Evham.Net
Our website is at your service to find and share the best content for you. You can contact us for all kinds of comments and opinions. Don’t forget to comment on the content you like.
Jan 2, 2021
0 Views
0 0

Şu anda Netflix’teki en iyi 43 film

Written by

Yeni yılda ring için iyi bir şey bir şişe ve tüm aile için yeniden netflix abonelik daha iyi bir yol? İçerik eksikliğinden asla muzdarip olmayan Netflix, akış alanında bulabileceğiniz en iyi binlerce film ve TV programıyla doludur.

Eğer evde bu tatil (ya da herhangi bir top bırakarak festivaller kaçmak isteyen) sıkışıp iseniz, Netflix menüleri üzerinden sayfalama biraz ezici olabilir bulabilirsiniz. Neyse ki, biz içinde ve dışında akış devi kütüphane biliyorum ve platformda izleyebilirsiniz tüm iyi filmler için bu ayrıntılı kılavuzu bir araya getirdik. İster korku, western, belgesel, ya da David Fincher’ın son Hollywood destanı, aşağıdaki listemizde yer aldı.

The Midnight Sky

Gece Yarısı Gökyüzü (2020)

Bir uyarlaması 2016 Lily-Brooks Dalton romanı Good Morning, Midnight, George Clooney yönetmenleri ve bu felaket bilim-kurgu gerilim yıldız. Güçlü bir radyasyon olayı dünya nüfusunun çoğunluğu ortadan kaldırmak sonra, bilim adamı Augustine Lofthouse (Clooney) gün sayılı olduğunu bilir. Dünyanın yok olması konusunda yolcuları uyarmak için geri dönen herhangi bir uzay aracıyla temas kurmayı uman Augustine, bir Jüpiter gezgininin eve giden mürettebatıyla temas eder. Sinyal bozulduğunda, Augustine’in Iris (Caoilinn Springall) adında bir kızı keşfetmesi,yorgun bilim adamını Jüpiter mürettebatını uyarmak için daha güçlü bir anten bulma umuduyla Kuzey Kutbu’nu geçmeye teşvik eder. Baştan sona zorlayıcı bir bilim kurgu destanı, Clooney’nin kıyamet sonrası tarzda bıçaklaması kesinlikle bir kaçırılma değil.

Rotten Tomatoes: 54%
Tür: Bilimkurgu, Drama
Yıldız: George Clooney,
Felicity Jones, David Oyelowo Yönetmen: George
Clooney Rating: PG-13
Runtime: 158 dakika

Blue Ruin

Mavi Harabe (2014)

Blue Ruin Dwight Evans adında bir plaj açılır. Yiyecek artıkları ve yıpranmış mavi bir sedan gece barınak yaşayan, bazı kötü haber ile bir polis memuru tarafından ziyaret edilir. Dwight’ın ailesini öldüren adamın hapisten çıktığı ortaya çıktı. Aşağıda bir off-the-raylar intikam-gerilim türünü almak, ana topluluk güçlü performansları featuring. Başka hiçbir gibi bir tutku projesi, yazar / yönetmen Jeremy Saulnier amacıyla üretim için finansman sağlamak için onun mülkiyet bir kredi aldı. Neyse ki, indie film hızla festival devre ve tiyatrolarda başarı bulundu gibi, boşuna değil bir çaba oldu, Green Room ve Netflix’s Hold the Darkgibi iniş Saulnier gelecekteki filmler .

Rotten Tomatoes:
96% Tür: Mystery And
Thriller, Suç, Drama Yıldız: Macon Blair,
Devin Ratray, Amy Hargreaves Yönetmen: Jeremy Saulnier
Rating: R
Runtime: 90 dakika

50 First Dates

50 İlk Tarihler (2004)

Henry Roth (Adam Sandler) Oahu güzel adada deniz hayvan bakımı ve womanizing bir hayat açar. Teknesi bozulduğunda Henry, sahil güvenliği beklemek için Hukilau Kafe’ye kürek çekiyor. Orada Lucy (Drew Barrymore) karşılar. Onun için smitten, Lucy ertesi gün onu geri davet eder. Henry geldiğinde, onu hatırlamıyor. Lucy’nin bir araba kazasından kaynaklanan anterograd amnezi olduğu ve bir gün sonra yeni keşfedilen anılara tutunamadığı ortaya çıktı. Bu Henry’nin onun için yanıp sönmesini engellemez. 50 İlk Tarihler hala ilk tiyatro vurdu sonra 15 yıl içinde bir kalabalık-pleaser, kısmen onun içten senaryo ve Sandler ve Barrymore arasında ekran kimyası sayesinde.

Rotten Tomatoes:
45%
Tür: Romance Yıldız: Adam Sandler,
Drew Barrymore, Sean Astin
Yönetmen: Peter Segal
Rating: PG-13 Runtime: 96 dakika

The Prom

Balo (2020)

Aynı adı taşıyan 2018 Broadway müzikalinden uyarlanan The Prom’da Meryl Streep ve James Corden başrollerini Dee Dee Allen ve Barry Glickman gibi rol alan iki broadway aktörü, büyük yeteneklerini kullanmak istiyor. Sadece bu yüzden küçük bir Indiana kasabasında, Emma Nolan (Jo Ellen Pellman) adlı bir öğrenci dolaptan çıktıktan sonra tiyatro desteğiihtiyacı olduğunu olur. Bunu yaparken, onu gelenekçi okul onu balo iptal ederek yanıt verir. Şarkı ve dans Gücü sayesinde, inanılmaz sanatçılar bir topluluk birlikte Emma ve aşk eşitliği için mücadele etmek için bir araya. Caz elleriyle bir gösteri olan Balo mükemmel bir film değil, ama hem yeni gelenlerin hem de Broadway bağımlılarının takdir edebileceği duygusal açıdan dokunaklı bir müzikalin enfes bir uyarlaması.

Rotten Tomatoes: 59%
Tür: Komedi, Müzikal, LGBTQ
Yıldız: Meryl
Streep, James Corden, Kerry Washington Yönetmen: Ryan
Murphy Rating: PG-13
Runtime: 131 dakika

Django Unchained

Django Zincirsiz (2012)

Quentin Tarantino’s Django Unchained, spagetti-batı mermi baraj hiç bitmeyen. Ne zaman Django (Jamie Foxx) gizemli Dr King Schultz (Christoph Waltz) tarafından köleolarak kurtarılır, olası ikilisi bir ortaklık oluşturur. Django, Schultz’a nimetlerin izini sürmede yardım etmeyi kabul eder. Buna karşılık, Schultz Django eşi Broomhilda (Kerry Washington) bulmak yardımcı olacaktır. Bazı kış ödül avı sonra, Django ve Schultz Calvin Candie (Leonardo DiCaprio) adlı kötü şöhretli bir köle plantasyon için Broomhilda parça. Karizmatik bir ev sahibi, ama diğerleri gibi kurnaz, Candie ve yandaşlarının Django’nun gerçek niyetini koklamaya başlaması uzun sürmez. Büyük, cesur ve kanlı, Django Unchained aktör Christoph Waltz ile Tarantino ikinci işbirliği ve son besteci, Ennio Morricone ile ilk.

Rotten Tomatoes: 87%
Tür: Western, Drama,
Action Stars: Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio
Yönetmen: Quentin Tarantino
Rating: R
Runtime: 165 dakika

The Babysitter

Bebek Bakıcısı (2017)

Cole (Judah Lewis) onun bakıcısı, Arı (Samara Dokuma) seviyor. Eğlenceli, yakışıklı ve tüm karanlık lordların karanlık lordlarına tapıyor. Bee’nin büyüleyici gülümsemenin arkasında kana susamış uğursuz bir şeytancı var. Tüyler ürpertici bir tarikat üyesi Cole’un hayatına inmeye başlarken, Bee’nin bir sonraki kurbanı olmadan önce çabalarını alt etmek ergenlik başlangıcına kalmış. Bir Netflix orijinal, Babysitter birçok yönden sürpriz değil ama bir tee için tür formülü izler, ve biz adanmışlık seviyorum. Bu kamp, sinirli, ve bir joyride ve üzerinden.

Rotten Tomatoes: 72%
Tür: Korku, Komedi
Yıldız: Bella Thorne,
Judah Lewis, Samara Dokuma Yönetmen: McG
Rating: TV-MA
Runtime: 85 dakika

The Trial of the Chicago 7 on Netflix

Chicago 7 Davası (2020)

Hollywood’un yiğitaaron Sorkin’i, yedi Vietnamlı protestocunun niyetlerinin çok ötesinde suçlarla suçlandığı 1969 Demokratik Ulusal Kongre davalarını kabaran yorumuyla bir kez daha ayağa kalkar. Barışçıl gösteriler yakıcı hallerine dönüşürken, önyargılar, ayaklanmaların yaşandığı gün meydana gelen ifadeve görgü tanıklarının ifadelerine dönüşüyor. Eddie Redmayne, Sacha Baren Cohen, Alex Sharp ve John Caroll Lynch performansları featuring, Sorkin büyük bütçeli tarihsel drama burada ve orada özgürlükler alır, ama sonuç Amerikan tarihinin büyüleyici bir sınavdır.

Rotten Tomatoes:
90% Tür: Drama, Tarih
Yıldız: Eddie Redmayne, Sacha Baren Cohen, Yahya Abdul-Mateen II
Yönetmen: Aaron Sorkin
Rating: R
Runtime: 130 dakika

Fractured

Kırık (2019)

Ray (Sam Worthington) karısını ve yaralı kızını getirdiği hastanede uyandıktan sonra, sağlık tesisinin akrabasını aldığına dair bir kaydı yoktur. Görünüşe göre, göründüğünden daha fazlası oluyor. Sağlık personeli ve yerel polis tarafından yapılan soğuk bir komplo Ray’in çok geç olmadan açması gereken karanlık sırları gizleyebilir. Yönetmen Brad Anderson’dan Broken, aksiyon çizgileriyle kitaplara ait psikolojik bir gerilim filmi olarak oynuyor ve biz buna bayılıyoruz.

Rotten Tomatoes:
59% Tür: Mystery
& Thriller Yıldız: Sam Worthington, Lily Rabe, Stephen Toblowsky
Yönetmen:
Brad Anderson Rating: R
Runtime: 100 dakika

Amanda Seyfried in Mank, on Netflix

Mank (2020)

Bir Hollywood retrospektif bu fotoğraf gem, yönetmen David Fincher bir Altın Çağ başyapıtı yazma hakkında ince katmanlı drama sunar. Söz konusu yazar Herman J. Mankiewicz (Gary Oldman) olduğunu. O yazıyor film, Orson Welles (Tom Burke) tarafından yaptırılan, Yurttaş Kaneolduğunu . Mank’ınanlatısı 1930’lardan 1940’lara doğru gidip geliyor ve senaryonun gelişimi boyunca başkarakterinin çalkantılı hayatını konu aldı. Mank merhum Jack Fincher, yönetmenin babası tarafından yazılmış ve zengin topluluk döküm inanılmaz performansları özellikleri. Bu sinefiller ve rahat izleyiciler için harika bir saat hem ve la La Land’s doruk göz kamaştırıcı ve otantik almak.

Rotten Tomatoes:
87% Tür: Drama,
Biyografi, Tarih Yıldız: Gary Oldman, Amanda Seyfried, Lily Collins
Yönetmen: David Fincher
Rating: R
Runtime: 131 dakika

A Ghost Story

Bir Hayalet Hikayesi (2017)

Ölümcül bir araba kazasında n ardından, C (Casey Affleck) beyaz çarşaflı bir hayalet olarak dünyaya döner. M (Rooney Mara) ile paylaştığı banliyö çiftliğine ruhani bir hac dan sonra, C’nin ruhu eve musallat olmaya başlar. Zaman dakika, ay ve yıl geçtikçe sızıyor.M yas tutar, yeni aileler gelir ve gider, ama ev (ve hayalet) kalır. Yönetmen David Lowery göreceli gizlilik içinde proje vurdu, Pete’s DragonLowery Disney tarafından finanse edilen remake yeteneklerini ödünç aynı VFX ekibi kullanarak . Benzeri olmayan bir sinemadeneyimi olan A Ghost Story, aşk, yaşam ve kaybı ekranda nadiren görülen şekillerde keşfediyor.

Rotten Tomatoes: 91%
Tür: Drama, Romance, Fantasy
Stars: Casey
Affleck, Rooney Mara, Will Oldham Yönetmen: David Lowery
Rating: R
Runtime: 90 dakika

If Anything Happens I Love You

Bir Şey Olursa Seni Seviyorum (2020)

Yazar / yönetmen ikilisi Michael Govier ve Will McCormack Gönderen, Eğer Bir Şey Olur … güzel resimli ve meditative bir şekilde derin keder bir dünya araştırıyor. Bir ailenin trajik kaybının duygusal sonuçlarını gözden geçirerek kısa animasyon karanlık ve neredeyse affetmez bir yerde başlar, ancak aşkın gücü ve ilerleme iradesi sayesinde film sevgi, bağışlama ve umut dolu bir yere doğru ilerler. Bu toparlama kolay izlemek değil, ama duygusal cesaret ve yıldız kompozisyon için dikkat layık.

Rotten Tomatoes: 100%
Tür: Drama,
Animasyon
Yıldız: N / A
Yönetmen: Michael Govier, Will McCormack Rating: R
Runtime: 12 dakika

Florida Projesi (2017)

“Dünyanın en mutlu yeri”nden sadece kilometrelerca uzakta bir rüyanın gerçekleşmesinden çok uzak bir harikalar diyarı. Ama Moonee’s (Brooklynn Prince) gözünden görülen, Magic Castle Inn and Suites aile, arkadaşlar ve karşılıksız sevgi ile dolu bir ev. Sean Baker’S Florida Projesi yoksul gün-in-the-life vinyetler bir dizi için Orlando palmiye ağaçları ve tema parkları geçmiş görünüyor. Yönetim kurulu genelinde güçlü performansları featuring, film, maceracı ve meraklı bir çocuğun gözünden görüldüğü gibi, saçak üzerinde hayatın duygusal ama otantik bir resim çizer.

Rotten Tomatoes:
96% Tür: Macera, Aksiyon, Bilimkurgu, Gizem, Thriller
Stars: Willem Dafoe, Brooklynn Prince, Valeria Cotto
Yönetmen: Sean Baker
Rating: R
Runtime: 111 dakika

İyi Zaman (2017)

Josh ve Ben Safdie, 2019’s Uncut Gems arkasında yazar / yönetmen ikilisi (ayrıca bu toparlama), elektrik suç gerilim üretmek için bir tutku var – bir çağrı ilk 2017 filmi ile gerçekleştirilen, Good Time. Hikayemiz Connie (Robert Pattinson) ve Nick (Ben Safdie), birlikte bir New York şehir bankası soymak için girişim iki kardeş izler. Planları ters gittiğinde ve Nick tutuklandığında Connie, yetkililer ona da çarpmadan önce kardeşini kurtarmak için ne gerekiyorsa yapacaktır. Good Time gaz üzerinde sağlam bir ayak ile bitmeyen nyc heyecan yolculuğu, bir kez adrenalin ve kaos üzerinde izin asla.

Rotten Tomatoes: 91%
Tür: Macera, Aksiyon, Bilimkurgu, Gizem,
Thriller Stars: Robert Pattinson, Jennifer Jason Leigh, Benny Safdie
Yönetmen: Josh & Benny Safdie
Rating: R
Runtime: 101 dakika

Princess Diana

Diana: Kendi Sözleriyle (2017)

İlk olarak İngiltere’nin Channel 4 kanalında yayınlanan Diana: In Her Words, merhum Prenses Diana’nın kraliyet yaşamının zengin ve karmaşık bir resmini çizmek için kişisel ses kayıtlarını kullanan bir arşiv belgeselidir. Gazeteci Andrew Morton tarafından görevlendirilen bir zamanlar gizli olan kasetler, 1992’de prensesin biyografisini yazarken kullanıldı. The Crown hayranları ve belgesel meraklıları Diana’nın en içteki düşüncelerinin, duygularının, denemelerinin ve sıkıntılarının bu duygusal sürükleyici ifşasını seveceklerinden eminler.

Rotten Tomatoes: 93%

Tür: Belgesel Yıldız: Prens
Charles, Prens Harry, Prenses Diana Yönetmen: Tom Jennings, David Tillman
Rating: TV-MA
Runtime: 112 dakika

Noel Günlükleri 2 (2020)

Kim daha fazla Santa Kurt istemez ki? 2018’in The Christmas Chronicles (The Christmas Chronicles)devamında artık bir genç ve o hayattan memnun değil. Annesi, üvey babası ve küçük üvey kardeşi Jack (Jahzir Bruno) ile Meksika’da tatilde olan Kate, mutsuz sınırlarından kaçmaya karar verir. Jack’in hac yolculuğuna devam etmeye karar vermesi gibi olur. Ayrıca sihirli bir şekilde Kuzey Kutbu’na geri götürüldüler ve Bay ve Bayan Claus’un başı dertte. Belsnickel (Julian Dennison) adlı kötü bir elf Noel sona erdirmek için tehdit ve bu claus klan ve Kate kadar şeyler düz ayarlamak için. Noel devamı doğru almak için kolay değildir, ama Noel Chronicles 2 onun güçlü tatil mythos genişletirken selefinin sihirli onurlandırmak için yönetir.

Rotten Tomatoes: 69%
Tür: Çocuk ve Aile, Fantezi, Komedi, Macera
Yıldız:
Kurt Russell, Goldie Hawn, Darby Camp Yönetmen: Chris Columbus
Rating: PG
Runtime: 115 dakika

Hillbilly Elegy

Köylü Elegy (2020)

Ron Howard’ın Hillbilly Elegyadlı filminde, J.D. Vance’in aynı adlı anı kitabından uyarlanan Gabriel Basso, ailevi zorlukların sancılarında yer alan Appalachian’lı bir genç olan J.D.’yi canlandırır. Annesi Beverly (Amy Adams), tüm aile üzerinde bir gerginlik koyar bir eroin bağımlılığı ile mücadele eder. Bonnie (Glenn Close) J.D.’nin tek kurtarıcı zarafeti, sorunlu klanı için en iyisini isteyen sevimli ve anneannesidir. Close ve Adams, Bizi Vance hanedanının acıve zorluklarına sokan bu ham ve duygusal dramda oyunlarının zirvesindeler.

Rotten Tomatoes: 21%

Tür: Drama Yıldız: Glenn Close,
Amy Adams, Gabriel Basso Yönetmen: Ron
Howard Rating: R
Runtime: 116 dakika

Wilderpeople avı (2017)

Barry Crump romanı Wild Pork and Watercressdayanarak , Taika Waititi’s Hunt Wilderpeople için sam Neill ve Julian Dennison olası bir koruyucu-baba / evlatlık-çocuk ikilisi olarak yıldız. Faulkner ailesi tarafından evlat edinilmesinden sonra Ricky (Dennison) yeni ailesine yerleşmeye çalışır ancak trajik olaylar çocuğu yoğun Yeni Zelanda ıssızlığında korkutur. Hec (Neill), Ricky’nin koruyucu-ebeveyn, aşağı çocuk izler ama bu süreçte zayıflatıcı bir yaralanma muzdarip. Geçmişleri ve daha özgür bir gelecek için umut üzerinde Bonding, çift birlikte fırça saklanmaya karar verir. Ama adamı ve çocuğu bulmak için ulusal bir insan avı devam ediyor. Hunt for the Wilderpeople, Neill ve Dennison’Un ekran kimyası ile yaşıyor ve nefes alır, sadece Waititi’nin zengin ve duygusal senaryosuyla derinleşen bir oyunculuk ortaklığı.

Rotten Tomatoes: 96%
Tür: Macera, Komedi
Yıldız: Sam Neill, Julian
Dennison, Rima Te Wiata
Yönetmen: Taika Waititi
Rating: PG-13 Runtime: 101 dakika

Spotlight, best movies on Netflix

Spotlight (2015)

Bir topluluk tur-de-force ve sürükleyici gerçek bir hikaye Tom McCarthy’s Spotlightkalbinde bulunmaktadır. 2001’de Marty Baron (Liev Schreiber), Boston Globe’un “Spotlight” ekibini, çocuk tacizi ile suçlanan rahip Keşiş John Geoghan hakkındaki 30 yıllık soruşturmayı yeniden başlatmaya teşvik eder. Spotlight ekibi işe geri döndüğünde Boston Başpiskoposluğu’nda bir yolsuzluk ve örtbas halkası ortaya çıkarmaya başlarlar. En İyi Film ve En İyi Yazarlık Dalında Oscar kazanan Spotlight, korkunç kazıyı yapan gazetecilere içten özgünlük ve saygıyla, korkunç olaylara ışık tutuyor.

Rotten Tomatoes: 97%
Tür: Drama,
Biyografi, Suç Yıldız: Mark Ruffalo,
Michael Keaton, Rachel McAdams Yönetmen: Tom McCarthy
Rating: R
Runtime: 128 dakika

Cate Blanchett in Carol, best movies on Netflix

Carol (2015)

Patricia Highsmith’in 1952 tarihli romanı The Price of Salt’tanuyarlanan Carol, Cate Blanchett’in başrollerini Carol Aird, zengin bir Manhattan kadını ve Rooney Mara’nın hevesli bir fotoğrafçı ve mağaza çalışanı olan Therese Belivet’icanlandırdığı bir filmdir. 1952 Noel sezonunda Carol Frankenberg’i ziyaret ettiğinde yıldızlar çarpışır ve Therese, Carol’ın kızı için tatil de ona yardım eder. Carol yanlışlıkla eldivenlerini geride bırakır ve saygıdeğer sosyetik ile iletişimkurmanın romantik bir şekilde delicesine aşık bir Therese’ye bir yol sunar. Aşağıda aşk, cinsel kimlik ve son derece tabu çağında eşcinsellik gerçeği korkunç bir hikaye. Todd Haynes ‘yükselen film gür bir performans parçası, Blanchett ve Mara güçlerinin zirvesinde.

Rotten Tomatoes:
94% Tür: Drama, Romance
Stars: Cate Blanchett, Rooney Mara, Sarah Paulson
Yönetmen: Todd Haynes
Rating: R
Runtime: 118 dakika

Loving (2016)

Jeff Nichols’ın yazıp yönettiği ve 2012 HBO belgeseli The Loving Story’denesinlenen Loving, Richard (Joel Edgerton) ve Mildred Loving’in (Ruth Negga) çalışmalarını ve sıkıntılarını anlatıyor. Ama Evlenmek için Virginia’dan Washington D.C.’ye gittikten sonra, çift kendi memleketleri tarafından takip edilir ve Virginia’nın ayrımcılık yasalarını ihlal etmekle suçlanır. Hapis cezalarının çöpe atılabilmesi için çiftin Virginia’yı boşaltmayı ve 25 yıl geri dönmemelerini kabul etmesi gerekiyor. Ama çift aşklarından vazgeçmek istemiyor. Ruth Başsavcı Robert F. Kennedy’ye mektup yazar.

Rotten Tomatoes:
89% Tür: Biyografi,
Drama, Tarih Yıldız: Joel Edgerton,
Ruth Negga, Nick Kroll Yönetmen: Jeff Nichols
Rating: PG-13
Runtime: 123 dakika

Silver Linings Playbook

Gümüş Astarlar Oyun Kitabı (2012)

Matthew Quick’in 2008 tarihli aynı adlı romanından uyarlanan David O. Russel’in Silver Linings Playbook’u, bradley Cooper’ın önderliğinde bir topluluk tur nesi. Patrick Solitano Jr. (Bradley Cooper) sekiz aylık yoğun psikiyatrik bakımdan taburcu edildiğinde, ailesi Pat Sr. (Robert De Niro) ve Dolores (Jacki Weaver) ile birlikte geri taşınır. Karısını geri almak için Niyet, Pat Tiffany (Jennifer Lawrence), kendi belirsiz bir bozukluğu olan dul bir kadın karşılamaktadır. O ve Pat bağ başlar gibi, Tiffany Pat onunla bir dans yarışmasına girmek ister, Pat onu karısını geri alacak ikna olduğu bir hareket. Bir romantik komedi başını döndü ve duygusal gerçekçilik enjekte, Silver Linings Playbook diğer film yapımcıları cesaret asla şekilde aşk, aile ve psikoz araştırıyor.

Rotten Tomatoes: 92%
Tür: Drama, Romance, Komedi
Yıldız: Bradley
Cooper, Jennifer Lawrence, Robert De Niro Yönetmen: David O. Russel
Rating: R
Runtime: 121 dakika

Toplumsal İkilem (2020)

Yönetmen Jeff Orlowski’nin The Social Dilemma (Sosyal İkilemi) adlı filmi, Google, Facebook ve Instagram gibi büyük teknolojiyi mikroskop altına alan göz açıcı bir docudrama. Çeşitli konuşan kafaları (büyük teknoloji birçok eski çalışanları) sosyal medyanın zararlı etkileri üzerinde ağırlığında – algoritmik veri madenciliği ruh sağlığı zararları kadar. Orlowski’nin filmini ne kadar çok izleyip, sosyal medyada o kadar çok soru sorulmasını sağlar. Sosyal İkilem, krediler başladıktan sonra düşünmemiz gereken her türlü şeyle (özellikle de kendi sosyal medya hesaplarımız) bizi terk ederek, niyetinden sapmaz.

Rotten Tomatoes: 88%
Tür: Belgesel,
Drama
Yıldız: Tristan
Harris Yönetmen:
Jeff Orlowski Rating: PG-13 Runtime: 94 dakika

Yes God Yes

Evet, Tanrım, Evet (2020)

Stranger Things mezunu Natalia Dyer yazar-yönetmen Karen Maine’s Yes, God, Yes,bir coming-of-age dini baskı ve gelişen cinsellik almak yıldız. Alice (Dyer) ve arkadaşı Laura (Francesca Reale) Katolik okulunun yıllık Kirkos inziva katılmaya karar verir. Onların hac günü, Alice yanlışlıkla o belirli bir seks eylemi aramaya çalıştığında bir promiscuous AOL sohbet girer. Alice’in gerçek masumiyeti ve merakı rahatsız edici bir şekilde ortaya koyduğu Alice’in akranları arasında bir papatya söylenti zincirini ortaya koyar. Aynı adlı 2017 kısa filmi Maine’s Yes, God, Yes’ten uyarlanan, Dyer’ın güçlü bir başrolü yle seksin damgasını atmaya çalışan bir gencin nüanslı ve olgun hikayesi.

Rotten Tomatoes:
94%
Tür: Komedi Yıldız: Natalia Dyer, Alisha
Boe, Francesca Reale Yönetmen: Karen
Maine Rating: R
Runtime: 78 dakika

Platform (2019)

Goreng (Ivan Massagué) beton bir hücrede uyandığında, oraya nasıl geldiğinden bile emin olmayan hücre arkadaşı Trimagasi (Zorion Eguileor), ona, hücrelerin en üst katından alta kadar yiyecek teslim edildiği “Dikey Öz Yönetim Merkezi”nin 48. Bu hapishanede kaç seviye olduğunu kimse bilmiyor, ama yolcular rastgele yeniden atılıyor, genellikle yiyeceklerin nadiren ulaştığı alt katlara. Goreng bir darbe-vurma kapitalist ve insan hakları yorumu olarak işlev bu bükülmüş gerilim, ders yoluyla birkaç kez yeniden atanmıştır. Platform, Goreng’in sadece hayatta kalmak için savaşırken hapsini hesaba katmasını izlemek zorunda kaldığımız için tekrar tekrar teslim ediyor.

Rotten Tomatoes: 79%
Tür: Bilimkurgu,
Gizem, Thriller Yıldız: Ivan Massagué, Emilio
Buale, Antonia San
Juan Yönetmen:Galder Gaztelu-Urrutia Rating: R
Runtime: 94 dakika

The Impossible

İmkansız (2012)

Tayland Noel tatilinde, Maria (Naomi Watts), Henry (Ewan McGregor), Lucas (Tom Holland), Thomas (Samuel Joslin) ve Simon (Oaklee Pendergast) oluşan Bennett aile, felaket ortasında itme vardır 2004 Hint Okyanusu tsunami. Saldırı tesisi yerle bir eder ve aileyi ayırır. Maria ve Simon birlikte uyanırlar ve Maria ciddi yaralar alarlar. Henry, Thomas ve Simon da hayatta ama maria ve Simon bulmak için denemek için tsunami kaos ve gerçek kalıntıları ile wade gerekir. Yönetmen Juan Antonio Bayona, Sergio G. Sánchez tarafından bir senaryo, Impossible ana topluluk cesur performansları özellikleri, inanılmaz set parçaları, ve özünde güçlü bir gerçek hikaye.

Rotten Tomatoes:
81%
Tür: Drama Yıldız: Naomi Watts,
Ewan McGregor, Tom Holland
Yönetmen: Juan Antonio Bayona
Rating: PG-13 Runtime: 114 dakika

Easy A

Kolay A (2010)

Lise öğrencisi Olive Penderghast (Emma Stone) en iyi arkadaşı Rhiannon’a (Aly Michalka) kamp gezisinden çıkmak için hafta sonu randevusu hakkında yalan söylediğinde, Olive’in fib balonları, Olive’in kiminle yattığı hakkında kampüs çapında bir dedikodu konuşmasına dönüşür. Başlangıçta onun yeni keşfedilen ilgi memnun, Olive Brandon (Dan Byrd), arkadaşlarından biri, onun akranları onun cinsellik sorgulama durdurmak böylece onunla yatmak gibi yapmak ister zaman “okul tramp” onu yeni stigma kucaklamaya karar verir. İki mühür anlaşma (kapalı bir yatak odası kapısının arkasında birkaç sahte inilti), çok Marianne Bryant (Amanda Bynes), “tedavi” Zeytin isteyen okulun kilise grup lideri hayal kırıklığı için. Misilleme olarak, Olive Brandon’ın yatak odasısahte-out bir iş planı haline döner: hediye kartları ve diğer ödüller karşılığında erkeklerle uyku gibi davranın. Nathaniel Hawthorne’s Scarlet Letterbir modernize adaptasyon , Kolay Bir sorunsuz komedi, drama meshes, ve bu ikonik genç film hissi.

Rotten Tomatoes:
85%
Tür: Komedi Yıldız: Emma Stone,
Amanda Bynes, Patricia Clarkson
Yönetmen: Will Gluck
Rating: PG-13 Runtime: 93 dakika

Taksi Şoförü (1976)

Tohumlu New York ay ışığı tarafından varoluşsal bir odyssey, Taksi Sürücüsü Travis Bickle (Robert De Niro), bir taksi şoförü olarak bir iş alır bir unmoored Vietnam veteriner izler. Savaştan sonra, Travis etrafındaki dünya tarafından öfkelenir. Çocuk seks işçilerinin pezevenklerinden politik mover’ların ve sarsıcıların söylemine kadar Travis’in iç öfkesi kaynamaya başlar ve karakteri sessiz bir gözlemciden karanlık bir kanunsuza iter. Paul Schrader’ın senaryosundan Martin Scorsese’nin yönettiği Taxi Driver, Joker ve Nightcrawler gibi günümüz filmlerine ilham kaynağı olarak hizmet veren cesur 70’lerin gerçekçiliği şablonunu dökmeye yardımcı oldu ( ayrıca bu toparlamada da yer aldı).

Rotten Tomatoes: 96%

Tür: Drama Yıldız: Robert De Niro,
Jodie Foster, Harvey Keitel Yönetmen: Martin Scorsese
Rating: R
Runtime: 113 dakika

Kan Olacak (2007)

Paul Thomas Anderson’S There Will Be Blood, 20. Daniel paul Pazar (Paul Dano) tüm daha serendipitous gelişi yapar bir para kazanmak için ruhunu satmak istiyorsunuz adam türüdür. Çocuk ailesinin mülkünde petrol olduğunu iddia ediyor ve Daniel’a para için nerede olduğunu söyleyecek. Çift transact ve Daniel denemek ve sondaj için Pazar Ranch satın almak için oğlu H.W. (Dillon Freasier) ile Little Boston kasabasına yolculuklar. Daniel’ı bekleyen şey, bir düşman ve ailesinin lanetli toprakları. Yoksa lanetin kendisi Plainview mi? There Will Be Blood, Daniel Day-Lewis’in Oscar ödüllü başrolüyle, inançla buluşan bir iş cehennemine iki saatlik bir iniş.

Rotten Tomatoes:
92%
Tür: Drama Yıldız: Daniel Day-Lewis, Paul
Dano, Kevin J. O’ Connor Yönetmen: Paul Thomas
Anderson Rating: R
Runtime: 158 dakika

Nefret Dolu Sekiz (2015)

Yıl 1877. Bir kar fırtınası Wyoming dağ geçitleri ile rips, yorgun stagecoach gezginler bir grup Minnie’s Haberdashery de delik karar verir. Hacılar arasında ödül avcıları John Ruth ve Binbaşı Marquis Warren (sırasıyla Kurt Russell ve Samuel L. Jackson); Ruth’un ödülü, Daisy Domergue (Jennifer Jason Leigh), ilmek yolunda; bir Konfederasyon gevezeliği (Walton Goggins); ve onların posta arabası sürücüsü (James Parks). Kimse birbirine güvenmiyor. Kişilikleri çatışmaya başladığında, sekiz işgalciler taraf seçmeye ve akıllarını kaybetmeye başlar. Quentin Tarantino’nun sekizinci filminde yıldız oyuncu kadrosu, etkileyici görseller ve bol miktarda ikonik Tarantino diyaloğu yer alıyor.

Rotten Tomatoes: 75%

Tür: Batı Yıldız: Kurt Russell, Samuel L. Jackson,
Jennifer Jason Leigh, Walton Goggins Yönetmen: Quentin
Tarantino Rating: R
Runtime: 168 dakika

Felaket Sanatçısı (2017)

James Franco, Greg Sestero ‘nun (Dave Franco tarafından canlandırılan) ve Tom Bissell’in aynı adlı kurgusal olmayan kitabından uyarlanan The Disaster Artistfilminin yönetmenliğini, yapımcılığını ve yıldızlarını yönetir. Hem roman hem de film, Hollywood hayalleri ve onları takip etmek için bol para ile esrarengiz bir aktör olan rezil kült film efsanesi Tommy Wiseau (Franco) ile Sestero’nun rollercoaster dostluk bir chronicle vardır – kimse neden bu kadar zengin olduğunu anlamaya rağmen. Rol sonra rol için geri çevrildikten sonra, Tommy yazmaya karar verir, doğrudan, ve oda adlıkendi filminde yıldız , o da Greg dökümleri tuhaf ve kopuk melodram. Film devam eden sorunlar ve gecikmeler (çoğunlukla Tommy’nin bir film yapımcısı olarak sahip olduğu yetenekler nedeniyle) ilerlerken, Greg ve Tommy arasında, oyuncu ve ekibin geri kalanıyla birlikte gerginlikler yükselir. The Room’u izleseniz de izlemeseniz de, The Disaster Artist tüm zamanların en garip film yapımlarından birinin büyüleyici bir incelemesidir.

Rotten Tomatoes: 91%
Tür: Komedi, Drama
Yıldız: James Franco, Dave
Franco, Seth Rogen, Alison Brie Yönetmen: James
Franco Rating: R
Runtime: 103 dakika

Rebecca

Rebecca (2020)

Daphne du Maurier’in 1938 tarihli romanının 2020’deki Netflix uyarlamasında Lily James, dul bir aristokrat olan Maxime de Winter’ın (Armie Hammer) yeni eşi Bayan de Winter’dır. Nial sonrası Maxime, Bayan de Winter’ı İngiliz sahilindeki asil malikanesine geri getirir. Maxime’in ilk karısı Rebecca’nın hayaleti gibi pastoral bir romantizm hızla yalanlara, sırlara ve unutulmaz anılara dönüşür. Senarist-yönetmen Ben Wheatley, romantik gerilimin ilk uyarlamasının gizemli maestro Alfred Hitchcock’un kendisi tarafından ele alınmasından sonra zor bir iş çıkardı. Wheatley’s 2020 yineleme Hitchcock efsanevi film için saygın bir saygı, ama aynı zamanda ana yetenek güçlü performansları ile tamamen yeni bir yorum.

Rotten Tomatoes:
47% Tür: Mystery,
Thriller, Romance, Drama Stars: Lily
James, Armie Hammer, Kristin Scott Thomas Yönetmen: Ben Wheatley
Rating: PG-13
Runtime: 121 dakika

Midnight Special

Midnight Special (2016)

Jeff Nichols ‘Midnight Special Üçüncü Tür Steven Spielberg’s Close Encounters ve John Carpenter’s Starmangibi bilim kurgu kovalamaca filmleri için parlak bir aşk mektubu . Film Roy (Michael Shannon), Lucas (Joel Edgerton) ve Roy oğlu Alton (Jaeden Martell), FBI ve aşırı dinci kaçan bir üçlü izler. Neden? Alton’un başka dünyayetenekleri olduğu ortaya çıktı. Parlayan mavi gözler, gerçek depremler ve uydu patlamaları onun numaralarından sadece birkaçı. Gece yola çıkan, Roy ve Lucas’ın çocuğu Florida’da önceden belirlenmiş enlem boylamı hedefine götürebilmek, Alton’un dillerinde konuşulan ve bağnazların kutsal kitap olarak deşifre ettiği koordinatları. Özünde, Alton onların mesihi ve o kayıp. Baştan sona sürükleyici ve üretken kült lideri olarak Sam Shepard son performanslarından biri featuring, Midnight Special mükemmel bir hafta sonu izlemek.

Rotten Tomatoes:
84% Tür: Bilimkurgu,
Gizem, Thriller Yıldız: Michael Shannon,
Joel Edgerton, Kirsten
Dunst Yönetmen: Jeff Nichols
Rating: PG-13 Runtime: 121 dakika

Moonlight on Netflix

Mehtap (2016)

2016’nın En İyi Film kazananı Mahershala Ali’yi bir tur de force aktörü olarak belirledi ve dünyayı parlak Ashton Sanders ile tanıştırdı. Moonlight, bir adamın hayatının üç tanımlayıcı bölümünden Siyahların deneyimini aktarmaya çalışır. Chiron (Sanders) Miami’de büyür, onu tahrip eden çatlak salgınına rağmen sevgi ve destek dolu bir toplulukla çevrilidir. Chiron uyuşturucu bağımlılığı ve yanlış anlama ile biyolojik ailesinden çıkarılır gibi, o Juan (Ali), Chiron bir eşcinsel Siyah adam olarak karşı karşıya gelecek mücadeleleri tanıyan bir adam tarafından erkeklik içine yönlendirilir. Juan, Chiron’un kimliğiyle barışı bulmasına yardım etmeye çalışır.

Rotten Tomatoes: 98%
Tür: Drama, Romance
Yıldız: Mahershala Ali, Ashton Sanders, Alex R. Küçük
Yönetmen: Barry Jenkins
Rating: 
R
Runtime: 
111 dakika

Devil Her Zaman (2020)

Antonio Campos(James White, Martha Marcy May Marlene)tarafından yazıldı ve yönetildi, The Devil All time en amerikan gotik. Dünya Savaşı’ndan sonra kırsal güney Ohio ve Batı Virginia’da geçen hikaye, kasabasını kasıp karan yolsuzluk ve şiddete karşı sevdiklerini korumaya kararlı genç bir adam olan Arvin Russell’ı (Tom Holland) takip eder. Tamamen yabancılardan bölgedeki en güçlü kurumlara kadar, vahşet yaygındır, çünkü herkes umutsuzca kendi küçük güç parçalarını kırık bir dünyada ortaya koymak ister, ama toparlanır- dünya. Şeyler herkes için daha iyi değil, ancak, ve Devil Tüm Zaman nesil travma ve bu uğursuz şehirde yaşayan soğuk gerçekleri keşfetmek zaman alır.

Rotten Tomatoes:
65% Tür: Suç,
Drama, Gizem, Thriller Yıldız: Robert
Pattinson, Tom Holland, Sebastian Stan Yönetmen: Antonio Campos
Rating: 
R
Runtime: 
138 dakika

Roma

Roman (2018)

Alfonso Cuaron’un Roman’ı sessizce açılıyor, kamera sessizce açılıyor, hareketsiz, kiremitli bir zeminde; sonunda, bir paspas ın sesi ekran dışından içeri dökülürken, su zemine dökülür. Sıradan bir kadın hakkında bir film için uygun, cesurca sıradan bir açılış. Romanlar, zengin bir doktor olan Antonio (Fernando Grediaga) ve eşi Sofia(Marina de Tavira) adlı evde çalışan bir hizmetçi olan Cleo (Yalitza Aparicio) adlı çocukları takip ediyor. Cleo evi temizler, çocuklara bakar ve antonio ve Sofia’nın evlilik leri gibi ev işlerini ayakta tutar. Cleo karakter türü genellikle bu gibi hikayelerin arka plana küme, ama Cuaron onu odak yapar, onu günlük emek tasvir ve sürpriz bir hamilelik ve güvenilmez sevgilisi ile mücadele. Güzel bir film, incelikle bestelenmiş ve stark siyah beyaz vurdu.

Çürük Domates: 96%
Tür: Drama
Yıldız: Yalitza Aparicio, Marina de Tavira
Yönetmen: Alfonso Cuarón
Rating: 
R
Runtime: 
148 dakika

The Ballad of Buster Scruggs

Buster Scruggs Türküsü (2018)

Coen kardeşlerden yeni bir Western’den daha iyi ne olabilir ki? Altıya ne dersin? Buster Scruggs Ballad kısa film bir sextet, tüm Wild West ayarlanır. Coen’lerin çalışmalarında sık sık tekrarlayan insan ahlaksızlığı ve kozmik adalet (ya da adaletsizlik) temalarını keşfeden vahşi entrikalar aracılığıyla farklı karakterleri takip ederler. Hikayeler ve kahramanları çılgınca değişir. Buster Scruggs (Tim Blake Nelson), batıda dolaşan ve maceralarını söyleyen bir keskin atış, gitar sapan kovboy izler. Başka bir, yalnız bir arayıcı (Tom Waits) serveti için kazılar. Buster Scruggs Ballad hikayeleri Coen spektrumun gerçeküstü sonuna düşmek – onlar her zaman bir ders öğrendim hissi izleyici bırakmayın biraz komik, bazen acımasız halk hikayeleri konum. İşte netflix en iyi komedi listesi bu tür daha fazla arıyorsanız göz atmak için.

Rotten Tomatoes:
90% Tür: Komedi-drama
Yıldız: Liam Neeson, James Franco, Tim Blake Nelson
Yönetmen: Ethan Coen, Joel Coen
Rating:
 TV-MA
Runtime: 
133 dakika

Enola Holmes (2020)

Yani Sherlock Holmes’un oynandıdığını mı düşündün? Yanlış düşünmüştün çünkü küçük bir kız kardeşi olduğunu bilmiyordun. Millie Bobby Brown klasik Sir Arthur Conan Doyle hikayeleri bu aksiyon dolu, eğlence dolu büküm başlık karakteri olarak parlar. Annesi gizemli bir şekilde kaybolduğunda, genç Enola Holmes onu bulmak için iz bulur – onun daha ünlü kardeşi yapmak için çok meşgul bir şey. İpuçlarını koklayan Enola, bu hafiyelik şeyi için kardeşinden daha fazla, hatta daha fazla bir hüneri olduğunu keşfeder ve İngiliz aristokrasisini sarsmayı tehdit eden tehlikeli bir komployu yavaşça ortaya çıkarır.

Rotten Tomatoes:
92% Tür: Aksiyon,
Drama, Gizem, Thriller Yıldız: Millie Bobby
Brown, Helena Bonham Carter, Henry Cavill Yönetmen: Harry Bradbeer
Rating: 
NR
Runtime: 
92 dakika

Shadow

Gölge (2018)

Efsanevi Çinli yönetmen Zhang Yimou, 2018’in Gölgesiile Çin Seddi’ni yanlış bir şekilde takip etti. Film, Komutan Ziyu’nun (Deng Chao) düşman komutanı Yang Cang (Hu Jun) ile düelloda yenilmesiyle başlar ve bu süreçte önemli bir şehri kaybeder. Bu, Ziyu’yu halk statüsüne düşüren ve umutsuzca şehri geri almaya çalışan Ziyu’nun kralını çileden çıkardı. Kralın haberi olmadan, gerçek Ziyu düellodan sonra ölümün eşiğinde, yerini yang Cang’ı yenmek için eğitilmesi gereken bir çift kişilik bir bedenle değiştiriyor. Gölge büyük kapsam tarihsel bir epik, entrika ve şık mücadele dizileri yalın bir renk paleti ile aksanlı ağır.

Çürük Domates:
95% Tür: Drama
Yıldız: Deng Chao, Sun Li, Ryan Cheng
Yönetmen: Zhang Yimou
Rating:
 TV-MA
Runtime: 
116 dakika

Nightcrawler

Nightcrawler (2014)

Lou Bloom (Jake Gyllenhaal) Los Angeles suç gazeteciliğinin yüksek oktanlı dünyasında iş bulmak için umutsuz bir tahrik genç adam. Kazalar, yangınlar, cinayet ve şehrin etrafındaki diğer kargaşaları filme alan bir grup serbest kamera ekibini keşfettikten sonra Lou, gece emekleme olarak bilinen bu dünyaya girme sini kaslar. Şimdi, her polis sireni olası bir nakit düşüşü eşittir ve Lou kurbanları başka bir ödeme günü olarak görmeye başlar. Usta haber spikeri Nina (Rene Russo) tarafından desteklenen Lou, yerel tv haberlerinin kan sporunda başarılı olur ve sonunda kendi hikayesinin yıldızı olur.

Rotten Tomatoes: 95%
Tür: Mystery, Drama
Stars: Jake Gyllenhaal, Rene Russo, Riz Ahmed
Yönetmen: Dan Gilroy
Rating: 
R
Runtime: 
117 dakika

Ravenous

Ravenous (2017)

Ravenous (orijinal les Affamésbaşlıklı) gizemli bir veba Quebec çok yok ettikten sonra başlar, çığlık kurbanları dönüm, et yiyen canavarlar. Hikaye sonunda horde geri savaşmak için bir araya gelen çeşitli kurtulanların izler, ama tanıdık arsa rağmen, bu tipik bir zombi filmi değil; kasıtlı olarak tempolu, ürkütücü güzel bir korku filmi. Kahramanı Bonin (Marc-Andre Grondin), kırsal dolaşır, diğer kurtulanlar bulma ve zombi öldürme adlı bir adam. Grup büyüdükçe, film her karaktere uygun bir gelişim sağlar, bu yüzden birçok zombi filminin stok kurtulanların aksine, tamamen etli hissediyorum. Filmin kanlı anları olsa da Ravenous, zombilerin mobilyalardan yapılmış bir tapınak önünde bir araya gelmeleri gibi esrarengiz görüntülerle inşa edilmiş bir korku atmosferini sıklıkla kullanır.

Rotten Tomatoes:
87%
Tür: Korku Yıldız: Marc-Andre Grondin,
Monia Chokri Yönetmen: Robin Aubert
Rating: 
TV-MA
Runtime: 
103 dakika

Uncut Gems

Kesilmemiş Taşlar (2019)

Kesilmemiş Taşlar zayıf kalpliler için değildir. Safdie Kardeşler’in kumar bağımlısı bir kuyumcu hakkındaki dramı, yüksek bahisli kumar dünyasında amansız bir şekilde yoğun ve yüksek stresli bir yolculuktur. Howard Ratner (Adam Sandler) her zaman bir sonraki büyük puan için uyanık bir karizmatik New York City kuyumcu olduğunu. NBA All-Star Kevin Garnett Howard’ın en son yüksek değerli satın alma bir ilgi alır, ona şans getirdiğine inanarak, Sandler bir ömür boyu düşeş yol açabilecek yüksek bahisli bahisler bir dizi yapar. Ne yazık ki, hayatındaki herkes bu düşüşü beklemeye hazır değil. Howard iş, aile, borç toplayıcıları arasında tehlikeli bir dengeleme hareket gerçekleştirmek zorunda, ve daha fazla ödeme almak için.

Rotten Tomatoes:
92%
Tür: Drama Yıldız: Adam Sandler,
LaKeith Stanfield, Kevin Garnett Yönetmen: Josh Safdie, Benny Safdie
Rating: 
R
Runtime: 
135 dakika

Pan's Labyrinth on Netflix

Pan’s Labirent (2006)

Pan’s Labyrinth nefes kesen güzel ve yürek burkan trajik bir film. Üç Akademi Ödülü (altı adaylık) kazanan Pan‘s Labyrinth, yönetmen Guillermo del Toro’yu Amerikan ödüllerinin radarına soktu ve izleyicileri onun tarzını karakterize eden bilim kurgu, korku ve gerçeküstü unsurların karışımıyla tanıştırdı. İspanyol İç Savaşı’ndan sonra geçen film, aynı zamanda bir yeraltı krallığının prensesi olabilecek yaratıcı bir genç kızı takip ediyor. Onun zalim, militarist üvey babası tarafından kenara döküm ve annesi, Ofelia (Ivana Baquero) izole İspanyol kırsal evlerinin gerekçesiyle kendini eğlendirir. Pan (Doug Jones) adında şüpheli bir faun tarafından yönetilen bir taş labirente rastladığında, efsanevi prenses olduğunu kanıtlamak için üç hayatı tehdit eden görevi tamamlaması istenir ve krallığını geri almak için geri döner. Ofelia’nın yolculuğu, faşist Francisco Franco’nun yönetimine karşı gerilla direnişi ve yeni kurulan ailesinin çökmekte olan kırılganlığı yla ustalıkla engellenmiştir.

Çürük Domates: 95%
Tür:
Drama, fantezi Yıldız: Ivana Baquero, Sergi López
Yönetmen: Guillermo del Toro
Rating: 
R
Runtime: 
115 dakika

I'm Thinking of Ending Things

Bir Şeyleri Bitirmeyi Düşünüyorum (2020)

Yazar-yönetmen Charlie Kaufman (Eternal Sunshine Spotless MindSynecdoche, New York) onun en nefis garip bu Netflix Original olduğunu. Bu kez- ve perspektif bükme hikaye bir kar fırtınası ortasında onun yeni erkek arkadaşının ailesinin evine bir yolculuğa genç, isimsiz bir kadın izler. O oraya vardığında, o anne bulur (Toni Collette, David Thewlis) son derece garip, ve ev gerçeküstü alternatif gerçeklik bir tür var gibi görünüyor nerede zaman ve karakter terk ile morph. Alternatif olarak garip, komik ve sürekli düşündürücü, I’m Thinking of Ending Things güçlü yazma ve ilgili tüm aktörlerin olağanüstü performansları tarafından desteklenmektedir.

Rotten Tomatoes:
82% Tür: Drama, Korku, Gizem
& Gerilim Yıldız: Jessie Buckley, Jesse Plemons,
Toni Collette, David Thewlis Yönetmen: Charlie Kaufman
Rating: 
R
Runtime:
 134 dakika

The Old Guard

Eski Muhafızlar (2020)

Netflix, dünya’yı yüzyıllardır yok olmaktan koruyan ölümsüzlerin gizli bir organizasyonu hakkında bu aksiyon dolu filmde süper kahraman oluyor. Ama acil bir göreve kurulduklarında güçleri yanlışlıkla dünyaya açık hale geliyor. Şimdi, çeşitli güçlü rakip çıkarların hiçbiri kişisel veya parasal kazanç için onları kontrol edebilirsiniz sağlamak için birlikte çalışmak gerekir.

Rotten Tomatoes: 81%
Tür: Aksiyon & Macera, Gizem & Gerilim,
Bilim Kurgu ve Fantezi Yıldız: Charlize Theron, KiKi Layne, Chiwetel Ejiofor
Yönetmen: Gina Prince-Bythewood
Rating: 
R
Runtime: 
125 dakika

Article Categories:
Sinema · Manşet
https://www.dvrdestek.com/

Muhafazakar demokrat, Güvenlik ve Bilişim Sistemleri teknikeri, #edebiyat #kitap #politika #şiir #bilişim #güvenlik konularında fikir sahibi..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

The maximum upload file size: 512 MB. You can upload: image, audio, video, document, text, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here