En İyi 13 Mac Temizleyici Uygulama - evham.net | evhamlı blog
Bilgisayar Program

En İyi 13 Mac Temizleyici Uygulama

Mac’iniz çöpte 62 GB’a kadar depolama yapıyor olabilir. Korkunç değil mi?

Mac sisteminizde çok sayıda istenmeyen ve yinelenen dosya olabilir, bu da Mac’inizin yavaş çalışmasının nedeni olabilir. Bu nedenle kişinin sistemlerini temizlemesi ve bu zararlılardan kurtulması gerekir.

Mac Nasıl Temizlenir?

Pek çok kişi, ‘Mac’imi nasıl temizlerim?’ Sorusunu sorar ve bunun basit yanıtı, elle temizlemek değil, en iyi ücretsiz Mac temizleme yazılımını kurmaktır.

3 En İyi Seçimimiz

Kolay Mac Bakımı - Logo Kolay Mac Bakımı
 • Her türlü gereksiz dosyayı bulur ve temizler
 • Mac’in etrafında koruyucu bir kalkan oluşturur
 • Büyük miktarda depolama alanı kurtarır

En iyi seçim (Önerilen)Yıldız Derecelendirmesi

indir

CCleaner Logosu CCleaner
 • Çerezleri ve tarama geçmişini temizler
 • Artık kullanılmayan yüklü uygulamaları kaldırır
 • Önyükleme süresini hızlandırmak için başlangıç ​​öğelerini yönetir

En iyi seçimYıldız Derecelendirmesi

indir

Disk Drill Logosu Disk Matkap
 • Hızlı ve kolay kurulum
 • Değerli depolama alanını zahmetsizce serbest bırakır
 • Mac’inizdeki her tür dosyayı veya klasörü kurtarır

En iyi seçimYıldız Derecelendirmesi

indir

2020’nin En İyi Mac Temizleyici Uygulamalarının Listesi

En iyi ücretsiz mac temizleyiciyi kısa listeye alırken , sağladığını iddia ettiği performans artırıcı özelliklere çok dikkat etmeniz önemlidir. Aşağıdaki küratörlü Mac temizleme araçları listemiz, mevcut piyasada bulunan tüm ünlü temizleyicileri karşılaştırmanıza yardımcı olacaktır.

1. Kolay Mac Bakımı

Easy Mac Care Ücretsiz MAC Temizleyici Yazılımı

Easy Mac Care’i dahil etmeden en iyi Mac temizleyiciler hakkında konuşamazsınız . Araç, onu en iyi yer için açık bir kazanan yapan çok sayıda güçlü temizleme ve optimizasyon özelliği ile birlikte gelir.

Bu uygulamanın sunduğu geniş modül yelpazesiyle kullanıcılar, yinelenen ve gereksiz dosyaları, önbelleğe alınmış verileri, program artıkları ve diğer göz atma izleme öğelerini silerek Mac aygıtlarını kolayca temizleyebilir. Uygulama, büyük bir sorun haline gelmeden önce olası sorunları sürekli olarak kontrol eder.

Neden Easy Mac Care’i Seçmelisiniz?

Easy Mac Care, hiç şüphesiz Mac cihazlarını her yönden temizlemek için en iyi uygulamadır. Sezgisel arayüz, akıllı ve kapsamlı temizleme seçenekleri, onu Mac için ideal bir temizleyici yapar. Bazı benzersiz niteliklerine bir göz atalım:

 • Mükemmel Temizlik: Mac’inizi her türlü gereksiz ve gereksiz yere büyük dosyalardan arındırmak için derinlemesine bir temizlik yapar.
 • Başlangıç ​​Optimizasyonu: Sistem her başladığında istenmeyen uygulamaların veya işlemlerin otomatik olarak yüklenmesini sonlandırır.
 • Depolama Alanını Geri Kazanma: Mac’inizde dağınık halde bulunan eski ve yinelenen verileri temizleyerek büyük miktarda kaybolan sabit disk alanını geri yükler.
 • Tam Koruma: Tarayıcı geçmişini, tanımlama bilgilerini ve önbelleği silmenize izin vererek çevrimiçi kimliğinizi korur.

Mac optimize edici ve temizleyici araçların yanı sıra, çok daha hızlı ve daha temiz bir Mac deneyimi için gereksiz büyük uygulamaları kaldırmanıza olanak tanıyan ilginç bir kaldırıcı özelliği ile birlikte gelir. Bu en iyi Mac temizleyiciyi ücretsiz olarak almak için aşağıdaki düğmeyi tıklayın!

Mac İndirme Düğmesi

2. CCleaner

CCleaner - En İyi Mac Temizleme Aracı

Temizlemeye gelince, CCleaner , en iyi Mac temizleme yazılımı listesinde harika bir ektir. Kullanıcıların Mac bilgisayarlarındaki alanı temizlemesine yardımcı olmak için her türlü gereksiz dosyayı, hatayı ve hatta yinelenen fotoğrafları tanımlar ve kaldırır. Gezinmesi çok kolaydır, kötü amaçlı yazılımlar için bir bindirme görevi görür ve basit bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Hatta kullanıcılarına özelleştirilebilir bir temizleme aracı sunar.

Tüm özelliklerini net bir şekilde tanımlayarak, görevleri zahmetsizce silme ve kaldırma işlemini gerçekleştirir. Ayrıca, web taramasının güvenliğini sağlamak, sistemi optimize etmek ve diğerleri gibi uzun bir işlev ve özellik listesine sahiptir. Yazılımların çoğunda, bu bir verme ve alma işlemidir. Ancak CCleaner karşılığında hiçbir şey istemez. Olması gerekenden fazlasını sunuyor.

Ana Özellikler:

 • Kurulumu ve kurulumu hızlı.
 • Mac’inizin açılış süresini hızlandırmak için başlangıç ​​öğelerini yönetir.
 • Daha güvenli bir web sörfü deneyimi için tanımlama bilgilerini ve tarama geçmişini temizler.
 • İstenmeyen gereksiz ve geçici dosyaları, klasörleri ve daha fazlasını bulur ve kaldırır.

Mac İndirme Düğmesi


3. Disk Drill

Disk Drill - Mac için profesyonel kurtarma aracı

Disk Drill , Mac için önde gelen bir profesyonel kurtarma aracıdır ve kullanışlı disk temizleme işlevleriyle birlikte gelir. Depolama alanını analiz eder ve farklı dosya türlerini bulur, bu da onu Mac cihazları için en iyi bellek temizleyici yapar . Ayrıca, depolama cihazının sağlığını izler ve herhangi bir arıza durumunda zamanında uyarılar sağlar.

Mac temizleme araçları oldukça kapsamlı olsa da, birincil odak noktası veri kurtarmadır. Veri kaybının nedeni ne olursa olsun, veri bozulması veya yanlışlıkla silinmesi, Disk Drill geri almanıza yardımcı olur. Hem ücretsiz hem de ücretli bir pro sürümde gelir.

Ana Özellikler:

 • Mac için hızlı, güvenilir ve kullanımı kolay temizleyici.
 • Kayıp depolama alanını zahmetsizce boşaltır.
 • Sürücünüzde bulunan çift dosyaları bulur ve siler.
 • Mac’inizdeki her tür dosya veya klasörü kurtarmanıza olanak tanır.

Mac İndirme Düğmesi


4. CleanMyMac X

CleanMyMac X - Mac optimizasyonu ve kötü amaçlı yazılımları temizleme için Mac Temizleyici Aracı

Mac performansını hızlandırmak ve optimize etmek mi istiyorsunuz? CleanMyMac X, ideal bir Mac temizleme programında aradığınız tüm temel optimizasyon ve kötü amaçlı yazılım temizleme araçlarını içeren çok şık bir araçtır.

Bu en iyi Mac temizleme yazılımı, size kararlı, daha hızlı ve optimize edilmiş bir Mac deneyimi sunmak için tüm önemsiz ve diğer gizliliği açığa çıkaran öğeleri hızla tarar ve siler. Tüm Mac makinenizi zahmetsizce tarar ve fotoğraf albümlerinde, Postalarda ve hatta iTunes’da gizlenen tonlarca karmaşayı ortadan kaldırır.

Bu listedeki diğer en iyi Mac temizleyici uygulamalara kıyasla CleanMyMac ile ilgili harika olan şey, Fransızca, Arapça ve Portekizce dahil 12’den fazla dilde kullanılabilen sezgisel bir arayüze sahip olmasıdır.


5. Papatya Diski

Daisy Disk - Mükemmel Mac optimizer ve temizleme yazılımıDaisy Disk, Mac makinelerini temizlemek için güzel tasarlanmış bir başka programdır. Yalnızca tek bir işlevsellik sunsa ve çoğu muadili gibi hepsi bir arada bir çözüm olmasa da, çok yönlü özellikleri boşluğu dolduruyor. Daisy Disk, sistemdeki tüm dosyaların bir papatya çarkı (dolayısıyla adı) biçiminde görsel bir temsilini sağlamak için birden çok diski aynı anda tarar ve analiz eder.

Bu, blokların kapladığı alanı gösterir. Bu özellik, cihaz içeriğine madencilik yapmanıza ve dosyaları silmeden önce önizlemenize yardımcı olur. En iyi Mac optimizer ve temizleme yazılımlarından birini kullanarak, tam disk taramaları çalıştırmak, istenmeyen dosyaları kaldırmak ve optimize sistemi çocuk oyuncağı olacak.

Mükemmel Mac optimizasyon nitelikleri nedeniyle, kasabanın ‘Mac için en iyi RAM temizleyicisi’ olarak da bilinir.


6. AVG Temizleyici

AVG Cleaner Mac temizleyici yazılımı

AVG Cleaner , ayın herhangi bir gününde güvenebileceğiniz en iyi Mac temizleyici uygulamalarından biridir. İki önemli özelliğe sahip temiz bir arayüze sahiptir. İlki , sabit sürücüyü gereksiz dosyalar için tarayan ve ardından bunları kaldıran ‘Disk Temizleyici’dir . Tüm gizli önbellek ve artık dosyalar algılanacak ve sistemden temizlenecektir.

İkincisi, “Yinelenen Bulucu” dur. Adının iddia ettiği şeyi yapar, tüm çift dosyaları bulur ve kullanıcıdan istediklerini silmesini ister. Bu ücretsiz Mac temizleyici yazılım, hiçbir şekilde ortalama değildir.


7. OnyX

OnyX - Mac Temizleme Yazılımı

Eller aşağı, piyasadaki en iyi Mac temizleyicilerden biri . Yalnızca bilgisayarınız için ücretsiz bir Mac temizleyici değil, aynı zamanda genel bir bakım aracı olarak da işlev görür. Karmaşık kullanıcı arayüzü nedeniyle profesyoneller için daha uygundur ve cihazdaki tüm gereksiz şeyleri ortadan kaldırmak için kapsamlı bir özellik yelpazesi getirir.

Bu çok işlevli Mac temizleme yardımcı programı, dizinleri ve veritabanlarını yeniden oluşturmadan diski temizlemeye ve korumaya, Apple uygulamalarındaki parametreleri yapılandırmaya, sistem dosyalarını yapılandırmaya, önbellekleri, uygulamaları kaldırmaya ve silinen çöpleri korumaya kadar neredeyse her şeyi ve her şeyi yapar.

Mac’i oyun oynamak için optimize etmek ve tam potansiyelini ortaya çıkarmak isteyenler , bu en iyi ücretsiz mac temizleme yazılımına kesinlikle göz atmalıdır.

Ve herhangi bir komutu öğrenmek zorunda kalmadan tüm görevleri yerine getirebilirsiniz. Şimdi, bunu kim istemez? Mac işletim sistemi ile bir sürüme özgü seçilmesi gerektiği için birkaç farklı sürümde mevcuttur .


8. Disk EnvanteriX

Disk InventoryX - Mac için disk temizleme yazılımı

En iyi Mac temizleme yazılımlarından biri olan Disk InventoryX , Mac bilgisayarınızı kısa sürede optimize etmenize olanak tanıyan tek noktadan disk kullanım aracı görevi görür. Kullanıcılar, disk alanlarının nereye gittiğini bilebilir ve uygun şekilde temizleyebilir. Bu ücretsiz Mac Temizleyici, klasörlerin ve dosyaların boyutlarını benzersiz bir grafiksel yolla gösterir ve kullanıcıların silmelerine yardımcı olmak için farklı dosyaları farklı renklerle işaretler.

Grafik sunum, uygulamalar hakkında ayrıntılı bilgi sağlar. Ve kullanıcı hangilerinin kaldırılacağını öğrenir. Bu mükemmel Mac temizleme aracı şiddetle tavsiye edilir ve kurulumu kolaydır.


9. Drive Genius

Drive Genius - Mükemmel Mac Temizleyici Yazılımı

Drive Genius , dahiler ve diğerleri için mevcut olan en iyi Mac temizleme yazılımlarından biridir. İstenmeyen dosyalardan kurtulur, yinelenen / klonlanan dosyaları bulur ve cihazı verimli hale getirmek için yeniden bölümlere ayırır. Mac temizleme araçlarından daha fazlasıyla süslenmiştir.

Yerleşik güvenlik özelliği, antivirüs yazılımıyla ilgilenir, Bootwell araçları, kötü amaçlı yazılım kontrol araçlarının ve diğerlerinin dahil edilmesiyle sistemi başlatmaya yardımcı olur. Özellikleri birinci sınıftır ve piyasadaki diğer en iyi ücretsiz mac temizleyicilerle karşılaştırılamaz.


10. Dr. Cleaner

Dr. Cleaner - Mac Sistem İzleme ve Bellek Optimizasyon Aracı

En iyi Mac temizleyici uygulamalarından biri olan Dr. Cleaner, önbellek dosyalarını, çöp dosyalarını ve kaldırılan uygulamaların geride bıraktığı gereksiz dosyaları temizleyip kaldırarak işlem sisteminizi iyileştirir.

Sorunsuz bir performans için Disk Temizleme, Sistem İzleme ve Bellek Optimizasyonu sunduğu için Mac’i hızlandırmak için uygun bir seçimdir. Menü çubuğunda CPU kullanımını ve ağ kullanımını da görüntüleyebilirsiniz.


11. Disk Doktoru

Mac'i temizlemek ve daha fazla disk alanı oluşturmak için Disk Doctor Yazılımı

En iyi Mac önbellek temizleyicilerinden biri olan Disk Doctor , Mac sabit diskinizin gerçekten ihtiyaç duyduğu bir doktordur. Sistemdeki hataları ve gereksiz dosyaları kontrol eder. Ayrıca, hızı artırmak ve işlemeyi çok daha iyi hale getirmek için bilgisayarın performansını optimize eder.

Dil dosyalarını, önbellekleri, uygulamaları, günlükleri, indirmeleri, posta indirmelerini ve çöp kutusunu içeren altı alanı tarar. Disk Doctor’ın arayüzü hayranlık uyandıran bir şey. Şık, kullanımı kolay ve hatta Retina ekranı destekler.

Arabirimdeki bir pencere, sabit sürücünün kapasitesi ve kullanılan ve boş alan durumu hakkında bilgi verir. Mac’i temizlemek ve daha fazla disk alanı oluşturmak için, bu en iyi ücretsiz Mac temizleme yazılımı ideal bir seçimdir.


12. Omni Disktadmin

Omni Disktadmin - Piyasadaki ücretsiz Mac temizleyicileri

Omni Disktadmin , kullanıcıların bilgisayarda büyük depolama alanı kaplayan büyük dosyaları süpürmelerine yardımcı olan bir başka en iyi Mac optimizer aracıdır . Her dosyayı tanımlamanıza ve sıralamanıza ve ayrıca kayıp disk alanını kurtarmanıza yardımcı olur. Tüm dosyalarınızı boyuta göre düzenleyebilir ve ayrıca kalan klasörleri ve alanı yeniden hesaplayabilirsiniz.

Güçlü küçük bir pakette gelir ve büyük ve kullanılmayan dosyaları daha kolay ve daha hızlı bulmanın yorucu işini yapar. Mac’lerinde daha fazla boş alan isteyen herkese mükemmel bir çözüm sunar.

Bu nedenle, bir dahaki sefere birisi “Mac’imi temizlemem gerekiyor, bunu nasıl yapmalıyım?” onlara bu makaleyi gösterin ve piyasadaki en iyi ücretsiz Mac temizleyicilerden istediklerini almalarına izin verin .


13. MacBooster 8

MacBooster 8 - Mac'inizin hızını ve performansını artırın

IObit resmi Mac uygulaması, MacBooster 8 , Mac için güçlü ancak kullanımı kolay bir temizleyicidir. Bilgisayarınızın hızını ve performansını artırmak için çok sayıda temizleme ve optimize etme özelliğinin varlığı, onu en iyi Mac temizleme yazılımı yapar.

Mac’inizde bulunan her türlü gereksiz dosyayı temizleyerek büyük miktarda disk alanını geri yüklemenize yardımcı olur. Ayrıca, size daha güvenli bir çevrimiçi deneyim sunmak için tüm virüslere ve kötü amaçlı yazılımla ilişkili enfeksiyonlara hemen son verir.

Mac makinelerini en yüksek performansına göre optimize etmek isteyen hem profesyonel hem de ev kullanıcıları için mükemmel bir Mac temizleme aracıdır.


Mac Temizleme Yazılımı Hakkında Sık Sorulan Sorular (SSS)

S1. En iyi Mac temizleyici nedir?

Easy Mac Care, şüphesiz 2020’deki en iyi ücretsiz Mac temizleme yazılımıdır. Önbellek yöneticisi, Çeşitli temizleyici, günlük yöneticisi, performans artırıcı, virüs koruması ve diğerleri gibi bazı güçlü temizleme ve optimize etme araçlarıyla yüklenir. Kayıp depolama alanını geri kazanmak ve Mac bilgisayarınızı tamamen dağınıklıktan arındırmak istiyorsanız, Easy Mac Care en iyi seçeneğinizdir.

S2. En iyi Mac Cleaner uygulaması hangisi?

Mac bilgisayarı temizlemek için en iyi uygulamalar için en önemli tercihlerimiz şunlardır:

 1. Kolay Mac Bakımı
 2. CCleaner
 3. Disk Matkap

S3. Neden bir Mac temizleyici uygulamasına ihtiyacımız var?

Önbelleğe alınan veriler, gereksiz ve yinelenen dosyalar zaman içinde yığılma eğilimindedir ve Mac sisteminizde önemli miktarda disk alanı tüketir. Bu nedenle, sisteminizde en iyi ücretsiz mac temizleme programının yüklü olması son derece önemlidir. Mac bilgisayarınızda bulunan her türlü gereksiz ve istenmeyen yinelenen öğeyi otomatik olarak bulur ve kaldırır ve size hızlı ve karmaşasız bir Mac sunar.


Son Karar: 2020’nin En İyi Mac Temizleyici Yazılımı Nedir?

Bunlar, kullanım kolaylığı, popülerlik ve temizleme ve optimize etme özellikleri temelinde 2020’nin en iyi Mac temizleyici uygulamalarından bazılarıdır.

İdeal bir Mac temizleyicinin tüm özelliklerini göz önünde bulundurarak, derinlemesine temizlik ve Mac’i zahmetsizce optimize etme söz konusu olduğunda Easy Mac Care & CCleaner’ı kullanmanızı öneririz.

Yine de, Mac’inizi evinizin rahatlığında ve bunun için bir kuruş ödemeden hızlandırmak için bunlardan herhangi birini indirebilirsiniz.

Aşağıdaki yorum bölümünde yukarıda belirtilen Mac bakım araçlarından herhangi biriyle ilgili deneyiminizi bize bildirin!

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At