Android ve iOS İçin En İyi 8 Sözlük Uygulaması - evham.net | evhamlı blog
Android İOS Manşet Mobil

Android ve iOS İçin En İyi 8 Sözlük Uygulaması

Hola! Kafadarlar, kelime bilginizi geliştirmek istiyorlar, o zaman bu yazı sadece sizin için. Burada, Android ve iOS için en iyi Sözlük uygulamaları listesini tamamladık. Onlara bir göz atın!

En iyi sözlük uygulaması arayışındaysanız ve cep telefonunuz için hangisini indireceğinizi merak ediyorsanız, doğru yere geldiniz. 

Avrupa ülkelerinden değilseniz, İngilizceyi ilk diliniz olmadığı için çok iyi bilmiyor olabilirsiniz. Bu nedenle, bazen çevrenizde utanmanız gerekir. Bunu hiç yaşadın mı? Cevabınız evet ise, işte bu sorunun üstesinden gelmek için bir çözüm. Bu yazıyla, sizi hem Android hem de iOS platformları için en iyi çevrimdışı sözlük uygulamaları hakkında eğitmeye çalıştık . Aşağıda belirtilen uygulama listesi kesinlikle bir karar vermenize yardımcı olacaktır. 

Android ve iOS İçin En İyi 8 Sözlük Uygulamasının Listesi

1. Merriam – Webster Sözlüğü

Merriam - Webster Sözlüğü

Fiyat: – Ücretsiz

Uyumluluk: – Android’in tüm sürümleri ve iOS 9.0 veya üstü gerektirir

Biri en iyi ve en kullanılan Sözlük uygulamalar çevrimiçi mevcuttur. Adı kendisi için konuşuyor. 

Kelimeleri kolayca öğrenmek, konuşmak ve anlamak için kullanan her bireye yardımcı olan özelliklere tamamen doymuştur. Vizyonunu daha da aydınlatmak için kelime oyunları gibi eklentiler sunar. Diğer özellikler arasında sesli telaffuzlar, entegre eş anlamlılar sözlüğü, cümle örnekleri, sesli telaffuz ve çok daha fazlası bulunur.

Bu sözlük uygulaması hem iOS hem de Android’de cep telefonunuz için ücretsiz olarak (2,99 ABD doları kitap sürümünden çok daha iyi) indirilebilir . Özellikle, İngilizce öğrenenler için en iyi sözlük uygulamasıdır. 

Uygulamayı İndirin: Android ve iPhone


2. Oxford Sözlüğü

Oxford Dictionary - En İyi Sözlük Uygulaması

Fiyat: – Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar

Uyumluluk: – Android 6.0+ ve iOS 11.2 veya üstü

Sözlükler dünyasını tanıdığımız zamandan beri, her zaman değişmeyen bir isim var, o da Oxford. 

Çoğu insan çevrimiçi sürüme geçmesine rağmen, kitap versiyonu hala birçok evde mevcuttur. Çevrimdışı sözlüğe tercih ediyorlar . 

Sözlük uygulamasının kullanımı çok kolaydır. Arayüz, sadece bir kelime girmeniz gereken bir arama kutusu içerir ve anlamını anında alırsınız. Google Play Store ve App Store’da bulunan en iyi ücretsiz sözlük uygulamalarından biri .

Uygulama aynı zamanda ses girişini destekler ve her gün rastgele kelimeler gibi özellikleri içerir.

Uygulamayı İndirin: Android ve iPhone


3. Merriam: İngilizce Kelimeler

Merriam - İngilizce Kelimeler

Fiyat: – Ücretsiz

Uyumluluk: – Android 4.4 veya üstü ve iOS 11.0 ve WatchOS 7.0+

Merriam uygulaması dünya çapında milyonlarca kullanıcısı tarafından en iyi sözlük (çevrimiçi / uygulama) olarak kabul edilmektedir . Bir web sitesi olarak mevcuttur ve mobil cihazlar için bir sözlük uygulaması olarak indirilebilir. 

Şirket bile Android işletim sisteminin bir numaralı sözlük uygulaması olduğunu iddia ediyor . 

Makaleler, Günün Sözü, Yazım önerileri, Kelime kaynağı, Slayt gösterileri ve hatta EFL ve ESL öğrenenler için bazı özel içerikler gibi büyüleyici özelliklerle doludur. Bu yıkımda harika bir İngilizce sözlük uygulaması var. 

Akıllı telefonlarınızdaki bu harika sözlük aracıyla asla yanlış gidemezsiniz .

Uygulamayı İndirin: Android ve iPhone


4. Google Çeviri

Google Çeviri

Fiyat: – Ücretsiz

Uyumluluk: – Android ve iOS 11.0 veya üstü

Google Çeviri, çoğu insanın alışkın olduğu bir sözlük değildir, ancak çok kullanışlı bir araçtır. Hatta buna Google sözlük uygulaması diyebiliriz .

Bir şeyi kendi ana dilinize çevirmek istediğinizde veya bir cümleye hangi kelimeyi koyacağınızı bilmek istediğinizde mükemmeldir. 

Sesten metne formatını destekler ve görüntü çevirisi özelliğine sahiptir. Yani, üzerinde İngilizce olan bir resim görürseniz, kameranızı üzerine doğrultabilirsiniz ve Google Translate size bunun ne anlama geldiğini söyleyecektir. 

Ve size 103 dile kadar çeviri yapabileceğini söylemiş miydim?

Uygulamayı İndirin: Android ve iPhone


5. Vocabulary.com

Vocabulary.com

Fiyat: – 2,99 $

Uyumluluk: – iOS 6.1 veya artı

Şimdi, bu uygulama, anlaşılması çok kolay tanımlamalar ve açıklamalarla birlikte geldiği için İngilizce öğrenmeye başlayan kişiler için harika . Uygulama bile İngilizceyi çok kolay öğrenebileceğini iddia ediyor çünkü “en sevdiğin öğretmen sana anlatıyormuş gibi” hissedeceksin .

Her bir tanımın, kelimenin anlamı ve kullanımı hakkında bir açıklaması vardır. Bu sadece bir sözlük uygulaması olmadığı anlamına gelir; aynı zamanda bir kelime dağarcığı oluşturma uygulamasıdır. 

Ayrıca, uygulamanın arayüzünü öğrenme alışkanlıklarınıza göre özelleştirebilirsiniz. 

Uygulamayı İndirin: iPhone


6. İngilizce Sözlük – Çevrimdışı

İngilizce Sözlük - Çevrimdışı

Fiyat: – Ücretsiz

Uyumluluk: – Android 5.0 veya üstü

İnsanlar çevrimdışı sözlüklerin yalnızca hem akılda hem de depoda çok yer kaplayabilen kalın, sert ciltli, son derece ağır kitaplar şeklinde var olduğunu düşünüyor.

Ama ya size her zaman yanınızda bir sözlüğün olabileceğini, bu bir kitap olmadığını ve internet bağlantısı olmadan kullanılabileceğini söylersem?

Biliyorum biliyorum. Kulağa çok uzak, çok uzun bir atış gibi geliyor. Ama dostlarım, bu son derece doğru çünkü bunun için bir uygulamamız var.

İngilizce Sözlük-Çevrim ya OED, en basit arayüzü ile inanılmaz bir uygulamadır. Çalıştırmak için internet bağlantısına ihtiyaç duymadığınız için reklamsızdır. Kelime listesini (239.000’den fazla) korur ve günceller ve hatta metinden sese, rastgele kelime karıştırma ve uygulamanın bazı yönlerini değiştirme gibi özellikler sunar. Bu yıkımda bahsedilen en iyi çevrimdışı sözlük uygulamalarından biridir.

Bu uygulamanın en büyük kusuru, yalnızca Android için kullanılabilir olmasıdır.

Uygulamayı İndir: Android


7. Cep Eş Anlamlılar Sözlüğü

Cep Eş Anlamlılar Sözlüğü

Fiyat: – Ücretsiz

Uyumluluk: – Android 4.1 veya üstü ve iOS 10.0 veya üstü

Şimdi, bu geleneksel terimlerle bir sözlük uygulaması değil, ancak İngilizceyi daha geniş bir şekilde anlamak için kullanılabilir. Sözlük eş anlamlılar sözlüğü uygulaması olarak adlandırılabilir. Mobil cihazlar için en iyi sözlük uygulamasıdır . 90.000’den fazla yaygın kelimeyi kapsar ve 20 MB büyüklüğünde ki bu inanılmaz. Herhangi bir kelimenin birden çok eşanlamlısı sağlayan bir eş anlamlılar sözlüğü özelliği ile birlikte gelir. 

Aynı zamanda kelimelerin telaffuzunda da yardımcı olur, böylece sadece okuma ve yazma yönünü değil, aynı zamanda konuşmayı da öğrenirsiniz.

Bununla birlikte, bu uygulamayı kullanırken, diğer sözlük uygulamalarına her zaman göze batan bir ihtiyaç vardır, çünkü ondan yalnızca eş anlamlılar alırız, ancak gerçek tanımları almayız. 

Uygulamayı İndirin: Android ve iPhone


8. Sözlük

Sözlük

Fiyat: – Ücretsiz

Uyumluluk: – Android ve iOS 13.0 veya artı

Bu sözlük adı kadar basit ve nezih. Üç kaynakla birlikte gelir – Roget’s Thesaurus, Webster’s Dictionary ve The American Heritage sözlüğü. Ayrıca, her zaman İnternet bağlantısına bağlı olmayan çevrimiçi ve çevrimdışı sözlüklerden biridir. 

Sözlük uygulaması size milyonlarca tanım, argo ve deyim arama özgürlüğü verir. Ayrıca İngilizceyi 40 farklı dile çevirebilirsiniz . Bu, çok dilli olmak isteyenler için bir nimet olduğu anlamına gelir. 

Şaşırtıcı özelliklerinden bazıları ayrıca sesli telaffuzlar ve etimoloji, deyim videoları, konu sözlükleri ve daha fazlasını içerir.

Artık İngilizceyi çok eğlenceli bir şekilde sevmeyi öğrenebilirsiniz.

Uygulamayı İndirin: Android ve iPhone


En İyi Sözlük Uygulamaları ile Kelimelerin Efendisi Olun 

Ve tüm bunlarla birlikte listenin sonuna geldik. Bu en iyi sözlük uygulamaları , hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak sizin için kesinlikle çok faydalı olacaktır. Listeden favorilerinizden birini seçin ve İngilizce öğrenirken eğlenin. Son olarak, bununla ilgili bizimle paylaşmak istediğiniz bir şey varsa, aşağıdaki yorum kutusunda bize bildirin! Sizi duymaktan mutluluk duyarız. Teknoloji dünyasıyla bağlantıda kalmak ve auranızı güçlendirmek için Bültenimize abone olun. Şu an için bu kadar, yakında başka bir bilgilendirici makale ile geri döneceğiz, o zamana kadar bizimle bağlantıda kalın! 

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At