SEO İçin En İyi 7 Anahtar Kelime Araştırma Aracı - evham.net | evhamlı blog
İnternet SEO

SEO İçin En İyi 7 Anahtar Kelime Araştırma Aracı

Günümüzün birbirine bağlı dünyasında, en iyi anahtar kelime araştırma araçlarının ortaya çıkışı , iş dünyasını, en popüler arama motorlarında daha üst sıralarda yer almak isteyen ürünler, web içeriği ve çevrimiçi pazarlama kampanyaları için çok heyecan verici bir alan haline getiriyor.

Diğer bir deyişle, sitenizi Google arama sonuçları aracılığıyla bulmalarını mümkün kılmak için, insanların sunduğunuz ürünleri, hizmetleri veya bir bilgi parçasını nasıl aradıklarını anlamanız gerekir; aksi takdirde, rakibinizin web sayfalarından birinde.

Bunun ışığında, sıralamak istediğiniz anahtar kelime etrafında bir strateji oluşturmak çok önemlidir ve bu konuda size yardımcı olacak birçok anahtar kelime araştırma aracı vardır.

Daha fazla organik trafik elde etmek için kısa ve uzun kuyruklu anahtar kelimelerin doğru kombinasyonunu seçmenize yardımcı olacak en iyi anahtar kelime araştırma araçlarının listesi (ücretsiz ve ücretli) .

Hemen anahtar kelime araştırma dünyasına atlayalım.

SEO için En İyi 7 Anahtar Kelime Araştırma veya Analiz Aracı Listesi

1. SEMrush

SEMrush

4 milyondan fazla kullanıcısı olan SEMrush, rakiplerinizin stratejilerini ve anahtar kelimelerini analiz etmek için en iyi SEO anahtar kelime araçlarından biri olarak uzun süredir tanınmaktadır .

SEO’dan SMM’ye ( Sosyal medya pazarlaması ), SEMrush, en iyi SEO anahtar kelimelerini bulmanıza ve web siteniz için daha fazla satış ve organik trafik sağlayan mükemmel bir içerik geliştirmenize yardımcı olabilir.

10 milyar anahtar kelimeden oluşan bir veritabanıyla SEMrush, rakiplerinizin görüntülü reklamcılık, anahtar kelime sıralaması, ücretli ve organik arama ve Backlinking konusundaki stratejilerinin derinlemesine bir analizini sağlar.

SEMrush Keyword Magic Tool, 2 milyon anahtar kelime fikri ile SEO veya PPC kampanyalarınız için en iyi anahtar kelimeleri seçmenize olanak sağlar.


2. Google Anahtar Kelime Planlayıcı

Google Anahtar Kelime Planlayıcı

Google’dan Anahtar Kelime Planlayıcı, işletmenizle alakalı anahtar kelimeleri birkaç saniye içinde bulabileceğiniz en etkili SEO anahtar kelime araçlarından biridir.

Bu ücretsiz anahtar kelime araştırma aracıyla , SEO anahtar kelime listenizi gerçekten istediklerinize kolayca daraltabilirsiniz.

Çevrimiçi işinizi artırmak için ürünlerinizle veya hizmetlerinizle ilgili kısa veya uzun kuyruklu anahtar kelimeleri aramak için bu SEO aracını kullanabilirsiniz.


3. Ahrefs Anahtar Kelime Gezgini

Ahrefs Anahtar Kelime Gezgini

Ahrefs Anahtar Kelime Gezgini, daha fazla arama trafiği büyütmek için hedef kitleniz için anahtar kelimeler bulmanıza yardımcı olabilecek en popüler anahtar kelime araştırma araçlarından biridir.

Ahrefs ile elde ettiğiniz harika araçlar, daha iyi SEO optimizasyonu için rakiplerinizin stratejilerini, anahtar kelimelerini ve arama trafiğini analiz etmenize yardımcı olur.

Ahrefs, yalnızca SEO ve PPC anahtar kelime araştırması yapmanıza yardımcı olmakla kalmaz , aynı zamanda markalarınızın organik arama trafiğini iyileştirmek için derinlemesine bir rekabet analizi, geri bağlantı araştırması, içerik araştırması, sıralama takibi ve daha fazlasını sağlar.


4. Moz Anahtar Kelime Gezgini

Moz Anahtar Kelime Gezgini

Moz Anahtar Kelime Gezgini, Google arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almak için 500 milyon trafik çeken anahtar kelime sağlayan SEO için en iyi anahtar kelime araştırma araçlarından biridir .

Ayrıca, rekabetçi anahtar kelime analizi yapmanıza ve SEO anahtar kelimelerini arama hacmine göre% 95’ten fazla doğrulukla değerlendirmenize yardımcı olur.

Moz’un Anahtar Kelime Gezgini ayrıca, daha organik web sitesi trafiği oluşturmak için yüksek alaka düzeyine sahip uzun kuyruklu anahtar kelimeleri belirlemek için çeşitli ücretsiz SEO araçları sağlar.


5. Anahtar Kelime Aracı

Anahtar kelime aracı

Anahtar Kelime Aracı, her arama terimi için 750’den fazla uzun anahtar kelime önerisi sunan en iyi ücretsiz anahtar kelime araştırma araçlarından biridir .

Bu araç şu anda Google Anahtar Kelime Planlayıcı ve diğer anahtar kelime araştırma araçlarına en iyi alternatif olarak değerlendirilmektedir.

Bu akıllı anahtar kelime araştırma aracını bir hesap oluşturmadan bile ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Herhangi bir konu için binlerce uzun kuyruklu anahtar kelime oluşturmak için Google Otomatik Tamamlama’yı kullanır.

Anahtar Kelime Aracı, en iyi anahtar kelime araştırma araçları listesinde son sırada yer alabilir, ancak kesinlikle denemeye değer.


6. KWFinder

KWFinder

Yalnızca Anahtar Kelime araştırmasına odaklanan bir araç arıyorsanız, KWFinder en çok tercih ettiğiniz bahistir. Ancak, KWFinder bu alanda yenidir. Ancak aynı zamanda SEO aracı firmaları alanında hızla büyüyen kişidir. En iyi anahtar kelimeleri oluşturarak yüksek hedefli trafik elde etmenize yardımcı olur . Üstelik acemiyseniz ve nasıl başlayacağınız konusunda hiçbir fikriniz yoksa. 

Ardından, KWFinder size yardımcı olacak bir başlangıç ​​kılavuzu sağlar. Yani, bu stajyer kılavuzuna erişerek başlayabilirsiniz. Bunun dışında, KWFinder, kullanımı kolay bir kullanıcı arayüzü, anahtar kelime listesini geliştirmek için filtreler, dil engeli yok, her yerde kullanabilen ve çok daha fazlasını içeren tonlarca harika özellikle donatılmıştır. 

Ancak, tamamen ücretsiz değildir, ücretsiz bir denemeden sonra üç bölüm vardır, yani Temel, Premium ve Ajans. Böylece, daha ileri gitmek için, gereksinimlerinize göre hepsinden birini tercih edebilirsiniz. Şüphesiz, KWFinder kullanabileceğiniz en iyi Anahtar Kelime araştırma araçlarından biridir.


 7. LongTailPro

LongTailPro

Bu özetin ardından, LongTailPro, hedeflenen yüksek erişimi elde etmek için standart anahtar kelimeleri bulan en iyi anahtar kelime araştırma araçlarından biridir . Bu anahtar kelime araştırma aracı, ideal web siteleri için uzun kuyruklu anahtar kelimeyi üretir. Üstelik SEO standartlarını yükseltir. LongTailPro ücretsiz bir araç değildir, yalnızca 7 günlük ücretsiz deneme sunar ve ücretsiz deneme sona erdikten sonra premium paketlerini satın almanız gerekir. 

Premium paketler, yeni başlayanlar için ayda 25 ABD doları ve bir profesyonel için ayda 45 ABD doları içerir. Kullanıcı dostu, öneriler sunar, uzun kuyruklu anahtar kelimeleri hızlıca bulun ve benzeri, LongTailPro’nun temel özelliklerinden bazılarıdır. Kaçırmayı göze alamazsınız, bu yüzden gidin ve SEO’nun yeni çubuklarını belirlemek için harika Anahtar Kelime analiz araçlarından biri olan LongTailPro’yu kullanın. 


En İyi Anahtar Kelime Araştırma Araçlarıyla Trafiği Artırın 

Günümüzün dijital çağında, anahtar kelime araştırması (SEO anahtar kelime araştırması veya anahtar kelime analizi olarak da bilinir), herhangi bir web içeriği, tıklama başı maliyet (TBM) ve çevrimiçi pazarlama kampanyaları için en önemli SEO faktörüdür.

Yukarıda listelenen SEO araçları , kolaylık ve popülerlik temelinde en iyi anahtar kelime araştırma araçlarından bazılarıdır . Bu nedenle, Google’ın ilk arama motoru sonuç sayfasında (SERP) bir marka oluşturmak veya üst sıralarda yer almak istiyorsanız, işletmeniz veya blogunuz için alakalı bir kitleye ulaşmak için doğru anahtar kelimeleri bulmak için yukarıda belirtilen SEO araçlarını seçin. 

Aşağıdaki yorum kutusuna bize geri bildirimde bulunun. Ve, anahtar kelime araştırması için en iyi araç listemizden memnunsanız, o zaman kesinlikle Bültenimize abone olun. Size sonsuza dek yardımcı olmak için yakında başka bir ilgi çekici gönderi ile geri geleceğiz. 

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At