En İyi 11 WordPress SEO Eklentisi 2020 - evham.net | evhamlı blog
İnceleme Wordpress

En İyi 11 WordPress SEO Eklentisi 2020

Herhangi bir web sitesi için, arama motorları organik trafik, potansiyel müşteriler ve müşteriler için son derece önemli kaynaklardır. WordPress yaygın olarak SEO dostu bir platform olarak bilindiğinden , eklentilerin sunduğu gerçek faydaları elde etmek için en iyi WordPress SEO eklentisiyle birlikte uygun şekilde optimize edilmiş bir WordPress teması kullanmalısınız . Ancak yüzlerce SEO eklentisi mevcut olduğundan, WordPress için en iyi SEO eklentisini seçmek zorlu bir görev gibi görünebilir.

Burada, daha iyi sıralama elde etmek için seçiminizi yapabileceğiniz 2020 yılı için en iyi 11 WordPress SEO eklentisinin bir listesini birleştirdim .

Ancak eklentileri keşfetmeden önce mevcut SEO trendlerine ve sıralama faktörlerine bir göz atalım .

2020’deki en son SEO trendleri ve sıralama faktörleri

1. Başlık, Açıklama ve Başlık etiketlerinde Anahtar Kelime

Başlık etiketleri , arama motorlarının en güçlü ilgililik sinyallerinden biridir. Bunlar, sayfaların içeriğinin doğru tanımlarını sağlamak içindir. Anahtar kelimenin başlık, açıklama etiketleri ve başlık etiketlerine dahil edilmesi yalnızca yüksek SERP sıralaması elde etmeye yardımcı olmakla kalmaz , aynı zamanda arama sonucu sayfalarından da kullanıcı tıklamaları kazanmaya yardımcı olur .

2. İçerik

Yeni güncellenen değerli içerik , arama sonucu sayfalarında daha üst sıralarda yer alması söz konusu olduğunda her zaman Google tarafından tercih edilmektedir. Bu günlerde, web arayıcıları yalnızca temel bilgilerden memnun hissetmiyor. Bu nedenle, Google bilgilendirici ve yetkili içerik arar ve bunları daha üst sıralara koyar.

Ek olarak, konunuzun çeşitli yönlerini daha fazla kapsayabilmesi için içeriğinizin uzunluğu yeterince büyük olmalıdır. Kaliteli içerik yazmak , arama motorlarında daha iyi sıralama için önemli bir görevdir.

3. Hızlandırılmış mobil sayfalar

Google’ın AMP (Accelerated Mobile Pages) projesi , mobil kullanıcı ortamının her zamankinden daha hızlı büyürken ve büyürken , mobil kullanıcılara son derece optimize edilmiş içeriği ışık hızında sunmayı vaat ediyor. AMP temelde, standart web sayfalarına kıyasla çok daha hızlı yüklenmek üzere tasarlanmış özel HTML dosyalarına bağlıdır .

AMP içeriği yerinde olduğunda, mobil kullanıcılarınıza iyi bir kullanıcı deneyimi sağlayabilir ve daha fazla gösterim ve tıklama ile birlikte daha yüksek arama sonucu sıralaması elde edebilirsiniz.

4. Sayfa hızı

Google, sayfa hızının, algoritmalarının daha üst sıralarda yer alması için belirleyici temel faktörlerden biri olduğunu açıkça belirtti . Hızlı ‘ilk bayta kadar süre’ (tarayıcınızın web sunucunuzdan ilk bayt bilgisini almak için geçen süre), endekslemenizi olumlu yönde etkileyebilir ve hemen çıkma oranlarını düşürebilir.

5. Yapılandırılmış veri işaretlemesi

Yapılandırılmış biçimlendirme verileri, web sitenizin arama motoru görünürlüğünü iki temel yoldan artırabilir . Birincisi, Google algoritmalarının içeriğinizi daha iyi anlamasına ve dizine eklemesine yardımcı olur. İkincisi, sitenizin mimarisine tasarımdan bağımsız bir yapı empoze eder.

6. Görüntü optimizasyonu

Metinlerin yanı sıra resimler, arama motorlarına başlıkları, alt metinleri ve açıklamaları aracılığıyla alaka düzeyi sinyalleri gönderebilecekleri şekilde optimize edilebilir . Görüntülerin uygun dosya biçiminde ve web için sıkıştırılmış olduğundan emin olmanız gerekir.

7. İç bağlantılar

Kullanımı iç bağlantı çeşitli avantajlar sağlamaktadır. Yalnızca sitenizin ölçümlerini iyileştirmekle kalmaz , aynı zamanda kullanıcı deneyimlerini de geliştirirler . Arama motorları, sayfalarınızdan bazılarının kendilerine işaret eden önemli sayıda dahili bağlantıya sahip olduğunu gözlemlediğinde, sayfalar daha önemli olarak değerlendirilecektir.

8. Robots.txt

Bu metin dosyaları, web tarayıcılarına web sayfalarınızı nasıl tarayacaklarını söyleme konusunda çok önemli bir rol oynar. Bazen arama motorlarının taramasını istemediğiniz bazı sayfalar, resimler veya kayıtlar olabilir. Robots.txt ile bunları kolayca kare haline getirebilirsiniz.

9. Site Haritası

Site Haritaları, arama motorlarının web sitenizin tüm sayfalarını dizine eklemesine yardımcı olur . Arama motorlarına web sitenizin içerdiği sayfalar hakkında bilgi vermenin en kolay ve en etkili yollarından biridir.

10. 404 hataları izleme

404 hata sadece ziyaretçilere bir sıkıntı ama olumsuz yanı web sitenizin sıralamasını etkiler. 404 hatası, yüksek bir hemen çıkma oranını tetikler ve arama motorları, ziyaretçilerin saniyeler içinde sayfanızdan uzaklaştığını gözlemlediğinde, algoritmaları, kullanıcıların aradıkları bilgileri bulamadıklarını ve dolayısıyla sayfanın arama sonuçlarından kaldırıldığını varsayar.

11. 301 yönlendirmesi

Tüm HTTP URL’lerinizi HTTPS’ye yönlendirmek için 301 yeniden yönlendirmelerini kullanın . Bu kalıcı yeniden yönlendirme , arama motorlarına bir web sayfasının kalıcı olarak başka bir web adresine taşındığını söyler. Bu süreçte, orijinal sayfanın sahip olduğu hemen hemen her SEO faktörü, yani bağlantı suyu, güvenilirlik vb. Aktarılır.

12. Facebook OpenGraph, Twitter Kartları

Sosyal içerikler , yeni SEO stratejisinin ayrılmaz bir parçası olarak ortaya çıkıyor . Örneğin, bir kuruluşu aramak için Google’ı kullanıyorsunuz ve sonuç sayfaları bu kuruluşun Facebook ve Twitter sayfalarını gösteriyor. Bu, kullanıcıların, kuruluşun web sitesinde bulunan içeriğe kıyasla sosyal içeriği daha çok tercih ettiğini açıkça gösterir. Bu nedenle sıralamanızı yükseltmek için Facebook OpenGraph, Twitter Kartları vb . Sosyal medya araçlarına odaklanmak mantıklıdır .

En keşfedelim iyi WordPress SEO eklentileri size iyi dereceleri elde yardımcı olabilir.

WordPress için En İyi SEO Eklentileri: Çok Amaçlı / Hepsi Bir Arada

1. Yoast SEO (Ücretsiz / Ücretli)

Yoast-SEO-en iyi WordPress Eklentisi-for-seo

4,5 milyondan fazla indirme, 5 üzerinden ortalama 4,7 yıldız puanı ve binlerce yorumla birlikte Yoast SEO , şüphesiz bugün mevcut olan en iyi WordPress SEO eklentilerinden biridir. Web sitenizin SEO’sunu her yönden iyileştirmenin yanı sıra, bu eklenti her teknik optimizasyonla ilgilenmek için fazladan yol kat eder . Hepsi bir arada bir SEO eklentisi yapan çok çeşitli özelliklerle donatılmıştır .

Ana Özellikler:

 • Daha iyi içerik oluşturun: Snippet önizlemesi, sayfanızın veya yayınınızın arama sonuçlarında nasıl görüneceğini görmenizi sağlar.
 • Sayfa Analizi: Bu özellik, gönderilerin uzunluğu, bir meta açıklamanın varlığı ve odaklanmış anahtar kelimeyi içerip içermediği gibi küçük şeyleri kontrol eder.
 • Meta ve bağlantı öğeleri: Bu eklenti ile, Google tarafından arama sonuçlarında gösterilecek ve gösterilmeyecek sayfaları belirleme gücüne sahip olacaksınız. WordPress, bir sayfada yalnızca kanonik bağlantı öğelerini sergilerken, Yoast SEO onu her yerde kullanılabilir hale getirir.
 • XML site haritaları: En gelişmiş XML site haritaları özelliği ile bu eklenti, XML site haritalarını otomatik olarak oluşturur ve Google ile Bing’i varlığından haberdar eder.
 • Sosyal entegrasyon: Yoast SEO, SEO ve sosyal medyayı birbirine bağlamak için Facebook OpenGraph uygulamasıyla donatılmıştır.
 • Çoklu site uyumluluğu: Diğer bazı eklentilerin aksine Yoast SEO, çoklu site uyumludur.
 • Breadcrumbs: Bu benzersiz özellik, hem arama motorları hem de kullanıcılar için kolay gezinme geliştirmenizi sağlar.

Artıları:

 • Tek bir eklentide çok sayıda özellik.
 • Basit, hızlı ve çalışması kolay.
 • Şimdiye kadarki en iyi özellik.

Eksileri:

 • Önemli sayıda güvenlik tehdidi.
 • Tüm özellikler aynı anda etkinleştirildiği için web sitesi hızı düşebilir.

Yoast SEO’nun kapsadığı temel sıralama faktörleri:

 • Anahtar kelimeler
 • İçerik
 • Facebook OpenGraph ve Twitter Kartları
 • Yönlendirme
 • XML site haritaları

Yoast SEO’yu ÜCRETSİZ İndirin       Yoast SEO Premium’u görüntüleyin

2. SEOPressor (Ücretli)

seopressor-wordpress-seo-eklentisi

Son birkaç yıl içinde Google, diğerlerinin yanı sıra Google Panda, Over optimizasyonu ve Google Penguin gibi önemli sayıda algoritmik güncelleme yayınladı. Halen eski çağ teknolojisini kullanan bazı mevcut SEO eklentilerinin aksine SEOPressor , en son Google algoritma trendlerine uygun olarak geliştirilmiştir.

Ana Özellikler:

 • Anahtar Kelime SEO Puanı: Bu özellik ile hedef anahtar kelimenizin SEO puanını izleyebilirsiniz.
 • Aşırı optimizasyon kontrolü: İnsanlar bazen çalışan SEO ipuçlarını aşırı kullanır ve Google tarafından cezalandırılır. SEOPressor bunu izlemeye yardımcı olur.
 • LSI anahtar sözcükleri: SEOPressor, sitenizin anlamsal kalitesini SemantiQ TM adı verilen kendi özel formülü aracılığıyla hesaplar. Bu eklentinin, arama motoru yorumlaması için bağlamsal sinyalinizi nasıl güçlendirebileceğiniz konusunda öneride bulunabilmesini sağlar.
 • Otomatik akıllı bağlantı: Bu özellik sayesinde, sitede geçirilen ortalama süreyi artırmak, hemen çıkma oranını düşürmek için otomatik olarak bağlantılar ve anahtar kelimeler ekleyebilirsiniz.
 • Dinamik tarayıcı kontrolü: SEOPressor ile, arama motoru tarayıcılarının sitenizde gezinme şekli üzerinde tam yetki sahibi olabilirsiniz.

Artıları:

 • Sitenizin SEO’suna odaklanmanıza ve sonuç almanıza olanak tanıyan eksiksiz bir SEO eklentisidir.
 • Memnun kalmamanız durumunda 60 günlük para iade garantisi ile birlikte gelir.
 • SEO konusunda temel bir anlayış sağlar.

Eksileri:

 • Yeni başlayanlar için biraz ayarlama süresi gerekebilir.
 • Kötü müşteri desteği.
 • Trafik getirmek yerine blogunuzu olumsuz etkileyebilir.

SEOPressor tarafından kapsanan temel sıralama faktörleri:

 • Anahtar kelime
 • İçerik
 • Sosyal SEO
 • Görüntüler
 • Etiketler

SEOPressor Eklentisini Görüntüle


3. SEO Ultimate (Ücretsiz / Ücretli)

SEO-ultimate-wordpress-eklentisi

SEO Ultimate , aynı anda hem çok yönlülük hem de veri esnekliği sağlar. Üçüncü taraf SEO eklentileri dahil olmak üzere farklı kaynaklardan verileri içe ve dışa aktarabilir.

Ana Özellikler:

 • Deeplink Juggernaut: Bu özellik, SEO Ultimate’in sitenizde otomatik olarak dahili bağlantılar oluşturacağı anahtar kelimeleri otomatik olarak belirlemenizi sağlar.
 • Kod Yerleştirici: Bu, üstbilgi, altbilgi, içerikten önce ve içeriğin arkasına kod eklemenizi sağlar.
 • Dosya düzenleyici: robots.txt dosyanızı doğrudan WordPress panonuzda değiştirebilirsiniz.
 • 404 monitör: Web sitenizdeki 404 hatalarını izlemenizi sağlar.
 • Zengin snippet’ler: Zengin snippet’ler, daha fazla ziyaretçi getirebilir ve insanların web sitenizi bulmasını çok daha kolay hale getirebilir.
 • Sosyal medya optimizasyonu: SEO Ultimate, gönderileriniz, sayfalarınız vb. İçin otomatik olarak açık bir grafik oluşturur.
 • Başlık etiketi yeniden yazar: Bu özellikle, sayfalarınızın, gönderilerinizin ve kategorilerinizin başlık etiketlerini ve diğerlerini düzenleyebilirsiniz .
 • Yazar Vurgulayıcı: Bu özellik, içeriğinizin yazarını arama motorlarında göstermenizi sağlar.

Artıları:

 • Yalnızca ihtiyacınız olan şeyleri seçmeniz için daha kolay bir yol sağlar.
 • Her tür özel sınıflandırma için özel kalıcı bağlantılar.

Eksileri:

 • Yeni başlayanlar işleri biraz karmaşık bulabilir.
 • Özelliklerin geç güncellenmesi.

SEO Ultimate tarafından kapsanan temel sıralama faktörleri:

 • Anahtar kelime
 • Txt
 • 404 hata izleme
 • Etiketler
 • Sosyal SEO

SEO Ultimate’ı ÜCRETSİZ İndirin         SEO Ultimate Premium’u görüntüleyin


4. Premium SEO Paketi (Ücretli)

Premium-SEO-Pack-wordpress-eklentisi

Premium SEO Pack, sosyal paylaşım , görüntü optimizasyonu ve SERP izleme dahil olmak üzere eksiksiz bir dizi harika SEO özelliği ile donatılmış olarak gelen tanınmış bir SEO eklentisidir . Bu kapsamlı, yüksek kaliteli eklenti, sitenizi optimize etmek için ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyi size sağlar.

Ana Özellikler:

 • Backlink Builder: Bu özellik ile sitenizi farklı web sitesi dizinlerine kolayca ekleyebilirsiniz.
 • W3C doğrulayıcı: Yazılarınızın, sayfalarınızın ve özel sınıflandırmalarınızın işaretlemesini kontrol etmenizi sağlar.
 • Sayfa hızı bilgileri: Bir masaüstü veya mobil cihazda gönderilerinizin veya sayfalarınızın her birinin sayfa hızını izlemenizi sağlar.
 • Monitör 404: Bu özellik ile ziyaretçilerinizi 404 sayfaya yönlendiren URL’leri izleyebilirsiniz.
 • SEO dostu resimler: Bu özellik, tüm resimleri uygun ALT ve Başlık Özelliklerine sahip otomatik olarak günceller.
 • Facebook Planlayıcı: Bu özellik sayesinde içeriğinizi Facebook’ta yayınlayabilirsiniz.

Artıları:

 • Video site haritasının varlığı.
 • Toplu optimizasyon için toplu düzenleyici.
 • Arama motoru muhabirinin varlığı.

Eksileri:

 • Link oluşturucu, mevcut SEO uygulamalarıyla aynı sayfada değildir.
 • RSS ayarlarının olmaması.

Premium SEO Paketinin kapsadığı temel sıralama faktörleri:

 • Sayfa hızı
 • 404 izleme
 • Sosyal SEO
 • Site haritası
 • Başlık ve meta ayarları

Premium SEO Paketi Eklentisini Görüntüle


Diğer Önemli SEO WordPress Eklentileri

5. Hepsi Bir Arada Schema.org Zengin Snippet’i (Ücretsiz) – İçerik Optimizasyonu

Hepsi Bir Arada Schema.org Zengin Snippet'i

Bir Schema.org Zengin Snippet eklentisi tüm kullanılır için zengin snippet’leriyle biçimlendirme mesaj / sayfalar . Arama motorlarına yalnızca arama sonucu snippet’lerinde sergilenecek kesin ve önemli bilgileri sağlar. Yıldız derecelendirmeleri, fotoğraflar, yazar, fiyat vb. İçeren son derece etkileşimli zengin snippet’ler, kalabalığın arasından sıyrılmanıza ve SERP’lerde daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olur.

Desteklenen içerik türleri:

 • Etkinlik
 • gözden geçirmek
 • İnsanlar
 • Yemek tarifi
 • Ürün
 • Video
 • Nesne
 • Yazılım uygulaması

Artıları:

 • Kurulumu kolay
 • Bedava
 • Zengin snippet türlerinin çoğunu destekler

Eksileri:

 • Özelleştirme ve tasarım seçeneklerinden yoksun
 • Yerel işletme biçimlendirmesi için destek sağlamaz

Hepsi Bir Arada Schema.org Zengin Snippet’i ÜCRETSİZ İndirin


 6. SEO Dostu Görseller (Ücretsiz) – Görsel optimizasyonu

SEO Dostu Görseller

Bu WordPress SEO eklentisi, tüm resimlerinizi SEO amaçları için uygun ALT ve TITLE özellikleriyle otomatik olarak günceller . Halihazırda ALT ve TITLE özelliklerinin ayarlanmamış olması durumunda, bu eklenti bunları sizin tarafınızdan seçilen seçeneklere göre ekleyecektir. Resimleri optimize ederek, görsel arama motorlarından önemli miktarda trafik getirebilirsiniz .

Ana Özellikler:

 • Kategori yer tutucuları: Kategori adı, mağaza, ebeveyn adı
 • Ürün yer tutucuları: Ürün adı, kategori, satıcı, fiyat
 • Blog yer tutucuları: Gönderi adı ve mağaza
 • Marka yer tutucular: Marka adı ve mağaza

Artıları:

 • Sitenizi% 50 -% 70 daha hızlı hale getirebilen tembel yük adlı özelliğin varlığı
 • Kurulumu kolay
 • Bedava

Eksileri:

 • SEO Dostu Görsellerin ücretsiz sürümü desteklenmemektedir. Destek almak için SEO Dostu Görsellerin premium sürümüne yükseltmeniz gerekir.

SEO Dostu Resimleri ÜCRETSİZ İndirin


7. SEO SQUIRRLY (Ücretsiz / Ücretli) – içerik optimizasyonu

SEO SQUIRRLY tarafından

Sitenizin SEO’sunu optimize etmek için kullanabileceğiniz yüzlerce eklenti vardır. Ancak Squirrly, bu optimizasyon sürecine giren tehlikelerin çoğunu ortadan kaldırır. Bu, belirli anahtar kelimeleri kapsayan içeriğinizi optimize etmek söz konusu olduğunda harika bir eklentidir . Anahtar kelimelerin başlıkta, içerikte ve URL’de etkin bir şekilde kullanılıp kullanılmadığı gibi en önemli kısımları kontrol eder .

Ana Özellikler:

 • Doğru bir şey yaptığınızda ışıklar yeşile döner.
 • SEO ayarları bozulmadan kalır.
 • İçerik pazarlama stratejinizin her yönünü izler.
 • İlerlemenizi haftalık olarak izler.
 • SEO anahtar kelimenize göre başlık önerileri.
 • Daha iyi içerik oluşturmanıza yardımcı olacak sosyal zeka.

Artıları:

 • Özellikler, kullanımları ve bunlardan yararlanma konusunda size rehberlik eden slayt gösterisi eğitimlerinin varlığı.
 • Yeni başlayanlar için son derece kullanışlı.

Eksileri:

 • Ücretsiz sürümde bulunmayan bazı özellikler vardır. Bunlara erişmek için bu eklentinin Pro sürümüne yükseltmeniz gerekir.

SEO’yu SQUIRRLY ÜCRETSİZ indirin       SEO’yu SQUIRRLY Eklentisine Göre Görüntüle


8. Yeniden Yönlendirme (Ücretsiz) – Teknik

Yönlendirme-wordpress-seo-eklentisi

Bu WordPress eklentisi , 404 hatalarını takip etmenize , 301 yeniden yönlendirmelerini işlemenize ve web sitenizin yarım kalan kısımlarını sıkıştırmanıza yardımcı olur . Bu, özellikle WordPress kurulumunun dizinini değiştiriyorsanız veya sayfaları önceki bir web sitesinden taşıyorsanız yararlıdır.

Ana Özellikler:

 • Özel ‘geçiş’ yeniden yönlendirme , bir URL’den başka bir web sitesine, sayfaya veya dosyaya geçmenizi sağlar.
 • 404 hata izleme, 404 hata günlüğünü yakalamanıza ve bunları 301 yeniden yönlendirmeleriyle eşlemenize yardımcı olur.
 • Sen mümkün olurdu tüm yönlendirme URL’leri .
 • Tamamen yerelleştirildi .
 • Tam düzenli ifade desteği.
 • Yönlendirme istatistiği , bir yönlendirmenin kaç kez gerçekleştiğini, en son ne zaman gerçekleştiğini vs. bildirir.

Artıları:

 • Yeniden yönlendirme, web sitesi sahipleri arasında neredeyse yaygın bir şeydir ve bu eklenti, bunları doğrudan sahip olduğunuz WordPress panosundan yönetmenize olanak tanır.
 • Kesinlikle ücretsizdir.

Eksileri:

 • Web sitenizi 404 hatalarına karşı sürekli olarak taramak, sunucu kaynaklarının önemli ölçüde dahil edilmesini gerektirdiğinden, web sitenizin hızı potansiyel olarak düşebilir.
 • Geliştirici desteği eksikliği yaşayabilirsiniz.

Downl0ad Yönlendirme Eklentisi ÜCRETSİZ


9. WP için AMP (Ücretsiz) – Teknik

AMP-for-Wordpress-seo-eklentisi

Mobil aramalar hızlı bir şekilde masaüstü aramalarına hakim olduğundan, web sitenizi mobil uyumlu hale getirmek son derece önemli hale geldi. Bu eklenti , WordPress web sitenize otomatik olarak hızlandırılmış mobil sayfalar işlevselliği ekler ve siteyi mobil kullanıcılar için çok daha hızlı hale getirir. Bu eklenti ile sitenizi sadece birkaç tıklama ile mobil hale getirebilirsiniz.

Ana Özellikler:

 • Özel AMP Düzenleyici , özellikle AMP için farklı içerik türleri eklemenize olanak tanır.
 • Mobil yeniden yönlendirme , daha hızlı kullanıcı deneyimi sunmanıza olanak tanır; bu, daha fazla etkileşim ve daha düşük hemen çıkma oranıyla eş anlamlıdır.
 • Özel AMP FrontPage .
 • Sayfaları ve yayınları destekler.
 • Sınırsız renk şeması.
 • Google analitik desteği.

Artıları:

 • İnanılmaz derecede iyi dağıtım
 • Sıfır kodlama bilgisi gerekli
 • WooCommerce entegrasyonu

Eksileri:

 • Sınırlı işlevsellik
 • Uygulaması kesinlikle kolay değil

WP için AMP’yi indirin


10. W3 Toplam Önbellek (Ücretsiz / Ücretli) – Hız Optimizasyonu

W3-Total-Cache-wordpress-speed-optimization-eklentisi

Web sitesi hızı, hem Google’ın hem de pazarlamacıların çok ciddiye aldığı bir şeydir. W3 Total Cache eklentisi, bir sitenin çökmeden önemli miktarda trafiği ölçeklendirmesine ve sürdürmesine yardımcı olur. Bu eklenti , indirme sürelerini azaltarak ve CDN (içerik dağıtım ağı) entegrasyonu yoluyla site performansını artırarak sitenizin hem SEO hem de kullanıcı deneyimini geliştirir .

Ana Özellikler:

 • Tema dosyaları, Medya Kitaplığı ve WordPress’in kendisi ile şeffaf CDN yönetimi
 • Özel sunucular / sanal özel, özel kümeler / sunucular ve paylaşılan barındırma ile uyumludur
 • Accelerated Mobile Pages desteği
 • SSL (Secure Socket Layer) desteği
 • Beslemelerin CDN’de veya diskte bellekte önbelleğe alınması
 • Parçaların diskte veya bellekte önbelleğe alınması

Artıları:

 • Her bir özelliği için ayrıntılı açıklama sunar
 • WordPress tarafından desteklenen siteler için eksiksiz önbellekleme eklentilerinden biri

Eksileri:

 • W3 Total Cache, kullanımı kolay eklentiler arasında değil
 • Ücretsiz sürüm sınırlı destekle gelir

W3 Total Cache ÜCRETSİZ İndirin       W3 Total Cache Premium’u Görüntüle


11. Statik Kaynaklardan Sorgu Dizelerini Kaldırın (Ücretsiz) – Hız Optimizasyonu

Statik Kaynaklardan Sorgu Dizelerini Kaldır

GTmetrix, Google hız içgörüleri veya web sitenizi yavaşlatmanın olası nedenini analiz eden ilgili hizmetler gibi çeşitli hız analizi araçları, genellikle sorumlu parametre olarak sorgu dizelerini bulur. Bu sorunu çözmek için uzmanlar tarafından farklı türde çözümler sağlanmış olsa da, Sorgu Dizelerini Statik Kaynaklardan Kaldır adlı yeni başlatılan eklenti , sorgu dizelerini kaldırmak için belki de en kolay çözümdür . Bu eklenti, sorgu dizelerini statik CSS’den ve JavaScript dosyalarından başlıktan kaldırır.

Ana Özellikler:

 • Özellikle Linux sunucuları içindir
 • Gereken minimum PHP sürümü: 5.5

Artıları:

 • Mu-eklentisi olarak kullanılabilir
 • Pingdom, PageSpeed, YSlow vb. Hizmetlerde hız puanlarını iyileştirir.

Eksileri:

 • Değerlendirme veya destek tartışması eksikliği
 • Bu eklentiyi uygulamadan önce sunucunuza veya BT ekibinize danışmanız gerekebilir.

Statik Kaynaklardan Sorgu Dizelerini Kaldır’ı İndirin


Sonuç

Web’de yüzlerce WordPress SEO eklentisi bulunmaktadır. Yukarıda belirtilen 11 eklenti, en çok kullanılan kategoriye girer ve web yöneticilerinin yaşadığı sorunların çoğunu çözebilir. Aynı anda önemli sayıda eklenti kullanıyorsanız, sitenizin hızını yavaşlatma olasılığı olacaktır. İdeal olarak, sık kullanmadığınız eklentileri devre dışı bırakmanız ve gerektiğinde yeniden etkinleştirmeniz gerekir.

Son olarak, bu eklentilerden hiçbiri SERP’lerdeki sıralamanızı iyileştirmeye yardımcı olmazsa, daha iyi bir WordPress barındırma sağlayıcısına geçmeyi düşünmelisiniz . Bu yüzden akıllı olun, proaktif düşünün ve seçiminizi akıllıca yapın.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At