Evham.Net
Our website is at your service to find and share the best content for you. You can contact us for all kinds of comments and opinions. Don’t forget to comment on the content you like.
Nov 5, 2020
0 Views
0 0

Tüm Xbox Series X oyunları

Written by

Xbox Series X oyunları: 2020 ve sonrası için tüm özel oyunlar ve üçüncü taraf oyunlar

Bizim Xbox Serisi X yorumu şimdi canlı ve inceleme için hazır, ancak biz konuya atlayıp bu oldukça etkileyici nesil oyun makinesi olduğunu söylemek gerekir. Yani şimdi muhtemelen bunun için hangi oyunları almanız gerektiğini merak ediyorsunuz, bu listenin kullanışlı olduğu yer burası. 

Ne yazık ki, yazı yazılırken Series X veya Xbox Series S’de oynanacak pek çok yeni nesil oyun yok . Bununla birlikte, yıl sonuna doğru veya 2021 ve sonrasında pek çok oyun yolda. Ve her iki yeni Xbox konsolu için mükemmel geriye dönük uyumluluk, Series X ve Series S’nin gücünden yararlanan çok çeşitli Xbox oyunlarını oynayabileceğiniz anlamına gelir. 

  • PS5 ve Xbox Series X : Konsollar nasıl yığılır?
  • Şimdiye kadar bildiğimiz tüm PS5 oyunları
  • Fable 4 hakkında bildiğimiz her şey

Şimdiye kadar gördüğümüz çeşitli oyun vitrinleri ve önizlemelerinden, yeni Xbox konsollarına, birinci şahıs nişancılardan karanlık korku oyunlarına ve garip macera oyunlarına kadar değişen çok çeşitli oyunlar gelecek. Bunlardan bazıları, Xbox Series X’in SSD’si sayesinde çok yüksek hızlarda yüklenirken, diğerleri yeni nesil grafikler sunmak için konsolun muazzam gücünden yararlanacak. 

Yeni nesil Xbox oyunlarından neler bekleyebileceğinize dair bir fikir edinmek için aşağıdaki kapsamlı listeye bir göz atın. 

Halo Sonsuz

Halo Infinite, Xbox Series X için büyük bir lansman oyunu olarak belirlendi, çünkü Halo franchise, Xbox’ı yaklaşık 20 yıl önce bir konsoldan yeni gelen bir PlayStation yarışmacısına hemen hemen başlatan bir oyun. Ne yazık ki, koronavirüs salgınının yarattığı zorluklar sayesinde 2021’e kadar ertelendi. 

Bu kötü bir şey değil çünkü ilk oyun görüntüsü demosu, internetin çeşitli kısımları oyunun görsellerinden şikayet ettiği için çok olumlu bir tepki almadı. Işın izleme yeteneklerine sahip yeni nesil donanımda çalışıyor gibi görünmüyordu, ancak oyundaki asıl eylem saniyede 60 kare ile sorunsuz bir şekilde çalışması sayesinde oldukça kaygan görünüyordu. 

Halo Infinite oyun

(Resim kredisi: Microsoft)

Ancak biraz daha geliştirme süresiyle, 343 Industries’in Halo Infinite’ı gerçekten güzelleştirmesini ve insanları Xbox Series X ve Xbox Game Pass Ultimate’a çekecek bir oyun haline getirmesini bekliyoruz, bu da platformlar arası Xbox oyunlarını kolaylaştıracak. Böyle bir özellikle, Windows 10 makinelerinde PC oyuncuları ile potansiyel olarak bir battle royale olan co-op ve çok oyunculu savaşlar oynamayı umuyoruz.

Durduğu gibi, eylem Halo Combat Evolved, Halo 3 ve Halo Reach’e benziyor ve The Banished antagonist fraksiyonunu alt etmek için bir açı seçebileceğiniz açık alanlar var. Oh ve Warthog geri döndü, yana doğru savruluyor. 

Bir sonraki Halo’nun, ölüm maçları ve tepenin kralı modlarından Halo 4’ün Spartan Ops’unda görüldüğü gibi özel bir kooperatif harekatına veya mini görevlere kadar ciddi bir çok oyunculu mod paketi ile geleceğinden oldukça emin oluruz. . 

Assassin’s Creed Valhalla  

Yeni nesil bir konsol, yeni bir Assassin’s Creed oyunu olmadan tamamlanmış sayılmaz. Ve uzun süredir devam eden serideki bir sonraki oyun, odak noktasını Vikingler ve ortaçağ İngiltere’sindeki maceralarına çevirdi. 

Ubisoft’un Viking hayatını ele alışı, bitmeyen savaş ve azalan kaynaklar klanını Norveç’ten zorla aldıktan sonra İngiltere’de yeni bir yuva kurmak isteyen bir Norseman Eivor’dan biridir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Saxon’a baskın yapmak ve göndermek oyunun büyük bir parçası olacak, ancak fragmanda uygun bir oyun görüntüsü görmedik, bu da bize nasıl oynayacağını göstermek yerine Assasin’s Creed Valhalla’nın tonunu belirledi . 

Xbox Series X ile aynı zamanda piyasaya sürülecek olan Assassin’s Creed Valhalla, Assassin’s Creed formülünün ilginç bir evrimi olabilir.  

Masal 4

Fable 4’ün iş başında olduğunu ve Microsoft’un Xbox 20/20 Temmuz etkinliğinde duyurulacağını duymuştuk. Ama şüpheliydik. Fable 4’ün resmen açıklandığı gibi olmamıza gerek olmadığı ortaya çıktı. 

Masal 4

(Resim kredisi: Microsoft)

Playground Games tarafından geliştirilme aşamasında olan oyunlar hakkında şu ana kadar pek bir şey bilmiyoruz. Ancak orijinal Masal’ın ortaçağ ortamına geri dönecek ve çeşitli iyi ve kötü seçimlerle dolu olacak gibi görünüyor. Ve Xbox Series X’in gücünün keşfedilecek büyük bir açık dünya sağlayacağından şüpheleniyoruz.

Madden NFL 21

Kansas City Chiefs’den Patrick Mahomes, Madden NFL 21’i Amerikan Futbolu serisinin bir sonraki oyunu olarak tanıttı. 

Bir sonraki Madden’in selefine kıyasla sahip olacağı pek bir şey açıklanmadı, ancak kısa tanıtımdan, yeni nesil konsol gücü, oyunun her zamankinden daha gerçekçi görünmesine yardımcı olacak. Düzenli olarak güncellenen birçok spor oyunu gibi, Madden NFL 21’in seleflerinde bir devrimden ziyade bir evrim olmasını bekleyin. 

State of Decay 3

Karlı bir ormanda bir ölümsüz geyik tarafından saldırıya uğramanın nasıl bir şey olduğunu merak ettiyseniz, State of Decay 3 size cevabı verecektir. 

State of Decay serisinin bir sonraki bölümü için hiçbir oyun görüntüsü açıklanmadı. Ancak Kuzey Amerika’nın kırsal kesiminde gerçekleşecek gibi görünüyor ve size zombi düşmanlarını göndermeniz için oldukça düzgün görünümlü bir tatar yayı verecek. Çıkış tarihi de belirtilmedi, bu nedenle geliştirmenin ilk günlerinde olabilir. Ancak yakın gelecekte Xbox Series X’e ve daha geniş Xbox ekosistemine gelecek gibi görünüyor. 

Forza Motorsport

Motor sporları hayranları, yeni bir Foza oyunu yaklaşırken seviniyor. Basitçe Forza Motorsport olarak adlandırılan oyun, Xbox Series X’in grafik gücünü sergileyecek gibi görünüyor.

Fragmanda inceleyecek fazla bilgi almadık. Ancak görünüşe göre ışın izleme burada motor sporları aksiyonunun süper gerçekçi görünmesini sağlamak için iyi bir etki için kullanılacak. Güçlü çok oyunculu öğeler ve araba özelleştirmesi bekleyin.

Yakuza: Ejderha Gibi

Zaten Japonya’da bulunan Yakuza: Like a Dragon – yedinci Yakuza oyunu – Xbox Series X’e geliyor. 

Bazı gerçek zamanlı unsurlarla karıştırılmış sıra tabanlı dövüşe sahip Yakuza: Like a Dragon, önceki Yakuza oyunlarının geleneksel beat-em-up savaşından biraz farklı. Ancak Yakuza’nın organize suç dünyasının derinliklerine inmiş hikayesi olan ve onur, sadakat ve intikamı araştıran birçok temaya sahip bir oyun bekleyin. 

Tırmanış 

Xbox Series X, The Ascent biçiminde üçüncü bir cyberpunk merkezli oyun alacak. Birçok cyberpunk ortamı gibi, oyunun dünyası da kapitalizmden ve ortalığı karıştıran şirketlerden biridir. Sadece bu durumda, dünyadaki hemen hemen her şeye sahip olan Ascent Group adlı bir mega şirket, biraz ironik bir şekilde çöktü ve ardından kaos bıraktı. 

Oyuncu olarak göreviniz, düşman şirketlerin yükselmesini durdurarak ve Ascent Group’un ana metropolünde suç çetelerini uzakta tutarak bir tür örgütlenmeyi yeniden kazanmaya çalışmaktır. Bunu Diablo III tarzı yukarıdan aşağıya bir perspektiften yaparsınız. Sadece kılıçlar ve büyücülük yerine, bir dizi silah ve teknoloji yeteneğinizin yanı sıra bazı takım arkadaşlarının da yardımı var. 

Şimdiye kadar gördüğümüz görüntülerden The Ascent özellikle yeni nesil görünmüyor, ancak çok eğlenceli ve devam ettirmek için ilginç bir olay örgüsüne sahip gibi görünüyor. 

Kir 5

Dirt 5 zaten diğer konsollarda çıktı ama Xbox Series X’e gelecek. Ve bu çok iyi bir şey çünkü araba hayranımız Adam İsmail yarış oyunundan çok etkilendi.  

Dirt 5’in 4K ve saniyede 60 kare hızında çalışması planlanıyor, ancak daha da akıcı oyun aksiyonu sağlamak için 120 Hz modu da mevcut olacak. Hızlı yükleme de başka bir özellik olarak lanse edildi, böylece oyuncular duygu onları aldığında hızla bir yarışa atlayabilirler. Smart Delivery sayesinde Xbox One’da Dirt 5 satın alırsanız, yeni konsolda piyasaya sürüldüğünde Xbox Series X’te de ücretsiz olarak oynayabilirsiniz. 

Takipçi 2

Yarı bilim kurgu Çernobil keşif oyunu Stalker’ın devamı için ipuçları yıllardır geçiyor. Ama şimdi Stalker 2 onaylandı. 

Fragman, oyunun anormal istilaya uğramış The Zone bölgesinde gerçekleşeceğini ve Pripyat’ın kısmen ışınlanmış bölümlerini keşfetmeyi ve yeraltı tesislerini araştırmayı içereceğini gösteriyor. Fragman oyun içi görüntüleri kullanıyorsa, oyun korkunç derecede güzel görünecek şekilde ayarlanmıştır. Çıkış tarihi belirtilmedi, ancak tesadüfen 2021’de bir noktada başlayacağını tahmin ediyoruz. 

Hitman 3

Agent 47’nin pürüzsüz kel kafası, muhtemelen folik olarak meydan okuyan suikastçının her zamankinden daha ince görünmesini sağlamak için bir miktar yeni nesil grafikle Xbox Series X’te görünecek şekilde ayarlandı. Evet, Hitman 3, Microsoft’un yakında çıkacak olan konsoluna ve PS5’e geliyor . 

Duyuru fragmanından, bu yeniden başlatılan Hitman serisinin son taksimi gibi görünüyor, Ajan 47 görünüşte ajanlar tarafından avlanıyor veya bir tür intikam görevinde. Kaçınılmaz olarak bu karavan, suikastçının uyanışında kalan birkaç cesetle sonuçlanır. 

Oyun görüntüleri de gösterildi ve Ajan 47’nin Dubai’deki lüks otellerden gökdelenlere kadar pek çok yeri ziyaret edeceği belirtildi, hepsi neredeyse kesinlikle çok kalitesiz ve çok fazla iskeleti olan birinin hayatını sona erdirmek amacıyla. dolabında mecazi ve gerçek. Ocak 2021 itibarıyla, Hitman 3’ün önceki Hitman oyunlarının kalıbında yer almasını bekliyoruz, yalnızca hedefleri dağıtmak için bir dizi yol içeren daha kapsamlı ve ayrıntılı görevlerle. 

Psychonauts 2

Orijinal Psychonauts, psişik Raz özenti hikayesini ve oldukça uğursuz bir komployu içeren biraz kült bir klasik. Raz, Psychonauts 2’de geri dönecek gibi görünüyor. 

Uzun zamandır beklenen devam filmi, ilginç bir çizgi film tarzı ile orijinal oyuna oldukça benzer bir estetik damara sahip görünüyor. Tuhaflıktan bahsetmişken, oyunun müziği aktör-müzisyen Jack Black tarafından gerçekleştirilecek, kesinlikle tahmin edemeyeceğimiz bir şey. 

Vampir: Maskeli Balo – Bloodlines 2 

Yakın zamanda ertelenen Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, Xbox Series X’in yanı sıra mevcut konsollar ve PC’ye de geliyor. Vampire: The Masquerade – Bloodlines’ın devamı niteliğindeki bir buluşma olarak oyun, 21. yüzyılda Seattle’da öldürülen ve sonra “zayıf kanlı” bir vampir olarak yeniden canlanan ve ardından şehirdeki vampir toplumunun yeraltı dünyasına giren bir insanın hikayesini anlatıyor. . 

Birinci şahıs bakış açısını kullanırken, oyunda birçok rol yapma unsuru olacak; bunu Cyberpunk 2077’nin vampir bir yorumu olarak düşünebilirsiniz. Fragman bize oyunun kapsayıcı konusu veya nasıl oynanacağı hakkında çok fazla şey söylemiyor. Ancak Xbox Series X, Xbox One sürümüne göre neredeyse kesin olarak bazı gelişmiş grafikler ve kare hızları sunarken, bazı güzel ışık efektleriyle, muhtemelen ışın izleme sayesinde çok çekici görünüyor. 

Everwild

Everwild, şimdiye kadar gördüklerimizden biraz garip bir oyun. Buradaki öncül, doğal ve büyülü bir dünyada yolunu açan bir yolu keşfedecek olmasıdır. 

Bu, insan gibi görünen şeylerle çalışmakta iyi görünen tuhaf görünümlü yaratıklarla dolu, fantezi, yarı hücre gölgeli bir estetik içeren bir oyuna dönüşür. Geliştirici Rare oyun hakkında pek bir şey söylemedi, bu yüzden beklemek ve Everwild’in gerçekte ne hakkında olduğunu daha sonra görmek zorundayız. 

Koro  

2021 için planlanan Chorus, ana karakter Nara’nın duyarlı yıldız savaşçısı Forsaken’daki şeylere ateş açtığını gören bir uzay uçuşu savaş oyunu. Karavanda, bir gezegeni yiyen gizemli bir gücü gösteren karanlık bir bilim kurgu tonu var, bu yüzden bunun bir Star Wars uzay savaş oyununun daha renkli tonlarına sahip olmasını beklemeyin. 

Oyun, çarpıcı görseller ve etkileyici bir aydınlatma ile yeni nesil uygun bir muamele görüyor gibi görünüyor. Oyun, yalnızca uzayın soğuk boşluğunda değil, çeşitli bilim kurgu ortamlarında geçerken, çılgın hava savaşını tamamlayacak bir keşif unsurunu bekleyin. 

Aşağılamak  

Geliştirici Ebb Software tarafından “atmosferik birinci şahıs korku macerası” olarak tanımlanan, Socorn hakkında pek bir şey bilmiyoruz, Fragman, HG Geiger’s Alien’ın ipuçlarını içeren oldukça kabus gibi bir ortamın tonunu belirliyor – en azından yaratıklar açısından insansı çerçevelerin içinde. 

Sahne, bilimkurgu ve fantezi korku arasındaki çizgiyi aşıyor gibi görünüyor, ancak herhangi bir oyun görüntüsü olmadan, fragman bizi şimdilik tahmin etmeye bıraktı. 

Scarlet Nexus 

Bir anime dünyasında seçkin bir psionik olmak istediyseniz, Scarlet Nexus sizin için bir oyun olabilir. Hem Xbox Series X hem de Xbox One için duyurulan Scarlet Nexus, güçlü bir psiko-kinetik güçler dönemi olma yolculuğunda olan ve Diğerleri ile savaşacak olan Yuito Sumeragi’nin hikayesini takip ediyor, garip karışımlar gibi görünen rahatsız edici yaratıklar. insan, hayvan ve bitki özellikleri. 

Diğerlerinin sağladığı hafif korku unsurları ile çılgınca üst düzey anime tarzı savaşlar bekleyin; bunların tümü, muhtemelen Xbox Series X’teki geliştirmelerle birlikte bazı etkileyici görsellerle tamamlanmıştır. 

Cyberpunk 2077 

Xbox Series X oyunları - Cyberpunk 2077 gelişmiş özelliklere sahip olacak

(Resim kredisi: CD Projekt Red)

Halo Infinite’in bu yıl Xbox Series X’teki en büyük oyun olacağını düşünmüş olabilirsiniz, ancak yanılıyorsunuz. En azından 2021’e kadar ertelendiği için değil, aynı zamanda Cyberpunk 2077’nin Microsoft’un yeni nesil konsoluna gelmesi nedeniyle . 

The Witcher 3: Wild Hunt’tan sonraki CD Projekt Red’in bir sonraki oyunu olan Cyberpunk 2077, Blade Runner bilim kurgu ortamını RPG tarzı unsurlarla ve birinci şahıs aksiyonuyla harmanlıyor. Çeşitli görevlerin, durumların ve senaryoların üstesinden gelmek için çok çeşitli yollarla çok derin bir hikayeye sahip olması bekleniyor. Ateşli silahlara girebilir, fark edilmeden gizlice geçebilir veya hiç silah çekmeden hedefinize doğru yolunuzu kesebilirsiniz. 

Detaylarla ve neon ışıklarla dolu bir dünyanın yanı sıra ilginç karakterler, silahlar, modifikasyonlar ve geliştirmelerle de oldukça etkileyici görünüyor. Cyberpunk 2077, 19 Kasım’da piyasaya çıkacak olsa da, Xbox Series X için hemen geliştirilmeyecek, ancak bir süre sonra gelişmiş özellikler eklenecek ve muhtemelen oyunun görselliğini artıracak. 

Dişliler 5 

Xbox Series X oyunları - Gears 5 yeni nesil bir destek alacak

(Resim kredisi: Microsoft)

Gears 5 , Xbox One X ve Windows 10’da zaten çıktı . Bununla birlikte, Xbox Series X ve Series S için, oyunu 120 fps ve 4K çözünürlükte çalıştırmayan, ancak aynı zamanda yeni grafik geliştirmeleri ekleyen optimize edilmiş bir sürüm var. etkileyici oyun oldukça çarpıcı görünüyor.  

Senua’s Saga: Hellblade II 

Microsoft, geçtiğimiz Aralık ayında The Game Awards 2019’da Xbox Series X konsol tasarımının tanıtımının yanı sıra Senua’s Saga: Hellblade II’nin fragmanını kullandı. Başrol oyuncusu Senua’nın sözde bir Viking ritüeli gibi görünen bir şeyi söylemesi ile karanlık bir İskandinav fantezi ortamı sergiledi, ancak hiçbir oyun görüntüsü gösterilmedi. 

Hellblade’in devamının, üçüncü şahıs yakın dövüşü macerayla harmanlayan selefinin ayak izlerini takip etmesini ve akıl hastalığı tasvirine devam etmesini bekliyoruz. Microsoft’un Xbox Game Studios, Ninja Theory’nin sahibidir, bu nedenle Senua’s Saga: Hellblade II, Xbox Series X ve PC’ye özel olacak şekilde ayarlanmıştır. 

Watch Dogs Legion 

Xbox Series X - Watch Dogs Legion konsolun gücünden yararlanabilir

(Resim kredisi: Ubisoft)

Ubisoft’un bilgisayar korsanı merkezli Watch Dogs, ahlaki bir pusulayla kaygan bir açık dünya siber suç oyunu sözü verdi. Ama tam olarak hedefi vurmadı; selefi biraz daha iyi yaptı. Ancak Watch Dogs Legion biraz özel bir şey gibi görünüyor. Başlıca amacı, İngiltere’nin başkentini otoriter bir rejimden geri almak için herkesin bir devrim biçiminde bir hackerlar lejyonuna katılabileceği Brexit sonrası bir gelecekte Londra’da gerçekleşecek olmasıdır. 

Watch Dogs serisindeki üçüncü oyunun 2019’un sonunda çıkması bekleniyordu ancak kesinleşmiş bir çıkış tarihi olmadan ertelendi. Bu nedenle, yeni nesil bir Xbox Series X ve PS5 oyunu olma ihtimali çok yüksek, özellikle de herhangi bir karakterin etkili bir şekilde olabileceği büyük bir açık dünya oluşturmak için ciddi miktarda güce ihtiyaç duyacak gibi göründüğü için. oyuncu karakteri.

Rainbow Six Siege ve Rainbow Six Karantina 

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, Ubisoft’tan önemli destek ve düzenli güncellemeler alarak, rekabetçi bir nişancı olarak çılgınca popüler olduğunu kanıtladı. Bu nedenle, oyunun büyük olasılıkla artırılmış grafikler, çözünürlük ve kare hızlarıyla Xbox Series X’e taşınması şaşırtıcı değil. 

Orijinal oyunun bağımsız bir parçası olan Rainbow Six Quarantine, Microsoft’un bir sonraki oyun konsoluna gelecek ve insanların taktiksel nişancı aksiyonunu zombi hayatta kalma gerilimiyle karıştırmasına izin verecek. Oyun aynı zamanda PS5 için planlanıyor, ancak platformlar arası oyun hakkında henüz bir bilgi yok.

Warframe 

Xbox Series X - Warframe yeni nesil bir bağlantı noktasına sahip olacak

(Resim kredisi: Digital Extremes)

Digital Extremes’in popüler kitlesel çok oyunculu üçüncü şahıs aksiyonu rol yapma oyunu ile tanışması 2013 yılında ilk kez sahneye çıktı. Ancak yıllar geçtikçe, önemli ölçüde iyileştirildi ve 2019’da 50 milyon oyuncuyu çekti. 

Ve şimdi TechRadar’ın da belirttiği gibi Xbox Series X’e yönelik . Yeni nesil bir bağlantı noktasından ne bekleyeceğimizden emin değiliz, ancak gelişmiş grafikler ve performans mantıklı bir bahis olacaktır ve PC sürümü ve eski konsollarla platformlar arası oyun kartlarda olabilir. 

Yüzüklerin Efendisi: Gollum 

Xbox Series X oyunları - The Lord of the Rings: Gollum, Microsoft'un konsoluna geliyor

(Resim kredisi: Daedalic Entertainment)

Daedalic Entertainment’ın The Lord of the Rings: Gollum hakkında pek bir şey bilmiyoruz, bunun dışında oyunun The Lord of the Ring’in en çarpık karakteri etrafında toplanacak ve yeni nesil konsollar için olacak. 

Geliştiricinin CEO’su Carsten Fichtelmann, oyunun Gollum’un hem Smeagol hem de Gollum kişiliklerinin kararlarını ele almayı içereceğini söyledi. Oyunun 2021 sürümü olması planlanıyor, bu nedenle 2020 ilerledikçe daha fazla bilginin su yüzüne çıkması muhtemel. 

Ultimate Balıkçılık Simülatörü 2 

Ultimate Fishing Simulator 2, çok satan balıkçılık oyunu Ultimate Fishing Simulator’un devamı niteliğindedir ve Xbox Series X’te 2021 sürümünün yanı sıra bir PC sürümüne sahip olması planlanmaktadır. 

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, selefine göre gelişmiş grafiklere sahip olacak. Daha şaşırtıcı olan ise, muhtemelen yakalanması zor bir alabalık yakalamayı daha zor hale getirmek için balık yapay zekasının olacağıdır. Devam filminde üçüncü şahıs görüşü ve dinamik bir su sistemi de bekleniyor. 

Battlefield 6 

Xbox Series X oyunları - konsol için yeni bir Battelfield oyunları

(Resim kredisi: EA)

Battlefield 6 yolda ve EA, yeni nesil konsollara geleceğini doğruladı. Oyunun geçmişte çok platformlu olduğu göz önüne alındığında, muhtemelen Xbox Series X, PS5 ve PC’de çıkması muhtemel. 

Geliştirici DICE, Battlefield 6’nın hangi dönemde çıkacağını söylemedi, ancak Battlefield V’in İkinci Dünya Savaşı ortamında devam edebilir . Çıkış tarihi yok, ancak EA’daki finans çalışanları daha önce yeni bir Battlefield oyununun 2011’de ve 2022’de “büyümeyi artıracağını” söylemişti. 

Warhammer 40.000: Darktide

Birinci şahıs atış oyunlarını da seven Warhammer 40.000 hayranı, Warhammer 40.000 gibi bir sürpriz bekliyor: Darktide, kovan şehri Tertium’daki düşman ordularını temizlemeyi içeren dört oyunculu bir kooperatif aksiyon oyunudur. 

Bunu Warhammer: Vermintide 2 olarak düşünebilirsiniz, yalnızca Warhammer 40,000’in korkunç karanlık bilim kurgu evreni için. İnsan İmparatoru adına çılgınca sınıf temelli aksiyon ve gerçekten dehşet verici bazı düşmanların tasfiye edilmesini bekleyin. 

WRC 9 

İken Forza 4 Horizon Xbox One X için otomotiv afiş çocuğu olabilir, WRC 9 Çok öncekiler gibi Xbox Serisi X için araba oyunu olabilir, bu FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nda yer alır ve yarar muhtemeldir Yeni nesil grafik beygir gücü ile gerçekçi arabalar sunmak için tüm gerçek kir ve ralli onlara neden olur. 

WRC 9, 2020 WRC takvimi için planlanan yarışlar olan Yeni Zelanda, Kenya ve Japonya’da düzenlenecek mitinglere sahip olacak, ancak koronavirüs krizi devam ederse ilerlemeyebilirler. 

Nedenini söyle 

Tell Me Why, ikiz erkek ve kız kardeş Tyler ve Alyson’ın, küçük bir Alaska kasabasındaki sorunlu çocukluklarını keşfetmek için ortak anılar bağını kullanan bir hikayesi. 

Life is Strange’in arkasındaki geliştiriciler DONTNOD Entertainment tarafından yaratılan, derin ve samimi bir gizemin çözülmesini vaat eden anlatı ağırlıklı bir oyun bekliyor. İlk bölüm 27 Ağustos’ta yayınlanacak, yani bu bir çapraz nesil oyun olacak. 

Outriders 

Xbox Series X oyunları - Outrider'lar bir sonraki Xbox'a bilim kurgu aksiyonu getirecek

(Resim kredisi: Square Enix)

Yeni bir konsol, bir kooperatif nişancı olmadan tamamlanmış sayılmaz, bu yüzden People Can Fly’s Outriders’ın devreye girdiği yer burası. “Holiday 2020” gelmesi bekleniyor, yani Xbox Series X ve PS5 için bir lansman oyunu olabilir. 

Outriders hakkında “orijinal, karanlık ve çaresiz bir bilim kurgu evreninde” geçeceğinin ötesinde pek fazla bilgi yok. Bu, biraz Mass Effect’i Game of Thrones ile kesişen bir oyun gibi görünmesini sağlıyor, ancak biz olacak Bulletstorm’un arkasındaki kişilerden gelen bu üçüncü şahıs nişancı oyunu, çılgınca aksiyonu ganimet ve yükseltme sistemleriyle birleştiriyor, bu yüzden Xbox Series X’te nasıl oynandığını görmekten heyecan duyuyoruz.

Cezalı

Kendi kendine alay eden bir fragmanla başlatılan Grounded, bir arka bahçede hayatta kalmayı içeren bir co-op oyunudur. Bir örümcek güçlü bir düşman olduğu ölçüde, karakterinizin küçük olduğu gerçeği olmasaydı kulağa kolay geliyor.  

Grounded’ı Minecraft, Left 4 Dead ve Fortnite arasında bir karışım olarak düşünün ve oyunun neyle ilgili olduğu hakkında bir fikir edinme yolunda ilerliyorsunuz; standart Obsidian Entertainment unvanınız değil. 28 Temmuz’da bir Xbox Oyun Önizlemesi demosu şeklinde gelecek olan oyun, mevcut ve yeni nesil Xbox konsollarını kapsayacak. 

Tanrılar ve Canavarlar 

Xbox Series X oyunları - Tanrılar ve Canavarlar yeni nesil konsollara gelecek

(Resim kredisi: Ubisoft)

Tanrılar ve Canavarlar, Antik Yunanistan’ı bir aksiyon-macera oyunuyla birleştiren ve biraz da Ubisoft’un The Legend of Zelda: Breath of the Wild’a benzeyen yepyeni bir Ubisoft IP’sidir . 

Antik Yunan tanrılarını Typhon adında büyük bir kötülükten kurtarma hedefine dayanan bir açık dünya oyunu. Doğal olarak, hidralar, harpiler ve bir veya iki garip tepegöz gibi Yunan Mitolojisinden koparılmış canavarlarla iyi bir mücadele bekleyebilirsiniz. 

Orta  

Medium açıkça bazı ciddi Silent Hill titreşimlerini kanalize ediyor, o kadar ki efsanevi SIlinet Hill bestecisi Akira Yamaoka gemide. 

Fragman, psikolojik dehşetle dolu oyunun tonunu belirliyor. Aynı şekilde olmalı çünkü The Medium, “ruhlar alemine” erişebildiği için kendi mesleğinde oldukça yetenekli görünen Maria adında bir araçla ilgili – Krakow’daki eski bir tatil beldesiyle bağlantılı bir vizyon tarafından rahatsız edilen , 80’lerin sonlarında Polonya’da geçti. Maria, vizyonunun onunla nasıl bağlantılı olduğunu keşfetmek için tatil köyüne gidiyor gibi görünüyor; oldukça rahatsız edici bazı şeylerin olmasını bekler.

Makinenin Yetimi 

Ecco the Dolphin oyunlarından açıkça ilham alan Orphan of the Machine, oyuncuyu bir yunusun ayakkabılarına (paletlere) koyan yandan kaydırmalı bir macera oyunudur. Ve yalnızca Xbox Series X için onaylandığı için, Microsoft’un konsolu için özel bir başlık olabilir. 

Oyunu çalışırken gösteren bir video klip dışında çıkış tarihi veya çok daha fazla bilgi yok. Ancak, açık hazine sandıklarını dürtmeyi ve silahlı bir sonar darbesi gibi görünen bir şeyle düşman deniz yaşamını patlatmayı içeriyor gibi görünüyor. 

Ölen Işık 2

Dying Light 2’nin Xbox Series X’e geleceği bildiriliyor. Mevcut nesil konsollar için planlanan Dying Light 2, resmi bir çıkış tarihi olmaksızın ertelendi. 

Oyun iptal edilmiş olabilir. Ya da yeni nesil bir konsol başlığı olarak yeniden çalışılıyor. Maalesef şu anda daha fazlasını bilmiyoruz. 

Denizin Çağrısı 

Harry kaybolduğunda, karısı Norah onu bulmak için Güney Pasifik’teki egzotik bir tropik adaya gider. 1930’larda geçtiğimiz günlerde, bunu kolay bir iş haline getirecek cep telefonu veya GPS bulunmadığından, Norah’ın kendisine ve sergilerine ne olduğunu kendi başına çözmesi gerekiyor. 

Konu terimleriyle bildiğimiz tek şey bu, ancak oyun, karmaşık hava durumu ve ışık efektleriyle karıştırılmış, düşük fi ressamlık benzeri grafiklerin ilginç bir karışımıyla muhteşem görünüyor – ışın izleme burada bir rol oynuyor gibi görünüyor. Karavandaki bir sahnenin, muhtemelen Norah’a ait olan bir çift perdeli el gösterdiği göz önüne alındığında, adada büyülü bir şeyin olma ihtimali yüksek. 

Zombi hayatta kalma oyunu Dying Light 2, Polonyalı geliştirici Techland tarafından Xbox Series X’e geleceğini doğruladı. E3 2019 bize oyuna daha derin bir bakış sağladı, ancak mevcut nesil konsollar için piyasaya sürülmesi geliştirici olarak ertelendi pürüzlü kenarları parlatır. 

Xbox Series X’in oyundan elde edeceği ekstralar henüz açıklanmadı. Ancak diğer nesil arası oyunlarda olduğu gibi, bir dizi grafik geliştirmelerinin yanı sıra bir performans artışı ile gelmesini bekliyoruz. 

Gotik

Bir Gotik oyunun son ortaya çıkışından bu yana uzun zaman geçti, ancak geliştirici THQ Nordic, 2011’deki kült oyunu geri getirmeyi planlıyor. Ve Xbox Series X’e gelecek. 

“Oynanabilir” tanıtım fragmanının ötesinde, burada anlatılacak çok şey yok, ancak THQ Nordic, Gotik yeniden yapımın orijinal Gotik’in kaynak materyaline sadık kalacağını söyledi. Bu yüzden karanlık ve cesur bir fantezi dünyasına dayanan bir RPG bekleyebiliriz. Ancak en az 2021’e kadar Xbox Series X’te çıkmasını beklemiyoruz. 

Parlak Bellek Sonsuz 

Kaygan görünümlü birinci şahıs nişancıyı tıknaz, içgüdüsel ortaçağ tarzı kılıç dövüşüyle ​​geçerseniz ne elde edersiniz? Bright Memory Infinite cevap olabilir. 

Tek bir geliştiricinin çalışmasıyla, FPS ve yakın dövüşü bazı büyülü / bilim kurgu güçleriyle, oyuncunun orta çağ zırhını yakın gelecekle harmanlamış gibi görünen düşmanları acımasızca gönderen karakteriyle karıştıran oyunun en kısa görünümlerini aldık. silahlar. 

Bright Memory Infinite, PC’de zaten piyasaya sürüldü, ancak yeni nesil grafiklerden ve Xbox Series X’in ışın izinden yararlanıyor gibi görünüyor. 

Yakuza: Ejderha Gibi

Zaten Japonya’da bulunan Yakuza: Like a Dragon – yedinci Yakuza oyunu – Xbox Series X’e geliyor. 

Bazı gerçek zamanlı unsurlarla karıştırılmış sıra tabanlı dövüşe sahip Yakuza: Like a Dragon, önceki Yakuza oyunlarının geleneksel beat-em-up savaşından biraz farklı. Ancak Yakuza’nın organize suç dünyasının derinliklerine inmiş hikayesi olan ve onur, sadakat ve intikamı araştıran birçok temaya sahip bir oyun bekleyin. 

Avowed 

Obsidian Entertainment, destansı fantastik RPG’ler yapma konusunda bir üne sahiptir ve Avowed tam olarak öyle görünüyor. 

Duyuru fragmanı çok fazla gösterilmedi, ancak oyun, Bethesda’nın Skyrim’ine karanlık bir bakışa benziyor ve görüntüler, birinci şahıs kılıç ve derin bir hikayeye sarılmış büyü yapma eylemi gibi görünen görüntüleri gösteriyor. Yine de çıkış tarihi hakkında bilgi yok. 

Tetris Etkisi: Bağlı

Xbox ekosistemi, Tetris Effect: Connected biçiminde zamanlanmış özel bir Tetris Effect genişlemesi alıyor. Kasım 2018’de elden geçirilen klasik oyuna tam bir çok oyunculu eklenti. 

Hem mevcut hem de yeni nesil Xbox konsollarına ve Windows 10 PC’lere geleceği için, yıl sonunda uygun bir çapraz platform oyunu bekleyin. 

Tırmanış 

Xbox Series X, The Ascent biçiminde üçüncü bir cyberpunk merkezli oyun alacak. Birçok cyberpunk ortamı gibi, oyunun dünyası da kapitalizmden ve ortalığı karıştıran şirketlerden biridir. Sadece bu durumda, dünyadaki hemen hemen her şeye sahip olan Ascent Group adlı bir mega şirket, biraz ironik bir şekilde çöktü ve ardından kaos bıraktı. 

Oyuncu olarak göreviniz, düşman şirketlerin yükselmesini durdurarak ve Ascent Group’un ana metropolünde suç çetelerini uzakta tutarak bir tür organizasyona yeniden kavuşmaya çalışmaktır. Bunu Diablo III tarzı yukarıdan aşağıya bir perspektiften yaparsınız. Sadece kılıçlar ve büyücülük yerine, bir dizi silah ve teknoloji yeteneğinizin yanı sıra bazı takım arkadaşlarının da yardımı var. 

Şimdiye kadar gördüğümüz görüntülerden The Ascent özellikle yeni nesil görünmüyor, ancak çok eğlenceli ve devam ettirmek için ilginç bir olay örgüsüne sahip gibi görünüyor. 

Destiny 2: Işığın Ötesinde

Destiny 2: Beyond Light, Eylül ayında Destiny 2’nin çok platformlu bir genişletmesidir. Ayrıca, Xbox Game Pass üyeleri tarafından ek ücret alınmadan sunulacaktır. 

Ancak buradaki güzel şey, konsolun yıl sonunda piyasaya sürülmesiyle Xbox Series X için geliştirilecek. Yalnızca 4K çözünürlüğü çalıştırmakla kalmayacak, aynı zamanda saniyede 60 kare hızında çalışacak. Bu, Xbox One ve Xbox One X’te çalıştığı 30 fps üzerinde önemli bir yükseltmedir . 

CrossfireX

Call of Duty oyunlarından sıkıldınız ama yine de birinci şahıs modern bir savaşın peşinde misiniz? O halde CrossfireX, gözlerinizi dikmek için bir sonraki oyun olabilir. 

Küresel Risk ve Kara Liste paralı asker hizipleri arasındaki küresel bir çatışmada yer aldığınızı görüyor. Ve Smilegate Entertainment and Remedy tarafından geliştirildiği için, ikincisi anlatı odaklı oyunlarda güçlü bir mirasa sahiptir. Öyleyse zorlayıcı ve oldukça karanlık bir hikaye bekleyebilirsiniz. 

Kir 5

Dirt serisindeki bir sonraki oyun, doğal ralli yarışı hayranları olmayabilecek insanlara hitap etmek için selefinin ciddi rallisinden daha gizli bir deneyime geçti. Yeni nesil grafikler ve çok çeşitli ralli kursları ve bir yarış kariyeri modu bekleyin. 

Dirt 5’in 4K ve saniyede 60 kare hızında çalışması planlanıyor, ancak daha da akıcı oyun aksiyonu sağlamak için 120 Hz modu da mevcut olacak. Hızlı yükleme de başka bir özellik olarak lanse edildi, böylece oyuncular duygu onları aldığında hızla bir yarışa atlayabilirler. Smart Delivery sayesinde Xbox One’da Dirt 5 satın alırsanız, yeni konsolda piyasaya sürüldüğünde Xbox Series X’te de ücretsiz olarak oynayabilirsiniz. 

Phantasy Star Online 2: Yeni Genesis

Phantasy Star Online 2: New Genesis, modernize grafikler ve geliştirilmiş bir kullanıcı arayüzü sunan MMO Phantasy Star Online 2’nin revizyonunu getirecek gibi görünüyor. 

Bunun ötesinde, 2021’de Yeni Genesis’in oyuna ne getireceğinden tam olarak emin değiliz. Ancak fragmandan, Xbox Series X’in gücünün saniyede 60 kare sorunsuz bir şekilde sunulması için getirildiği görülüyor. 

Alacakaranlık Düşerken

As Dusk fall, küçük kasaba Arizona’da yanlış giden bir soygunun etkisini ele alarak otuz yıl boyunca iki ailenin hayatını araştırırken, Microsoft Xbox oyun serisinde etkileşimli dramalara sahip olmaktan oldukça hoşlanıyor gibi görünüyor. 

Ailelerin hikayeleri ortaya çıktıkça ihanet, insan tepkisi ve mecazi fedakarlıklarla dolu bir hikaye bekleyin. As Dusk Falls’un ne zaman ulaşacağından emin değiliz, ancak ilk günden itibaren Xbox Game Pass’e dahil edilecek ve size kaydolmanız için başka bir neden daha verecek. 

İkinci Yok Olma 

Kıyamet sonrası Jurassic Park, Left 4 Dead eksi bir oyuncuyla buluşuyor, muhtemelen Second Extinction’ı açıklamanın bir yolu. Temel önermesi, amacının dünyayı ele geçirmiş büyük mutasyona uğramış dinozor gruplarını yok etmek olduğu üç oyunculu bir kooperatif FPS oyunudur; bu, kendisi de insan olmadan oldukça iyi giden bir gezegen görünümüne sahiptir. 

Ancak insanlar, söyleyebileceğimiz kadarıyla etli bir sondaj tüfeği, tıknaz bir saldırı tüfeği ve oldukça tipik bir minigun ile silahlı olarak geri döndüler, ikincisi muhtemelen ilerleyen mutasyona uğramış velociraptor ordularını parçalamak için ideal. Her şeyin biraz abartılı olduğunu düşünüyorsanız, o zaman haklısınız. Ancak oyun, etkileyici ışıklandırma ve efektlerle oldukça hoş görünüyor; 4K dokuların ve ışın izlemenin Second Extinction’da görüneceğinden şüpheleniyoruz. 

The Gunk

Garip bir adı var ama The Gunk oldukça çekici görünüyor. Bunun nedeni, size unutulmuş gezegenin ardında gizlenen bir gizemi ortaya çıkarmaya çalışırken, bulmacalarla ve garip düşmanlarla dolu gizemli bir uzaylı dünyasını keşfetme imkanı veriyor. 

Ve oldukça harika görünüyor. Burada ışın izlemenin kullanılıp kullanılmadığından emin değiliz, ancak oyun saniyede 60 kare hızında çalışıyor ve canlı renkler ve kaygan grafik efektlerle dolu.   

Ori ve Perilerin İradesi

Halihazırda mevcut nesil konsollarda çıkarken, Ori and the Will of the Wisps Xbox Series X için optimize edilmiş bir sürüm alıyor. 

Xbox Series X için gelişmiş grafikler ve saniyede 120 kare çok hızlı çalışan 4K çözünürlük vaat edildi. Ori and the Will of the Wisps oynamadıysanız, yeni nesil Xbox platform gibi görünecektir. oynamak için. 

Kontrol 

Remedy’nin popüler üçüncü şahıs yarı retro bilim kurgu aksiyon oyunu Xbox Series X’e geliyor. Gelişmiş özellikler ve ekstra içerikle geleceğinden şüpheleniyoruz, ancak kesin olarak bilmiyoruz. 

GeForce RTX grafik kartına sahip güçlü bir bilgisayarda elde edeceğiniz gibi ışın izleme özellikleriyle gelişmiş grafik performansı beklemekteyiz. Çok daha hızlı yükleme süreleri de bekleyin. 

Far Cry 6 

Xbox Series X, akıllı Teslimat sistemi aracılığıyla altıncı Far Cry oyununu alacak, yani Xbox One’da edinebilir ve ardından bir Xbox Series X alırsanız ücretsiz olarak yükseltebilirsiniz. 

“Zaman içinde donmuş tropik cennet” bir Yara’da geçen Far Cry 6, baş kahraman Danny’nin diktatör Anton Castillo’yu (Breaking Bad’de Gus oynamasıyla ünlü Giancarlo Esposito tarafından canlandırılan) alaşağı etmeye çalışması etrafında dönecek. Xbox Series X optimizasyonları ve geliştirmelerini bekleyin.   

Yankı Üretimi 

Echo Generation, Stranger Things ile sıra tabanlı savaş ve çevresel keşifle harmanlanmış bir 3B macera oyununda çok parlak bir piksel sanatı arasında bir geçiş gibi görünüyor. Düşman karışımı, The Witcher’da yerinde görünmeyen bir yaratıktan steampunk robotlara ve kum kurdu benzeri canavarlara kadar özellikle eklektiktir. 

Hem Xbox One hem de Xbox Series X’te çıkıyor, bu nedenle ikincisi ve Smart Delivery için gelişmiş özellikler bekleyin. 

Beklenecek diğer Xbox Series X oyunları

Microsoft, 7 Mayıs’taki büyük oyun vitrine rağmen, Xbox Game Studios geliştiricilerinin birçok birinci taraf oyununu henüz açıklamadı. Bu, Xbox Series X’e hangi oyunların piyasaya sürüldüğünde veya daha sonra geleceği konusunda spekülasyona yer bırakıyor.  

The Elder Scrolls 6 geliştirme aşamasında, ancak belirsiz bir duyuru fragmanı dışında bu konuda çok az şey biliyoruz. Ancak bu oyun, neredeyse kesinlikle Xbox Series X’e gelecek, umarım ışın izleme oluşturma ve elinizin arkasından gelen güzel grafiklere sahip olacak. Ondan önce Bethesda’nın Starfield bilim kurgu oyununu da görmeyi bekliyoruz.  

Final Fantasy 7 Remake’in de mevcut konsollardan yeni nesil makinelere, gelişmiş grafiklere ve performansa ve bazı ekstra içeriklere sahip olacağından oldukça eminiz .

Bunu kesin olarak söyleyemeyiz ama GTA 6’nın Rockstar’daki işlerde olma ihtimali yüksek . Bu kesinlikle biz Rockstar konu açılmışken Xbox Serisi X ve geleceğini bir nesil oyun olurdu, biz Red Dead Redemption ve yeniden düzenlenmiş halini görmek için sürpriz olmayacak ediyorum Red Dead Redemption 2 marka yeni nesil konsola aktarır.  

Şimdi, Xbox Series X’te bekleyebileceğimiz oyunlar için bir dizi önemli vitrin gördük. Ancak ‘2020 Tatilinin’ lansmanı yaklaştıkça, Microsoft’un yeni nesil konsolu için daha fazla oyun göstermesi muhtemel.

Fable 2

(Resim kredisi: Reddit)

Bethesda satın alma  

Yeni nesil konsollar dışında bu yıl oyun dünyasında meydana gelen en ilginç şeylerden biri, Microsoft’un sürpriz Bethesda satın almasıydı . Ya da daha doğrusu ana şirketi ZeniMax Media. Bu, temelde Microsoft’un Bethesda’nın bir dizi geliştiriciyi içeren yayınlama ve geliştirme kolları üzerinde kontrol sahibi olduğu anlamına gelir. 

Microsoft, Bethesda oyunlarının PS5’te çıkmasını durdurmayacağını söyledi, ancak bu, Xbox Series X için daha fazla ayrıcalık anlamına gelebilir. Ve Microsoft’un yeni nesil konsolu için optimize edilmiş bir dizi gelişmiş oyun görmek bizi şaşırtmaz. yanı sıra tüm Bethesda oyunları da Xbox Game Pass’e eklenir. 

Microsoft’un ekstra kaynaklarının, Bethesda’ya kaliteden ödün vermeden oyun çıktısını artırması için daha fazla kapsam sunacağını umuyoruz. Ve Microsoft’un yazılım gücü, Bethesda oyunlarının piyasaya sürüldüklerinde çok daha gösterişli çıktığını görebiliyordu, geçmişte olmayan bir şey. Microsoft ayrıca Bethesda’nın yararlanabileceği çok sayıda güçlü teknolojiye sahiptir; belki artırılmış bir gerçeklik Elder Scrolls oyunu veya tam Fallout VR oyunu görebiliriz. Zaman gösterecek. 

Xbox Series X geriye dönük uyumluluk 

Xbox Series X’in temel özelliklerinden biri, geriye dönük uyumluluğu olacak. Xbox 360 ve Xbox One’ın her ikisi de eski Xbox oyunlarını oynayabilme özelliğine sahipken, Xbox Series X’te geriye dönük uyumluluk çok kapsamlı görünüyor . 

Bazı oyunların saniyede 30 kareyle kilitlenme gibi sınırlamaları olsa da Series X, çeşitli Xbox nesillerindeki oyunların iyi çalışmasını sağlamak için mükemmel bir iş çıkarır. Yalnızca hızlı yüklenmekle kalmaz, aynı zamanda 4K çözünürlükte de oluşturulabilirler.

Ancak en güzel özelliklerden biri Otomatik HDR’dir. Makine öğreniminin kullanımıyla Series X, esasen HDR için asla ustalaşılmamış eski Xbox oyunlarına yüksek dinamik aralık ekleyebilir. İyi bir HDR ekranınız varsa sonuçlar oldukça etkileyicidir. 

Genel olarak Xbox Series X, nesli ne olursa olsun herhangi bir Xbox oyununu oynamak için artık en iyi konsoldur. Ve daha da etkileyici özellikler sunmak için yalnızca geriye dönük uyumluluğu geliştirmesini umuyoruz. 

Article Categories:
İnceleme · Manşet · Oyun Blogu
https://www.dvrdestek.com/

Muhafazakar demokrat, Güvenlik ve Bilişim Sistemleri teknikeri, #edebiyat #kitap #politika #şiir #bilişim #güvenlik konularında fikir sahibi..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

The maximum upload file size: 512 MB. You can upload: image, audio, video, document, text, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here