Evham.Net
Our website is at your service to find and share the best content for you. You can contact us for all kinds of comments and opinions. Don’t forget to comment on the content you like.
Nov 11, 2020
1 Views
0 0

En İyi Google Haritalar Alternatifleri

Written by

En iyi Google Haritalar alternatiflerinin ne olduğunu hiç merak ettiniz mi? Google Haritalar , gizli moda geçmenize izin verir , sizin için yabancı dillerde çeviri yapar , canlı trafik güncellemeleri sağlar ve çok daha fazlasını sunar. Öyleyse, neden Google Haritalar dışında başka bir alternatif web haritalama hizmetine geçme konusunda ikinci düşünceleriniz olsun ki?

Google Haritalar bazen eksik veya yanlış bilgiler sağlayabilir. Ek olarak, erişilebilirlik, çoğu zaman daha büyük resimleri indirmeye ve görüntülemeye bağlı olduğu için bazen zor olabilir. İnternet bağlantısı zayıfsa bu, yavaş yüklenmesine veya yüklenmemesine neden olabilir. Bazen, kullanıcı en son tarayıcı sürümünü kullanmıyorsa, tarayıcılara düzgün bir şekilde yüklenemez.

Bu nedenle, birkaç küçük kısıtlama bazen bir engel oluşturabilir ve bu da kullanıcıları diğer en iyi haritaları ve navigasyon hizmetlerini aramaya etkileyebilir. Bu blog aracılığıyla on üç tanesine derinlemesine bir göz atalım.

En İyi Google Haritalar Alternatifleriyle Hedefinizi Arayın :

En iyi yol bulma yazılımı ve dünya çapında kullanılabilirliği olan web haritalama hizmetleri kategorisindeki alternatif seçenekleri aşağıdaki noktalardan anlayın .

1. Bing Haritaları 

En İyi Google Harita Alternatifi - Bing Maps

Microsoft’un çevrimiçi bir web haritalama hizmeti olan Bing Maps, Bing Maps for Enterprise çerçevesi tarafından desteklenmektedir ve ilk olarak MSN Virtual Earth olarak piyasaya sürülmüştür.

Eh, bu çevrimiçi harita hizmeti, sokak haritalarını birden çok görüntüleme stilinde göstermenin dışında sizin için çok şey yapabilir. Bing Maps ile daha neyin mümkün olduğunu merak mı ediyorsunuz? 

Bing Maps, yürürken ve araba kullanırken yön duygunuz haline gelebileceği için kesinlikle Google Haritalar’a en iyi alternatiftir. Trafik güncellemeleri de sağlayabilir. ClearFlow, trafik modellerini önceden tahmin edebilen yerleşik etkileyici bir özelliktir. Ayrıca konum paylaşma özelliği ve harita yerleştirme özelliği ile de etkinleştirilir.

Ayrıca Okuyun: Google Haritalar Nasıl Kullanılır ve Trafik Güncellemeleri Alınır

2. İşte WeGo 

En İyi Google Harita Alternatifi - Here WeGo

Bu, Here Technologies’in, bireyler ve kuruluşlar için haritalama ve konum verisi hizmetleri çalıştıran bir başka mükemmel ücretsiz çevrimiçi web haritalama hizmetidir .

Bu web haritalama hizmeti, konum bilgilerini yakalar ve bunları Amazon.com, BMW ve Oracle gibi işletmelere satar veya lisanslar.

Sokaklarda zahmetsiz gezinme için sayısız özellik sağlar. Uygulama, taksi rezervasyonu yapmanızı sağlar, ücretler ve canlı trafik güncellemeleri dahil toplu taşıma hakkında bilgi sağlar.

3. MapQuest

En İyi Google Harita Alternatifi - MapQuest

Bu, Verizon Media’nın bir başka en iyi Google Haritalar alternatifi ve ilk ticari ölçekli harita hizmetiydi. 

MapQuest bir süre uydu görüntülerini kullanıyordu, ancak daha sonra AOL’nin hüküm ve koşullarının getirdiği bazı sınırlamalar nedeniyle onu kaldırdı. Şu anda MapQuest, harita sistemi için TomTom’un hizmetlerini kullanmaktadır.

Peki, çarpıcı özelliklerinin ne olduğunu merak ediyorsanız, o zaman onlara bir göz atalım. MapQuest, biraz sokak düzeyinde bilgi ve navigasyon talimatları sunar.

Ayrıca, İÇN araması, sesli rehberli navigasyon, gerçek zamanlı trafik güncellemeleri vb. İle etkinleştirilen Android ve iOS için ücretsiz bir mobil uygulama sunar.

Bu hizmetin USP’si, hedefin bulunduğu sokak adresine yönlendirmek yerine kişiyi doğrudan hedefin girişine yönlendirebilen POI arama özelliğinde yatmaktadır.

4. OpenStreetMap ve OsmAnd

En İyi Google Harita Alternatifi - OpenStreetMap & OsmAnd

Steve Coast, bu harita hizmetini ağırlıklı olarak Birleşik Krallık için yarattı. Haritalama verileri kitle kaynaklıdır ve ardından Açık Veritabanı Lisansı altında kullanıma sunulur. Facebook, OsmAnd, MapQuest Open ve Craigslist OSM’nin ünlü müşterilerinden birkaçıdır.

OsmAnd, OpenStreetMap konum veritabanından veri çeken Android için çevrimdışı navigasyon uygulamasıdır . GPS yardımı ile sesli ve görsel navigasyon sağlar. 

Harita özelliği İÇN’leri (ilgi çekici noktaları) görüntüler ve çevrimdışı yerleri bulmanıza yardımcı olur. Deniz Haritaları ve Kayak haritası eklentisi diğer önemli teklifleri arasındadır.

5. Waze

En İyi Google Harita Alternatifi - Waze

Eskiden FreeMap Israel olarak bilinen Waze, Google’ın sahip olduğu bir GPS navigasyon yazılımıdır. Kullanıcı tarafından gönderilen seyahat sürelerini ve rota ayrıntılarını toplar ve bir mobil telefon ağından konum bilgilerini indirir.

Waze’in neden en iyi harita ve navigasyon servis sağlayıcısı olduğunu biliyor musunuz? Bunun nedeni, yollardaki araç tıkanıklığının yanı sıra barikatlar ve trafik kazaları hakkında gerçek zamanlı bilgi sahibi olmanızdır. 

Topluluk odaklı GPS navigasyon uygulaması , sizin için en hızlı rotayı bulur ve ayrıca canlı trafik verilerine dayalı olarak tahmini varış zamanını hesaplar.

6. Maps.me

En İyi Google Harita Alternatifi - Maps.me

Bu, araba kullanmak, yürümek ve bisiklete binmek için navigasyon yönergeleri sağlayabildiğinden inanılmaz bir Google Haritalar çevrimdışı alternatifidir .

Bu uygulamayı daha ilginç kılan, hazır seyahat rehberleri ile seyahatlerinizi planlamanıza yardımcı olabilmesidir. Ayrıca restoranlar, ATM’ler, toplu taşıma vb. Gibi yakındaki POI bilgileriyle de etkinleştirilir.

Konumunuzu sosyal medya ve metin mesajları yoluyla da paylaşabilirsiniz. Konumları işaretlemenize ve 36 ülkedeki trafik sıkışıklığının zamanında güncellemelerini sağlamanıza olanak tanır.

7. Cep Dünyası

En İyi Google Harita Alternatifi - Pocket Earth

Bu, kullanıcının dünya çapında sorunsuz bir şekilde gezinmesine yardımcı olmak için OpenStreetMap’ten veri çeken iOS için özel bir navigasyon uygulamasıdır . Çevrimdışı harita özelliği kolayca indirilebilir. 

Çevrimdışı seyahat rehberlerinin mevcudiyeti ile seyahat etmek artık bir çocuk oyuncağı. Bu harita hizmeti, maceracı ruhlar için nihai uygulama. Şimdi dağlarda ve tepelerde yürüyüşe çıkın ve GPS İzleme Kaydı ve Yol Noktası Navigasyonu işleviyle asla kaybolmayın.

8. Navmii

En İyi Google Harita Alternatifi - Navmii

HD haritalar, sesli rehberli navigasyon ve gerçek zamanlı trafik güncellemeleri ile bu akıllı telefon uygulaması, Google Haritalar’ın daha verimli bir alternatifidir. 

24 milyonluk bir kullanıcı tabanına sahip olan bu uygulama, yalnızca GPS yardımıyla canlı trafik güncellemeleri, POI’ler ve çok daha fazlasını sağlayabilir ve internete bağımlılığı yoktur.

Uygulama ayrıca Google Street View ile yerleştirilmiştir. Bunun dışında hizmetlerini TripAdvisor, Foursquare ve What3words ile ortak olarak sunmaktadır.

9. Yardımcı Pilot

En İyi Google Harita Alternatifi - CoPilot

İster profesyonel bir karavan sürücüsü olun, ister kendi arabanızı sürün, CoPilot mükemmel bir navigasyon yardımı seviyesi ile sizi yollarda kaptırır. Bu gerçekten sizin yardımcı pilotunuzdur ve Google Haritalar’a mükemmel bir alternatiftir.

Bu çevrimiçi web haritalama hizmeti, sizin için üç rota seçeneği sunabilir. Uygulama tabanlı yardımcı pilotunuzun en iyi özelliğinin ne olduğunu biliyor musunuz? Otomotiv sınıfı çevrimdışı haritaların yardımıyla telefonunuzda şebekeyi kaybetseniz bile doğru yolda size rehberlik etmeye devam edebilir. 

Ayrıca, aracınızın boyutuna göre karavanlar ve karavanlar için özel hazırlanmış rotalara ve yönlere sahiptir.

Devamını Okuyun: Google Haritalar’ın Bilmeniz Gereken Gizli Özellikleri

10. TomTom

En İyi Google Harita Alternatifi - TomTom

TomTom, şüphesiz en iyi Google Haritalar alternatifidir, çünkü haritalar, bağlı servisler ve navigasyon sistemleri olmak üzere üç tür ürün sunar.

Uçan bir arayüze sahip çoklu navigasyon modelleri sunar. Çoğunlukla GPS tabanlı sistemlerdir. Ayrıca gerçek zamanlı trafik güncellemeleri sağlar.

11. Şehir Haritacısı

En İyi Google Harita Alternatifi - Citymapper

Bu uygulama en iyi çevrimiçi web haritalama alternatifidir ve sizi gerginliklerinizden kurtarabilir. Size en uygun, en hızlı ve en kısa rotaları sağlayabilir. Gerçek kalkış hizmetlerini kontrol eder ve size en iyi yönleri getirir.

12. BackCountry Navigator TOPO GPS

En İyi Google Harita Alternatifi - BackCountry Navigator TOPO GPS

Android için en iyi navigasyon uygulaması, bir yerin topografik özelliklerini bulmaya çalışıyorsanız size en iyi deneyimi sunar. Motorcular bu bisikletle gala yapabilir. Yürüyüş yapmak şimdiye kadar hiç olmadığı kadar eğlenceli olabilir.

 13. Polaris GPS Navigasyonu

En İyi Google Harita Alternatifi - Polaris GPS Navigasyonu

Bu, en gerçek GPS navigasyon uygulamalarından biridir. Yolu olmayan bir yolda olduğunuzda, kelimenin tam anlamıyla kendiniz için bir tane yaratmalısınız. Deniz ve arazi koşulları için askerlere, yolculara ve maceracılara son derece yardımcı olabilir. Tamamen ücretsiz bir çevrimiçi web haritalama hizmetidir.

Son sözler

Web haritalama , ücretsiz ve özel veri kümelerinden birden fazla coğrafi veri kümesini bir araya getirerek World Wide Web’de GIS (coğrafi bilgi sistemleri) tarafından sağlanan haritaların kullanılması sürecini ifade eder .

Web haritalama hizmetleri günümüz dünyasında son derece vazgeçilmezdir. İster bir dünya gezgini ister normal bir ofis gezgini olun, bu Google Haritalar alternatiflerinin yolunuzda size yol göstermesine izin verin.

Article Categories:
Android · İOS · Mobil
https://www.dvrdestek.com/

Muhafazakar demokrat, Güvenlik ve Bilişim Sistemleri teknikeri, #edebiyat #kitap #politika #şiir #bilişim #güvenlik konularında fikir sahibi..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

The maximum upload file size: 512 MB. You can upload: image, audio, video, document, text, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here