En iyi Windows Özelleştirme Uygulamaları - evham.net | evhamlı blog
Windows Bilgisayar Program

En iyi Windows Özelleştirme Uygulamaları

Zamanla bilgisayar sisteminizin performansı düşebilir ve düzgün çalışması için birkaç ince ayar ve ayar gerektirir. İhtiyacınız olan şey, bilgisayarınızda düzenli bir rötuş yapmaktır. Windows 10’unuzu özelleştirmek için en güçlü araçlar hakkında bilgi edinmek için bizi izlemeye devam edin.

Ancak Windows 10 PC’nize kişisel bir dokunuş eklemek çok zor olabilir, bilgisayarınızın genel sağlığını ve çalışmasını artırmak için cihazınızın kontrol ve ayarlar panelini düzenli olarak ziyaret etmeniz gerekebilir. 

Windows, dünyada açık ara en çok kullanılan işletim sistemidir, ancak kullanıcılarının çeşitli özelleştirme ihtiyaçlarını karşılayamamaktadır. Neyse ki, teknoloji pazarı en iyi Windows 10 özelleştirme yazılımı okyanusuyla doludur . 

Bilgisayar ekranının önünde saatler geçiren ve en iyi masaüstü özelleştirme yazılımının hangisi olduğunu merak eden bir kullanıcıysanız, o zaman doğru yerdesiniz. 

Bu yazıda, Windows 10’un masaüstünü özelleştirmek için çeşitli araçları tartışacağız . Onlara tek tek bakalım.

Windows 10 Aygıtlarını İnce Ayarlamak ve Özelleştirmek için En İyi Araçlar Nelerdir?

Aşağıdaki listeden Windows bilgisayarınız için en iyi özelleştirme aracını listeleyin!

 1. 7+ Görev Çubuğu Tweaker

7+ Görev Çubuğu Tweaker

7+ Görev Çubuğu Tweaker, oldukça iyi nedenlerden dolayı en iyi Windows 10 UI özelleştirme araçlarından biridir . Windows Görev Çubuğunuzun farklı ayarlarını ve yönlerini kolayca değiştirebileceğiniz ve ayarlayabileceğiniz çeşitli özelleştirme seçenekleriyle birlikte gelir. 

Araç, 7/8 / 8.1 ve 10 dahil olmak üzere çeşitli Windows sürümleriyle tamamen uyumludur ve cihaz görev çubuğunuzun varsayılan ayarını değiştirmek için 30’a yakın farklı ayara sahiptir.

Bu Windows 10 görev çubuğu özelleştirme yazılımının en iyi parçası, oldukça ayrıntılı ve açıklayıcı arayüzüdür. Görev çubuğu, fare düğmelerinin eylemi, grup yönetimi ve çok daha fazlası dahil olmak üzere basit eylemler olarak kategorize edilmiştir. Bu harika araçla zahmetsizce ve etkileşimli ayarlamanın keyfini çıkarın. 


2. Klasörlerim

Klasörlerim

Bu hafif ve kullanışlı araç, Windows 10 ince ayar araçları listesi için bir sonraki seçimimizdir . Araç, sınıftan ayrı bir çalışma metodolojisi ile güçlendirilmiştir ve cihazınıza bir bağlam menüsü girişi ekler. İçerik menüsünü kullanarak çeşitli klasörlere kolayca erişin ve konumlarını yönetin. 

Klasörleri menüye ekledikten sonra, masaüstünüzdeki boş alana sağ tıklayın ve farenizi Klasörlerim seçeneğinin üzerine getirin. Eklediğiniz klasörlere erişmek ve açmak için görüntülenen listeden sonra Git seçeneğini seçin.

Basit bir sağ tıklama, birden çok klasör eklemenize / kaldırmanıza ve bunlara erişmenize yardımcı olur. En iyi Windows 10 ince ayar araçları olan MyFolders ile birden çok klasöre kolay erişim ve yönetimin keyfini çıkarın.


3. Winaero Tweaker

Winaero Tweaker

Kullanışlı ancak verimli bir Windows özelleştirme yazılımı arıyorsanız, Winaero iyi bir seçim olabilir. Araç, Windows 10 cihazınızdaki sorunları gidermeye odaklanan basit ve temiz bir arayüzle birlikte gelir. Kayıt defteri ayarlarını, gizli ayarları ve daha fazlasını değiştirmek ve ince ayar yapmak için kullanabilirsiniz. 

Simge stilini değiştirmenize, cihazınızın güncellemeden sonra yeniden başlatılmasını engellemenize, güncelleme ayarlarını yapılandırmanıza, kilit ekranını değiştirip devre dışı bırakmanıza, renk başlık çubuğunu değiştirmenize, son oturum açma zamanını görüntülemenize ve çok daha fazlasına yardımcı olabilecek çok sayıda özelleştirme seçeneği ile güçlendirilmiştir. 

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için her özelleştirme seçeneği ayrıntılı bir açıklama ile birlikte gelir. 


4. CustomizerGod

CustomizerGod

2021’deki en iyi Windows 10 özelleştirme aracı aramanız  hala devam ediyorsa, CustomizerGod’u deneyin. Cihazınızın araç çubuklarını ve görev çubuklarını zevkinize ve gereksinimlerinize göre ayarlamak için bu inanılmaz uygulamayı kullanın. Buna ek olarak, simgeleri değiştirmenize de izin verir.

Kullanımı kolay işlevselliklerle birlikte gelir ve zahmetsiz çalışma tarzı ile bilinir. Üçüncü taraf dosyalarını özelleştirmek, sistem yedeklemelerini yeniden almak ve geri yüklemek ve çok daha fazlası için bu Windows 10 ince ayar aracını seçin.


5. Ultimate Windows Tweaker

Ultimate Windows Tweaker

En iyi Windows 10 listemizde bir sonraki, UI özelleştirme araçları Ultimate Windows Tweaker’dır. Adı gibi, kullanıcıların Windows cihazlarında değişiklik yapmak için kullanabilecekleri nihai bir araçtır. 

Temiz ve kullanışlı kullanıcı arayüzü, Windows 10 ayarlarını zahmetsizce değiştirmenize yardımcı olur ve deneyebileceğiniz yaklaşık 200 ince ayar ile birlikte gelir. Gizlilik ayarları, bağlam menüsü ayarları, güvenlik ayarları, performans ayarları, öne çıkan tekliflerinden bazıları. 


6. NTLite

NTLite

NTLite, Windows 10 kurulumunuzu özelleştirmenize yardımcı olabilecek dolaylı bir araçtır. Özel bir entegre sürücü oluşturarak, yeni aygıt sürücüleri, temalar, DVD, duvar kağıtları vb. Ekleyerek kurulum ayarınıza kişiselleştirilmiş bir dokunuş ekleyin. 

Bu inanılmaz Windows 10 kullanıcı arayüzü özelleştirme aracı ile indirmeleri güncelleyebilir, kayıt defteri ayarlarını düzenleyebilir, canlı düzenleme modunu kullanabilir ve dil entegrasyonunu ayarlayabilirsiniz. 


7. Başlayın 10

Başla 10

Start 10, hepsi bir arada ve en iyi Windows 10 özelleştirme aracıdır . Bu güçlü araçla, kendi seçtiğiniz resimleri, simgeleri ve renkleri sorunsuz bir şekilde ekleyerek başlangıç ​​menünüzde ince ayar yapabilirsiniz. 

Kullanımı hızlı ve kolaydır ve sezgisel bir arayüzle birlikte gelir. Elinizdeki Başlat menüsünün kontrolünü elinize alın ve masaüstünüzde görüntülenecek konumu, boyutu ve öğeleri değiştirin. Başlat 10 ile Stadt menünüzün genel görünümünü ve yapılandırmasını değiştirmek için kullanın.


8. Klasör Oluşturucu

Klasör Oluşturucu

Klasör Oluşturucu ile klasörlerinizin varsayılanını özelleştirin. Ücretsiz bir uygulamadır ve çeşitli klasörler için farklı simgeler ayarlamak için kullanılabilir. Bunun dışında, klasörlerinizin rengini değiştirmek ve tanımlanan simgeleri değiştirmek için de kullanabilirsiniz. 

Folder Maker ile çalışma alanınızı kişiselleştirin ve sorunsuz bir şekilde organize edin. Klasörlerinize durumlarına, önemlerine ve önceliklerine göre de etiket ekleyebilirsiniz.


9. Klasik Kabuk

Klasik Kabuk - Windows 10 Yazılımınızı Özelleştirin

Windows’taki Başlat menüsü en mükemmel menülerden biridir, ancak yine de çok fazla kapsamı vardır. Windows cihazınızın Başlat menüsünü değiştirmenize yardımcı olabilecek güçlü ve kullanımı kolay bir araçtır. 

Örneğin, yakın zamanda Windows 7 sisteminizi WIndows 10’a yükselttiyseniz, son güncellenen cihazınızın başlangıç ​​menüsünü özelleştirmek için Classic Shell’i kullanın. Çok sayıda ayar ve özelleştirme seçeneği ile yüklenir. Görev çubuğunuzu şeffaf yapmak için de kullanabilirsiniz. 


10. Döşeme Oluşturucu

Windows 10 Özelleştirmesi İçin Tile Creator Yazılımı

Gelişmiş Windows 10 cihazıyla, sık kullandığınız bağlantıları, uygulamaları ve programları kolayca başlangıç ​​menünüze ekleyebilirsiniz. Ancak, yeni bir döşeme ekleyerek farklı bir seviyeye özelleştirmek isterseniz, bunun için özel bir Windows özelleştirme yazılımına ihtiyacınız olacaktır. 

Tile Creator, başlangıç ​​menünüze yeni bir döşeme oluşturmanıza ve eklemenize yardımcı olabilecek böyle bir yazılımdır. Bunu yapmak, çeşitli dosyalara hızlı erişimi destekleyecek ve döşeme arka plan rengini değiştirmenize ve özel simgeler eklemenize yardımcı olacaktır. 

Bu inanılmaz aracın tek dezavantajı, yalnızca Windows 10’da çalışmasıdır. 


11. TweakNow Güç Paketi

 TweakNow Güç Paketi

Bu en iyi Windows 10 özelleştirme uygulamasıyla Windows cihazınızın çeşitli yönlerini ayarlayın . Temel ince ayar özelliklerine ek olarak, disk alanını kurtarmanıza, kayıt defteri girdilerini kaldırmanıza ve bellek alanını optimize etmenize de olanak tanır. 

Ayrıca donanım aygıtlarınızın genel sağlığını kontrol etmek ve çok çeşitli özel Windows ayarlarının keyfini çıkarmak için de kullanabilirsiniz. Windows 10 UI özelleştirme aracımızla kolay ve sorunsuz sistem ayarının keyfini çıkarın.


12. WindowBlinds

Pencere güneşliği

Windows PC’nize yeni bir görünüm vermek ister misiniz? Cihazınızı yeni bir görünüme kavuşturmak için WindowsBlinks’in özel dış görünümlerini kullanın. Çeşitli düğmelerin, uygulamaların, yazı tiplerinin görünümünü değiştirerek sisteminizin görünümünü değiştirin. WindowBlinds ile çeşitli özel kaplamalara, arka plan dokularına, başlıklara ve düğmelere erişebilirsiniz. 

Bu en iyi Windows 10 görev çubuğu özelleştirme uygulamasıyla görev çubuğunuzun şeffaflık düzeyini ayarlayın, menüyü başlatın ve görünümlerinize renkler ve arka plan uygulayın . 

Dış görünüm seçeneklerinin çoğu ücretsiz olsa da, bazı üst düzey özellikleri kullanmak için ödeme yapmanız gerekebilir.


13. Aero Cam

Aero Cam

Hala kendiniz için en iyi Windows 10 özelleştirme yazılımını bulmakta zorlanıyor musunuz, Aero Glass değerli bir seçenektir. Windows cihazınıza modern bir dokunuş ekleyin ve parlak bir cam efektinin keyfini çıkarın. 

Bu zengin özellikli ince ayar aracıyla, ekranınıza gölge veya parlaklık ekleyebilir ve arka plan simgelerini ve içeriğini bulanıklaştırabilirsiniz. Bunun dışında Aero Glass ile kontrol panelinizin şeffaflık seviyesini de değiştirebilirsiniz. 

Windows çerçevenizin görünümünü denemek için bu hafif aracı kullanın.


14. Windows OEM Bilgi Düzenleyicisi 

Windows OEM Bilgi Düzenleyicisi

Windows OEM Bilgi Düzenleyicisi ile sistem özellikleri penceresinde görüntülenen OEM bilgilerini değiştirin ve değiştirin. Bununla birlikte, model adını, OEM logosunu ve iletişim bilgilerini sorunsuz bir şekilde değiştirebilirsiniz. 

Araç, Windows 10 ile tamamen uyumludur. 


15. RocketDock

RocketDock

Bir yerleştirme yazılımına sahip olmak, herhangi bir yerden uygulama arasında geçiş yapmanıza yardımcı olduğu için her kullanıcı için hayatı kolaylaştırır. Ancak özelleştirme özgürlüğü sağlayan doğru yerleştirme yazılımını bulmak nadirdir. 

RocketDock, dock’unuzu seçiminize göre özelleştirmenizi sağlayan açık ara en iyi yerleştirme yazılımıdır . Ayrıca, aralarından seçim yapabileceğiniz harika özelleştirme temaları ve seçenekleri sunar. Yuvayı istediğiniz yere ayarlayabilir ve yerleştirebilirsiniz. Yazılım ayrıca, özelleştirmeyi kolaylaştıran üçüncü taraf eklentileri de sunar.


16. Oturum Açma Ekranı Arka Plan Değiştirici

Giriş Ekranı Arka Plan Değiştirici

Son fakat en az değil, en iyi Windows 10 özelleştirme araçları için son seçimimiz Giriş Ekranı Arka Plan Değiştirici. Bu güçlü araç, Windows ekranınıza kişiselleştirilmiş bir görünüm vermenize yardımcı olabilir. Arka planını değiştirmenize ve hatta ona özel bir görüntü eklemenize izin verir. 

Ekranınızı düz renkler ve arka plan seçenekleriyle değiştirmenize yardımcı olabilecek ücretsiz bir araçtır.


Sarma

Bu da bizi en iyi Windows 10 özelleştirme yazılımı listemizin sonuna getiriyor. Yukarıda bahsedilen araçların, cihazınızın her köşesini özelleştirmenize ve ince ayar yapmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. 

Kendiniz için doğru aracı seçin ve kısa sürede Windows cihazınıza kişiselleştirilmiş bir görünüm ekleyin. 

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At