İnternetsiz Oynanan En İyi 10 Mobil Oyun - evham.net | evhamlı blog
Android İOS Mobil Oyun Blogu

İnternetsiz Oynanan En İyi 10 Mobil Oyun

Diyelim ki kamptasın ya da denize açıldın, telefonun çekmiyor… Canın sıkılmasın diye en iyi internetsiz mobil oyunları senin için listeledik.
Günümüzün en popüler mobil oyunlarının hemen hemen tamamı internet bağlantısı gerektiriyor, hatta bazı tek kişilik oyunlarda bile internete bağlı olmak gerekiyor. Tabii ki oyunlar internet paketlerini tehdit edecek seviyede veri transferine ihtiyaç duymuyor ama ya telefonunuz çekmezse? Diyelim metroya ya da uçağa bineceksiniz ve yolculuğunuz boyunca oyun oynamak istiyorsunuz, ne yapacaksınız? İşte bu tip durumlarda hayat kurtaracak ve sizi uzun süre oyalayacak mobil oyunları bu yazıda bir araya getirdim. Aslında liste çok daha kabarıktı ama en iyileri seçerek sayıyı 10’a indirmeyi başardım. Şimdiden iyi oyunlar!

Alto’s Odyssey

Alto's Odyssey
Alto’s Odyssey
 • Link:Android / iOS
 • Fiyat: Ücretsiz / 34,99 TL
Tümüyle insanın gözüne ve kulağına hitap eden bir oyun. 2015 yılında yayımlanan Alto’s Adventure’ın devamı niteliğindeki oyunda, ilk oyunun karlı dünyasının aksine çöllerle kaplı bir dünya karşılıyor oyuncuları. Kumda kayarak çıkılan yolculukta engelleri zıplayarak aşmak ve olabildiğince uzun mesafe kat etmek gerekiyor. İnsana müthiş huzur veren bu oyunun ilkini de mutlaka oynayın derim.

Crashlands

Crashlands
Crashlands
 • Link:Android / iOS
 • Fiyat: 43,99 TL / 49,99 TL
Üç yıl önce çıkış yapan ve “yılın oyunu” dahil birçok unvana layık görülen Crashlands, oyuncuları ilginç ve sürükleyici bir maceraya götürüyor. Birçok açıdan Don’t Starve’a da benzeyen oyunda ilk olarak mahsur kaldığımız gezegeni keşfetmemiz gerekiyor. 500’ün üzerinde üretilebilen eşya, RPG tarzı karakter gelişimi, yetenek tabanlı savaş sistemi ve üs inşa edebilme oyuna dair en önemli detaylar.

Crossy Road

Crossy Road
Crossy Road
 • LinkAndroid / iOS
 • Fiyat: Ücretsiz / Ücretsiz
1981 yapımı kült oyun Frogger’ı hatırlayan var mı? Oyunda bir kurbağayı kontrol ediyor ve onu ölmeden karşıdan karşıya geçirmeye çalışıyorduk. Bunu yaparken de yoldan geçen arabalara dikkat etmek ve nehirde yüzen kütükleri kullanmak gerekiyordu. Crossy Road’u oynarken de tam olarak aynı şeyi yapmamız lazım ancak bu kez elimizde birçok farklı karakter var. Tam bir dikkat ve refleks oyunu.

Eternium

Eternium
Eternium
 • Link: Android / iOS
 • Fiyat: Ücretsiz / Ücretsiz
Diablo’nun mobil sürümü yolda ancak mobil platformlarda benzer türde birçok oyun mevcut. Bunlardan biri olan Eternium’da düşman ordularını yok ediyor, bol bol “loot” yapıyor, yeni eşyalar üretiyor ve özel yeteneklere kavuşuyoruz. Oyuna ilk girişten sonra ilk bölümü açmak isteyince tüm bölümlerin indirilmesini bekleyerek sonrasında internet bağlantısına ihtiyaç duyulmamasını sağlamak mümkün.

Kingdom Rush Origins

Kingdom Rush Origins
Kingdom Rush Origins
 • LinkAndroid / iOS
 • Fiyat: 0,59 TL / 34,99 TL
Herhalde bugüne kadar geliştirilen en iyi kule savunma oyunlarından birinin Kingdom Rush olduğunu söylemek yanlış olmaz. İlk oyunu 2011 yılında çıkış yapan serinin bu üçüncü oyununda gizemli elf ormanları ve antik metropol kalıntıları gibi farklı temalara sahip haritalar yer alıyor. Öte yandan serinin dördüncü oyunu Kingdom Rush Vengeance’ın 2018 yılının Kasım ayında yayımlandığını not düşeyim.

Monument Valley

Monument Valley
Monument Valley
 • LinkiOS
 • Fiyat: 10,99 TL / 26,99 TL
Tüm zamanların en iyi mobil puzzle oyunlarından biri olan Monument Valley, zorlayıcı bölüm tasarımları sayesinde ciddi bir zihin sınavına tabi tutuyor oyuncuları. Her yeni bölümde daha detaylı mimariye sahip yapılarla oyuncuların karşısına çıkan oyun, House of Cards dizisinde boy göstererek de dikkatleri üzerine çekmişti. Bu arada 2017 yılında Monument Valley 2’nin çıktığını da belirteyim.

Plague Inc.

Plague Inc.
Plague Inc.
 • LinkAndroid / iOS
 • Fiyat: Ücretsiz / 2,99 TL
Konusu itibariyle piyasadaki en ilginç oyunlardan biri. Bugüne kadar defalarca filmlere konu olan ve insanoğlunun sonunu getiren salgın hastalıklara yön verme görevini üstlenmek ister misiniz? Bu soruya cevabınız “evet” ise Plague Inc. tam size göre bir oyun. Oyuna başlarken 10’un üzerinde hastalık türünden biri seçiyor ve doğru stratejileri kullanarak dünya nüfusunu sıfırlamaya çalışıyoruz.

Reigns: Her Majesty

Reigns: Her Majesty
Reigns: Her Majesty
 • LinkAndroid / iOS
 • Fiyat: 18,99 TL / 19,99 TL
Mekanikleri itibariyle popüler mobil çöpçatan uygulaması Tinder’ı anımsatan Reigns serisi, bunun içine farklı senaryolar ekleyerek eğlenceli bir oynanış sunuyor. İlk oyunun ardından çıkış yapan Reigns: Her Majesty’de tahtımızı korumak için tüm dengeleri sağlayacak doğru kararları vermeye çalışıyoruz. Oldukça eğlenceli olan serinin bir süre önce Reigns: Game of Thrones sürümü de çıkış yaptı.

The Room: Old Sins

The Room: Old Sins
The Room: Old Sins
 • Link: Android / iOS
 • Fiyat: 22,99 TL / 34,99 TL
Fizik kurallarının ön planda olduğu, gizemlerle dolu bir bulmaca oyunu serisinin son oyunu. Bir hikaye paralelinde ilerleyip birbirinden zorlu bulmacaları çözmemiz gereken The Room: Old Sins, detaylı şekilde tasarlanmış düzinelerce obje içeriyor ve bunların her biri de farklı mekaniklere sahip. Oyunun güçlü olduğu bir diğer konu da dinamik ses efektleri ve atmosferi güçlendiren müzikler.

Thimbleweed Park

Thimbleweed Park
Thimbleweed Park
 • LinkAndroid / iOS
 • Fiyat: 36,99 TL / 69,99 TL
Monkey Island ve Maniac Mansion gibi klasiklerin altında imzası bulunan isimlerden Ron Gilbert ve Gary Winnick tarafından geliştirilen bir yapım. Hal böyle olunca oyunun tam anlamıyla o dönemi yansıtan bir yapıda olduğunu söylemeliyim. Farklı karakterlerin kontrol edildiği oyunun hikayesi 1987 yılında geçiyor ve bulunduğumuz kasabadaki gerçek dışı sırları ortaya çıkarmak için çaba sarf ediyoruz.

Dirt Bike Unchained

OYUN · 1 dakika
Dirt Bike Unchained fragmanını izlemeyi unutma
 • LinkAndroid / iOS
 • Fiyat: Ücretsiz / Ücretsiz
Bike Unchained oyunlarına aşina olan herkes, bu mobil oyunların ne kadar heyecan verici ve zorlu olduğunu, bağımlılık yapıcı olduğunu bilir. Oyunun Finlandiyalı geliştiricisi Kuuasema; Dirt Bike Unchained’ı iOS ve Android için geliştirdi. Ücretsiz oynayabileceğiniz oyun, iki tekerlek üzerinde inanılmaz bir heyecan vadediyor. Her şey senin elinde.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At