20+ En İyi WordPress Eklentisi 2020 - evham.net | evhamlı blog
İnceleme Wordpress

20+ En İyi WordPress Eklentisi 2020

WordPress eklentileri , WordPress’e işlevsellik eklemek ve genişletmek için harika araçlardır. Bu yazıda, WordPress web sitenizde sahip olmanız gereken 20’den fazla en iyi WordPress eklentisini tartışacağım . Bu eklentiler sitenize harika işlevsellik katacak ve onu ‘harika’ hale getirecek.

Web sitenizin türü / nişi çoğunlukla web sitenizde hangi eklentilere sahip olmanız gerektiğini belirlese de, her WordPress blogunun ihtiyaç duyduğu bazı eklentiler vardır. Örneğin güvenlik, hız, SEO, iletişim formu vb.

Bu gönderi, uzmanlar tarafından özenle seçilmiş, WordPress için “sahip olunması gereken” eklentilerin koleksiyonudur. Başlayalım!

WordPress Web Siteniz İçin En İyi Eklentileri Seçme

WordPress çerçevesinde, sizin açınızdan pek çok işi azaltan birçok kullanışlı eklenti vardır. Resmi eklenti deposu üzerinde 55.000 ücretsiz WordPress eklentilerini sayısına ulaşmıştır. Bu, web sitenizde ihtiyacınız olan hemen hemen her işlev veya özellik için eklentiler olduğu anlamına gelir. WordPress severler için harika bir haber!

Ek olarak, aynı özellik için birden fazla eklenti bulacaksınız. Yapmanız gereken tek şey, projenize en uygun olanı seçmek ve eklentiyi kurmak .

WordPress için hem ücretsiz hem de premium eklentiler bulabilirsiniz , eklentilerin çoğu ücretsiz olarak geliştirilir. Ücretsiz bir eklenti, gelişmiş özellikler için premium sürüme yükseltme seçeneği sunan ücretsiz bir eklentidir.

Mevcut çok sayıda eklenti ile çok sayıda seçeneğiniz vardır. Ancak eklenti okyanusundan en iyilerini seçmek gerçekten zor. Çok araştırma gerektiriyor.

Ama endişelenmene gerek yok. Araştırmayı yaptık ve sizin için en kullanışlı eklentileri bir araya getirdik. Burada bulunan başlıca eklenti türleri şunlardır:

 • WordPress İletişim Formu Eklentileri
 • Güvenlik Eklentileri
 • WordPress SEO Eklentileri
 • Analytics Eklentileri
 • Hız Optimizasyonu ve Performans eklentileri
 • WordPress Yedekleme
 • Yönlendirme Eklentileri
 • Kullanıcı Kayıt Eklentileri
 • E-posta ve Bülten Eklentileri
 • WordPress e-Ticaret Eklentileri
 • WordPress Sosyal Medya Eklentileri
 • Diğer Popüler WordPress Eklentileri

2020 için En İyi WordPress Eklentileri – Bir web sitesi için sahip olmalı

Yukarıda belirtildiği gibi, liste en temel özellikleri sağlayan eklentileri içerir. En iyi SEO eklentileri, güvenlik eklentileri, hız optimizasyon eklentileri, pazarlama ve sosyal medya eklentileri.

Bu eklentiler, sitenizi sağlam, güvenli, SEO dostu ve modern bir web sitesinde ihtiyaç duyulan tüm estetiği eksiksiz hale getirmenize yardımcı olacaktır.

Onlara bir göz atalım.


En İyi WordPress Form Oluşturucu Eklentisi:

Bir işletmeniz, blogunuz, e-ticaretiniz veya hatta bir hayır kurumu web siteniz olsun, er ya da geç bir form oluşturmanız gerekecektir. Bunun için WordPress form oluşturucu eklentileri sizin için oldukça faydalı olabilir.

1. Everest Formları (ÜCRETSİZ)

Everest-Forms-Easy-Contact-Form-and-Form-Builder

Bir web sitesinde ihtiyacınız olan temel sayfalardan biri ‘ İletişim ‘ sayfasıdır. Ne kadar büyük veya küçük web siteniz olursa olsun veya web sitenizin türü ne olursa olsun, kesinlikle web sitenizin hedef kitlesinin sizinle iletişim kurabileceği bir iletişim sayfasına ihtiyacınız var. Temasın amacı herhangi bir şey olabilir; Size işinizle ilgili geri bildirim sağlamak, iş anlaşmaları için size ulaşmak veya genel olarak önerilerde bulunmak için iyi tasarlanmış bir iletişim sayfası şarttır.

Dolayısıyla, iletişim formları oluşturmak için işte bir ‘ Everest Forms ‘ eklentisi . Kolay ve hızlı bir şekilde güzel iletişim formları oluşturmanıza olanak tanıyan sürükle ve bırak arayüzüne sahip modern bir WordPress iletişim formu eklentisidir . Formlar oluşturmak için kolayca sürükleyip bırakabileceğiniz gelişmiş alanların yanı sıra bir dizi genel alana sahiptir .

everest-formları-sürükle-bırak-form-oluşturma

Eklenti, sınırsız WordPress formları ve çoklu tasarım düzenleri oluşturmanıza izin verir . Eklenti iki tasarım düzeni sunar : 1. Varsayılan ve 2. Aralarından seçim yapabileceğiniz Klasik düzen .

everest-formları-düzen-tasarım-seçenekleri

Ayrıca, iki sütunlu WordPress iletişim formu oluşturmanıza ve ayrıca radyo düğmeleri, açılır menüler, onay kutuları, tarih ve daha fazlası gibi gelişmiş alanlara sahip gelişmiş formlar oluşturmanıza olanak tanır . Everest Forms demosunu görüntüleyin ve nasıl çalıştığını öğrenin.

Eklenti ücretsiz olarak mevcuttur, ancak tam teşekküllü formlar oluşturmanıza olanak tanıyan eksiksiz bir özellik seti ile birlikte gelir. Google reCaptcha desteği, düzenlenebilir e-posta ayarları, başarılı gönderimden sonra yeniden yönlendirme sayfası seçenekleri, düzenlenebilir form doğrulama mesajı vb.

Ücretsiz indir

Güvenlik için En İyi WordPress Eklentileri:

WordPress web sitenizi güvende tutmak, web sitenizin kullanıcıları kadar sizin için de çok önemlidir. Aşağıdaki eklentiler, web siteniz için bilgisayar korsanları, spam veya herhangi bir olası tehditle mücadele etmek için kullanılabilir.

2. Wordfence Güvenliği (Freemium)

wordfence-security-essential-wordpress-eklentileri

Bir web sitesi sahibi olarak, yapılacak en önemli şeylerden biri, sitenizi bilgisayar korsanlarından korumaktır. Bu, görmezden gelmeyi göze alamayacağınız bir şey. Web üzerinde web sitenize her an saldırabilecek ve tüm çalışmanızı anında yok edebilecek binlerce kötü amaçlı bot olabilir. Bu nedenle spamleri her zaman engellemeli ve web sitenizi güvende tutmalısınız.

WordPress sitenizi güvende tutmak için, WordPress’te birçok güvenlik eklentisi bulunmaktadır. Bunların arasında Wordfence Security, güvenebileceğiniz bir tanesidir. Eklenti, Güvenlik duvarı koruması, kötü amaçlı yazılım taraması, engelleme, oturum açma güvenliği, canlı trafik izleme ve çok daha fazlasını içerir. Eklenti, aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi robotlar, insanlar, 404 hataları, girişler, çıkışlar vb. Dahil olmak üzere tüm trafiğinizi gerçek zamanlı olarak izlemenizi sağlar:

Gerçek zamanlı trafiğinizi izleyerek, sitenizin karşı karşıya olduğu güvenlik tehditlerinden haberdar olabilir ve buna karşı anında önlem alabilirsiniz.

wordfence-güvenlik-gerçek zamanlı-site-etkinliği

Ayrıca, eklentinin sitenizin saldırıya uğramasını önleyen bir güvenlik duvarı uygulaması vardır. Engelleme özelliği, sitenize zarar verebilecek bilinen tüm saldırganları, kötü niyetli ağları engeller. Oturum açma güvenliğini artırmak için, İki Faktörlü Kimlik Doğrulamayı benimserken aynı zamanda tüm kullanıcı ve yönetici şifrelerinin gücünü kontrol eder. Bu teknik, kaba kuvvet saldırılarıyla savaşmanıza büyük ölçüde yardımcı olabilir.

Sonuç olarak, Wordfence Security, WordPress için harika bir güvenlik eklentisidir.

Ücretsiz indir     Premium’u Görüntüle

Dahası, WordPress’in güvenliğini sağlamaya yardımcı olan birkaç başka eklenti vardır. En iyi WP güvenlik eklentilerinin listesine göz atın .

Akismet (Freemium)

akismet-essential-wordpress-eklentileri

Akismet, WordPress’in arkasındaki kişiler tarafından geliştirilen bir başka eklentidir (Matt ve Automattic’teki ekibi). Her yeni WordPress çekirdek kurulumuyla birlikte gelen varsayılan WordPress eklentilerinden biridir. Temel olarak, tüm yorumları kontrol eden ve spam içeren yorumları filtreleyen bir anti-spam eklentisidir.

Eklenti, Akismet veya moderatör tarafından hangi yorumların spam içerikli bulunduğunu öğrenebilmeniz için her yorum için bir durum geçmişi sağlar. Moderatörler ayrıca her kullanıcı için onaylanmış yorumların sayısını görebilir, yorum gövdesindeki URL’leri görebilir ve şüpheli bağlantıları kaldırabilir.

Eklenti, ticari siteler için aylık planlarına abone olmanız gerektiğinde kişisel site ve bloglar için ücretsizdir . Premium planlar, spam korumasının yanı sıra gelişmiş güvenlik çözümü sağlar.

WP güvenliğinizi korumak için kullanışlı bir eklentidir .

Ücretsiz indir    Premium’u Görüntüle

SEO için En İyi WordPress Eklentisi:

Web siteniz arama motorlarında daha üst sıralarda yer almaya başladığında, bunlar aracılığıyla web sitenize daha fazla trafik çekilebilir. İyi bir WordPress SEO eklentisi bunun için size iyi hizmet edebilir.

Yoast SEO (Ücretsiz)

yoast-seo-essential-wordpress-eklentileri

Şüphesiz, arama motorları her web sitesi için en önemli trafik kaynağıdır. Arama motorlarını kullanarak internet kullanıcılarının sayısı sürekli arttığı bildirilmiştir önemi yapım Arama Motoru Optimizasyonu her zamankinden daha alakalı. Neyse ki, WordPress kullanıcıları için Yoast SEO gibi harika bir eklenti var.

Yoast SEO, daha iyi içerik oluşturmak ve arama sonuçlarındaki sıralamanızı iyileştirmek için size tüm yol boyunca rehberlik eden harika bir eklentidir. Teknik olarak SEO dostu olduğu kadar kullanıcılar için de yararlı olan içeriği oluşturmaya odaklanır. Amaç, kullanıcılara yardımcı olmak, güven kazanmak ve sürdürülebilir SEO olarak adlandırdıkları sıralamaları sürdürmektir.

yoast-seo-snippet-ve-sayfa-analizi

Öncelikle, bir odak anahtar kelime seçmenizi ve yazdığınız makalede anahtar kelimeyi uygun şekilde kullanmanızı sağlar. Sayfa analizi özelliği, focus anahtar kelimesini görsel alt etiketleri, meta açıklama, başlıklar ve tüm yazının her yerinde kullanıp kullanmadığınızı kontrol eder. Ayrıca, arama motorları için daha iyi kullanılabilirlik ve görünürlük için metni ve resimleri doğru şekilde ayarlamanızı önerir.

Ek olarak, snippet önizlemesiyle sayfanızın / yayınınızın arama sonuçlarındaki görünümünü iyileştirmenize yardımcı olur. Daha iyi başlıklar ve akılda kalıcı Meta açıklamalar oluşturmak, siteniz için tıklama oranlarını büyük ölçüde artırabilir. Basit ve anlaşılır içerik oluşturmanıza yardımcı olan Okunabilirlik özelliği eklenmiştir.

Son olarak, işte oldukça benzer şekilde çalışan All in One SEO Pack adlı başka bir eklenti . Bunu da deneyebilirsin.

Ücretsiz indir    Premium’u Görüntüle

Yoast’ın daha fazla alternatifine göz atmak istiyorsanız, en iyi WordPress SEO eklentileri koleksiyonumuza buradan göz atın  .

Google XML Site Haritaları (ÜCRETSİZ)

Google-XML-Site Haritaları içermeyen wp-eklentisi

Google XML Site Haritaları, WordPress için çok kullanışlı bir başka SEO eklentisidir. Eklenti, Google, Bing, Yahoo gibi arama motorlarının sitenizi özel bir XML site haritası ile daha iyi indekslemesine yardımcı olur.

Eklentiyi etkinleştirdiğinizde, siteniz için otomatik olarak bir XML site haritası oluşturarak indekslemeyi kolaylaştırır. Site haritası, arama motoru botlarının web sitenizin tüm yapısını görüntülemesini ve sonuçları daha verimli bir şekilde almasını sağlar.

google-xml-site haritaları-ayarları

Eklenti, sitenizde bir şey yayınladığınız her seferinde tüm büyük arama motorlarını bilgilendirir.

Ücretsiz indir

Analytics için En İyi WordPress Eklentisi:

Bir WordPress Analitik eklentisi, çeşitli istatistiklere dayalı olarak web sitenizin büyümesini ve büyümesini izlemenize yardımcı olacaktır. Daha fazla iyileştirme için bu eklentilerin yardımıyla web siteniz hakkında çok şey çalışabilirsiniz.

MonsterInsights tarafından WordPress için Google Analytics (Ücretsiz)

en iyi WordPress eklentileri MonsterInsightsbanner

Google analitiği , web sitesi trafiğini anlamak için ücretsiz bir istatistiksel araçtır. Hedef kitlenizi anlamak ve onlara yemek yemek, kullanıcı trafiğinizi iyileştirmenin harika bir yoludur. Bu nedenle, WordPress web siteniz için bir Google analiz eklentisi kullanmak bariz bir seçimdir ve MonsterInsights’ın Google analiz aracı , bu amaç için en iyi eklentilerden biridir.

Eklenti, web sitenizle ilgili çeşitli gerçek zamanlı istatistikleri izlemenizi sağlar. Ayrıca, Evrensel izlemeyi kullanarak, birden çok platform ve cihazdan kullanıcı görüntülemelerini takip edebilir, çeşitli demografik ve ilgi raporları alabilirsiniz.

google-analytics-monsterinsights-demo

Eklenti ayrıca ticarete hazırdır. Bu, ürün popülaritesini, dönüşüm oranlarını ve sipariş değerlerini hiç zorluk çekmeden izleyebileceğiniz anlamına gelir. Eklenti ayrıca Google Adsense ile entegre edilmiştir, böylece reklam performansınızı da izleyebilirsiniz.

Eklentinin diğer ek özellikleri, indirme numaralarını, giden bağlantı takibini, olayları ve performans takibini, kullanıcı keşif raporlarını ve daha fazlasını izlemenize izin verir.

Ücretsiz indir

Optimizasyon ve Performans için En İyi WordPress Eklentileri

Hızlı yüklenen ve güçlü bir web sitesi, bir web sitesinde her kullanıcının dört gözle beklediği bir şeydir. Bu nedenle, web sitenizin az miktarda internet kapsamı ile bile olabildiğince hızlı yüklendiğinden emin olmanız gerekir. Hız ve optimizasyon için aşağıdaki WordPress eklentileri bunun için çok yardımcı olabilir.

WP Smush (Ücretsiz)

wp-smush-wordpress-eklentisi

Resimler, gönderiniz / sayfanız için kullanıcıların dikkatini kolayca çeken harika varlıklardır. Görüntüleri yüklemek, mesajı metinlerin yapabileceğinden çok daha iyi iletmenize yardımcı olur. Sayfanızın çekici, akılda kalıcı ve ilgi çekici görünmesini sağlarlar.

Sitenizi kullanıcılar için daha çekici hale getirmeye çok yardımcı olurken, resimler de çok fazla depolama alanı kaplar ve web sitenizi yavaşlatır. Yavaş site hızını görmezden gelip felaketin gerçekleşmesini bekleyemezsiniz. Bir süre bekleyin, işte size iyi haber – görüntüleri sıkıştırabilirsiniz!

Evet, WP Smush eklentisini kullanarak görüntülerin kalitesini düşürmeden görüntüleri sıkıştırabilir ve optimize edebilirsiniz. Gelişmiş sıkıştırma tekniklerini kullanarak tüm görüntü dosyalarınızı JPEG, GIF ve PNG formatlarında optimize eder ve çok fazla depolama alanı kazandırır. Yükleme sırasında tüm eklerinizi otomatik olarak sıkıştırırken, eklerinizi medya kitaplığında manuel olarak sıkıştırabilirsiniz.

wp-sıkıştır-eklenti-toplu sıkıştır

Ek olarak, eklenti bir seferde toplu verileri (50 eke kadar) sıkıştırmanıza izin verir. Eklenti, yayınınızın / sayfanızın hızlı olurken çekici görünmesine yardımcı olduğu için çok kullanışlıdır.

Ücretsiz indir     Premium’u Görüntüle

W3 Toplam Önbellek (Ücretsiz)

w3-total-cache-wordpress-plugin-essential-wordpress-eklentileri

WordPress önbelleğe alma, web sitesi performansını artırmanın en iyi yollarından biridir. Önbelleğe almanın genel fikri, web sitesi verilerini geçici olarak önbellekte saklamaktır, böylece kullanıcı aynı sayfayı bir sonraki açışında daha hızlı yüklenir. Önbellek , bilgi işlem ortamında bir şeyi geçici olarak depolamak için bir yerdir.

WordPress’te önbelleğe almayı etkinleştirmek için WordPress önbelleğe alma eklentilerini kullanabilirsiniz. Önbelleğe alma eklentileri, yayınlarınızı ve sayfalarınızı, kullanıcılara sunulan statik HTML dosyaları olarak önbelleğe alır. Bu, sayfa yükleme süresini önemli ölçüde azaltır ve genel site performansının optimize edilmesine yardımcı olur. Ek olarak, gelişmiş site hızı, sitenizin SEO’sunu derinden etkileyecektir.

w3-toplam-önbellek-wordpress-eklenti-gösterge tablosu

W3 Total Cache WordPress eklentisi, en popüler eklentilerden biridir ve muhtemelen WordPress için en iyi önbellekleme eklentisidir. Sayfa önbelleği, veritabanı önbelleği, nesne önbelleği, tarayıcı önbelleği ve çok daha fazlasını içerir. Ayrıca, sayfa yükleme süresini azaltmak için CDN hizmetlerini entegre etmenize olanak tanır. Ayrıca, bant genişliğinden% 80’e kadar tasarruf edebilmeniz için HTML, JS ve CSS dosyalarının küçültme ve HTTP sıkıştırma seçeneklerine sahiptir.

Azaltılmış yükleme süresiyle, art arda yüksek trafik ve daha fazla dönüşümle sonuçlanan arama sonuçlarında daha iyi sıralama elde edeceksiniz.

Alternatif olarak, yukarıdaki eklentiye oldukça benzer şekilde çalışan WP Super Cache kullanabilirsiniz .

Ücretsiz indir      Premium’u Görüntüle

Bazen, WP Total Cache veya WP Super Cache diğer eklentilerle çelişir. Böyle bir durumda, diğer alternatif eklentileri deneyin. En iyi WP önbelleğe alma eklentileri koleksiyonumuza göz atın .

WP-Optimize (ÜCRETSİZ)

wp-optimize-wordpress-eklentisi

WP-Optimize, WordPress veritabanını temizlemek ve WordPress’i optimize etmek için harika bir araçtır. Gereksiz verileri WordPress’ten manuel sorgular olmadan otomatik olarak kaldırır. Eklenti, veritabanınızı her zaman en iyi performans için optimize eder.

Web sitenizde, siz farkında bile olmayabilirsiniz, ancak sitenizi ağırlaştıran birçok gereksiz veri olabilir. Eklenti yüklendiğinde, otomatik olarak yapılan birçok işiniz olur. Tüm spam içerikli ve onaylanmamış yorumları, çöp gönderilerini ve yorumları, geri izlemeleri ve pingback’leri vb. Kaldırır. Veritabanınızın her zaman temiz ve optimize olmasını sağlar.

Ücretsiz indir

Yedekleme için En İyi WordPress Eklentisi

Bazen, iyileştirilmesi için üzerinde büyük değişiklikler oluşturmak istiyorsanız, WordPress web sitenizi yedeklemeniz gerekebilir. Bu nedenle, harika WordPress yedekleme eklentilerinin de bunun için mevcut olduğunu bilmek her zaman iyidir.

VaultPress (Ücretsiz)

Vaultpress-en iyi WordPress eklentileri

VaultPress , web siteniz için gerçek zamanlı otomatik yedeklemeler oluşturmak için oluşturulmuş güvenlik odaklı bir WordPress eklentisidir . Jetpack destekli tema, web sitenizdeki her içeriği, gönderiyi, yorumu ve medya dosyasını sorunsuz bir şekilde senkronize eder ve ayrıca birçok web sorunu ve saldırıya karşı koruma sağlar.

VaultPress, düzenli olarak optimize edilmiş yedeklemeler oluşturmanıza ve web sitenizi yalnızca tek bir tıklama ile saniyeler içinde geri yüklemenize olanak tanır. Birden çok abonelikle, tek bir gösterge panosu aracılığıyla birden çok web sitesini izleyebilir, yedekleyebilir ve yönetebilirsiniz.

VaultPress yedeklemeleri

Eklenti ayrıca web sitenizdeki tehlikeli dosyaları tarar ve tespit eder ve kurulumunuzda herhangi bir değişiklik tespit ederse yöneticiye e-posta gönderir. Ayrıca, şüpheli kodları kolayca inceleyip yönetebilir ve sorunlarını birkaç tıklama ile çözebilirsiniz.

Eklenti ayrıca güçlü spam korumasıyla birlikte gelir. Akismet desteği ile, web sitenizde sıfır kullanıcı müdahalesi ile herhangi bir spam önlemini önlemek için spam önleme araçlarını kolayca kullanabilirsiniz .

Ayrıca VaultPress’in aboneliği Jetpack ile birlikte paketlenmiştir. Bu iki eklentinin özelliklerini birleştirerek, internet korumanız için mükemmel bir çözüm uygulayabilirsiniz.

Destek ekibi, yararlı çalışmaları ve kullanıcının sorunlarına ilişkin yararlı içgörülerinden ötürü büyük övgüler aldı. Bu, karşılaştığınız sorun ne olursa olsun, VaultPress’in uzman ekibine basit bir isteğin web sitenizi kolayca doğru bir şekilde ayarlamanıza yardımcı olması gerektiği anlamına gelir.

Ücretsiz indir      Premium’u Görüntüle

Yeniden Yönlendirme için WordPress Eklentileri

Yeniden yönlendirme, WordPress web siteniz için birçok sorunu çözebilir. Kırık bağlantılar, kayıt spamleri veya herhangi bir tür sayfa hatası olabilir, sadece bir simpe yönlendirmesi size çok fayda sağlayabilir. Bunun için özel olarak yapılmış WordPress eklentileri de var.

Yönlendirme (ÜCRETSİZ)

yönlendirme wordpress eklentisi

Yazılarınızın / sayfalarınızın kalıcı bağlantılarını değiştirmeniz gereken ancak onları yeniden yönlendirmeyi unuttuğunuz zamanlar vardır. Bu, kullanıcılar artık mevcut olmayan eski URL’yi takiben mevcut olmayan bir sayfaya inecekler. Ve bu, ziyaretçilerinizi üzmenin başka bir yoludur.

Bu gibi durumlarda, Redirection, seçilecek doğru eklentidir. Tüm 301 yeniden yönlendirmelerini yönetmenize ve 404 hatalarını takip etmenize yardımcı olur. Eklenti, bir gönderinin URL’si değiştiğinde otomatik olarak bir 301 yönlendirmesi ekler, ayrıca bir gönderi için manuel olarak 301, 302 ve 307 yönlendirmeleri de ekleyebilirsiniz. Tüm URL’leri yeniden yönlendirebilir ve ayrıca yeniden yönlendirilen tüm URL’ler için tam günlüklere sahip olabilirsiniz.

Yeniden yönlendirme, esas olarak sayfaları eski bir web sitesinden taşırken veya WP kurulumunun dizinini değiştirirken yararlıdır.

Ücretsiz indir

En iyi WordPress yönlendirme eklentilerinden bazılarını da listeledik . Bunları da kontrol ettiğinizden emin olun.

Kullanıcı Kaydı için En İyi WordPress Eklentisi:

Bir WordPress kullanıcı kaydı, kullanıcılarınızın oturum açması, kaydolması, ödemeleri veya daha fazlası için bir kayıt formu oluşturmanıza olanak tanır. Web sitenizde sağladığınız çeşitli hizmetler, bir eklentinin onu kullanıcı yapmak için kullanılabileceği kullanıcı kaydı gerektirebilir.

Kullanıcı Kaydı (Ücretsiz)

User-Registration-best-wordpress-kayıt-profil-eklentisi

WordPress kullanıcı kaydı, kaçırmak istemeyeceğiniz başka bir ayrılmaz özelliktir. Esasen, ‘kayıt’ özelliği, verilen adımları takip ederek WP panosundan etkinleştirilebilen varsayılan WordPress kurulumunda mevcuttur.

WP yönetici panelinize  >  Ayarlar  >  Genel’e gidin.

varsayılan-kullanıcı-kaydı-wordpress-ayarları

Yukarıdaki resimde gösterildiği gibi, WordPress kayıt veya üyelik özelliğini etkinleştirmek için ‘ Herkes kaydolabilir ‘ seçeneğini işaretleyebilirsiniz.

O etkinleştirildiğinde, kullanıcılar artık bir bulabilirsiniz kayıt seçeneği sizin de web sitesinin giriş sayfasına : (örn ( yoursite.com/wp-login.php , Şimdi, kullanıcıların ancak, bir kullanıcı adı ve e-posta girerek sitenize kayıtlı alabilirsiniz). ideal görünmüyor.

İlk olarak, bir kullanıcının kaydolma seçeneğini almak için giriş URL’sini bulması kullanıcı dostu değildir. Daha sonra, bir web sitesi sahibi olarak, kullanıcıların yalnızca bir kullanıcı adı ve e-posta girmesine izin veren sınırlı iki alanlı bir formu olduğundan daha fazla bilgi toplayamazsınız.

Bu nedenle, sanal bir WordPress kayıt eklentisine ihtiyacınız var. Neyse ki , özenle hazırlanmış basit ve kullanıcı dostu bir eklenti emrinize amade:  Kullanıcı Kaydı .

Kullanıcı Kaydı, WordPress için ücretsiz bir sürükle ve bırak kullanıcı kayıt eklentisidir. Eklenti, birkaç dakika içinde kolayca güzel bir ön uç kullanıcı kayıt formu oluşturabilmeniz için birçok şaşırtıcı özellik ile birlikte gelir.

kullanıcı-kaydı-wordpress-eklenti-UI

Eklentinin ana özelliklerinden bazıları Sınırsız kayıt formları, çok sütunlu destek, ReCaptcha desteği, e-posta bildirimleri vb. Ayrıca, premium eklentilerini satın alarak özelliklerini genişletebilirsiniz.

WordPress kullanıcı kaydı hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? İşte WP’ye yeni başlayanlar için WordPress kullanıcı kayıt formlarının nasıl oluşturulacağına dair eksiksiz bir eğitim (adım adım). 

Ücretsiz indir   Premium Eklentileri Görüntüleyin

E-postalar ve Bültenler için En İyi WordPress Eklentisi

E-postalar ve Bültenler, hedef kitlenizin erişimini artırmak için ürünlerinizi ve web sitenizi pazarlamak için harika kaynaklardır. Neyse ki, size yardımcı olacak WordPress eklentileri de var.

WordPress için MailChimp (Ücretsiz)

mailchimp-for-wordpress-wordpress-eklentisi

MailChimp, aboneleri yönetmek, e-postalar göndermek ve sonuçları toplu olarak izlemek için en popüler e-posta pazarlama hizmetlerinden biridir. Şüphesiz web yöneticileri ve işletme sahipleri için harika bir pazarlama aracıdır. MailChimp’i bir WordPress sitesi için entegre etmek, WordPress için MailChimp eklentisi ile gerçekten çok kolay. WP blogunuza güzel abonelik formları eklemenizi sağlayan ücretsiz bir eklentidir. Eklentiyi ticari amaçla kullanmak istiyorsanız, premium sürümü deneyebilirsiniz.

Eklenti, e-posta listenize daha fazla abone eklemek için güzel kayıt formları oluşturmanıza olanak tanır. Ayrıca eklentiyi, sitelerinizdeki iletişim formu, yorum veya ödeme formu gibi diğer formlarla kolayca entegre edebilirsiniz. Contact Form 7, WooCommerce, vb. Gibi tüm ana form eklentilerini destekler.

Eklentiyi kurun ve e-posta pazarlama kampanyanızı anında başlatın!

Ücretsiz indir        Premium’u Görüntüle

Daha fazlasını görüntülemek isterseniz, en iyi WordPress e-posta pazarlama eklentileri ve ÜCRETSİZ en iyi WordPress haber bülteni eklentileri hakkında iki makalemiz var . Belirli bir özelliğe ihtiyacınız varsa, onlara da göz atın.

Başa gitmek

E-Ticaret için En İyi WordPress Eklentisi:

Çevrimiçi mağazalar ve e-ticaret platformları, piyasadaki en büyük web sitelerinden biridir. Bu nedenle, e-ticaret için WordPress eklentileri de bolca mevcuttur. Bunların dışında, aşağıdaki eklentiler bunun için en iyi hizmetlerden bazılarını sağlar.

WooCommerce (Ücretsiz)

woocommerce-best-wordpress-eklentileri

Web sitenize satmak için herhangi bir şey eklemek istiyorsanız, WooCommerce en iyi WordPress eklentilerinden biridir. Temel olarak, bir çevrimiçi mağaza oluşturmak istiyorsanız oldukça etkili bir şekilde kullanılabilir. Bir çevrimiçi mağazanın yardımıyla web sitenizi büyütmenize yardımcı olacak birçok özelliğe sahiptir. Bir web siteniz varsa, web sitenizde er ya da geç bir şey satmanız gerekeceği kesindir.

Müşterilerinize çevrimiçi mağazanız üzerinden de birden fazla seçenek sunabilirsiniz. WooCommerce ile kullanılabilen uzatılabilir gönderim seçenekleri vardır. Ücretsiz gönderim, yerel teslim alma, sabit fiyatlar ve daha fazlasını içerir. Onunla her şeyi satabilirsin. Fiziksel ürünlerden etkinlik biletlerine, yazılıma ve hizmet planlarına kadar, onunla her şeyi satabileceksiniz. Ayrıca müşterileriniz için birçok ödeme seçeneği vardır. Çek, teslimatta nakit, kredi kartları ve hatta PayPal kullanarak ödeme yapabilirler. Bu, bir eklentinin sahip olması için çok uygun bir özelliktir. Müşteriler tarafından da beğenilmektedir.

WooCommerce-Kurulum-Sihirbazı-en iyi wordpress-eklentileri

Eklentiyi kurun ve etkinleştirin ve kurulum sihirbazını çalıştırın. O zaman çevrimiçi mağazalarınız için sonsuz olasılıklara sahip olun. İhtiyaçlarınız için gerektiği gibi birçok eklenti de kurabilirsiniz.

Ücretsiz indir      Premium’u Görüntüle

WooCommerce’in işlevselliğini web sitenizde genişletmek için birçok uzantı ve eklenti kullanabilirsiniz. Gerekirse en iyi WooCommerce eklentileri ve uzantılarının listesini görüntüleyebilirsiniz . 

En İyi WordPress Sosyal Medya Eklentileri:

İçeriğinizi sosyal medyada paylaşmak, web siteniz ve web sitesi içeriğiniz için çok faydalı olabilir. Günümüzde, web sitesi ziyaretçileri içeriğinizi kolayca paylaşabilir ve bu da trafiğinizi gerçekten artırabilir. Ve sadece bir eklenti ile yapılabilir.

Sosyal Simgeler (ÜCRETSİZ)

sosyal-simgeler-temel-wordpress-eklentileri

Şüphesiz sosyal medya, son yılların en kalabalık platformudur. Sosyal medya kullanıcılarının sayısı her geçen gün artıyor – daha fazla insan sosyal medya aracılığıyla haber ve diğer bilgileri alıyor. Bu nedenle, sosyal medya pazarlaması bugünlerde içerik pazarlamasının hayati bir parçası. Sosyal medya pazarlamanızı artırmak için Sosyal Simgeler gibi bir sosyal medya eklentisi kullanabilirsiniz.

Social Icons, web sitenizde popüler sosyal simgeleri görüntülemenin kolay bir yolunu sağlayan ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Widget’lar veya kısa kodlar aracılığıyla sayfalara veya yayınlara sosyal medya simgeleri ekleyebilirsiniz. Eklenti, 100’den fazla popüler sosyal medya platformunu destekler. Basit ve kullanımı kolaydır. Eklentiyi anında yükleyebilir ve sosyal medya simgelerini güzel düzenlerde ekleyebilirsiniz.

Eklenti, simgeler için daha fazla özelleştirme seçeneği sunar – simgeleri yeniden boyutlandırma, kare veya yuvarlak veya gri tonlamalı arka plan simge düzenleri, vb. Görevinizi çok daha kolay hale getiren sürükle ve bırak simge sıralamayı destekler.

Ücretsiz indir

Daha fazla eklenti keşfetmek istiyorsanız, buradan daha fazla sosyal medya eklentisine göz atın .

Özel olarak kategorize edilmemiş olsalar da sizin için çok faydalı olacağını düşündüğümüz daha birçok popüler makale var. Öyleyse, bu eklentilere de geçelim.

Jetpack (Ücretsiz)

jetpack-eseential-wordpress-eklentileri

WordPress yazılımının (Automattic) arkasındaki mükemmel ekipten güçlü bir eklenti olan Jetpack, her WordPress web sitesi için sahip olunması gereken bir eklentidir. Adından da anlaşılacağı gibi, web sitenizin yükselmesi ve başarılı olması için bir paket harika özellik sunar.

Jetpack, site güvenliğiniz, web sitesi performansınız, trafik büyümeniz, görüntü optimizasyonu, web sitesi görünümü ve çok daha fazlasıyla ilgilenir.

jetpack-eklenti-gösterge tablosu

Yayınlanan içeriğinizi arama motorları gibi üçüncü taraf hizmetlerle otomatik olarak paylaşan ve erişiminizi ve trafiğinizi artırmaya yardımcı olan gelişmiş dağıtıma sahiptir. Ek olarak, arama motorlarının sitenizi kolayca dizine ekleyebilmesi için site haritaları oluşturur.

En önemlisi, kaba kuvvet saldırılarını önleyerek web sitenizin güvenliğini korur. Ayrıca, sitenizi kesinti süreleri için her beş dakikada bir izler ve bulunan herhangi bir sorunu anında size bildirir.

Ücretsiz indir    Premium Planlar

Nivo Slider (Ücretsiz)

wordpress-plugins-nivo-slider

Çoğu web sitesi için, özellikle ticari olanlar için, birden fazla görseli sergileyebilmeniz avantajlıdır. Bazıları farklı çalışma örneklerini, ürünlerini ve daha fazlasını sergilemek isteyebilir. Video dosyalarına alternatif arayanlar için slayt gösterilerini bile tercih edebilirsiniz. Bu nedenle, kaydırıcılar ve karuseller , sitenin katılım oranına yardımcı olan önemli ve etkili tasarım öğelerinden biridir.

wordpress-plugins-nivo-slider-dashboard

WordPress ile bunu yapmanın en kolay yolu Nivo Slider eklentisidir . Orada bulduğunuz en iyi ve aynı zamanda en popüler eklentilerden biridir. İndirilen üzerinde 3 milyon defa kendi sürülmesinden bu yana, ya serbest veya prim sürümünü kullanabilirsiniz. Eklenti, gönderi kaydırıcısı, resim karuseli ve hatta bir slayt gösterisi eklemenizi sağlar. Kullanıcı dostudur ve sezgisel tasarım yapısı ile çalışmak kolaydır.

Bir miktar yaratıcılık ve ilgi çekici içerik eklemek asla yanlış gidemez. Oluşturduğunuz Kaydırıcılar, Ana Sayfa Kaydırıcısı olarak da eklenebilir . En yeni özelliklerin tümü için otomatik güncellemeler alın ve eklenti gibi premium destek alın.

Ücretsiz indir      Premium’u Görüntüle

Hepsi Bir Arada Schema.org Zengin Snippet’leri (ÜCRETSİZ)

all-in-one-schema-org-rich-snippet-wordpress-eklentisi

Arama sonuçlarındaki bazı sayfaların altında yıldız derecelendirmeleri, resimler, inceleme sayısı vb. Gibi fazladan bilgi parçaları görmüş olabilirsiniz. Kullanıcıların bilmek isteyebilecekleri gönderi / sayfa hakkında daha fazla bilgi sağlarlar. Derecelendirmeler gibi bu tür kısa özetler / parçalara Zengin Parçacıklar denir .

Zengin snippet’ler, sayfanızın / yayınınızın arama motoru sonuç sayfalarındaki görünümünü güzelleştirmenin en iyi yoludur. Parçacıklar, ürün / sayfa hakkındaki ana bilgileri kısaca sağlar, yani ürünün ilgi çekici yerlerini vurgular. Bu nedenle arama motorları aracılığıyla daha fazla tıklama oranı elde etmenize yardımcı olurlar.

WordPress web sitesinde zengin snippet’ler oluşturmak için, kullanışlı All In One Schema.org Rich Snippets eklentisini kullanabilirsiniz. Arama motorlarına, arama motoru sonuç sayfalarında görüntülenecek kesin bilgileri sağlar. Bu, sitenizin daha iyi sıralanmasına ve daha fazla tıklama oranı elde etmesine yardımcı olur.

Ücretsiz indir

Kırık Bağlantı Denetleyicisi (ÜCRETSİZ)

kırık-bağlantı-denetleyicisi-wordpress-eklentisi

Önemli sayıda günlük ziyaretçiye sahip ve aynı zamanda iyi bir iş yapan harika bir web siteniz olabilir. Ancak, kullanıcıların bozuk bir sayfaya geldiklerinde nasıl tepki vereceğini hiç düşündünüz mü? Bir tahminde bulunabilirsiniz – bu şekilde olası müşteriyi kaybedersiniz ve siteniz hakkında daha kötü bir izlenim yaratırsınız. Bu yıkıcı – kırık bağlantılardan nefret ediyorsunuz.

Ve işte size iyi haber – kullanışlı bir eklenti web sitenizi tüm bozuk bağlantılar için izleyecektir. Ücretsiz Broken Link Checker eklentisini yükleyin ve işi otomatik olarak yapacağı için hoş bir şekerleme yapın. Eklenti, tüm gönderilerinizi, yorumlarınızı ve diğer içeriklerinizi bozuk bağlantılar açısından kontrol eder ve herhangi bir bulunursa anında size bildirir. Ek olarak, eksik resimleri de rapor eder, böylece onları hızlı bir şekilde düzeltirsiniz.

Ayrıca eklenti, arama motorlarının bozuk bağlantıları izlemesini, bozuk bağlantıları farklı şekilde görüntülemesini vb. Önleme seçeneklerine sahiptir. E-posta veya WP panosu aracılığıyla bildirim alabilirsiniz.

Ücretsiz indir

Yorumları Devre Dışı Bırak (ÜCRETSİZ)

devre dışı-yorumlar-wordpress-eklentisi

Adından da anlaşılacağı gibi Yorumları Devre Dışı Bırak, sitenizin tamamında veya belirli yazı türlerinde yorumları genel olarak devre dışı bırakmak için kullanışlıdır. Eklenti, tüm sayfaların / gönderilerin kullanıcı yorumlarını kabul etme olasılığının düşük olduğunu göz önünde bulundurarak, gönderi türleri, sayfalar ve eklerdeki yorumları devre dışı bırakmak için kolay bir çözüm sunar. Ayrıca yorumlar bazen spam ve gereksiz şeyler içerir.

Ek olarak, eklenti, yorumla ilgili tüm öğeleri Gösterge Tablosundan, widget’lardan, Yönetici menüsünden ve Yönetici Çubuğundan kaldırma seçeneği sunar. Yorum spam’lerinden kaçınmanız gereken tam teşekküllü özellikler sağlar.

WordPress’e yeni başlayan biriyseniz, işte WordPress yorumlarını nasıl devre dışı bırakacağınız – sizin için eksiksiz bir rehber.

Ücretsiz indir 

Sarmak

Ve benim görüşüme göre her web sitesinin ihtiyaç duyduğu en iyi WordPress eklentileriydi. Yukarıda belirtildiği gibi, bu eklentiler temel özellikleri sağlar, site SEO’sunu iyileştirir, hızı optimize eder, güvenliği güçlendirir ve içeriğinizi ve ürünlerinizi daha iyi bir şekilde pazarlamanıza yardımcı olur.

Zaten kullanıyorsanız, geri bildiriminizi aşağıdaki yorum kutusuna yazın. Daha  fazla eklenti listesi için eklenti koleksiyonumuzu da kontrol ettiğinizden emin olun .

Sizin de gerekli olduğunu düşündüğünüz herhangi bir eklentiyi özledim mi? Bana bir öneride bulunursanız çok sevinirim.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At