşturabilirsiniz. Silinen dosyalar Geri Dönüşüm Kutusu’nda yoksa, verilerinizi Windows bilgisayarlarında geri yüklemek için diğer geçici çözümlere göz atabilirsiniz.


Yöntem 2: Silinen Dosyaları Sistem Geri Yüklemesinden Alma

Silinen verileri Windows PC’nizin Geri Dönüşüm Kutusunda bulamadıysanız veya tüm silme işlemlerini orada yaptıysanız, deneyebileceğiniz başka bir yöntem burada. Verileri almak için sisteminizi eski donanımına geri göndermeyi düşünebilirsiniz. Sisteminizin sürümlerini kullanmak , Windows 7, 8 ve 10’da silinen dosyaları geri almanın yararlı bir yolu olabilir . Bunu yapmak için, Windows’ta yerleşik olan yedekleme ve geri yükleme işlevine sahipsiniz.

Windows 7

Windows 7’de silinen dosyaları kurtarmak amacıyla sistem sürümünü geri yüklemek için şu adımları izleyin:

Adım 1: İlk önce, Bilgisayar penceresine gitmek için Başlat düğmesine basın.

Adım 2: Şimdi, kurtarmak istediğiniz dosyanın / klasörün kaydedildiği klasörü bulmanız gerekir.

3. Adım: Ardından, bu klasöre sağ tıklayın ve bunun için Önceki sürümleri geri yükle seçeneğine tıklayın.

Adım 4: Seçeneği seçtikten sonra, mevcut silinmiş dosya / klasörlerin önceki tüm sürümlerinin listesini görüntüleyebilmelisiniz. Bu dosyaları veya klasörleri farklı tarih ve saatlerde bulacaksınız. Şimdi kurtarmak istediğiniz sürümü seçmeniz ve ardından geri getirmek için Geri Yükle seçeneğine basmanız gerekir.

Windows 8 ve Windows 10

Adım 1: Silinen dosyayı / klasörü kaydettiğiniz klasörü açmanız gerekir.

Adım 2: Ardından, Geçmiş düğmesine tıklayın.

Adım 3: Dosya geçmişindeki tüm dosyaları son yedeklemeyle görüntüleyebilmelisiniz. İstediklerinizi bulmak için Önceki düğmesine basmanız gerekir.

Adım 4: Kurtarmak istediğiniz dosyaları seçin ve ardından Geri Yükle düğmesine basın.

Yöntem 3: Silinen Dosyalarınızı Geri Yüklemek İçin Bir Veri Kurtarma Yazılımı Kullanın

Windows PC’nizdeki kaybolan verileri kurtarmak için biraz para harcamak istiyorsanız, bunu yapmak için üçüncü taraf bir veri kurtarma yazılımı kullanabilirsiniz. Bir veri kurtarma aracı, Windows 7, 8 ve 10 bilgisayarınızdaki tam biçim veya herhangi bir kötü amaçlı yazılım nedeniyle kaybettiğiniz fotoğraflar, videolar veya herhangi bir belge gibi dosyalarınızı hızla kurtarır. Yani, tüm yöntemler yardımcı olmadıysa, o zaman bu denemeye değer.


Sarma

Artık Windows’ta silinen verileri nasıl kurtaracağınızı bildiğinize göre , umarız kayıp dosyalarınızı sisteme geri alırsınız. Buraya ekleyecek daha çok şeyiniz varsa, yorum bölümüne yazarak bize bildirin. Ayrıca deneyimlerinizi bizimle paylaşmayı da unutmayın.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At