Twitter doğrulanmış profil (mavi tik) alma kolay yöntem - evham.net | evhamlı blog
Manşet Nasıl Yapılır Sosyal Medya

Twitter doğrulanmış profil (mavi tik) alma kolay yöntem

Twitter doğrulama ışık almak için kendi avantajları kümesi ile birlikte gelir. Sosyal medyanın gücü ve bir tweet’in bir gecede oluşturabileceği etki hiçbir ruhtan gizlenmez. Etkileyenlerin sayısı ve Twitter eğilimleri sadece iyi ya da kötü, herhangi bir siyasi yorum ya da trend olaylar üzerinde komik memes bir koleksiyon olsun, bu güçlü sosyal medya platformunun büyümesini hızlandırdı.

Bu senaryoda, nasıl mavi kene bu kalabalık bir yer yapabilir ve oradan götürmek için gidiyoruz merak ediyor olmalısınız. Twitter hesabınızın, hayatta nerede olduğunuz konusunda kesinlikle bir fark yaratacağının doğrulanmanın birkaç avantajları olabilir. Twitter hesabında mavi doğrulanmış bir rozet ilerlerseniz:

  • Sosyal medya varlığınız güçlenir ve hesabınız güvenilirliğini korumaya başlar.
  • Daha sonra alanında popülerlik vurgulama yardımcı olur takipçileri iyi bir sayı kazanmak için gerçek kolay olur.
  • Doğrulanmış bir hesaba sahip olmak, işletmenizin markalanmasına ve tanıtımına güçlü bir yol hazırlar.
  • İster gazeteci, ister müzik veya spor meraklısı olun, doğrulanmış bir Twitter hesabı hedef kitleye erişiminizi arttırır ve başkalarını temelli etkilemeye yardımcı olur.
  • Hesabınıza kolayca erişilebilir hale gelir ve başkalarının orijinalliği şüphe için hiçbir yer bırakır.

Twitter Hesabınızı Doğrulatmak İçin Adım Adım Kılavuz

blue verified badge on Twitter account

Bir organizasyon veya blog yönetenler veya medya alanında olanlar kolayca Twitter doğrulama geçmek için bir şans var. Tanınmış bir şirket veya popüler bir web sitesinden bir isim olmak ya da bir yazar olmak orada basit bir şekilde doğrulanmış bir hesap almak için bir nimet sunuyor. Ancak doğrulanmış bir Twitter hesabınız olmasını istiyorsanız, oraya ulaşmak için bu adım adım kılavuzu izlemeniz gerekir.

1. Adım: İlgili Bilgileri Doldurmak Için Profili Edit Bölümüne gidin.

Guide to Get Your Twitter Account Verified

  • Adınızı girin: Unutmayın, ister kendi adınız olsun ister kuruluşunuza ait olsun, gerçek olduğundan emin olun. Bu Twitter yanı sıra Google kolay erişim yol açacaktır.
  • Profil ve Kapak Fotoğrafı: Twitter’da profilinizi ve kapak fotoğrafınızı ayarlarken, sizi/kuruluşunuzu tanımanın ve temsil etmesinin kolay olduğundan emin olun.
  • Bio: Unutmayın, bio nerede yapmak veya kimlik oyunu kırmak olduğunu. Hedef kitlenizin ne sunulduğuna dair sağlıklı bir ipucu elde edebilmeleri için girişi olabildiğince basit ve iletişimsel olarak tutun.
  • Web sitenizi ekleyin: Web sitenizin bağlantısını güncellemek sadece görüntüleyenlerin ve trafiğin kazanılaçıkmasına yardımcı olmakla birlikte, doğrulanmış bir Twitter hesabı alma şansını da artırır.

Adım 2: Telefon Numaranızı Güncelleyin ve E-posta Adresinizi Onaylayın

Twitter hesabınızı ayarlarken, telefon numaranızı ve e-posta adresinizi güncellemeniz çok önemlidir. Cep telefonu numaranızı girmek için ‘Ayarlar ve Gizlilik’ adresine gidebilir ve ardından telefon numaranızı onaylamak için One Time Password (OTP) alabilirsiniz. E-posta adresini güncellemek için ‘Ayarlar ve Gizlilik’ bölümündeki ‘Hesap’ bölümüne gidin ve posta kimliğinizi onaylayın.

Adım 3: Tweetlerinizi Herkese Açık Yapın

Privacy and Safety on Twitter

Hesabınızın doğrulanabilmeniz için yapmanız gereken bir sonraki şey tweetlerinizi herkese açık hale getirmektir. ‘Ayarlar& Gizlilik’ adresine gidin ve‘Tweetlerinizi Koruyun’ işlevini devre dışı bırakabileceğiniz‘Gizlilik ve Güvenlik’e tıklayın.


Adım 4: Sürekli Meşgul olmak

Hesabı kurmayı ve hesabınızın konusuyla ilgili tüm ayrıntıları doldurmayı bitirdikten sonra, mutlaka hesabınıza düzenli olarak yakın durmanız gerekir. Eğer takipçileri kazanmak ve akılda bir hedef kitleye sahip amacı beri, zaman ve sürekli iletişim katkıda kesinlikle olmak istediğiniz yere almak büyük bir kart oynamak. Diğer doğrulanmış hesapları etiketle, iletişimsel tweetler ile gelin ve hedef kitlenizin sizi veya kuruluşunuzu daha iyi tanımasını sağlamak.


Adım 5: Alanınıza Sadık Olun

Twitter hesabınızın doğrulanmaya değer olup olmadığını kendinize sorun. Twitter’ın önerdiği gibi, bir hesap, topluma yönelik bir ilgi/amaca hizmet ediyorsa doğrulanabilir. Kamu seçimi ne şekilde adapte olabilir ve sadece doğrulanmış olmak için değil, aynı zamanda kamu güvenmek için yararlı bir hesap olmak için daha fazla hizmet üzerinde çalışmak.

Bu Basit Adımlarla Mavi Onay İşaretini Alın

Burada doğrulanmış bir Twitter hesabı almakiçin tam adım adım kılavuz oldu. Ancak, bu sürecin başarısı garanti edilmez ne de herhangi bir zaman çizelgesi ama bu adımları izleyerek, kesinlikle er ya da geç size ayak yardımcı olacak güçlü bir portföy inşa edecektir.

1 Yorum

Yorum göndermek için buraya tıklayın

  • Bildiğim kadarıyla haber sitelerinde haberiniz çıkıyorsa alabiliyorsunuz bu mavi tik özelliğini.

Arşive Göz At

Arşive Göz At