En İyi 20 Ücretsiz Video Paylaşım Sitesi - evham.net | evhamlı blog
İnceleme İnternet

En İyi 20 Ücretsiz Video Paylaşım Sitesi

Günümüzün birbirine bağlı dünyasında, YouTube dünyanın en popüler video paylaşım sitelerinden biridir; her zaman masaya yeni bir şeyler getirmek için çaba sarf etmek – böylece en yeni müzik videolarının keyfini çıkarabilir, orijinal içeriği yükleyebilir ve hepsini büyük bir kitleyle paylaşabilirsiniz.

Video paylaşım platformları söz konusu olduğunda , YouTube, içerik oluşturucuların, ünlülerin, politikacıların ve benzer şekilde bireylerin başvurduğu yerdir.

Ancak YouTube’un rakiplerinden çok daha yüksek sıralarda olmasının tek nedeni bu değil. Web sitesi, komik trend videolardan popüler TV şovlarına ve Hollywood filmlerine kadar her şeyi içerir.

Aklınıza gelebilecek hemen hemen her temada videolar bulabilirsiniz, öyleyse neden dünyanın en büyük video paylaşım sitesine bir alternatif aramanız gerekiyor? İşte nedeni!

Neden ‘YouTube Alternatiflerini’ veya ‘YouTube Gibi Video Sitelerini’ Aramanız Gerekiyor?

YouTube, şüphesiz, onu her içerik oluşturucu için rüya bir platform haline getiren devasa bir video paylaşım sitesidir, ancak yaygın yapısı bazen deneyiminizi mahvedebilir.

Orada biraz zaman geçirirseniz, ilgi alanlarınızla hiç alakası olmayan pek çok hogwash içeriğiyle karşılaşırsınız.

Bunun gibi videolar sadece modaya uygun anahtar kelimeleri içerir ve YouTube’un algoritmasından ve arama motorlarından yararlanır.

Dolayısıyla, YouTube gibi siteleri arıyorsanız, en iyi YouTube alternatiflerini bulmanıza yardımcı olmak için tüm ağır işleri yaptığımız için artık bununla uğraşmanıza gerek yok. 

Aramanızı biraz daha kolaylaştırmak için, en sevdiğiniz videoları istediğiniz zaman, istediğiniz yerde yayınlamanıza yardımcı olabilecek YouTube gibi en iyi 20 web sitesinin bir listesini hazırladık .


En İyi Video Paylaşım Web Siteleri – YouTube Alternatifleri 2021

Aşağıda, çevrimiçi olarak ücretsiz videolar izlemek ve yüklemek için kullanabileceğiniz YouTube gibi en popüler benzer sitelerin bir kısmından bahsettik .

1. Dailymotion

Dailymotion - En İyi Ücretsiz Video Paylaşım Siteleri

En üst nokta için en bariz seçim olan bu ücretsiz video paylaşım platformu uzun yıllardır favori olmuştur.

YouTube’dan sonra Dailymotion , 300 milyondan fazla aylık kullanıcı trafiğiyle dünya çapında en çok görüntülenen video paylaşım sitesidir.

En son haberleri, yüksek kaliteli müzik ve eğlence videolarını, sporları ve daha fazlasını 25 farklı dilde ve 43 yerelleştirilmiş sürümde sunar.

YouTube gibi, kullanıcılar orijinal içerik yükleyebilir ve popüler videolara ücretsiz olarak göz atabilir.


2. Vimeo

Vimeo - En İyi Video Paylaşım Sitesi

Vimeo , YouTube’a rakip olarak ücretsiz video akışı hizmetleri sunan reklamsız bir video platformudur .

Yüksek çözünürlüklü videoyu destekleyen ilk video paylaşım sitesi olarak bilinir. 

YouTube gibi siteler arıyorsanız, Vimeo, yalnızca içeriğe ücretsiz göz atmanıza izin vermekle kalmayıp aynı zamanda dünya çapında video barındırma ve paylaşma seçeneği sunan tercihiniz olmalıdır. 

Ayrıca, Vimeo’nun oynatıcısı, kullanımı kolay yerleştirilebilir ve özelleştirilebilir seçeneklerle oldukça hızlıdır.


3. Metacafe

Metacafe - Video Paylaşım Siteleri

Metacafe  , her ay 40 milyondan fazla küresel izleyici trafiği olan YouTube gibi harika bir video paylaşım sitesidir.

Metacafe, YouTube veya Dailymotion gibi bir video izleme sitesi olarak başlatıldı, ancak şimdi kısa biçimli video içeriğine dönüştü.

YouTube’un aksine Metacafe, en son haberler, incelemeler, şakalar ve komik klipler gibi maksimum 90 saniyelik kısa videolar sunar.

Bu nedenle, kendinizi uzun süre bir videoda meşgul etmek istemiyorsanız, Metacafe sizin için en iyi seçenek olabilir.


4. Veoh

Veoh - Video Yayın Platformu

Veoh , nispeten yeni bir video yayın platformudur, ancak yine de geniş bir kullanıcı yelpazesinden çok sayıda olumlu geri bildirim almayı başardı. 

Web sitesi, popüler TV şovlarından komik şaka videolarına ve kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe kadar birçok farklı türde hem kısa hem de tam uzunlukta milyonlarca video sunmayı amaçlamaktadır.

Veoh’un en iyi yanı, videonun uzunluğunda bir sınır olmaması ve bu da onu içerik oluşturucuların bakış açısından mükemmel bir seçim haline getiriyor. 


5. Facebook İzle

Facebook İzle - En İyi Ücretsiz Video Paylaşım Sitesi

Facebook Watch , en sevdiğiniz içerik oluşturuculardan ve yapımcılardan tüm popüler şovları, müzik videolarını, nasıl yapılır hack’lerini ve çok daha fazlasını getiriyor.

Sosyal ağ platformunda en çok bilinen isteğe bağlı video hizmetlerinden biridir.

Facebook Watch’taki videolar, epik başarısız videolardan ilham verici hikayelere ve aradaki hemen hemen her şeye kadar çok çeşitli gerçek dünya konularını kapsar.

Dolayısıyla, para kazanmak için YouTube gibi başka siteler arıyorsanız, Facebook Watch tüm genç içerik oluşturucular için mükemmel bir seçenektir.


6. Twitch

Twitch - Oyuncular İçin En İyi Video Paylaşım Sitesi

Twitch  , her yaştan oyuncu için dünyanın önde gelen video paylaşım sitelerinden biridir.

Rekabetçi oyunlar yayınlamayı ve oyun içeriği barındırmayı seven biriyseniz , Twitch YouTube Oyun için mükemmel bir alternatif olabilir.

Video oyunlarını izlemek ve yayınlamak dışında, dünyanın her yerinden milyonlarca hayranla canlı sohbet de yapabilirsiniz.

İçerik oluşturucular, bağlı kuruluş satışları, ücretli abonelikler, mini bağışlar, sponsorluk ve reklamlarla Twitch’te para kazanabilirler. 


7. IGTV

IGTV - En İyi Video Paylaşım Platformu

IGTV (Instagram TV) , Android ve iOS kullanıcıları için bağımsız bir video uygulamasıdır. Sizi en sevdiğiniz içerik oluşturuculara ve sevdiğiniz şeylere yaklaştırmayı amaçlamaktadır.

Ayrıca Instagram uygulamasından uzun biçimli videoları da izleyebilirsiniz, bu da onu YouTube’un video akışı pazarındaki tekelini ele almak için harika bir ürün haline getirir.

IGTV, kullanıcıların maksimum 650 MB dosya boyutuyla 10 dakikaya kadar video yüklemelerine olanak tanır.

Ancak, doğrulanmış ve popüler içerik oluşturucular, maksimum 3,6 GB dosya boyutuna sahip 60 dakikalık videolar yükleyebilir.


8. Dtube

Dtube - En İyi Video Paylaşım Sitesi

Dtube , gelir sansürüne son vermeyi amaçlayan blockchain tabanlı bir video paylaşım sitesidir.

Site, merkezi olmayan bir video veritabanı kullandığından, D.Tube’un sitesiyle paylaşılan videolar üzerinde hiçbir kontrolü yoktur. 

DTube, kullanım kolaylığı, içerik özgürlüğü ve güvenlik açısından en iyi YouTube alternatifidir .

Kullanıcılara videolara oy verme seçeneği sunar – böylece içerik oluşturucular, izleyiciler ve etkileyiciler kripto para biriminde ödüller kazanabilir.


9. 9GAG

9GAG - En İyi Çevrimiçi Video Platformu

9GAG , Hong Kong merkezli bir sosyal medya sitesi ve çevrimiçi video platformudur.

Kullanıcıların eğlenceli GIF’leri, memleri, eğlenceli hikayeleri, harici sosyal medya platformlarından Wtf fotoğrafları barındırmasına ve paylaşmasına olanak tanır.

YouTube gibi en komik meme’leri, ilginç hikayeleri ve komik videoları bulabileceğiniz siteleri arıyorsanız, 9GAG, inmek için en iyi yerdir.


10. TED

TED - Video Paylaşım Platformu

Hepimiz TED’i çok çeşitli konularda seminerler düzenleyen bir Amerikan medya kuruluşu olarak biliyoruz, ancak aynı zamanda insanların tüm TED Konuşmalarını altyazılı 100’den fazla farklı dilde izleyebilecekleri “Yayılmaya değer fikirler” sloganı altında bir video paylaşım platformu da var. .

TED hakkında onu diğerlerinden ayıran en iyi şey, dünyanın her yerinden etkili konuşmacıları duyabilmenizdir.

Web sitesi, teknolojiden çocuk gelişimine ve sosyal değişime kadar çok çeşitli gerçek dünya konularını barındırıyor.


11. Flickr

Flickr - En İyi Görüntü ve Video Paylaşım Sitesi

Flickr , 87 milyon kayıtlı üyeden oluşan bir topluluğa sahip popüler bir görüntü ve video barındırma platformudur .

İşleri kısa ve basit tutmak için Flickr, kullanıcıların yalnızca 90 saniyeye kadar videolar yüklemesine izin verir. 

Dolayısıyla, milyarlarca görüntüye ve milyonlarca videoya anında göz atmak istiyorsanız, Flickr sizin için mükemmel bir mini YouTube alternatifi olabilir.


12. PeerTube

PeerTube - Video Paylaşımı İçin En İyi Site

PeerTube , merkezi YouTube platformu için eşler arası bir alternatif olarak geliştirilmiş, merkezi olmayan bir video paylaşım sitesidir.

PeerTube’u rakiplerinin önüne geçiren en iyi şey, herhangi bir reklamı ve sansürü desteklememesidir.

Ayrıca tüm videolarınızı herhangi bir sınırlama olmaksızın ücretsiz olarak izlemenize ve yüklemenize olanak tanır. 

YouTube alternatifleri söz konusu olduğunda, gerçek yeteneğinizi herhangi bir telif hakkı politikası veya yaratıcı sınırlama olmaksızın göstermenin bir yolunu arıyorsanız PeerTube çok sağlam bir seçenektir.


13. Vlog’lar

Vlog'lar - Blogcular İçin En İyi Video Paylaşım Sitesi

Vlog’lar, vlogger’ların video bloglarını dünyanın her yerinden milyonlarca başka insanla birlikte yükleyebildikleri çevrimiçi bir platformdur.

İçerik oluşturucuların ücretsiz olarak video yükleyebilecekleri bir sosyal platform olarak başladı, ancak şimdi herhangi bir içeriği paylaşmak istiyorsanız ücretli üyelik seçeneklerinden birine gitmelisiniz.

The Vlog’ların en iyi yanı, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe herhangi bir katı kural koymamalarıdır.


14. ara

Break - En İyi Video Paylaşım Sitesi

Break , size klasik komedi videolarına yepyeni bir bakış açısı kazandırabilecek en iyi video paylaşım sitelerinden biridir.

Her zaman kısa komik videolar, oyunlar ve diğer ilham verici içerikleri izleyebileceğiniz YouTube gibi web sitelerinin peşindeyseniz, Break sizin için çok eğlenceli bir yer olabilir.

Komedi videoları izlemekten hoşlanmıyorsanız, inanılmaz komik fotoğraflar ve bloglardan oluşan geniş koleksiyonunu keşfetme seçeneğiniz de var. 


15. IBM Cloud Videosu

IBM Cloud Video - En İyi Video Paylaşım Platformu

IBM Cloud Video (eski adıyla Ustream), YouTube gibi siteler tarafından büyük ölçüde gölgede bırakılmış bir video paylaşım sitesidir.

Her ay 2 milyondan fazla canlı videoyla IBM Cloud Video, medya ve işletmeler için en iyi çevrimiçi video platformları arasında yer alır.

Web siteleri, her büyüklükteki işletme için canlı etkinlik akışı, video barındırma ve para kazanma hizmetleri sunar.


16. BitChute

BitChute - YouTube Gibi En İyi Video Paylaşım Sitesi

BitChute , eşler arası WebTorrent teknolojisine dayalı bir video barındırma platformudur.

Web sitesi, katı politika güncellemeleri ve içerik kurallarından kaçınmak için popüler bir YouTube alternatifi olarak piyasaya sürüldü.

BitChute, içerik oluşturucuların şiddet içeren davranışlara herhangi bir teşvik içermeyene kadar herhangi bir sınırlama olmaksızın video yüklemelerine izin verir.


17. İnternet Arşivleri Videosu

İnternet Arşivleri Videosu

İnternet Arşivi video bölümü, milyonlarca ücretsiz müzik videosu , şov ve film içeren geniş bir kitaplığa sahiptir .

Eski uzun metrajlı filmlerden günlük haber raporlarına, çizgi film videolarına ve konser etkinliklerine kadar İnternet Arşivi, kaçırmak istemeyeceğiniz her şeye sahiptir.


18. LiveLeak

Canlı sızıntı

LiveLeak, kullanıcıların video göndermesine ve paylaşmasına izin veren video paylaşım web sitesi YouTube’un bir başka popüler alternatifidir . İngiltere merkezli web sitesi, savaş, politika ve dünya çapında meydana gelen güncel hikayeler ve olaylarla ilgili video klipler yayınlamaya önem veriyor.

LiveLeak, YouTube gibi en iyi video paylaşım siteleri listesinde son sırada gelebilir, ancak kesinlikle denemeye değer.


19. Açık Video Projesi

Açık Video Projesi

Açık Video Projesi 20 yıldan uzun süredir piyasada ve YouTube gibi en iyi ücretsiz video paylaşım sitelerini aradığınızda, yine de bulacaksınız. Sitede 190’dan fazla video bölümü vardır. Sonuç olarak belgeseller, eğitim ve tarihle ilgili içerikleri bulabileceğiniz bir video sitesidir. 

İzleyici, zaman, ses ve formatı filtreleyerek içeriği seçebilir. Sitedeki içeriğin çoğu ABD devlet kurumları tarafından sağlanmaktadır. Eğitim videoları arayan kişiler, en iyi sonuçlar için bu siteye bakabilir.


20. Hulu

Hulu

Hulu’nun isim olarak farklı olması, aynı şekilde teklifler de diğer ücretsiz video paylaşım sitelerinden farklıdır. Bir YouTube alternatifi olan Hullu, en ünlü olanlar ve Netflix’te bile bulunmayanlar dahil her türden video, dizi ve film sunuyor. Hulu’nun amacı diğerlerinden daha fazlasını sunmaktır. 

Her türlü içeriğin mevcudiyeti ile kullanıcı, görülebilecek içeriği filtreleyebilir ve ihtiyaca göre değiştirebilir. İster bir film meraklısı ister sıradan bir izleyici olun, Hulu sizi içerikle eğlendirecek. 


Son Sözler: Videoları Çevrimiçi İzlemek ve Yüklemek İçin YouTube Gibi En İyi Siteler (2021)

Yukarıda listelenenler, en sevdiğiniz videoları istediğiniz zaman, istediğiniz yerde izlemek için kullanabileceğiniz YouTube gibi en iyi video paylaşım sitelerinden bazılarıdır .

Peki, videoları çevrimiçi izlemek için favori YouTube alternatif siteniz nedir? Lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünde seçimlerinizi bize bildirin.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At