Windows PC İçin En İyi 11 IPTV Oynatıcı - evham.net | evhamlı blog
Windows

Windows PC İçin En İyi 11 IPTV Oynatıcı

Bu blogda, dünyanın herhangi bir televizyon kanalını kapınıza getirebilecek Windows 10, 8, 7 için en iyi IPTV oynatıcılarından bazılarını tartışacağız. 

Şimdiye kadar, televizyon şovlarını izlemenin birincil kaynağı antenler, uydu çanakları ve fiber optik kablolarla desteklenen yayın kanallarıydı. 

Bununla birlikte, İnternet ve akıllı cihaz pazarının hızlı büyümesiyle, TV kanallarını doğrudan bir masaüstü bilgisayardan izlemek yeni bir trend haline geldi. 

Hepsi İnternet Protokolü televizyon hizmetleri, yani IPTV sayesinde . Eğlenceli TV şovları, talep üzerine video, canlı TV kanalları ve daha fazlasını izlemek için bir IPTV oynatıcı kullanabilirsiniz. IPTV Oynatıcılar aracılığıyla, eğlencenizin yollarını artırabilirsiniz . Nerede olursanız olun ve nereden ait olursanız olun, IPTV Player’ın yardımıyla her türlü TV şovunu ve filmi zahmetsizce izleyebilirsiniz. Yapmanız gereken şey sadece kayıt olmak ve aynı anda oturum açmak. Daha sonra, herhangi bir engel olmadan tercih ettiğiniz filmi veya TV şovlarını izleyin. 

Listeye geçmeden önce, önce bir IPTV oynatıcının ne olduğunu, nasıl çalıştığını ve masaüstünüz için en iyisini almanın neden önemli olduğunu anlayalım. Daha sonra, en iyi Windows IPTV Oynatıcı hakkında bilgi sahibi olacaksınız!

IPTV Oynatıcı nedir?

İnternet Protokolü televizyonu (IPTV) , İnternet Protokolü (IP) ağları üzerinden multimedya akışı için destek sağlayan bir hizmettir. Kullanıcılar bir IPTV aboneliği satın alabilir ve tüm TV kanallarını, canlı medyayı ve isteğe bağlı video (VOD) hizmetlerini bir IPTV oynatıcı kullanarak masaüstü bilgisayarları, dizüstü bilgisayarları ve Android ve iOS cihazları üzerinden istedikleri zaman izleyebilirler .


IPTV Nasıl Çalışır?

IPTV, IP tabanlı ağlar üzerinden televizyon kanallarına ve diğer dijital içeriğe erişim sağlar. Hem tek noktaya yayın (istek üzerine video) hem de çok noktaya yayın (canlı TV) akışlarını kapsayan paket anahtarlamalı bir ağa dayanır.


Neden Windows İçin Bir IPTV Oynatıcıya İhtiyacınız Var?

Günümüzün dijital art arda izleme dünyasında, yayın / kablo ağları dahil olmak üzere geleneksel televizyon formatları yok olma eşiğinde. 

Günümüzde, çevrimiçi film izlemek ve doğrudan PC’lerden, dizüstü bilgisayarlardan ve tabletlerden canlı TV ve spor yayını izlemek yeni bir normal haline geldi. Bunun ışığında, özel bir IPTV oynatıcı , Windows cihazlarında çeşitli akış protokollerini oynatmak için son derece kullanışlıdır. 


2021’de Windows 10, 8, 7 İçin En İyi IPTV Oyuncuları

Windows PC’nizi en iyi IPTV oynatıcılarla canlı bir TV’ye dönüştürün. Aşağıda tartışılan tam listeden en uygun olanı seçin!

1. VLC Media Player

VLC medya oynatıcı

Büyük beğeni toplayan bu IPTV oynatıcının tanıtıma ihtiyacı yoktur. Güvenliğinizden ve gizliliğinizden ödün vermeden tüm yerel medyanızı zahmetsizce yönetebilen ve IPTV içeriğini aktarabilen açık kaynaklı bir multimedya oynatıcıdır. IPTV ve diğer multimedya içeriğini izlemek için m3u dosyalarını kullanır  .

İhtiyacınız olan tek şey VLC’nin en son sürümüdür ve IPTV’yi VLC oynatıcınıza aktarmak için birkaç basit adımı izleyin.

 • VLC Player’ı başlatın.
 • Medya bölümünden Ağ Akışlarını açın.
 • IPTV ağının URL’sini girin ve Enter’a basın. 
 • Tüm IPTV kanallarınız artık VLC’nin sol panelinde görünmelidir.

VLC Media Player’ın Temel Özellikleri:

 • Çeşitli akış protokolleri, multimedya dosyaları ve DVD’ler ve CD’ler için destek sunar.
 • Yerleşik kodekler – MKV, MP3, MPEG-2, WebM, vb.
 • Bilgisayar virüslerinden, casus yazılımlardan ve zararlı reklamlardan tamamen arınmış
 • Windows, Mac, Linux ve mobil platformlarla son derece uyumlu.

VLC Media Player , basit bir arayüzle birlikte gelir ve şüphesiz en kullanıcı dostu IPTV oynatıcılarından biridir.


2. lPTV Oynatıcım

Benim-lPTV-Oynatıcım

IPTV’m, Windows PC’nizde veya dizüstü bilgisayarınızda en iyi IPTV kanallarını izlemenize yardımcı olacak bir elektronik program kılavuzu (EPG) ile birlikte gelen başka bir güçlü medya oynatıcıdır .

Aktif bir IPTV aboneliğiniz varsa, çevrimiçi radyo kanallarını dinlemek ve dijital TV ve talep üzerine video (VOD) izlemek için My IPTV uygulamasını kullanabilirsiniz . Windows’unuzda My IPTV uygulamasını kurmak için aşağıdaki basit adımları izleyin:

 • IPTV’mi öğle yemeğine getirin ve ‘Ayarlar’ menüsüne gidin.
 • M3u çalma listenizi yükleyin, tercih ettiğiniz IPTV kanalını seçin ve ardından ‘Tamam’ı tıklayın .

Kullanımı kolay bir arayüzle birlikte gelir ve m3u çalma listenizi yerel depolamadan veya başka bir uzak konumdan sorunsuz bir şekilde aktarabilir. Denemek isterseniz IPTV’m uygulamasını Microsoft Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

3. Kodi

Kodi

Kodi, yalnızca yerel medya içeriğinizi izlemenize izin vermekle kalmayan, aynı zamanda Windows PC için IPTV oynatıcıya harika bir alternatif olarak hizmet veren başka bir çarpıcı uygulamadır . En sevdiğiniz dijital kanalları doğrudan masaüstü bilgisayarınızdan oynatmak için medya oynatıcısını kullanabilirsiniz .

Canlı TV yayınlamak ve isteğe bağlı videoları (VOD) izlemek için çeşitli üçüncü taraf eklentileri de yükleyebilirsiniz.

Kodi’yi bir IPTV oynatıcı olarak kullanmak istiyorsanız, aşağıdaki basit adımları izleyin:

 • Uygulamayı başlatın ve Radyo veya TV’ye tıklayın.
 • İzlemek istediğiniz TV şovunun veya videonun URL’sini girin ve “Oynat” düğmesini tıklayın.

Ücretsiz bir yazılım için, Kodi medya oynatıcı , basit arayüzünü ve mükemmel akış yeteneklerini dikkate alarak kesinlikle olması gerekenden fazlasını sunar.

4. Ücretsiz TV Oynatıcı

Bedava TV Oynatıcı

Ücretsiz TV oynatıcı, sevdiğiniz tüm TV şovlarına, filmlerine, kanallarına ve İnternet Radyosuna kolay erişim sağlayarak onu Windows için en iyi IPTV oynatıcılarından biri yapar 

To canlı TV şovlarını masaüstü ya da dizüstü, basitçe M3U çalma listesi yüklemek ve gitmek iyidir. Aşağıda, IPTV’yi masaüstü bilgisayarda kurmak ve yayınlamak için birkaç basit adım bulunmaktadır:

 • Cihazınızda Ücretsiz TV oynatıcı uygulamasını başlatın
 • IPTV servis sağlayıcısı tarafından sağlanan M3U oynatma listesinin URL’sini girin
 • Favori kanalınızı seçin ve oynat düğmesine tıklayın

Bu hafif, ücretsiz IPTV oynatıcı, çok sayıda çıkan dijital içeriği ve canlı TV programını sorunsuz bir şekilde izlemek istiyorsanız kesinlikle bir denemeyi hak ediyor.


5. Basit TV

Basit TV

Basit TV, PC için en iyi ve en çok kullanılan IPTV oynatıcılardan biridir . TV şovlarını ve diğer multimedya içeriğini doğrudan dizüstü bilgisayarınızdan veya bilgisayarınızdan izlemek için kullanışlı ve ücretsiz bir mekanizma sunar.

IPTV izlemek ve radyo kanallarını dinlemek için bu taşınabilir uygulamayı kullanabilirsiniz. IPTV kanallarına kolay göz atmayı destekleyen organize bir arayüzle birlikte gelir. 

Simple TV’nin bazı önemli özellikleri şunlardır: 

 • Anlık görüntü yetenekleri ve kırpma özellikleri
 • Kontrast, parlaklık ve ses ayarı işlevi
 • Diğer kullanıcılar tarafından oluşturulan çalma listelerini indirebilir
 • LUA komut dosyasını ve daha fazlasını destekleyebilir

6. ProgTV / ProgDVB

ProgTV-ProgDVB

ProgTV, canlı TV kanallarını izlemek ve PC’lerde radyo dinlemek için kullanılan Windows için iyi bilinen bir başka IPTV uygulamasıdır .

İki bağımsız arayüz üzerinde çalışır ve dijital içeriğe kolay erişimi ve rahat kullanıcı deneyimi ile bilinir. 

Ev Sineması PC’nizi uzaktan kontrol edebilir ve ayrıca bir fare ile iyi çalışabilir. ProgTV, IPTV kanallarını, İnternet TV ve radyo, Rodina TV, Sovok TV, DVB-S, DVB-S2, DVB-T2 ve diğer birçok veri kaynağını destekler. 

ProgTV’nin bazı önemli özellikleri şunlardır: 

 • Radyo ve TV kanalı kaydı
 • Ağ Yayını ve Teletekst
 • HD TV desteği
 • 10 Gruplar ekolayzır ve Mozaik kanallarının hızlı önizleme

7. IPTV

IPTV

Bu, şu anda Windows PC’ler ve dizüstü bilgisayarlar için en iyi IPTV oynatıcıları arasında yer almaktadır, çünkü en sevdiğiniz TV şovlarını ve dijital kanalları çok sayıda canlı medya kaynağı üzerinden ücretsiz olarak izlemenizi sağlar.

Ancak IPTV uygulaması, dijital multimedya akışı için bu medya kaynaklarından hiçbirini yayınlamaz, yalnızca IPTV içeriğini izleyebileceğiniz bir platform sunar.

PC’de IPTV izlemek için aşağıdaki basit adımları izleyin:

 • IPTV uygulamasını Windows bilgisayarınızda veya dizüstü bilgisayarınızda başlatın
 • Ayarlar seçeneğine gidin 
 • M3U oynatma listenizi yüklemek için URL’yi (IPTV servis sağlayıcısı tarafından sağlanır) girin
 • Tercih ettiğiniz kanalı izlemek için Tamam’a tıklayın

Dahası, modern TV deneyimi sağlamayı amaçlayan zarif bir arayüzle birlikte gelir. Kullanıcılar bu IPTV oynatıcıyı Microsoft Store’dan ücretsiz olarak indirebilir.


8. GSE SMART IPTV

GSE-SMART-IPTV

Bu, cihazınızda dijital kanalları ve TV şovlarını izlemek için en popüler IPTV çözümlerinden biridir . GSE SMART IPTV, öncelikle iOS ve Android cihazlar gibi mobil platformlar için tasarlanmıştır, ancak Windows 7/8 / 8.1 / 10 PC’nizde kullanmak isterseniz bunu bir emülatör kullanarak yapabilirsiniz.

Bu IPTV uygulamasının Windows cihazınızda çalışması için önce BlueStacks’ı yüklemelisiniz . BlueStacks, Android işletim sistemi tabanlı uygulamaların Windows ve macOS cihazlarında çalışmasına yardımcı olan popüler bir emülatördür. Aşağıda, Windows PC’de Smart IPTV oynatıcının nasıl kullanılacağına dair adım adım talimatlar verilmiştir :

 • BlueStacks’ı başlatın ve ardından Google kimlik bilgilerinizle oturum açın.
 • GSE SMART IPTV uygulamasını Google Play Store’dan veya aşağıdaki bağlantıyı kullanarak indirin.
 • Uygulamayı kurun ve açın.
 • URL’yi girin ve M3U çalma listenizi yükleyin.
 • ‘Tamam’ı tıklayın ve ardından istediğiniz canlı IPTV kanalını izleyin. 

9. OttPlayer

OttPlayer 

Televizyon kanallarınızın aylık aboneliğini ödeyecek kadar paranız yok mu? Sizi güvence altına aldık, burada Windows 10 PC için en iyi IPTV oynatıcılarından biri olan OttPlayer’ı sunuyoruz . IPTV, İnternet Protokol Televizyonu anlamına gelir. OttPlayer’ı kullanarak en sevdiğiniz TV kanallarını ve şovları bilgisayarınızı ve internetinizi kullanarak ücretsiz olarak izleyebilirsiniz. OttPlayer, kullanıcılarının IPTV’yi internet servis sağlayıcınızdan veya başka herhangi bir kaynaktan telefonlarınızda, tabletlerinizde ve set üstü kutunuzda veya TV’nizde izlemelerine ve tüm bu kolaylıkları web sitesi aracılığıyla merkezi bir kontrolde izlemelerine olanak tanır. IPTV’nin keyfini çıkarın Hayatın tadını çıkarın.

IPTV Nasıl Kurulur:

 1. Her şeyden önce, uygun kaynaklarınızdan herhangi birinden alabileceğiniz bir kanal listesi düzenlemelisiniz.
 2. Https://ottplayer.es adresinden bir hesap almanız gerekiyor
 3. Kayıt bilgilerini, yani giriş ve şifreyi girin
 4. Oynatma listesini daha önce indirdiğiniz web sitesine indirin, https://ottplayer.es
 5. Oynatma listesini herhangi bir uyumlu cihaza yerleştirin
 6. IPTV izlemenin keyfini çıkarın.

OttPlayer’ın Temel Özellikleri:

 • OttPlayer, UDP RTMP tarafından HLS, RTSP, TS gibi çeşitli protokolleri destekler
 • Ayrıca M3U8 çalma listesi desteği sağlar.
 • İlgili kanalların simgeleri aracılığıyla kanalların kolay yönetimini sağlar.
 • Kullanıcılara hizmet tamamen ücretsizdir ve reklam içermez.

En iyi IPTV uygulamaları arasında bu uygulama oldukça ilginç ve değerlidir. OttPlayer’ın kullanımı kolay arayüzü, onu dünya çapında milyonlarca kullanıcı için ideal bir seçim haline getirir. 


10. Plex

Plex

Plex, kesinlikle akıllı video akışının keyfini çıkarmaya çalışmanız gereken en çarpıcı IPTV Oynatıcılarıdır . Plex, neredeyse her tür medya dosyasını son derece dönüştürme yeteneğine sahiptir. Üstelik kullanıcı arayüzünün kullanımı oldukça kolay ve basittir. Plex, kişisel içeriğinizin yanı sıra videolar, müzik, filmler vb. İşte Plex’e nasıl erişilir!

 • Öncelikle, bir Plex hesabına kaydolun ve ardından kurulum dosyasını çalıştırarak Plex medya sunucusunu kurun.
 • Bundan sonra, Cigaras IPTV kanalını başlatın ve ardından çevrimiçi içerik başlığı kategorisi altında Kanalları seçin.
 • Daha sonra, IPTV eklentisine gidin ve üzerine tıklayın, ardından Ayarlar’a tıklayın.
 • Şimdi, IPTV .m3u dosyanızın URL’sini yapıştırın ve ardından Kaydet düğmesine tıklayın.
 • Ardından, mevcut kanalları arayın ve bunları Oynatma Listenize ekleyin ve keyfini çıkarın. 

11. MYIPTV

MYIPTV

Windows için en iyi IPTV oynatıcıları mı arıyorsunuz ? O halde, MyIPTV mükemmel bir şekilde uyan biridir. Tüm üstün kaliteli özelliklerini tamamen ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bununla, canlı TV programlarını ve videoları m3u oynatma listeleri aracılığıyla oldukça zahmetsizce oynatabilirsiniz. Kullanıcı arayüzünün anlaşılması son derece kolaydır. İşte ona erişmek için izlemeniz gereken adımlar!

 • Ayarlar’a gidin.
 • Şimdi, yepyeni bir oynatma listesi ve EPG kaynağı eklemeniz gerekiyor.
 • Şimdi, herhangi bir URL veya yerel kanal listesi ekleyin.
 • Ayarlar’a geri dönün.
 • Bundan sonra, kanal oynatma listesini seçin ve yenile seçeneğine tıklayın.

IPTV Oynatıcıları Hakkında Sık Sorulan Sorular (SSS)

S1. IPTV Oyuncuları Yasal mı?

Evet, ITPV Oyuncuları% 100 yasaldır. Herhangi bir akış hizmeti sunmazlar veya kendi içeriklerini barındırmazlar. ITPV Player’lar yalnızca multimedya dosyalarını ve akış protokollerini oynatmak için bir platform sağlar.

S2. IPTV Hizmetlerinin Türü

 • Talep üzerine video (VoD)
 • Canlı tv 
 • TV Üzerinden Başlayın
 • Catch-Up TV 
 • Canlı Medya Akışı

S3. PC’den IPTV’ye Nasıl Erişilir? 

IPTV’ye bir PC’den erişmek için, yukarıda listelenen IPTV Oynatıcılardan birini PC’nize indirip yüklemeniz gerekir. Yukarıda listelenen IPTV Oynatıcılarını resmi destek web sitelerinden indirebilirsiniz. En beğendiğiniz IPTV Oynatıcılarınızı kurduktan sonra, ilerlemek için istedikleri tüm izinlere izin verin. Ardından, sihirbaz talimatlarını izleyin ve kurulum hedefi dışında hiçbir şeyi değiştirmeyin. Şimdi yükleyiciyi çalıştırın, ardından programı başlatın ve çalma listenize kanalların listesini ekleyin. Bu şekilde PC’den IPTV’ye kolayca erişebilir ve en sevdiğiniz dizi ve filmleri izleyebilirsiniz.


Windows PC ve Dizüstü Bilgisayarlar için En İyi IPTV Oynatıcı hangisidir?

Bu, 2021’de Windows 10, 8, 7 için en iyi IPTV oynatıcılarından bazılarının özetini çıkarıyor. Diğer birçok seçenek de mevcut, ancak yukarıda bahsedilenler özellikler ve kullanılabilirlik açısından en iyisidir. 

Ve bizim fikrimizi arıyorsanız, OttPlayer’ı tavsiye etmek isteriz. Tercih ettiğiniz TV şovlarını ve filmleri izlemek için erişebileceğiniz en iyi IPTV oynatıcılarından biridir. OttPlayer’ı canlı şovlar ve isteğe bağlı şovlar için de kullanabilirsiniz. En iyi IPTV oynatıcı hakkında düşündüğümüz şey bu, ancak son karar tamamen sizindir. 

Peki ne bekliyorsunuz? Bu ücretsiz IPTV oynatıcılardan herhangi birini şimdi indirin ve bilgisayarınızı harika bir eğlence aygıtına dönüştürün. Son olarak, bahsetmeyi kaçırmış olabileceğimizi düşündüğünüz bir şey varsa, önerilerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. Önerilerinizi duymaktan ve Windows PC ve Dizüstü Bilgisayarlar için en iyi IPTV Oynatıcılar listemizi geliştirmekten şaşıracağız. 

Şimdiki an için hepsi bu, yine bir başka gevrek teknoloji hikayesiyle geri döneceğiz, o zamana kadar bizimle bağlantıda kalın! Öncelikle, teknoloji dünyasına hükmetmek için Bültenimize abone olmayı unutmayın.  

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At