Evham.Net
Our website is at your service to find and share the best content for you. You can contact us for all kinds of comments and opinions. Don’t forget to comment on the content you like.
Oct 4, 2020
0 Views
0 0

2020’de Kullanabileceğiniz Chrome İçin En İyi 5 Reklam Engelleyici

Written by

ürüst olalım; reklamlar internette inanılmaz derecede rahatsız edici olabilir. Bazı web siteleri veya YouTube videoları, inanılmaz derecede can sıkıcı olabilen birkaç reklamla size spam göndermeyi sever. Eğer neden bahsettiğimizi bilen biriyseniz, o zaman belki Chrome için bir reklam engelleyici kullanma zamanı gelmiştir.

Bununla birlikte, bir reklam engelleme uzantısı seçmek söz konusu olduğunda, insanlar genellikle hangisinin kullanılacağı konusunda kafaları karışır. Ve eğer durum buysa, endişelenmeyin, çünkü bu makalede, 2020’de kullanabileceğiniz Chrome tarayıcısı için en iyi reklam engelleyicilerden bazılarından bahsettik. Yani, daha fazla uzatmadan, listemize hemen atlayalım.

Chrome İçin En İyi Reklam Bloğu

S.NO 2020’nin En İyi Reklam Engelleyicileri Platformlar
1 AdBlock Chrome, Edge, Safari, Firefox, iOS, Android
2 reklam engelleyici artı Chrome, Firefox, Internet Explorer, Safari, Microsoft Edge, Opera, Yandex Tarayıcı, iOS, Android
3 Ghostery Chrome, Firefox, Opera, Edge, iOS, Android
4 uBlock Menşei Chrome, Safari, Firefox, Edge
5 AdBlocker Ultimate Chrome, Edge, Firefox, Opera, Yandex, Android, iOS

1. AdBlock

Chrome için AdBlock Uzantısı
Chrome için AdBlock Uzantısı

Kesinlikle , AdBlock , dünya çapında 60 milyondan fazla kullanıcısı ile 2020’de Chrome için en yaygın kullanılan ve en iyi reklam engelleyicilerden biridir. Bu yüzden bu listede ilk sırada olmayı hak ediyor. Chrome için Adblock, birçok popüler platformda açılır reklamları, video reklamları ve hatta banner reklamları otomatik olarak engeller.

Adblock Chrome uzantısı, rahatsız edici reklamları engelleyerek, sayfa yükleme süresini iyileştirir ve bu da çok zaman kazanmanıza yardımcı olur. Ayrıca Adblock sizi kötü amaçlı yazılım, dolandırıcılık ve kripto para madencileri içeren reklamlardan korur. Reklamları Adblock ile engellemenin en etkileyici yanı, reklamları kedi, köpek veya güzel manzara resimleri ile değiştirmenize izin vermesidir.

En önemlisi, Chrome için Adblock, güvenli olduğunu düşündüğünüz web sitelerini beyaz listeye eklemenizi sağlar. Bu şekilde, kendiniz ve web siteleri için sağlıklı bir ortam yaratmaya yardımcı olursunuz.

Platformlar: Chrome, Edge, Safari, Firefox, iOS, Android

Neden AdBlock Kullanmalı?

 1. Safari ve Firefox dahil olmak üzere popüler masaüstü tarayıcıları için mevcuttur
 2. Kötü amaçlı yazılımları ve izleyicileri engeller
 3. Reklamları engelleyerek sayfa yükleme hızını artırır

Neden AdBlock Kullanılmamalı?

 1. Bazen tüm reklamları engellemez.

2. AdBlock Plus

Reklam engelleyici artı
Reklam engelleyici artı

Adblock Plus , listede bahsettiğimiz ilki gibi çalışan, Chrome için ücretsiz bir reklam engelleyicidir. 2020’de Chrome için web’e daha güvenli bir şekilde göz atmanıza izin veren en iyi reklam engelleyicilerden biri olarak kabul edilir.

AdBlock Plus, kullanıcıların YouTube, Twitch, vb. Gibi web sitelerinde afiş, video ve diğer reklam türlerini engellemesini sağlar. Ayrıca, güveninizi kazanan belirli kuralları izleyen bir web sitesi varsa, AdBlock Plus’ı kullanarak bu tür siteleri beyaz listeye ekleyebilirsiniz. Kısacası, her zaman reklam engelleyicinin kontrolünde olacaksınız.

AdBlock Plus’ın ücretsiz bir Chrome uzantısı olduğunu daha önce de belirttiğimiz gibi, bir sorunla karşılaşmanız durumunda size ücretsiz hizmet sunuyor.

Bazı kullanıcılar, birkaç durumda AdBlock Plus’ın hepsini değil, yalnızca bazı reklamları engellediğini bildirdi. Yine de, AdBlock Plus’ın 2020’de piyasadaki en güvenilir reklam engelleyicilerden biri olduğunu inkar etmek zor.

Platformlar: Chrome, Firefox, Internet Explorer, Safari, Microsoft Edge, Opera, Yandex Browser, iOS, Android

Neden AdBlock Plus Kullanmalı?

 1. Hemen hemen her tarayıcı için mevcuttur.
 2. Uzantı ve tarayıcının güncellenmesi koşuluyla her eklemeyi engeller

Neden AdBlock Plus Kullanmıyorsunuz?

 1. Çok fazla ram ve işlem gücü tüketir

3. Hayaletlik

Chrome için Ghostery reklam engelleyici
Chrome için Ghostery reklam engelleyici

Ghostery , daha önce tartıştığımız Chrome için diğer reklam engelleyicilerle karşılaştırıldığında biraz benzersizdir. Ghostery, kişisel bilgilerinizi toplayan web sitelerinde izleyicileri engellemenize olanak tanır ve bu oldukça yararlı olabilir.

İlginç bir şekilde, Chrome için bu reklam engelleyici, bir sayfayı ziyaret ettiğinizde size her tür reklamı ve izleyiciyi gösterir. Sizin için güvenli olup olmadığını anlamak için bir web sayfasının tüm ayrıntılarını incelemenizi sağlar. Sayfa güvenli görünmüyorsa, diğer reklam engelleyicilerle gelmeyen bir seçenek olan her tür reklamı ve izleyiciyi manuel olarak devre dışı bırakabilirsiniz.

Ghostery ile ilgili tek olumsuz şey, bazen diğer reklamverenlerin reklamlarını engellerken kendi reklamlarını enjekte etmesidir. Bunun dışında Ghostery, 2020’de seçebileceğiniz en iyi reklam engelleyicilerden biridir.

Platformlar: Chrome, Firefox, Opera, Edge, iOS, Android

Neden Ghostery Kullanmalı?

 1. İzleyicileri engellemek için en iyi reklam engelleyici
 2. Daha az güç tüketen

Neden Ghostery Kullanılmamalı?

 1. Kendi reklamlarını enjekte eder
 2. Ücretsiz sürüm yalnızca temel koruma sağlar

Ayrıca Okuyun: Chrome’un Varsayılan Reklam Engelleyicisi Nasıl Devre Dışı Bırakılır (ve Etkinleştirilir)?

4. uBlock Menşei

UBlock Origin - En iyi reklam engelleyici uzantısı
UBlock Menşei

uBlock Origin , Chrome için harika bir ücretsiz ve açık kaynaklı reklam engelleyicidir. UBlock Origin ile ilgili inanılmaz olan şey, YouTube, Twitch, vb. Gibi web sitelerinde rahatsız edici reklamları engellerken sisteminizi tüketmemesidir. Dolayısıyla, uBlock Origin’in Chrome için kaynak dostu olan reklam engelleyicilerden biri olduğunu söyleyebilirsiniz. .

UBlock Origin reklam engelleyiciyi, aynı zamanda CPU’nuza ve belleğinize bakarken pop-up reklamları, kötü amaçlı yazılımları ve izleyicileri almayı durdurmak için kullanabilirsiniz. Ayrıca, güvenli olduğu kabul edilen belirli web sitelerini ve reklam türlerini beyaz listeye ekleyebilirsiniz.

Platformlar: Chrome, Safari, Firefox, Edge

Neden uBlock Origin Kullanmalı?

 1. Ücretsiz ve Açık kaynak
 2. Fazla RAM kullanmadığından güç dostudur.

Neden uBlock Origin Kullanmıyorsunuz?

 1. Bazen reklamlarla birlikte bazı önemli resimleri engeller.

5. AdBlocker Ultimate

AdBlocker Ultimate Chrome Uzantısı
AdBlocker Ultimate Chrome Uzantısı

AdBlocker Ultimate , Chrome için başka bir açık kaynaklı ve ücretsiz reklam engelleyicidir. AdBlocker Ultimate ile ilgili en iyi şey, istisnasız bir web sayfasındaki her tür reklamı engellemesidir. AdBlocker Ultimate, pop-up reklamlardan kötü niyetli izleyicilere kadar her şeyi engelleyecektir.

Diğer bir deyişle, diğer reklam engelleyicilerden farklı olarak, AdBlocker Ultimate ‘kabul edilebilir’ bir reklam özelliğine sahip değildir, bu da bir beyaz listeye sahip olmadığı anlamına gelir. Bu, reklamverenlerin para ödeyerek bu Chrome reklam engelleyicisini atlayamayacağı anlamına gelir, bu mükemmel bir politika.

Platformlar: Chrome, Edge, Firefox, Opera, Yandex, Android, iOS

Neden AdBlocker Ultimate Kullanmalı?

 1. Hemen hemen her Tarayıcı için mevcuttur.
 2. Ücretsiz ve Açık kaynak
 3. Hiçbir reklamın güvenliği atlamasına izin vermez.

Neden AdBlocker Ultimate Kullanmıyorsunuz?

 1. ‘Beyaz Liste’ özelliği yok

Chrome İçin En İyi Reklam Bloğu: Toparlama

Yani, işte bu. Bunlar, 2020’de indirebileceğiniz en iyi Chrome reklam engelleyicidir. Çoğu zaman, bu reklam engelleyiciler oldukça verimli çalışır, bu nedenle onlarla harika bir deneyim yaşarsınız. Kısacası, yukarıdaki Chrome reklam engelleyicilerinden herhangi biri bu sinir bozucu reklamları anında durduracak ve böylece sizi birçok sorundan kurtaracaktır.

Sık Sorulan Sorular (SSS)

 1. Reklam Engelleyiciler Güvenli ve Yasal mı?

  Tanınmış reklam engelleyicilerin çoğu güvenli ve yasaldır; ancak, internetteki her reklam engelleyici için aynı şeyi söyleyemeyiz. Bu nedenle, en iyi uygulama, uygun araştırma yaptıktan sonra bir reklam engelleyici kullanmaktır.

 2. Reklam Engelleyiciler Virüsleri Önler mi?

  Genel olarak, çoğu reklam engelleyici, kötü amaçlı yazılım içeren web sayfalarını engellemenize izin verir ve bu da bilgisayarınızı kötü amaçlı virüslerden daha fazla korur. Ancak, virüsün sisteminize girmesinin başka yolları da vardır, bu nedenle sisteminize iyi bir antivirüs yazılımı yüklemelisiniz.

Article Categories:
Bilgisayar · İnternet · Program
https://www.dvrdestek.com/

Muhafazakar demokrat, Güvenlik ve Bilişim Sistemleri teknikeri, #edebiyat #kitap #politika #şiir #bilişim #güvenlik konularında fikir sahibi..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

The maximum upload file size: 512 MB. You can upload: image, audio, video, document, text, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here