Evham.Net
Our website is at your service to find and share the best content for you. You can contact us for all kinds of comments and opinions. Don’t forget to comment on the content you like.
Dec 20, 2020
1 Views
0 0

Ücretsiz Android RPG oyun tavsiyeleri

Written by

Telefondan oyun oynamak çoktan günlük rutinlerimiz arasına girmiş durumda. Buna karşın halen ücretsiz Android oyun dünyasında iyi bir oyun deneyimi yaşamak için deneme yanılma yapmanız gerekiyor.

Özellikle fantastik RPG ( rol yapma oyunları) oyunlar kategorisinde,  oyun içi ödemelere odaklanan ve iyi bir hikaye deneyimi sunamayan mobil oyunlar fazlasıyla piyasayı zaptetmiş bulunuyor.

Oyuncuyu kısıtlayan ve yönlendiren bu tür mobil oyunlar, ne yazık ki telefonda oyun keyfi yaşamamızı da engelliyor. Bu yüzden sizler için ücretsiz Android oyun tavsiyeleri listemizde,  fantastik RPG türünün en iyi oyunları yerine alternatif bir oyun listesi sunuyoruz.

RPG tarzı ücretsiz Android oyun tavsiyeleri

RPG oyunlar tarafında karşımıza çıkan bu karmaşa da, Diablo ve Baldur’s Gate tarzı zindan oyunlarını özleyen, görev odaklı ve zevk veren ücretsiz Android RPG oyun tavsiyeleri listesi ile karşınızdayız.

Frostborn – 4.0

Frostborn, son yıllarda çok popüler olan survival yani hayatta kalma oyunlarını, fantastik RPG ile bir araya getirmiş bir oyun. Oyuna ilk başladığınızda, fantastik RPG oyunlardan alışkın olduğumuz, karakter oluşturma ve isimlendirme ekranı karşımıza çıkıyor.

Doğrusu oyunun, karakteri oluşturmak için böyle bir ekran ile karşımıza gelmesi hoş bir detay. Ancak karakter için seçtiğimiz saç tipi, sakal tipi seçenekleri görmek için yakınlaşma imkanı tanınmıyor. Uzaktan karakterinize şekil vermeye çalışmak ise pek de oyuncuları mutlu edebilecek bir özellik değil.

ücretsiz android oyun, android oyun, android oyun tavsiyeleri, rpg oyun

Oyun, Viking temalı olarak düşünülmüş. Savaşçı, okçu ya da büyücü olarak oyuna başlıyorsunuz. Savaşçının ileri seviyelerde açılan özel bir silah saldırısı, okçunun ok saldırısı ve büyücünün de kendine has bir büyü saldırısı bulunuyor.

Savaşçı olarak başlamak, en azından oyunun başında zayıf düşmanlara karşı daha kolay ayakta kalmanızı sağlıyor. Zayıf dememize bakmayın, oyun bir seviyeden sonra karşınıza ciddi zor düşmanlar çıkarıyor.

RPG oyunlar, genelde görevler üzerine kurulmuş ve bunun üzerine ilerleyen oyunlardır. Frostborn oyununda da önce kasabanıza geliyor ve burayı geliştirmek için, kamp alanında keşfe çıkıyorsunuz.

ücretsiz android oyun, android oyun, android oyun tavsiyeleri, rpg oyun

 

Bu kamp alanı, biraz yıkık dökük de olsa evinizin bulunduğu yer. İlk gelişiminizi sağladığınız bu alan sayesinde, ilk verilen görevleri yapmanız ve bu alanda karşınıza çıkan zombi türü zayıf düşmanları yenmeniz gerekiyor.

İlk gerçek anlamda göreve çıkmak ve ciddi rakipler bulabilmek için evinizi tam olarak inşa etmek, kasabada belli başlı binaların yapımını sağlamak ve en azından seviye 3’e gelmeniz gerekiyor.

Uzun soluklu oynanabilecek oyunun diğer olumsuz yönü ise, premium hesaplar için daha kolay ilerleme imkanı tanıması. Buna karşın kendinizi geliştirip çevredeki ormanlık alanlar ve kasabalardan ganimet elde etmeniz de mümkün. Oyunu buradan indirebilirsiniz.

Man or Vampire – 4.3

Man or Vampire, açılışıyla bile Diablo II‘yi hatırlatan bir yapıya sahip. Kamp ateşi önünde bekleyen kahramanların üzerine tıklayıp, bir ekip oluşturuyor ve göreve başlıyorsunuz.

Üstten bakmalı tarzda geliştirilen RPG’de, mezarlıklarda, çöllerde ve bunun gibi korkutucu ve ıssız alanlarda ekibinizle birlikte canavarları avlamaya çıkıyorsunuz.

ücretsiz android oyun, android oyun, android oyun tavsiyeleri, rpg oyun

Ekipte yer alan her üyenin belli yetenekleri var. Bazıları daha yakından saldırı yapıp bire bir çarpışmaya girerken, uzaktan saldıran büyücü ve okçulardan da seçim yapabiliyorsunuz.

Oyunda ilerledikçe yeni kahramanlar buluyor ve ekibinizi daha da güçlendirebiliyorsunuz. Oyunun en güzel taraflarından biri para harcamadan, sadece görevleri gerçekleştirerek de başarı elde edebilmeniz.

ücretsiz android oyun, android oyun, android oyun tavsiyeleri, rpg oyun

RPG tarzı ücretsiz Android oyun, sıra tabanlı olarak ilerliyor. Tabii ki oyunda ilerlerken bir sıra tabanı bulunmuyor. Ancak savaşmanız gerektiğinde, kahramanları tek tek seçip, karşınıza çıkan karelere yönlendirmeniz gerekiyor. Kahramanın yakından veya uzaktan yaptığı saldırıya göre, bu kareler sizi yönlendiriyor.

Başından uzun süre kalkamayacağınız bu karanlık oyun, özellikle fantastik RPG tarzı iyi bir oyun arayan mobil oyuncular için hem zorlu hem de eğlenceli bir tavsiye. Oyunu buradan indirebilirsiniz.

Powerlust – 4.0

RPG tarzı ücretsiz Android oyun tavsiyeleri için bir diğer oyunumuz, Powerlust. Kontrolleri biraz alışılmışın dışında olan oyunda sadece iki farklı sınıf yer alıyor. Warrior yani savaşçı ve Mage yani büyücü klasmanlarından birini seçip oyunumuza başlıyoruz.

Bu seçimleri yaparken, zindan ya da hikaye modu gibi seçenekler sol tarafta yer alsa da, oyunun hikaye modunun henüz hazır olmadığını öğreniyoruz. Yine bu sol tarafta yer alan bölümden oyunun zorluk derecesini ayarlayabiliyoruz.

ücretsiz android oyun, android oyun, android oyun tavsiyeleri, rpg oyun

Ancak, zor modda çok fazla düşmanla aynı anda savaşmak ve vur kaç taktiği ile sürekli hareket halinde olmanız gerekiyor. Zira oyunun yapımcıları tam anlamıyla RPG tarzına hakim olan oyunculara yönelik bir zorlukla karşımıza çıkıyor.

Kontrollere gelirsek, hareketin dışında, yetenekleri kontrol ettiğiniz ayrı bir büyük tuş yer alıyor. Eğer savaşçıyı seçtiyseniz bir kılıç ile başlayan yolculuk, büyücü tarafında ise basit bir ateş topu ile başlıyor.

Tabii ki bunun dışında ayrıca iki yeteneğiniz daha yer alıyor. Bu yetenekler de bir kere kullandıktan sonra bir süre devre dışı kalıyor ve fazla enerji tüketiyor. Yani büyük bir düşmanla karşılaşılmadığı sürece bu yetenekleri kullanmak pek doğru değil.

ücretsiz android oyun, android oyun, android oyun tavsiyeleri, rpg oyun

Ücretsiz Android oyun Powerlust, normal zorlukta bile daha zindanın ikinci ve üçüncü seviyelerinde sizi zorlamaya başlıyor. Bir anda troll tarzı koca yaratıklarla savaşmaya çalışıyorsunuz. Bir vuruşta canınızı baya azaltan bu yaratıklar yavaş hareket ettikleri için, sürekli vur kaç yaparak hareket halinde olmanız gerekiyor.

Hem zevkli hem de zor bir RPG oyunu isteyenler için Powerlust ideal bir ücretsiz Android oyun. Oyunu buradan indirebilirsiniz.

Moonrise Arena – 4.6

Moonrise Arena, şimdiye kadar incelediğimiz diğer RPG oyunlaından biraz farklı. Diğer oyunlar eski tarz RPG oyunlar gibi üstten bakma ve üç boyutlu bir şekilde dizayn edilmiş. Acak Moonrise Arena, 2 boyutlu ve Mario benzeri bakış ve oynanışa sahip bir fantastik RPG oyunu.

Oyun biraz bodoslama şekilde başlıyor. Kesinlikle karakter seçimi, sınıf seçimi olmayan Android oyun için boşuna Mario benzeri demiyoruz. Bir anda oyunun karmaşası içinde kendinizi buluyor ve sağ altta yer alan kontrol ve saldırı tuşlarına adapte olmaya çalışıyorsunuz.

ücretsiz android oyun, android oyun, android oyun tavsiyeleri, rpg oyun

Moonrise Arena’nın hiç durmayan bir temposu var. Elinde parlak bir asası bulunan Alice adında kadın karakteri kontrol edip, düşen yeni eşyaları almaya çalışıyorsunuz. Daha ilk bölümde bile bir anda beş yeteneğiniz ortaya çıkıyor. Kısa sürede seviye atladığınız oyunda, ilk bölümün kolay geçmesi biraz hayal kırıklığı yaratıyor.

Ancak ikinci kasaba görevinde, Moonrise Arena oyuncuları fena halde zorlayan düşmanlarla karşımıza çıkıyor. Bir anda yağmur gibi gelen düşmanlara karşı durabilmek için ise atladığınız her seviye için verilen yetenek puanlarını iyi bir şekilde dağıtmanız gerekiyor.

ücretsiz android oyun, android oyun, android oyun tavsiyeleri, rpg oyun

Güç, dayanıklılık, zeka ve beceri arasında iyi bir şekilde dağıtmanız gerekiyor. Bu arada oyunda Cleric adında savaşçı karakteri de daha sonradan seçip, onun üzerinden de ilerleyebiliyorsunuz.

Savaşçı karakter için güç ve dayanıklılık çok önemliyken, büyücü Alice için ise zeka ve beceri çok daha önemli hale geliyor. Büyü gücünü arttırmak ve daha da etkili olmak için zekayı artırmanız gerekiyor. Ancak bunların yanında güç ve dayanıklılık da büyücü karakterin geride kalmaması için önemli.

Kısacası Moonrise Arena, yine eski tarz RPG oyunlarına merakı olanlara hitap eden hızlı ve eğlenceli bir ücretsiz Android oyun. Oyunu buradan indirebilirsiniz.

Pocket Rogues – 4.3

Ücretsiz Android oyun Pocket Rogues, yine Moonrise Arena gibi iki boyutlu bir yapıda. Ancak yine eski tarz RPG oyunlar gibi yukardan bakmalı oynanan Pocket Rogues, ilk olarak bir tutorial yani öğretici bölümle karşımıza çıkıyor.

Bir öğretici yani mentorla birlikte, oyunun kontrollerini kolayca öğrenip maceraya atılıyoruz. Tabii ki isterseniz mentor size daha fazla ayrıntı da gösterebiliyor. Mentor ile birlikte kestiğiniz Goblin sonrası, zindanlara açılan bir merdivenden aşağı iniyorsunuz. Bu sırada da sınıfınızı seçmeniz isteniyor. Savaşçı, büyücü ya da okçuyu seçerek yola devam ediyorsunuz.

ücretsiz android oyun, android oyun, android oyun tavsiyeleri, rpg oyun

Oyunun başında çok fazla böcek tarzı küçük yaratık var. Her ne kadar kolayca ilerleyebilecek yapıda bir oyun gibi dursa da, kılıç ve kalkanı çok iyi kullanmalı ve düşmanın etrafınızı sarmasını güncellemelisiniz.

Oyunda ilerledikçe seviye atlıyor ve yetenek puanları kazanıyorsunuz.Bu puanlarla dayanıklılık, güç, zeka ve yetenekler adlı dört bölüm için kazandığınız puanları doğru bir dağılımda kullanmak çok önemli.

ücretsiz android oyun, android oyun, android oyun tavsiyeleri, rpg oyun

Pocket Rogues, kontrolleri kolay olsa da, daha ilk zindandan itibaren, oyuncuyu zorlayan bir yapıda. Eğer biraz kendinizi zorlamak ve eski tarz oyunları hatırlamak istiyorsanız, Pocket Rogues iyi bir seçim. Oyunu buradan indirebilirsiniz.

Bu haftanın ücretsiz Android oyun tavsiyeleri listesini nasıl buldunuz? Siz de severek oynadığınız RPG oyunları yorumlara yazabilirsiniz.

Article Categories:
Cep Telefonu · Android · Mobil · Oyun Blogu
https://www.dvrdestek.com/

Muhafazakar demokrat, Güvenlik ve Bilişim Sistemleri teknikeri, #edebiyat #kitap #politika #şiir #bilişim #güvenlik konularında fikir sahibi..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

The maximum upload file size: 512 MB. You can upload: image, audio, video, document, text, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here