Tüm Zamanların En İyi 10 Rapçisi - evham.net | evhamlı blog
Manşet Müzik

Tüm Zamanların En İyi 10 Rapçisi

Her rap hayranı bu konuşmayı yaptı … heck, muhtemelen tam anlamıyla bir tartışmaya dönüştü. Ve bu “Tüm zamanların en iyi rapçilerinin listesini kim yapıyor?” Herkesin bir fikri vardır ve bu genellikle beceri yerine popülerliğe dayanır.

Bu liste kimin popüler olduğu umurunda değil. Eski usul olanlara bonus saygı puanı vermez. Kendisine kimin GOAT dediği önemli değil Tek umursadığımız şey saf, teknik beceri seviyeleridir, ister büyük bir şirkette ister bağımsız bir ekipte olsun. Tutarlı kalabileceklerini kanıtlamak için olay yerinde yeterince uzun süre kalmaları gerekir.

Bu, gelişmiş kafiye şemalarını analiz ettiğimiz, çok heceli kafiye oluşturduğumuz, bu tekniklerle dans ederken şarkı sözlerini mantıklı tuttuğumuz ve ayrıca mesajlarında gerçek ve özgün olduğumuz anlamına geliyor.

Tüm zamanların en iyi 10 rapçisiyle başlayacağız, sonra listenin en üstüne girmeye gerçekten yakın olan koşuculara geçeceğiz. Sonunda, gerekenlere sahip olan ancak iyileştirme ve olgunluk için biraz daha zamana ihtiyaç duyan daha fazla rapçi var.

Favori rapçilerinizi bu sayfada bir yerde bulamazsanız, listelenen sanatçılardan bazılarını keşfetmeli ve rap oyununda neyin mümkün veya karmaşık olduğuna dair ufkunuzu ve fikirlerinizi genişletip genişletmediklerini görmelisiniz.

Ayrıca ilginç olan, bu sanatçılardan hangisinin en zengin rapçiler listesini yaptığını görmek . Popülerlik beceriye eşit mi, yoksa tam tersi mi? Cevap sizi şaşırtabilir. Ama bu arada şunu yapalım , tüm zamanların en iyi rapçilerinin listesini geri sayalım …

# 10 – Lil Wayne

Lil Wayne, tüm zamanların en iyi rapçilerinden biridir.

EN GÜÇLÜ: KELİME OYUNU

Bazıları listedeki bu yerleşimle alay edebilir, ancak Lil Wayne hak ediyor. Radyo merkezli single’larındaki aptalca otomatik ayarlanmış şarkı söyleme şarkılarını görmezden gelin ve gerçekten yetenekli bir söz yazarı bulacaksınız. On yıllardır, zanaatını çok heceli kafiye, zekice kafiye şemaları ve kelime oyunlarını içerecek şekilde geliştirdi.

Aslında popüler hale getirdi ve bazıları, kelime oyununda benzetmelerin (benzetmeler yerine) ve her şeyden çok bir şakaya benzeyen, Genç Para etiket arkadaşlarıyla birlikte kullanımını icat etti. Göze çarpan yeteneği, asla bir repliği boşa harcamamasıdır. O kadar hızlı gerçekleşen bu esprilerle doludurlar ki hepsini tek bir dinlemeye bile alamazsınız.

Diğer Bilgiler: Wayne, profesyonel kariyerine 13 yaşında Birdman’ın Cash Money Records’a imza atmasıyla başladı. Daha sonra Juvenile gibi en çok satan sanatçıları piyasaya süren Hot Boys’a katıldı. 100 milyondan fazla plak sattı ve onu dünyanın en çok satan müzisyeni yaptı. 5 Grammy, 11 BET Ödülü ve çok daha fazlasını aldı.

# 9 – MF Doom

MF Doom, benzersiz bir rap sanatçısıdır ve genellikle şimdiye kadarki en iyilerden biri olarak kabul edilir

EN GÜÇLÜ: ÇOK HECELİ KAFİYE

Evet, Doctor Doom maskesi takıyor. Evet, sözleri genellikle komik ve saçma. Ve evet, MF Doom’dan daha karmaşık bir rapçiyi nadiren duyarsınız. YouTube’da kafiye şemalarını incelemeye çalışan sayısız video var ve hepsi yetersiz kalıyor. Dinlerken canlı olarak analiz etmekte bol şans.

MF Doom, Kool G Rap gibi, diğer çok daha popüler rap sanatçıları tarafından çok saygı görüyor, ancak hiçbir zaman yıldız olamadı. Yeraltı sahnesinde yaygın bir başarı elde etmesini ve hatta çizgi film için seslendirme çalışmalarına geçiş yapmasını engellemedi.

Trivia Gerçekleri: MF Doom, Danger Mouse ile başta Danger Doom olmak üzere sayısız grup albümü yaptı ve bu albüm, Adult Swim’in Aqua Teen Hunger Force’taki seslendirme sanatçılarıyla işbirliğine yol açtı. Maskenin arkasına saklanırken şarkılarını icra etmesi için sahtekarları sahneye gönderdiği biliniyor.

# 8 – Royce Da 5’9 “

royce da 5'9 ", rap oyunundaki en iyi rapçilerin listesini yapar

EN GÜÇLÜ: KAFİYE YAPISI

Royce sonsuza kadar ortalıktaydı, hatta geçmişte P. Diddy ve Dr. Dre için ghostwrite için işe alınmıştı. Şimdiki, daha pop odaklı sesinde daha az duyduğunuz en önemli yeteneği, inanılmaz kafiye şemalarıdır. Bir beyitte, ilk çubuğu inanılmaz derecede kısa olacak ve 2. çubuğun son derece uzun olmasına izin verecek ve son çok heceli kafiyeye geri döndüğünde aklınız uçacak.

Ayrıca tek başına ya da dış kafiyenin parçası olan iç tekerlemeler konusunda da son derece yeteneklidir. Zamanla sözleri daha otantik ve olgunlaştı ve mesaj, ondan acı çekmekten çok kafiye karmaşıklığına mükemmel bir şekilde uyuyordu.

Trivia Gerçekler: Royce, Eminem ile geldi ve hatta yaklaşık 20 yıl sonra nihayet meyve verecek olan Bad Meets Evil adlı bir ikilisi bile vardı. Bir dizi kötü iş olayı, D12 gibi Detroit’teki meslektaşlarıyla zirveye yükselmesini engelledi, ancak sonunda Slaughterhouse grubuyla büyük bir başarı yakaladı.

# 7 – Kool G Rap

kool g rap dünyadaki en iyi rapçilerden biridir

EN GÜÇLÜ: FLOW

Tüm zamanların en iyi rapçilerinin çoğu, Kool G Rap’i kendi favorilerinden biri olarak adlandırıyor. Bu listedeki diğer birkaç kişiye ilham veren New York akışını sürdürürken, çok heceli kafiye kavramının ilk uygulayıcılarından biriydi. G Rap, mafya tarzı şarkı sözleri nedeniyle kitlesel popülariteye ulaşmazken, rap’i bilen herkes onun en iyi kafiyeci olduğunu bilir.

Nefes kontrolü, görsel anlatıları ve görüntüleri ve akışı, onu tüm “en iyi” listelerine yerleştirenlerin yalnızca bir kısmı. Onu hiç duymadıysanız ve dinlemediyseniz, diğer birçok sanatçının onu taklit etmeye çalıştığı için son derece tanıdık gelecektir. Örneğin Big Pun, mafya tarzını G Rap’ten aldı.

Trivia Gerçekler: O kelimenin tam anlamıyla en sevdiğiniz rapçinin en sevdiği rapçi. Bu öncü, DJ Polo ile ve Juice Crew’un bir üyesi olarak başladı. Kısa süre önce yine New York’tan gelen Necro ile bir grup albümü çıkardı. Adındaki “G”, Sam Giancana’ya dayanan Giancana’nın kısaltmasıdır.

# 6 – Nas

Nas, tüm zamanların en iyi sunucularından biridir

EN GÜÇLÜ: LİRİK İÇERİK

Nas, bu listedeki herkesin tüm becerilerine sahip ancak teknik kafiye kurallarına daha az katı davranmayı seviyor. Bu gevşeklik, onun çok daha ilgili lirik içeriğe sahip olmasını sağlar. Sinir bozucu ile vaaz verme ile gündelik arasındaki boşluğu doldurur, burada gerçekten bir şeyler dinleyerek öğrenirsiniz.

Nas, bir araya gelen tüm çeşitli türlerden yeterli beceriye sahip olan ancak asla şarkı sözlerinin önüne geçmeyen (aşağıdaki Tech N9ne’nin hemen hemen tersi) örneklerden biridir. Kısmen Kool G Rap’ten öğrenerek ve bu temelden büyüyerek en iyi listelerin hepsinde yer alıyor.

Trivia Gerçekler: Nas, art arda sekiz platin ve çoklu platin plak yayınladı. Jay-Z, 2pac, Cam’ron ve Young Jeezy ile birçok yüksek profilli sığır eti tuttu. 12 Grammy adaylığı, 5 MTV Video Müzik Ödülü adaylığı ve BET Hip Hop Ödülleri’nden bazı galibiyetler var. Şimdiye kadar 30 milyondan fazla kayıt sattı.

# 5 – Bilge Francis

Sage Francis, entelektüel bir sırt çantalı rapçi tarzıdır ve ana akım başarıya ulaşsa da ulaşmasa da tüm zamanların en iyi rapçilerinden biri olarak yerini almıştır.

EN GÜÇLÜ: ANLATILAR

Sage Francis, entelektüel “sırt çantalı” rap okulundan geliyor ve asla ana akım olmayacak, ancak her şarkıya diğer hip-hop alt türlerinden daha fazla değer katıyor. Francis her şeyi diğer sanatçılar kadar iyi yapabilir, ancak asıl gücü hikaye anlatımı ve imgeleridir.

Francis kolayca listenin daha üst sıralarında listelenebilirdi, ancak içeriği entelektüel içerikle o kadar yoğun ki, saf zevk açısından onu geride tutuyor. Çoğu zaman, onun karmaşıklığına kapılırken onu dinlemek gerçek bir çaba gerektirir. Yakında dengeyi bulacak ve yükselecek, eminim.

Trivia Gerçekler: Strange Famous Records’un kurucusu ve CEO’su. Zanaatını 8 yaşında Run DMC ve Public Enemy dinlerken öğrenirken uygulamaya başladı. İletişim ve gazetecilik diplomalarına sahiptir. Scribble Jam ve Superbowl MC Battle turnuvalarını kazandı.

# 4 – Jay-Z

jay-z, tüm zamanların en iyisi olarak kabul edilen, şimdiye kadarki en saygın rapçilerden biridir.

EN GÜÇLÜ: ÖZGÜNLÜK

Nas gibi, Jay-Z de aşırı derecede karmaşık olma konusunda son derece yetenekli ancak tarzıyla daha gevşek olmayı seçen bir rapçi. Bu, ona mesajını düzeltmesi ve paylaşması için daha fazla alan sağlar ki bu onun gerçek gücüdür. Jay-Z’yi dinlediğinizde, hayatta deneyimli ve söyleyecek çok olgun şeyleri olan bir adam duyarsınız.

Herkes onu seviyor, bu yüzden o en zengin Amerikalı müzisyen ve ilk rap milyarderi. Songwriters Hall of Fame’de, 22 Grammy Ödülü sahibi ve 50 milyonun üzerinde albüm ve 75 milyon single sattı. Jay-Z’yi duydunuz ve müziğini duydunuz, söylenecek daha çok şey var.

Trivia Gerçekleri: Jay-Z, Roc-A-Fella Records’u ve giyim perakendecisi Rocawear’ı kurdu. 40/40 Club adında lüks bir spor bar zincirini kurdu ve sahibi. Geçenlerde yayın hizmeti Tidal’ı satın aldı. Belki de en etkileyici olanı, ünlü şarkıcı Beyonce ile evli.

# 3 – Chali 2na

chali 2na, tüm zamanların en iyi rapçilerinden biridir

EN GÜÇLÜ: ÇOK HECELİ TEKERLEMELER

Karmaşıklaşmaya çalışan ve şarkı sözleri acı çeken rapçiler hakkında yukarıda nasıl şikayet ettiğimi biliyor musun? Chali 2na değil. Çok heceli bir iç veya dış kafiye yerleştirmek için tek bir şans bile boşa harcamamayı başarıyor ve sözleri mükemmel bir anlam ifade ediyor ve olgun. Bariton sesi de çok hoş.

Chali 2na, ustalığın sesi gibi. İyileştirecek hiçbir yer yok. Tek sorun, daha çok canlandırıcı şarkılar yapmayı seçmesi (eskimeye neden olabilir) ve pop şarkılar yapmaya çalışması. Big Pun ile aynı sorunlardan biri, sevimsiz pop şarkılarıyla para peşinde koşmak. Ne olursa olsun, Chali, iyileştirme açısından rap oyununun zirvesinde.

Trivia Gerçekler: Hem Jurassic 5 hem de Ozomatli üyesidir. Sahne adı, StarKist Tuna’nın derin sesli animasyon maskotundan geliyor. Rap dünyasında tanınıyor ancak çoğu Linkin Park ile yaptığı işbirliği sayesinde onunla tanıştı.

# 2 – Tech N9ne

Tech N9ne, tüm zamanların en iyi rapçilerinden biridir

EN GÜÇLÜ: FLOW

Tech N9ne tüm zamanların en iyi akışına sahip, sıfır soruya sahip. Üçüz, altı harf, karmaşık kafiye şemaları, çok heceli kafiye, garip zaman imzaları ve daha fazlasını kullanması onu neredeyse zirveye taşıyor. Enerjisi eşsiz. Peki neden o bir numara değil?

Çünkü karmaşıklığından kurtulmayı reddediyor. Kuralları o kadar sıkı takip ediyor ki bazen çokluya uyacak kelimeler veya ifadeler bile uyduruyor. Bu büyük bir mesele değil, ancak bunu aşabilir ve belki de hikaye anlatımını geliştirebilirse, kolayca en üst sırada yer alabilir.

Trivia Facts: Strange Music’in kurucularından biridir. Müziği film, TV ve video oyunlarında yer aldı. Büyük bir şirkete imza atmak yerine bağımsız kalmaya devam etti ve bu onu biraz yavaşlatsa da hala onlarsız ana akım başarıyı buluyor.

# 1 – Eminem

eminem şüphesiz tüm zamanların en iyi rapçisidir

EN GÜÇLÜ: KARİZMA

Bana sorarsanız, Eminem şok rap yoluyla “şarkı söyleme” rapine “evrimleşerek” modern mırıldanan rapçiler gibi ses çıkarmaya çalışırken zamanla daha da kötüleşiyor. Ama diskografisini, özellikle de ilk eserlerini ve serbest stillerini duyduysanız, bu tartışılmaz … tacı elinde tutuyor.

Eminem ustalığı başka bir seviyeye taşıdı. Kitlesel çekicilik konusunda endişelenmediğinde, müziği karmaşıklık, kelime hazinesi, bir araya getirmeyi asla düşünmeyeceğiniz kafiye cümleleri vb. Açısından bir üst seviyededir. Serbest stil becerileri, görünen şeyleri yaptığı noktaya kadar gerçekten sınırsız insanlık dışı.

Trivia Gerçekler: Rap savaşlarına dayanan drama filmi 8 Mile’da ana karakteri oynadı. Diğerlerinin yanı sıra 15 Grammy, 8 Amerikan Müzik Ödülü ve 17 Billboard Müzik Ödülü kazandı. Billboard 200’de 10 bir numaralı albümü vardı ve hepsi 1 numaradan çıkış yaptı. Bunu başaran tek sanatçı o.

İkinciler: Neredeyse En İyi Rapçi Kim?

Yukarıda sadece on sanatçı için yer var, ancak oyunda bu listeden birkaç rapçi çıkarma potansiyeline sahip birkaç kişi var. Bazıları onlarca yıldır etrafta ve bazıları sahnede daha yeniler.

Muhteşem

fabolous, gelmiş geçmiş en iyi rapçiler listesi için ikinci sırada

EN GÜÇLÜ: UZUN ÇOK HECELİ TEKERLEMELER

Fabolous, diğerleriyle aynı sorunlardan muzdarip saygın bir sunucudur, çılgın yeteneklerini esnetmek yerine, onu hafifletip pop single’ları almaya çalışır. Oh iyi. Fabolous, inanılmaz derecede uzun dış tekerlemelerini kullanmaya devam ederse ve yumuşak havasına ayak uydurursa, kireç ışığına farklı, daha karanlık bir görüntüyle geri dönebilir.

Fab’ın zirvede bir anı vardı ve bunu korodaki R&B şarkıcılarıyla aşk şarkıları yaparak geçirdi. Bu kısa vadede çok para kazanmış olabilir ama uzun vadede ona zarar verdiğini düşünüyorum. Zorlu konulara geri dönmesi ve teknik becerisini geliştirmesi gerekiyor.

Trivia Gerçekleri: Pek çok büyük şirkette uzun bir eziyetten sonra, Fabolous nihayetinde kendi plak şirketi Street Family Records’u kurdu ve dört başka sanatçıya imza attı. 2017’de Jadakiss ile korku temalı bir albüm yaptı.

Kendrick Lamar

kendrick Lamar tüm zamanların en iyi rapçileri listesine hızla ilerliyor

EN GÜÇLÜ: FLOW

Kendrick’in onun için çok şey var. Sesi, akışı ve lirik içeriği, ilk üç albümündeki cazdan ilham alan enstrümanlara çok yakışıyor. Şimdi de diskografisinde büyüyüp gelişebileceğini gösteriyor.

Birisi Dr. Dre için ghostwrite’a başvurduğunda yolda olduğunu biliyorsunuz ve görünen o ki, son birkaç yıldır durum böyle. Bu kuralın bir istisnası, hala favorilerimden biri olan RBX. Kendrick başka bir seviyede, şimdiden “hip hop’un yeni kralı” olarak anılıyor.

Trivia Facts: Schoolboy Q, Jay Rock ve Ab-Soul ile Black Hippy adlı bir süper grubun parçası. Şimdiden Grammy Ödüllerini kazanıyor ve 58. törende tek bir gecede 11 adaylık aldı. 2016 yılında belediye başkanı tarafından Compton şehrinin anahtarı kendisine takdim edildi.

Necro

Necro, içerik konuları nedeniyle ana akım seviyelere asla ulaşamayacak son derece yetenekli bir rapçi ama şimdiye kadarki en iyi hip hop sanatçılarından biri.

EN GÜÇLÜ: KAFİYE YAPISI

Baştan belirtmeme izin verin, gerçekten korku filmleri ve okült ile ilgilenmiyorsanız, Necro’dan hoşlanmayacaksınız. Bununla birlikte, rap yaptığı konuları geçebilirseniz, inanılmaz bir kafiye şemaları ve multis komutunun yanı sıra çılgınca bir kelime hazinesine sahip son derece zeki bir rapçi duyacaksınız.

Necro aynı zamanda başarılı bir yapımcıdır, tüm ritimlerini kendi yapar ve bazılarını kardeşi Ill Bill dahil Non-Phixion grubu için yapar. Diğerleri gibi, Kool G Rap’in yanı sıra Big Daddy Kane, KRS-One, Rakim ve LL Cool J. gibi en büyük etkilerinden biri olarak listeliyor.

Trivia Gerçekler: Müzik tarzı rap ve heavy metalin bir birleşimidir, ancak lirik olarak ona korku filmi diyebilirsiniz. Bugüne kadar 40’ın üzerinde albüm yayınlayan Psycho + Logical-Records’u kurdu. Run DMC, Sepultura, Insane Clown Posse ve Biohazard için açıldı.

Tüm Zamanların En İyi Rapçilerine Kimler Tırmanıyor?

Beceri açısından “yarasanın yanında” bariz olan bir avuç rapçi var. Hepsinin daha fazla yeraltı başarısı var ve elde edecek, ancak çok azının ana akım çekiciliği olacak. Sorun değil, çünkü en yetenekliler listemizle hiçbir ilgisi yok. Bu sanatçılar:

  • Hopsin çoklu soyma, yapısını, akış ve enerjiye sahip, ama yine de diğer birçok tüm zamanların greats gibi, çok fazla Horrorcore üzerine asılı.
  • Canibus her şeye sahip, ama özellikle cezbedici bir akış. Tek sorun çok entelektüel olması, fizik ve benim sevdiğim şeyler hakkında tecavüz ediyor, ancak diğerleri yok.
  • Aesop Rock , Sage Francis’e benzer. Her şeyi yapabilir, ancak sözlerinde çoğu kişi için fazla yüce. Onu dinlemek çaba gerektirir.
  • Vinnie Paz , stilini mükemmelliğe kadar olgunlaştırdı ve geliştirdi, ancak stilistik olarak tekrarlanabilir. Bunu düzeltip daha da büyüyebilir, eminim.
  • Chino XL , diğer tüm gelişmiş tekniklerden yararlanan güçlü bir akışa sahip deneyimli bir kafiye.
  • Sean Price artık aramızda değil, ancak en son tekerlemeleri yukarıdaki Chali 2na’ya göre tamamen rafine edildi. Büyük zamana hazırdı.

Eminim bu listede bir yerde bahsetmeyi hak eden başkaları da vardır, bu yüzden bu tartışma her zaman tartışmalara yol açar. Herkesten bahsetmek için hiçbir zaman yeterli yer ya da zaman yoktur ve farklı zevklere doğru kaynamaya başlar. Bunlar benim zevklerim ve fikirlerim ve bu tüm zamanların en iyi rapçiler listesinde başka birinin yer alması gerektiğini düşünüyorsanız, bana bildirin!

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At