Can Sıkıntısını Önlemek İçin En İyi 10 Web Sitesi - evham.net | evhamlı blog
İnternet Yaşam

Can Sıkıntısını Önlemek İçin En İyi 10 Web Sitesi

Can sıkıntısı genellikle, ortaya çıktığı andan itibaren kaçmamız gereken nahoş ve istenmeyen bir duygu olarak kabul edilir. Bununla birlikte, bazı psikologlar, çok uzun süre devam etmesine izin vermediğiniz sürece can sıkıntısının sizin için iyi olduğuna inanırlar.

Can sıkıntısı yaratıcılığı teşvik edebilir, stresimizi azaltabilir, yeni fikirlere ilham verebilir ve yeni hedeflere ulaşmamız için bizi motive edebilir. Bununla birlikte, çok uzun süre sıkılırsak, can sıkıntımız toksik hale gelebilir ve gereksiz riskler almamıza veya zararlı bağımlılıklar geliştirmemize neden olabilir.

Öyleyse tavsiye, can sıkıntınızı kucaklamak ve ondan zevk almak ve ardından yeni fikirlerle ve yeni hedeflerle dolu bu yaratıcı, üretken yaşamı sürdürmek.

Ancak bu kısma gelmeden önce, işte sizi sıkıcı kısımdan geçirmeniz için yararlı bulabileceğiniz 10 web sitesi.

10Biraz Kimya Uzun Sürer


Little Alchemy’yi ziyaret edin →

Bu makale için araştırma yapmak amacıyla basit bir oyuna başladım. Ateş, toprak, hava ve su olmak üzere dört temel elementle başlayın ve bunları mümkün olduğunca çok şey yapmak için birleştirin. 8 saat Little Alchemy oynadıktan sonra 113 yeni şey yaptım. Sadece 400 kadar kaldı. Ah hayatım.

Temel kimya bilgisi o kadar olmasa da biraz yardımcı olabilir.
İnanılmaz derecede sinir bozucu olabilir. Uçan bir balığım, bir meleğim ve bir Jedi şövalyem olmasına rağmen hala bir ineğin nasıl yaratılacağını bulmaya çalışıyorum, bu yüzden çok kötü yapmıyorum.

Eğer gerçekten sıkışırsanız, bazı ipuçları var, ancak bazıları hile yapmayı düşünebilir. (Bununla birlikte, nasıl inek yapılacağını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki yorumlarda bana bildirin.)

Yine de bir uyarı, eğer oyunu tamamlamayı ve tüm unsurları bulmayı başarırsanız, yapımcılar artık Little Alchemy 2’yi yayınladılar. [1]

Yani, başlamadan önce kendinize sormanız gerekiyor, ne kadar sıkıldınız?

9Sabırlı olun, Onlar Oradalar


Bazı Köpekbalığı Kameralarını Ziyaret Edin →

Can sıkıntınız daha çok ‘hiçbir şey yapma zahmetine giremez’ türündense, her zaman bir köpekbalığı avına çıkmayı deneyebilirsiniz. Burada mızraklardan veya ağlardan bahsetmiyoruz ve kesinlikle derin deniz fotoğrafçılığından bahsetmiyoruz, ki kulağa çok yorucu geliyor ve hiç de sıkıcı tanımına uymuyor.

Hayır, tamamen daha az aktif bir şeyden bahsediyoruz. Neden bir web kamerası aracılığıyla köpekbalıklarını aramıyorsunuz? Sabırlı olmanız gerekir, çünkü çoğu zaman görebildiğiniz tek şey bulanık sudur, ancak bazen küçük bir balık veya büyük bir köpekbalığı görüş alanına girebilir. [2]

Kesinlikle beklemeye değer olmalı? Kendinize büyük bir kase atıştırmalık alın, arkanıza yaslanın, rahatlayın ve Jaws’ın gelip sizi bulmasını bekleyin.

8Ben dünyanın neresindeyim


Geoguesser’ı ziyaret edin →

Kendinizi iyi yolculuklar olarak görüyorsanız veya başkalarının sizin olduğunuza inandığını düşünmesini istiyorsanız, Geoguesser’a bakmayı deneyebilirsiniz.

Günde bir kez, dünyanın herhangi bir yerine götürüldüğünüzde, google maps street view üzerinden ücretsiz oynayabilirsiniz. Soru şu ki, nerede?

Resimlerde ipuçları var ama dikkat edin, bunlar genellikle küçüktür. Bazen çok küçük.

Ancak, ilk bakışta hiçliğin ortasındaki tozlu bir yolun hiçbir yerde olamayacağını düşünürken, aslında her zaman bir yerdedir. Size bir ipucu vermesi için sokak tabelalarına, önemli noktalara ve hatta araba tescil plakalarına bakın.

Bu web sitesi sizin işinizse, elbette daha fazla konum almak için abone olabilirsiniz. [3]

7Araştırmacı Olun


Zooniverse’yi ziyaret edin →

Sıkıldığınız için üretken olamayacağınız anlamına gelmez. Zooniverse’de gerçek araştırma deneylerine katılabilirsiniz. Mevcut deneyler, maymunlar da dahil olmak üzere vahşi yaşamı sınıflandırmanıza izin veren Monkey See’yi veya bakterileri mikroskop altında incelemeniz ve sınıflandırmanızın istendiği Bug the Bug’ı içerir.

Bilim veya sınıflandırma gerçekten size göre değilse, bazı kölelik karşıtı el yazmalarını yazıya dökebilirsiniz. Muhtemelen bunun için bir dizüstü bilgisayara ihtiyacınız vardır, ancak soluk bakır levha el yazısını okuyabilme yeteneği faydalı olacaktır. El yazmaları Boston Halk Kütüphanesi tarafından tutulmakta olup, kölelik karşıtı hareketle ilgili yaklaşık 40.000 el yazısı belge, mektup, gazete ve hatıra eşyasından oluşmaktadır ve bunları öğrencilerin yararına olacak şekilde yazıya döküp çevrim içi hale getirme sürecindedir. araştırmacılar ve insanlık.

Aslında şu anda araştırmacı arayan yaklaşık 50 proje var. Bilim ve tıbbın yanı sıra sanat, tarih, dil, doğa ve iklim değişikliği ile ilgili projeler de var.

Çok şey yapmana gerek yok. Pek çok proje, her biri çok az çaba harcayan çok sayıda insana dayanır, ancak artık sıkılmadığınızı ve bunun yerine ilham aldığınızı fark ederseniz daha fazla dahil olma fırsatları vardır. [4]

6Sonsuzluğa

X’i ziyaret edin →

Can sıkıntınız sınır tanımıyorsa, ilham almak için her zaman cennete bakabilirsiniz.

Space.com ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Örneğin, en son uzay mekiği fırlatmasıyla ilgili tüm haberler var – 30 Temmuz’da Mars’a doğru fırlatılan ve Şubat 2021’de indiğinde Mars yüzeyini keşfetmek için kullanılacak olan helikopteri taşıyan Perseverance gezgini.

Şu anda uzayda olan, bazıları son dört aydır orada bulunan astronotları takip edebilirsiniz. Uzayı keşfedebilir, astronomi öğrenebilir, gökyüzü gözlemi yapabilir ve diğer uzay hayranlarıyla bu dünyanın dışındaki her şey hakkında konuşabilirsiniz. [5]

Ya da, tüm bunlar sizin için fazla yorucu geliyorsa, NASA’nın uzaydan dünyanın canlı görüntülerini yayınlayarak oturup dünyayı seyredebilirsiniz. Müziğin sesini kapatırsanız, dünya dönmeye devam ederken oldukça sakin bir izleme sağlar.

5Biraz Hafif Müzik


X’i ziyaret edin →

Müzik yapmak zamanı kaçırmak için iyidir. Zaten bir enstrümanınız varsa, bir avantajınız vardır. Enstrümanlarında yeni olanlar pratik yapabilirken başarılı müzisyenler kendi melodilerini besteleyebilir.

Ama bu piyano derslerine hiç takılmamış insanlardan biriyseniz endişelenmeyin, Incrediox.com yardım etmek için burada.

Ücretsiz özelliklerini deneyin ve tatlı müzik yapmaya başlayın. Program, kendi benzersiz melodinizi oluşturmak için melodiyi, armoniyi ve sadece sesleri birleştirmenize olanak tanır.

Ve, bir enstrümanı öğrenmenin yalnızca müzisyen için değil, aynı zamanda onları dinlemek zorunda olanlar için de acı verici olabileceği gerçek hayatın aksine, inanılmaz kutu ile harika bir melodi yapmayı başaramazsınız. Yanlış not yok, garantili. [6]

4Kara Delik Tarafından Yutulun


Yerçekimi Noktalarını Ziyaret Edin →

Hiç yerçekimini, uzayı ya da güneş sistemindeki her gezegenin neden düzenli daireler halinde döndüğünü merak ettiniz mi? Genellikle, böyle şeyleri merak ettiğimizde, cevaplar o kadar uzun, karmaşık ve evet sıkıcıdır ki kısa sürede ilgimizi kaybederiz.

Peki ya Newton’un Yerçekimi Yasası ile ilgili tüm o sıkıcı şeyleri öğrenmek zorunda kalmadan, uzayda yerçekimi ile deney yapmanıza izin veren bir web sitesi olsaydı?

Artık yapabilirsin. Astronomik nesneler uzayda amaçsız bir şekilde süzülürken, ekranınıza tıklayıp bir ağırlık noktası oluşturabilirsiniz. Şimdi astronomik nesnelerin ona ve çevresine doğru çekilmeye başladığını izleyin. Başka bir yerçekimi noktası ekleyin ve birbirlerine doğru nasıl çekildiklerini görün, sonunda bir kara deliğe dönüşün, daha güçlü bir yerçekimi çekimi yaratın, böylece astronomik nesneleri güzelleşmeye zorlayın ve kara deliğin etrafındaki büyüleyici yörünge düzlemleri.

Kütleçekim kuvveti arttıkça, etrafında dönen nesneler, sonunda kara deliğin içine çekilinceye ve süreci yeniden büyük bir patlama başlayana kadar, yerçekimi kaynağına daha da yakınlaşmaya başlar.

Burada ders yok, sadece evrenleri tekrar tekrar inşa edip patlatmanın eğlencesi. [7]

3Sürgünleri ve Yaprakları Yiyin


Omglasergunpewpewpew’i ziyaret edin →

Elbette düşünmek harika. Sonuçta, onsuz nerede olurduk? Ama bazen sıkıldığımızda, gerçekten yapmak istediğimiz şey tamamen daha akılsız bir şeydir.

Bazen sadece yemek yediğiniz ve ateş ettiğiniz bir şey istersiniz. Bize bırakın. Ve ayrıca omglasergunpewpewpew için.

Adından da anlaşılacağı gibi, bu çevrimiçi bir oyundur, ancak seviye yok, ödül yok, kayıt olmanız bile gerekmiyor. Sadece karakterinizi seçin ve kötü adamı vurmaya başlayın. Oh ve biraz şeftali ye. Neden şeftali? Fikrim yok.

Uyarı kelimesi, oyun sonsuz görünüyor, bu yüzden kendinizi bu sitede amaçladığınızdan çok daha fazla zaman geçirirken bulabilirsiniz. Bir alarm ayarlamak isteyebilirsiniz. [8]

2Ayı Gibi Ama Ayı Değil

Resim kredisi: BoredPanda

BoredPanda’yı ziyaret edin →

Sıkılmadığın zamanlarda yaratıcı tip misin? Sizi yaratıcılığa geri götürmek için biraz ilhama mı ihtiyacınız var?

Neden Bored Panda’ya gidip diğer insanların neler yarattığını görmüyorsunuz?

Bored Panda, yaratıcı insanların işlerini ve onlara ilham veren şeyleri göstermeleri için tasarlanmış bir web sitesidir. Ancak, diğer insanların resimlerinden oluşan bir koleksiyondan çok daha fazlasıdır.

Mısır gevreğinizin taze kalması için tahıl kutunuzu kapatmanın doğru yolunu bilmeniz mi gerekiyor? Minik ejderhaları tığ işi yapmak ister misin? Yoksa tuvalet kağıdı tüplerinden ve pizza kutularından bir Chieftain tankı yapmak ve içinde oturan kedinizin resmini çekmek mi istiyorsunuz? Tabii ki. Kim yapmaz?

Yapmak istediğiniz saçma, tuhaf ya da muhteşem şey ne olursa olsun, muhtemelen Bored Panda’da benzer bir şey yapmış biri vardır. Onları ipuçları, püf noktaları ve evet, bazen başarısızlıkları için kontrol edebilirsiniz, çünkü dürüst olalım, onlar da eğlencelidir. [9]

1Tüm dünya. Listede.

Son olarak, elbette Listverse var. Burada bir daha asla sıkılmanıza gerek yok.

İlgi alanınız ne olursa olsun, sizin için bir liste var. Bilim , teknoloji , suç , filmler , tuhaf şeyler (ve hepimiz tuhaf şeyleri seviyoruz, değil mi?), Tüm tuhaf dünya burada.

Ve her gün çok sayıda titizlikle araştırılmış, titizlikle hazırlanmış ve güzel bir şekilde yazılmış makalelerle, can sıkıntısını uzak tutmak için daha neye ihtiyacınız olabilir?

Listverse 2007’den beri ortalıkta, bu yüzden seçilebilecek çok sayıda makale var. Bugünün yeni makalelerini okuduysanız, neden arşivlere göz atmıyorsunuz?

Ya yukarıdaki menüden ve alt menülerden en sevdiğiniz konuyu seçebilir ve oradaki makalelere göz atabilir ya da kendinizi cesur hissediyorsanız, ekranın üst kısmındaki Rastgele Liste düğmesini seçerek yeni, bazen şaşırtıcı ama her zaman öğrenmeye başlayabilirsiniz. yaşadığımız dünya hakkında ilginç şeyler. Keyfini çıkarın. [10]

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At