Evham.Net
Our website is at your service to find and share the best content for you. You can contact us for all kinds of comments and opinions. Don’t forget to comment on the content you like.
Sep 1, 2020
0 View
0 0

Yeni Suicide Squad Filminde Yer Alacak Tüm Karakterler ve Hikayeleri

Written by

Suicide Squad serisinin ikinci filmi uzun zamandır bekleniyordu. Filmin çıkış tarihinin belli olmasının ardından kadroya kimlerin eklendiği, seriye bir önceki filmden kimlerin devam edeceği de sonunda belli oldu. Biz de sizler için Suicide Squad karakterlerinin hikayelerini anlattık.

Suicide Squad’ın merakla beklenen ikinci filmi, 6 Ağustos 2021’de beyazperdede sevenleriyle buluşacak. Merakla beklenen filmin oyuncu kadrosu nihayet kesinleşti ve DC Fandome’un gerçekleştirdiği panelde Suicide Squad 2’nin oyuncu kadrosu ve karakterler tek tek tanıtıldı. 

İkinci filmde kimlerin hala kadroda olacağı, maceraya yeni karakterlerin eklenip eklenmeyeceği uzun süredir merak konusuydu. Biz de kesinleşen listeyle birlikte sizlere Suicide Squad 2’nin karakterlerini açıkladık. Keyifli okumalar dileriz. 

The Suicide Squad karakterleri:

 • Harley Quinn
 • Kaptan Boomerang
 • Rick Flagg
 • Amanda Waller
 • Peacemaker
 • Bloodsport
 • Thinker
 • Javelin
 • Mongal
 • King Shark
 • Polka-Dot Man
 • Savant
 • Sol Soria
 • Arm Fall off Boy (TDK)
 • Blackguard

Harley Quinn

harley quinn suicide squad dc comics çizgi roman
 • Oyuncu: Margot Robbie

Renkli saçları ve elindeki beyzbol sopasıyla Suicide Squad’ın kraliçesi Harley Quinn’in çok ilginç bir geçmişi var. Gotham Üniversitesi’nin en başarılı öğrencilerinden biri olan Harley Quinn, eski adıyla Harleen Frances Quinzel, Arkham Asylum’da stajyer psikiyatrist olarak çalıştığı bir dönemde Joker’i tedavi etmek üzere görevlendirilir.

Joker’i tedavi etmek isterken gittikçe daha çok ona benzeyen Harley, Joker’e aşık olur ve onun deliler hastanesinden kaçmasına yardımcı olur. Harley, zamanla aşkına karşılık bulamadığını ve Joker’in onu kullandığını fark ettikten sonra aşkını nefrete dönüştürür ve kötülüğünü Joker’i alt etme yönünde kullanmaya başlar.

Bizler her ne kadar filmde Joker’e aşık ve onun dediğini ikiletmeyen bir Harley Quinn görsek de, işin aslı çizgi romanlarda biraz farklı. İkilinin aslında son derecetoksik bir ilişkisi var ve her ikisi de bulabildikleri her fırsatta birbirilerini öldürmeye çalışıyor. 

Kaptan Boomerang

jai courtney kaptan boomerang suicide squad
 • Oyuncu: Jai Courtney

Fakirlik ve sefalet içerisinde doğup büyüyen George Harkness, kötülüğü çocuk yaşlarda öğrenir ve daha küçükken boomerangları silah amaçlı kullanmaya başlar. Amerika’ya taşındıktan sonra büyük bir mücevher soygununa karışır ve böylelikle adı yavaş yavaş duyulmaya başlanır. 

George Harkness, yapmış olduğu 98 soygun ve 54 saldırıyla beraber kendinden gerçek bir kötü olarak bahsettirir ve Kaptan Boomerang unvanını kazanır. Yakalandıktan bir süre sonra devlet işlerinde kullanılmak üzere Suicide Squad ekibine katılmak zorunda kalır. 

Rick Flagg

joel kinnaman rick flagg suicide squad
 • Oyuncu: Joel Kinnaman

İlk filmden aşina olduğumuz Rick Flagg, serinin ikinci filminde de Suicide Squad takımında boy gösterecek. Eski bir A.B.D özel kuvvetler subayı olan Flagg, Amanda Waller tarafından devlet adına savaşması için Suicide Squad’a eklenen isimlerden birisi.

Amanda Waller

amanda waller suicide squad dc comics çizgi roman
 • Oyuncu: Viola Davis

Amanda Waller, politik ve devletle olan bağlantıları sayesinde Suicide Squad’ı kurup devletini korumaya yemin etmiş birisi. Waller, devlet işlerini halledebilmek için kendisine ülkenin azılı suçlularından bir İntihar Timi (Suicide Squad) oluşturuyor ve bu işin doğası gereği bu takıma son derece sert ve acımasız davranıyor.  

Çeteye bu ismin verilmesinin sebebi ise olayı açıklar nitelikte. Waller, hapishaneden çıkarıp yeni görev ve amaçlarını anlattığı suçluların kafasına bombalar yerleştiriyor ve suçlu denilenlere itaat etmezse bu bombalar bir bir patlatılıyor. 

Peacemaker

peacemaker suicide squad dc comics çizgi roman
 • Oyuncu: John Cena

John Cena’nın filmin kadrosuna dahil olması herkesi şaşırtmıştı ve Cena’nın hangi rolü oynayacağı merak konusu olmuştu. Peacemaker rolüyle karşımıza çıkacak olan John Cena, kafayı dünyada barış ile bozmuş ve kötülükleri yenmek için süper kahraman güçlerini kullanan bir diplomatı canlandıracak. 

Bloodsport

bloodsport suicide squad dc comics çizgi roman
 • Oyuncu: Idris Elba

Bloodsport, zamanında Lex Luthor tarafından Superman’in bir baş düşman olduğuna inandırılır ve Superman’i vurarak hapse atılır. Kardeşinin Vietnam savaşından sonra yaralanmasından dolayı kafayı sıyıran Bloodsport, silah olarak ışınlanma makinesini ve Superman’e zarar verebilecek tek madde olan kriptonit mermilerini kullanıyor. 

Thinker

thinker suicide squad
 • Oyuncu: Peter Capaldi 

DC evreninin azılı kötülerinden birisi olan Thinker karakterine The Flash dizisinin 4. sezonundan aşina olabilirsiniz. Sahip olduğu düşünce başlığı sayesinde telekinezi gücüne sahip olan Thinker, Suicide Squad ekibine zorla eklenen isimlerden birisi olmuştu ve ekibe katıldıktan sonra hem Oracle’ı hem de Amanda Waller’ı öldürmeye çalıştı.

Javelin

javelin suicide squad dc comics çizgi roman
 • Oyuncu: Flula Borg

Javelin, eskiden olimpiyatlarda üstün başarı gösteren bir atlet olsa da zamanla bilinmeyen sebeplerden dolayı kötü tarafı seçmiş ve yeteneklerini kötülük yapmak için kullanmaya başlamış. Kendi özel olarak tasarladığı mızrakları fırlatmasıyla bilinen Javelin, suçlarının silinmesi karşılığında Suicide Squad ekibine katılmayı kabul etmiş. 

Mongal

mongal suicide squad dc comics çizgi roman
 • Oyuncu:Mayling Ng

Uzaylı bir fatih olan Mongul’un kızı Mongal, tıpkı babası gibi azılı savaşçılardan birisi olarak DC evreninde yer alıyor. Son derece kurnaz ve güçlü olan Mongal’ı Suicide Squad’da ne gibi serüvenler bekliyor hep birlikte göreceğiz. 

King Shark

king shark suicide squad dc comics çizgi roman
 • Oyuncu: Steve Agee

Yine The Flash dizisinden aşina olabileceğimiz King Shark, yani Nanaue insansı bir yapıya sahip bir köpekbalığı ve DC evreninin en kötü karakterlerinden birisi. İnsanları yiyerek beslenen Nanaue, Hawaii’de okyanusta kaybolan birçok insandan sorumlu tutuluyor. Karakterin Suicide Squad’a ne gibi bir fayda sağlayacağı şimdilik merak konusu.

Ratcatcher 

ratcatcher suicide squad dc comics çizgi roman
 • Oyuncu: Daniela Melchior

Çizgi roman dışında hiçbir yerde adını duyamadığımız Ratcatcher’ın kadroya dahil olması, filmin hayranları için son derece şaşırtıcı bir sürpriz oldu. Fareleri kontrol etme gücüne sahip olan Ratcatcher, süper güçlerini soygun gibi kötü amaçlar için kullanan azılı suçlulardan birisi. 

Polka-Dot Man

polka dot man suicide squad dc comics çizgi roman
 • Oyuncu: David Dastmalchian

Pete Davidson tarafından canlandırılacak olan Polka Dot-Man, kostümü silahlarla nokta şeklinde donatılmış Batman’in baş düşmanlarından birisi. Batman’in Gotham City’deki varlığından son derece rahatsız olan Abner Krill, kötü tarafta savaşmayı tercih eder ve kendisine üzeri noktalardan oluşan bir kostüm hazırlar. 

Kostümünün üzerindeki noktaların her biri silah olarak farklı amaçlarda kullanılabiliyor. Örneğin kostümünün sarı noktası, kör edici bir ışık çıkaran alev makinesi görevi görüyor ve bazı noktalarından testereler çıkartabiliyor. 

Savant

savant suicide squad dc comics çizgi roman
 • Oyuncu: Michael Rooker

Savant, büyük bir mirasa konduktan sonra Gotham City’e yerleşir ve burada adaleti kendi elleriyle dağıtmak ister. Batman tarafından hevesi kırıldıktan sonra ise bilgisayara ve hack işlerine olan ilgisini ve becerilerini insanlara şantaj yapmak için kullanmaya başlar. 

Sol Soria

sol soria alice braga suicide squad
 • Oyuncu:Alice Braga

Sol Soria karakteri hakkında çok fazla bir bilgi olmasa da karakterin Güney Amerikalı bir isyancı olduğu tahmin ediliyor. Ayrıca söylenenlerin arasında Sol Soria’nın dokunduğu her şeyin kilidini açabilen Juan Soria’nın kadın versiyonu olabileceği de konuşuluyor. 

Arm Fall off Boy (TDK)

arm fall off boy suicide squad dc comics çizgi roman
 • Oyuncu: Nathan Fillion

Suicide Squad serisinin ikinci filmine eklenmesiyle herkesi mutlu eden TDK, gerçekten de komik bir süper kahraman. TDK, istediği zaman kollarını vücudundan ayırabiliyor ve ayrılmış kollarıyla düşmanlarını ölesiye pataklayabiliyor. Ciddi bir ortamda bir anda kollarını koparan bir karakterin olması Suicide Squad’a renk katacakmış gibi görünüyor. 

Blackguard

blackguard suicide squad dc comics çizgi roman
 • Oyuncu: Pete Davidson

Akıl sağlığı pek de yerinde olmayan Dick Hertz, ismi bilinmeyen bir suç örgütü tarafından silahlarla donatılır ve Blackguard unvanını alır. Düzenli olarak Booster Gold tarafından dayak yiyen Blackguard, şüpheli suç örgütünün hedef olarak gösterdiği her kötülüğü yapmaya çalışan kötü kahramanlardan birisi. 

suicide squad çizgi roman

Serinin ikinci filminde ilginç hikayelere ve güçlere sahip olan birçok iyi-kötü kahramanın yer alacağı aşikar. Filmde her telden birisinin olması, akıllara ikinci filmin Suicide Squad, Checkmate ve Manhunter arasında yaşanan geçişleri anlatan Janus Directive çizgi romanının bir uyarlaması olabileceği ihtimalini getiriyor. 

Article Categories:
Manşet · Sinema
https://www.dvrdestek.com/

Muhafazakar demokrat, Güvenlik ve Bilişim Sistemleri teknikeri, #edebiyat #kitap #politika #şiir #bilişim #güvenlik konularında fikir sahibi..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

The maximum upload file size: 512 MB. You can upload: image, audio, video, document, text, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here