En İyi 15 Picasa Alternatifi - evham.net | evhamlı blog
Windows İnceleme Program

En İyi 15 Picasa Alternatifi

En iyi fotoğraf yönetim araçlarını düşündüğümüzde aklımıza gelen ilk isim Google’ın Picasa’sıdır. Google Fotoğraflar, Google Picasa’nın yeni yerini almıştır.

Ancak, Google fotoğrafları hakkında konuştuğumuzda, Picasa’nın yüksek kaliteli özellikleri ve teklifleriyle eşleşmiyor. Şüphesiz, birinin bulabileceği en popüler ve güvenilir resim düzenleme araçlarıydı. 

Picasa için en iyi alternatifleri bulmaya mı çalışıyorsunuz ? Endişelenme, bizde varız. 2021’deki en iyi Picasa alternatiflerini bulmak için blogumuzu okuyun. 

2021’de En İyi 15 Google Picasa Alternatifi :

Sizi ağır Picasa alternatiflerini bulma işinden kurtarmak için, burada sizin için en iyi ve en popüler araçların bir listesini derledik. Bu yazılım, tüm fotoğraf yönetimi ve görüntü düzenleme ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Bu yüzden, daha fazla uzatmadan, Picasa için en iyi alternatifleri bulalım.

1. Google Fotoğraflar

Google Fotoğraflar - En İyi Picasa Alternatifi
Resim Kaynağı: Google Fotoğraflar

Picasa Alternatifi için en önemli seçimimiz Google Fotoğraflar’dır . Zengin özelliklere sahip bir araçtır ve Google Drive gibi diğer Google Hizmetleriyle kolayca senkronize edilebilir ve çalışmak için herhangi bir yedek hesaba ihtiyaç duymaz. Basit ve kullanımı basit bir arayüzle birlikte gelir ve tamamen ücretsizdir. 

Bunun dışında, otomatik yükleyicisi, fotoğraflarınızın her birinin doğrudan buluta kaydedilmesini sağlar, bir Google ürünü paylaşmak ve fotoğrafları kaydetmek oldukça basit bir iştir. 

Hem web tabanlı platformlar hem de akıllı telefonlar için mevcuttur.

2. Adobe Lightroom CC

Adobe Lightroom CC - Picasa'ya En İyi Alternatif
Görüntü Kaynağı: Adobe

2021’de Picasa için en iyi alternatifler listemizde bir sonraki adım Adobe Lightroom CC. Sınıftan ayrı görüntü yönetimi ve fotoğraf düzenleme işlevleriyle desteklenen çarpıcı bir uygulamadır . 

Windows cihazlarla tamamen uyumludur ve Mac, iOS ve Android gibi diğer platformlarda da eşit derecede iyi performans gösterebilir. Picasa’nın bu en iyi değiştirilmesinin en iyi yanı, düzenlenen resimlerin orijinal resimlerden ayrı olarak kaydedilmesidir.

Tıpkı Google Fotoğraflar gibi, Adobe Lightroom bile bulut hizmetleriyle senkronize olabilir, bu da fotoğraflarınızı kaydetmek için yeterli alana sahip olduğunuz anlamına gelir. Ayrıca her yerden erişimi kolaylaştırır. 

Güçlü görüntü düzenleme yetenekleriyle birlikte gelir ve hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller tarafından kullanılabilir. Başlamak için ücretsiz deneme sürümünü seçebilirsiniz. 

3. Dropbox 

En İyi Picasa Alternatifi - Dropbox
Görüntü Kaynağı: Dropbox

Dropbox’taki en iyi Picasa alternatifleri için bir sonraki seçimimiz. Çok yönlü bir platformdur ve kolay çalışması onu listemizde bir yer tutar. Fotoğraflarınızı kolayca düzenleyip yönetebileceğiniz ve gerektiğinde farklı konumlara aktarabileceğiniz mükemmel fotoğraf yönetimi özellikleriyle birlikte gelir . 

 Çeşitli görüntüleri, belgeleri, videoları ve diğer önemli dosyaları saklamak için kullanın. 

4. Photoscape

Photoscape - En İyi Picasa Alternatifi
Görüntü Kaynağı: Photoscape

Picasa için en iyi alternatifleri aramanız henüz bitmediyse, Photoscape’i deneyin. Toplu düzenleme, ekran yakalama, fotoğraf düzenleme ve sabitleme, GIF oluşturma, fotoğraf bölme ve kolaj oluşturma özelliklerini içeren çok çeşitli heyecan verici özelliklerle birlikte gelir. 

Özel ve çarpıcı bir şey yaratmak için çalışmanızı geliştirmek için kullanın. Photospace bulut depolamayı desteklemese de listemizde bir yeri hak ediyor. Hepsi bir arada, harika bir Picasa alternatifidir ve denemeye değer. 

5. Flickr

En İyi Picasa Alternatifi Flickr'dır
Görüntü Kaynağı: Flickr

Picasa için yalnızca fotoğraflarınızı yönetmenize yardımcı olmakla kalmayıp aynı zamanda bulut tabanlı bir görüntü paylaşım platformu olarak da çalışan bir alternatif arıyorsanız, o zaman Flickr’dan daha iyi bir seçenek yoktur. 

İnanılmaz özellik ve teklif sepeti ile ayakta duruyor. Buna ek olarak, bu çarpıcı uygulamayı kullanmak inanılmaz derecede kolaydır. Fotoğraf kalitesi ne kadar yüksek olursa olsun, orijinal ve sıkıştırılmamış sürümünü Flickr ile kolayca paylaşabilir ve yükleyebilirsiniz. 

Can sıkıcı reklamlardan tamamen arındırılmış ve 1000’e yakın fotoğrafı saklamanıza izin veriyor. 

6. Phototheca

Fotoğraf Yönetim Yazılımı - Phototheca
Resim Kaynağı: Lunarship

Seçebileceğiniz bir diğer inanılmaz fotoğraf yönetim yazılımı da Phototheca. Ücretsiz ve ücretli bir sürümle gelir, ancak görüşümüze göre ücretsiz sürümü, çok çeşitli kullanıcı gereksinimlerini karşılamak için yeterli özelliklere sahiptir. 

Olağanüstü görüntü düzenleme özellikleri ile fotoğraflarınızı yönetebilir, düzenleyebilir, içe aktarabilir ve akıllı aramalar yapabilirsiniz. Bunun dışında, arkadaşlarınız ve aile üyelerinizle görüntü paylaşmak için harika bir platform sağlar. 

Alınan tüm resimler, tüm katılımcılar tarafından erişilebilen bir paylaşılan klasörde saklanır. Saniyeler içinde farklı görüntüleri aramak için kullanın. Fotoğraf kasası, çift görüntülerin tespiti, akıllı albümler, ikili görünüm diğer özelliklerinden birkaçıdır. 

7. FastStone Resim Görüntüleyici

FastStone Resim Görüntüleyici - Picasa Alternatifi
Görüntü Kaynağı: Faststone

Yukarıda bahsedilen Picasa Alternatif seçimlerimiz size pek yardımcı olmadıysa, FastStone Image Viewer’ı deneyin. 

Bir resim görüntüleme uygulaması olarak iyi çalışır ve aynı zamanda bir fotoğraf düzenleme aracı olarak sorunsuz bir şekilde çalışır . Görüntünüze etiket eklemek, düzenlemek ve farklı klasörlere ve konumlara taşımak için bunu kullanabilirsiniz. 

Bunun dışında efekt ekleme, kırpma, ışığı ayarlama ve renk ekleme ve eğrileri düzeltme gibi temel resim düzenleme çalışmalarını da destekler. 

Genel olarak Picasa için harika bir alternatiftir ve denemeye değer. 

8. İrfan Görünümü

Irfan View - 2020'nin En İyi Picasa Alternatifleri
Resim Kaynağı: Irfan Görünümü

2021’de Picasa Alternatifleri arıyorsanız , Irfan View ayakta duruyor. Windows için, görüntüleri yönetilen bir şekilde düzenlemek için sisteminizi zahmetsizce tarayabilen harika bir araçtır. 

Bu hafif araç, eski nesil sistemlere sahip kişiler için harika bir seçenektir. Kullanışlı bir 3 MB boyutunda gelir ve sistem kaynaklarına aşırı yük getirmez, bu da onu en iyi Google Picasa Alternatiflerinden biri yapar.

Bununla birlikte, küçük bir boyutta bile, birçok kullanışlı ve gelişmiş özellik ile doludur. Fotoğraf kitaplığınıza küçük resim görünümünde erişmenize, toplu işlemeyi desteklemenize ve görüntü paylaşımını yönetmenize ve optimize etmenize yardımcı olur. 

 Fotoğraflarınızı sorunsuz bir otoyolda yönetmek için Picasa alternatifini seçin.

9. Microsoft Fotoğrafları 

Microsoft Fotoğrafları
Resim Kaynağı: Microsoft

Birden çok platformda performans gösterebilen Picasa alternatifleri listesi için 2021’deki bir sonraki seçimimiz Microsoft Fotoğraflar. 

Windows’a ek olarak, yazılım Cep Telefonları ve Xbox One’da inanılmaz derecede iyi çalışıyor. Resminizi yönetmek için bu en iyi Picasa alternatifini kullanın. Microsoft Fotoğraflar ile fotoğraflarınızı kolayca görüntüleyebilir, taşıyabilir, düzenleyebilir ve birden çok klasör oluşturabilirsiniz. 

Temel işlevselliğe ek olarak, lazerler, kelebekler, patlamalar ve çok daha fazlası gibi bir dizi gelişmiş 3D efektle birlikte gelir.

10. Photoshop Elements

Photoshop Elements - Picasa için En İyi Yedek
Görüntü Kaynağı: Adobe

Windows cihazınız için düşünebileceğiniz bir başka en iyi Picasa alternatifi Photoshop Elements’tir. Adobe Photoshop ailesine aittir ve tüm temel özellik ve avantajlarla birlikte gelir. 

Size resimlerinizi basit bir şekilde düzenleme ve yönetme gücü verir. Buna ek olarak, fotoğrafların, takvimlerin, paylaşımların ve not defteri sayfalarının yüklenmesini de destekler.

11. JetPhoto Stüdyosu

JetPhoto Stüdyo
Görüntü Kaynağı: JetPhoto

Yine de Picasa için en iyi alternatifi mi arıyorsunuz? Fotoğraflarınızı sorunsuz bir şekilde düzenlemek için basit ve kullanımı kolay aracı kullanın. JetPhoto Studio, temiz ve kullanışlı bir arayüzle birlikte gelir ve hafif bir kılıf içinde tasarlanmıştır. 

Windows’a ek olarak, Mac cihazlarla tam uyumludur.

12. Bal Manzarası

Bal görünümü
Resim Kaynağı: Bandisoft

Picasa alternatifleri için bir sonraki seçimimiz Honey View. Bu özellik açısından zengin araç, bir dizi biçimi destekleyebilir ve fotoğraflarınızı zahmetsizce düzenleyebilir ve düzenleyebilir. 

Araç, resimlerinizin parlaklığını, karşıtlığını ve rengini ayarlamak için diğer özelliklerin yanı sıra çeşitli görüntü düzenleme seçenekleriyle birlikte gelir.

13. Nomaclar

Nomacs - Picasa Alternatifi
Resim Kaynağı: Nomacs

En iyi Picasa alternatifleri için listemiz Nomacs. Açık kaynak kodlu bir ücretsiz resim görüntüleme yazılımıdır. 

PSD ve Raw dahil olmak üzere birden çok görüntü formatını yüklemek ve görüntülemek için kullanın. Renk ayarı, parlaklık, fotoğraf düzenleme, filtreler dikkate değer özelliklerinden bazılarıdır. Sorunsuz çalışma için bugün bu Picasa alternatifini seçin.

14. ACDSee

ACDSee

ACDSee başlangıçta bir resim görüntüleme yazılımı olarak piyasaya sürüldü, ancak zaman geçtikçe yapımcılar yazılıma özellikler ekledi ve bugün tam bir dijital fotoğraf yönetimi uygulaması. ACDSee, Picasa için harika bir alternatiftir. Kullanıcı, konuma, görüntü türüne ve derecelendirmeye bağlı olarak farklı albümler ve klasörler düzenleyebilir. Ayrıca, seçtiğiniz klasörler oluşturabilir ve bilinen kişiler için bir etiket oluşturabilirsiniz. Tıpkı Google Fotoğraflar gibi, fotoğrafları aynı yüze sahip ayrı bir klasörde biriktiren yüz tanıma özelliklerine sahiptir. 

ACDSee ayrıca fotoğrafların bir cihazdan diğerine aktarılmasını kolaylaştıran bir mobil uygulamaya sahiptir. Yazılım, 30 günlük bir deneme süresi sunar ve ardından ömür boyu kullanım için 59,95 $ ücret alır. Picasa için en iyi alternatifi bulmak için ACDSee, sunulan özelliklerle dayanıklıdır.  

15. DigiKam

DigiKam

Yazılımın kullanılabilirliği ve arayüzü, Windows’ta Picasa için en iyi alternatifler listesinde bir yer edinmiştir. DigiKam, yazılımın herkes için ücretsiz olmasına bakılmaksızın, profesyoneller tarafından fotoğraf yönetimi için kullanılır. 

DigiKam, depolanan görüntülerin lak’leri ile kolayca çalışabilir. Yazılım, RAW görüntüler dahil tüm görüntü formatlarıyla uyumludur. Yalnızca fotoğrafları yönetmekle kalmaz, aynı zamanda gelişmiş araçlarla onları düzenleme seçeneği de sunar. Picasa için bir alternatif olan Digikam, birçok özellik sunar ve yine de kullanımı ücretsizdir. 

Sarmak

İşte bu kadar arkadaşlar, umarız Picasa’nın en iyi alternatiflerini içeren özetimiz bir seçim yapmanıza yardımcı olmuştur. Her araç benzersiz ve farklı işlevlerle gelir ve resimlerinizin daha iyi görünmesini sağlayabilir. 

Kişisel tercihlerinize ve gereksinimlerinize bağlı olarak, resimlerinizi sorunsuz bir şekilde organize etmenize ve yönetmenize yardımcı olabilecek uygun bir Picasa alternatifi seçebilirsiniz. 

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At