PC için 12 En İyi Hafif Tarayıcı - evham.net | evhamlı blog
Windows İnternet Program

PC için 12 En İyi Hafif Tarayıcı

Tıpkı diğer cihaz bileşenleri gibi, web tarayıcınız da sistem kaynaklarınıza gereksiz yük bindirerek onu yavaşlatabilir ve durgunlaştırabilir. Ağır bir tarayıcı, sistem belleğinizi yiyebilir ve aşırı pil boşalmasına neden olabilir.

Bu tür durumlarda ihtiyacınız olan şey, sistem kaynaklarını tüketmeden genel bir tarayıcı kadar verimli çalışabilen Windows için hafif bir tarayıcıdır .

Mevcut web tarayıcınızla mücadele ediyorsanız , yıldırım hızında tam teşekküllü gezinme deneyimi vaat eden en iyi hafif tarayıcılar listemize bakın .

Windows için En İyi Hafif Tarayıcılar Nelerdir?

Burada, Windows cihazınıza yükleyebileceğiniz en beğenilen, kaynak dostu ve hızlı tarayıcılardan bazılarını listeledik.

1. Midori Windows Tarayıcısı

Midori Windows Tarayıcı

Vurgu Özellikleri:

HTML5 desteği Başlangıç ​​Ayarları Minimalist Kullanıcı Arayüzü Açık kaynak Gizli Tarama

Windows için bu hafif tarayıcıyla bir dizi genel tarayıcı özelliğinin keyfini çıkarın. Midori, açık kaynaklı bir tarayıcıdır ve RSS desteği, yer imi ve yazım denetimi yetenekleri gibi sınıfının ayrı işlevleriyle tanınır. 

Midori ile ilgili bir başka güzel şey, varsayılan arama motoru duckduckgo’nun herhangi bir kullanıcı bilgisi toplamamasıdır. Minimalist ve basit bir kullanıcı arayüzü, dünya çapındaki popülerliğini de destekliyor.

2. UR Tarayıcı

UR Tarayıcı

Vurgu Özellikleri:

Güvenli Gezinti HTTPS Yönlendirmeleri Kişiselleştirilmiş Deneyim Hızlı İndirme Hızı Reklamları ve Çerezleri kaldırır

Windows için en iyi hafif tarayıcılar listemizde bir sonraki adım UR tarayıcısıdır. Bu krom tabanlı tarayıcı, çok sayıda özellikten oluşan güçlü bir paketle desteklenir. Gizlilik odaklı arama motoru, yerleşik VPN bağlantısı ve entegre bir virüs tarayıcısı, onu tüm gereksinimlerinize mükemmel bir şekilde uyan hepsi bir arada hafif bir tarayıcı haline getirir. 

Buna ek olarak, şüpheli siteleri ziyaret ederken de uyarı mesajları gönderir ve tüm sinir bozucu reklamları tarayıcınızdan engeller . Windows için bu son derece özelleştirilebilir ve basit tarayıcıyla hızlı göz atmanın keyfini çıkarın.

3. Microsoft Edge

Microsoft Edge - En İyi Hafif Tarayıcı

Vurgu Özellikleri:

Tarayıcı Uzantısı Desteği Üstün Gizlilik Windows 10 için Yerleşik Tarayıcı Son Derece Özelleştirilebilir Edge HTML Engine Düzeni

Microsoft yeni bir isim değildir ve Microsoft’un Google Chrome’a ​​karşı kozu olarak bilinir. Öyle Windows’un 10 varsayılan tarayıcı ve aygıt kaynakları üzerinde domuz etmez. Küçük bir tarayıcı olmasına rağmen yükleme hızından ödün vermez. 

Üstün gizlilik özellikleriyle tanınan bu cihaz, cihazınızı şüpheli web sitelerinden ve kötü amaçlı reklamlardan korur. Microsoft Edge ayrıca birden fazla özelleştirme seçeneği ile birlikte gelir ve çeşitli tarayıcı uzantılarıyla kolayca eşitlenebilir. 

Edge HTML Engine Layout ile sorunsuz çalışmanın ve modern web deneyiminin keyfini çıkarın.

4. İnce Tarayıcı

İnce Tarayıcı - Windows İçin En İyi Hafif Tarayıcı
Görüntü Kaynağı: İnce Tarayıcı

Vurgu Özellikleri:

Ultra hızlı Hız Reklam engelleyici Yeteneği Çevrimiçi güvenlik Kolay Entegrasyon Eklenti Uyumluluğu

PC için lite tarayıcılar listemizdeki bir sonraki Slim Browser. Gelişmiş, yerel ve hızlı bir tarayıcı arıyorsanız, Slim Browser ihtiyacınız olan şeydir. 

10 kat indirme hızının keyfini çıkarın ve can sıkıcı reklamları engelleyerek dijital yaşamınızı koruyun. Ayrıca, tamamen özelleştirilebilir bir araç çubuğu ve tek tıklamayla Facebook entegrasyonu ile desteklenir. Youtube videolarının MP3 ve MP4 formatlarında hızlı indirilmesi, uzantıların kolay kurulumu, tarayıcı eklentisi ve kolay metin çevirisi, PC için bu lite tarayıcının diğer birkaç dikkate değer teklifidir .

5. Opera

Opera - En İyi Windows Hafif Tarayıcı
Resim Kaynağı: Opera

Vurgu Özellikleri:

Ücretsiz VPN Cihazlar Arası Veri Senkronizasyonu Özel Tarama Özelleştirilebilir özellikler Reklam engelleyici

Windows için seçebileceğiniz başka bir hafif tarayıcı Opera’dır. Kaç tane uzantı indirirseniz indir, optimum kaynak kullanımı ve hızlı indirme hızı vaat ediyor. 

Reklam engelleyici yetenekleri, can sıkıcı reklamları ve izleyicileri önler. Gizlilik düzeylerine ek olarak, otomatik yükseltme özellikleri ve anonimliğinizi kolayca koruyabilen ve çevrimiçi etkinliklerinizi şifreleyen yerleşik bir VPN bağlantısı ile birlikte gelir . 

Kurulumu ve kullanımı kolaydır. Opera’yı göz atma arkadaşınız yapın ve temiz, verimli ve güçlü bir tarama deneyiminin keyfini çıkarın.

6. Comodo IceDragon

Comodo IceDragon - En İyi Hafif Tarayıcı
Resim Kaynağı: Comodo

Özellikleri Vurgula

Sağlam Güvenlik Dns Sunucu Entegrasyonu Yıldırım Hızında Gezinme Web Sayfası Tarama Sanal Konteyner

Windows için yukarıda belirtilen hafif tarayıcı gereksinimlerinizi karşılamadıysa, bir sonraki seçimimizi deneyin. Comodo IceDragon, sizi olası tüm virüslerden koruyan üstün ve sağlam güvenlik özelliği ile popülerdir. 

Web sitesi URL’lerinin hatasız olarak IP adreslerine dönüştürülmesini sağlayan Comodo’nun DNS sunucusuna entegre edilmiştir . Bunun dışında, web sayfanızı herhangi bir tehdide karşı taramak için tarayıcınızın çökmesini ve performans raporlarını da tarar. 

Ayrıca, cihazınızın tarayıcıyla tüm temasını kesen sanal olarak oluşturulmuş bir kap kullanır; bu, cihazınıza istenmeyen veya zararlı yazılımların yüklenmediği anlamına gelir. 

7. SeaMonkey

SeaMonkey - Windows için Hafif Tarayıcı
Görüntü Kaynağı: Deniz Maymunu

Vurgu Özellikleri:

Ses Etkileşimi Sağlam Parola Yöneticisi HTML Düzenleyicinin kullanımı kolay Kolay Gezinme Açık kaynak

SeaMonkey, Windows için optimize edilmiş tarayıcı işlevi ve yükleme hızı vaat eden başka bir hafif tarayıcıdır . Yerleşik bir e-posta istemcisi ve yerleşik düzenleyici, kolay gezinme konusunda size yardımcı olur ve ayrıca kendi web sayfanızı geliştirmenize yardımcı olur. 

Ayrıca, ses etkileşimi, fare hareketleri ve oturumları geri yükleme işlevlerinin yanı sıra bir parola yöneticisi aracı ile güçlendirilmiştir . Windows için açık kaynaklı hafif bir tarayıcıdır ancak zamanla kararlılık sorunlarına neden olabilir.

8. Vivaldi

Vivaldi - En İyi Hafif Tarayıcı

Vurgu Özellikleri:

Uçtan Uca Şifreleme Özelleştirilebilir Klavye Renk Temaları Reklam engelleyici Kararlı Performans

Vivaldi, Windows için en hafif tarayıcı kategorisine en yeni girenlerden biri ancak rakipleriyle büyük bir mücadele verecek kadar yeterli Sekme düzenlemesi, renk temaları ve notlar dahil olmak üzere daha fazla özelleştirilebilir özelliklerle birlikte gelir. 

Vivaldi, Google Chrome motorunda çalışır ve güvenilirliği ve istikrarlı performansı ile bilinir. Ayrıca en üst düzeyde gizliliği sağlar ve istenmeyen reklamları ve izleyicileri engelleyerek gizli olarak gezinmenize yardımcı olur. Vivaldi tarayıcısında büyülenen tüm veriler uçtan uca şifreleme ile korunmaktadır.

9. Lynx

Lynx - Windows Hafif Tarayıcı

Vurgu Özellikleri:

Metin Tabanlı Tarayıcı Kolay Çalışma En Eski Tarayıcı Kolay Gezinme için klavye kısayolları

Windows cihazınız için seçebileceğiniz bir diğer küçük tarayıcı Lynx’tir. En eski Windows tarayıcılarından biridir ve çeşitli komut satırı araçlarını kullanır. Kurulumu oldukça kolaydır ve basit tasarımı, basit çalışmasına katkıda bulunur. 

Metin tabanlı bir tarayıcıdır ve sistem kaynaklarınıza baskı yapmaz. Dolayısıyla, metin tabanlı bir arayüzle bir grafik kullanıcı arayüzünü takas edebiliyorsanız, Lynx iyi bir seçimdir.

10. Torch Tarayıcı

Torch Tarayıcı

Vurgu Özellikleri:

Entegre Paylaşım Hiper aktif internet kullanıcıları için Apt Torç Yüz gerdirme Yerleşik BitTorrent Gömülü Oynatıcı

Windows PC için lite tarayıcılar listemizin sonuncusu Torch. Yoğun şekilde aktif kullanıcılar için mükemmeldir ve yıldırım hızında kesintisiz yüklemeyi destekler. Açık kaynak ve medya odaklı bir tarayıcı uygulamasıdır.

İndirmelerin kolay yönetimine yardımcı olan yerleşik bir BitTorrent özelliği ile birlikte gelir. Bununla birlikte, göz atma deneyiminize katkıda bulunan Torch Games ve Torch Music gibi ek özelliklere de erişebilirsiniz. Torch Player özelliği ile indirmeleri tamamlanmadan önce çevrimiçi şarkıları da çalabilirsiniz.

Entegre paylaşım ve indirme hızlandırıcı özelliği ile çevrimiçi medyayı sorunsuz bir şekilde yönetin. 

11.  Maxthon Bulut Tarayıcısı

Maxthon Bulut Tarayıcısı

Vurgu Özellikleri:

Karanlık mod Dahili Reklam engelleyici Ekran yakalama tesisi Not defteri Çok motorlu web tarayıcısı

Maxthon Cloud Browser, diğer rakip araçlardan daha iyi özelliklerden bazılarını sunan son derece harika bir tarayıcıdır. Rastgele reklamları engellemek için yerleşik bir araç içerir, bir ekran yakalama özelliği, not defteri, karanlık mod, okuyucu formu ve diğer birçok özellik sunar. Bunun dışında Maxthon Bulut Tarayıcı, kullanıcıların verilerini cihazlar arasında senkronize etmek için kendi bulut hizmetlerini kullanır. Ve Maxthon Bulut Tarayıcısı, Magic Fill adında kendi çoklu hesap şifre yöneticisine sahiptir. Maxthon’un verilerinizi diğer tüm cihazlarda senkronize etmesini istiyorsanız, Maxthon tabanlı bulut hizmetlerinde bir hesap oluşturmanız gerekir.

12.  Lunascape Orion

Lunascape Orion

Vurgu Özellikleri:

Motorlar arasında otomatik geçiş Tam ekran modu En hızlı gezinme hızı Kullanıcı dostu Üçlü motor desteği Hızlı erişim

Hiç tek bir programda Internet Explorer, Safari, Firefox’a erişmek istediniz mi? Şimdi, bunun nasıl mümkün olabileceğini düşünüyor olmalısın. Değil mi? Ardından, Internet Explorer’ın Trident, Firefox’un Gecko ve Safari’nin Webkit’ine tek bir programdan erişebilirsiniz. Evet, doğru duydunuz! Lunascape tam olarak bunu yapar. Üçlü motor, yani Gecko, Trident ve Webkit desteğine sahiptir. En son teknoloji parametreler ve algoritmalar ile tasarlanmıştır, bu nedenle diğerlerinden daha hızlıdır. Ancak, Lunascape Orion’u her açtığınızda erişilecek belirli bir motora ayarlayabilirsiniz. Ancak, motorlar arasında geçiş de çok hızlı. 

Sonuç 

İşte bu millet, Windows için hafif tarayıcımızla zahmetsiz ve hızlı gezinme deneyiminin keyfini çıkarın. Yukarıda bahsedilen tüm seçenekler hızlı hızı, robotların çalışmasını, daha az kaynak kullanımını ve üstün gizliliği garanti eder. 

Genel bir tarayıcıyla değiş tokuş yapmak için Windows cihazınız için en uygun hafif tarayıcıyı seçin. 

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At