Evham.Net
Our website is at your service to find and share the best content for you. You can contact us for all kinds of comments and opinions. Don’t forget to comment on the content you like.
Aug 22, 2020
1 Views
0 0

İndirilebilir En İyi Windows 10 Temaları

Written by

En İyi Windows 10 Tema Çeşitleri

Windows 10’a farklı bir görünüm kazandıracak en iyi 15 Windows 10 Tema çeşitleri.

Windows 10 son zamanlarda çok gelişti, ancak görünüm bakımından pek fazla değişiklik olmadı.

Varsayılan tema temiz ve güzel görünüyor ancak özelleştirmek, temaları değiştirmek diğerlerinden farklı yapar.

Bugün, tüm kullanıcı deneyimini geliştirmek için kullanabileceğiniz en iyi Windows 10 tema çeşirlerini paylaşacağız. Bu temalar arayüzü geliştirecek, fare imlecini net gösterecek. Ekran arka planını değiştirecek, simgeleri değiştirecek ve ayrıca dosya ve klasörlere yeni bir görünüm kazandıracak.

 

1. GreyEveTheme

Her zaman karanlık modu tercih ediyorsanız, bu temayı denemelisiniz. Tema, herhangi bir tasarım veya arabirim değişikliği getirmiyor. Ancak arka plan rengini değiştirmek için işlevsellik sunuyor. Temanın yüklenmesinden sonra Dosya Gezgini‘ni ve ayarlar uygulamasının grimsi siyah olacağını göreceksiniz. Bu, düz beyaz arka planlardan gözümüze rahatlık veren Windows 10 için en iyi karanlık temalardan biridir.

 

2. Mac OS X El Capitan

Capitan

MacBook kullanmak isteyen ancak bunu karşılayamayan birçok insan var. Onlardan biriyseniz veya yalnızca Windows PC’de Mac OS benzeri bir deneyime sahip olmak istiyorsanız, bu tema tam size göre. Mac OS X El Captain, Windows makinenizi bir Mac bilgisayara dönüştürür. İşlevsellik aynı kalsa da, bir Apple bilgisayarını kullanıyormuş gibi hissedeceksiniz.

 

3. Aero Glass

Aero

Aero Glass, Windows 10 için bir başka en iyi tema. Aynı arayüzü tekrar tekrar görmekten sıkılan kullanıcılar için mükemmel bir tema. Aero Glass oldukça çekici ve şeffaf bir arayüze sahiptir. Windows 10’da Menü’ye camsı bir arayüz kazandırır ve şık görünmesini sağlar.

 

4. Seda

seda

Seda ayrıca siyah ve gri rengin bir karışımını veren çok iyi bir karanlık tema. Ayrıca karanlık ve aydınlık menüler arasında geçiş yapmanızı sağlar. Eğer ilgileniyorsanız, bir simge paketinin yeşil ve arduvaz versiyonlarını web sitesinden bile indirebilirsiniz.

 

5. Silk

Silk

Ruh halinizi yenileyebilecek güzel bir tema mı arıyorsunuz? Silk’i deneyin. Windows 10 bilgisayarınızı her yönden değiştirme gücüne sahiptir. Bunun dışında, simgelerin görünümü, renklerin, klasörlerin düzenlenmesi vs. Gibi bazı özellikleri özelleştirmenize de izin verir. Klasörlerinizi bir kart yığını gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

6. Vanilla

Vanilla

Basit ve anlaşılır bir arayüze sahip Windows 10 tema arıyorsanız, bu tema tam size göre. Vanilla’yı denediğimde en çok istediğim sınır tanımayan sonsuz görüntüsüdür. Genel olarak, denemeye değer.

 

7. Windows XP

xp

Windows XP en kararlı işletim sistemlerinden biriydi. Bu popüler Windows sürümü size bir nostalji hissi verebilir. Windows 10’unuzu yalnızca XP’ye dönüştürmek istiyorsanız, bu görünümü ve deneyimi hissetmek için bugün bu temayı deneyin.

Sadece bu temayı kullanmak için öncelikle Windows 10 için gerekli özelleştirme araçlarını kullanmak için Classic Shell’e ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Bundan sonra, aynı XP görünümünü elde etmek için Windows 10 XP paketini indirin.

 

8. Flattastic

Flattastic

Flattastic, tanıdığım en basit temalardan biri. Bu tema hakkında konuşacak fazla bir şey yok, size minimalist bir görünüm ve his verecektir. Tema şu anda 8 versiyonun gündüz, 8’inin ise gece için olduğu 16 versiyonda mevcut.

 

9. Ades

Ades

Ades, aynı zamanda en iyi karanlık Windows 10 tema seçeneklerinden biridir. Çeşitli gri gölgeler sunar ve Windows 10 bilgisayarınızın harika görünmesini sağlar.

 

10. Ubuntu SkinPack

Ubuntu

Ubuntu‘yu seviyorsanız, ancak Windows 10’a geçtiyseniz, nasıl hissettiğinizi anlayabiliyorum. Şimdilik, bu Ubuntu görünüm paketini deneyebilir ve Windows 10 işletim sisteminize Ubuntu görüntüsü verebilirsiniz. Dış görünüm paketi ayrıca renkleri ve simgeleri özelleştirmenize olanak tanır. Aynı zamanda çok popüler bir Windows 10 teması.

 

11. Stardock Start10

Stardock

Esas olarak Windows 10’unuzun başlangıç menüsünü özelleştirmeniz gerekirse, bu Stardock Start10’u deneyin. Temelde eski Windows 7 tarzı menü çubuğunu geri getiriyor.

 

12. Arc

Arc

Aslında karanlık temaların birçok avantajı var. Güzel arayüzle sınırlı değil, aynı zamanda gözlerinizi stresten korur. Arc, siyah ve beyaz temanın bazı harika çeşitleriyle birlikte geliyor. Tam bir deneyim istemeniz durumunda Arc Icon paketini bile kurabilirsiniz.

 

13. Oxford

Oxford size biraz ağır gelebilir ama minimalist bir temadır. Basit ve zarif görünümlü bir arayüz tercih ederseniz, Oxford teması sizin için idealdir.

 

14. Simplify 10

Simplify

Simplify 10, taze ve basit bir görünüm nedeniyle en iyi Windows 10 temalarından biridir. Aslında, çoğu Gri ve Beyaz’daki varyasyonları kullanan tasarımlar olan bir Windows 10 tema paketidir. Genel kullanıcı arayüzü, birçok kullanıcı tarafından takdir edilen düzleştirilmiş görünmektedir.

 

15. nVidia

nVidia

Listemizdeki son tema özellikle oyuncular içindir. Bilgisayarınızın görünüşünü ve hissini kişiselleştirmeyi de seviyorsanız, bu temayı bir kez deneyin. Tema, her ekranın arka planını siyah ve yeşil aksan olarak değiştirecek. Genel olarak, Windows 10 PC’niz oldukça ilginç ve harika görünecek.

Her Bilgisayar İçin En İyi 10 Windows 10 Teması

Windows 10 temaları ile bilgisayarınızı çok farklı bir bilgisayara çevirebilirsiniz. Nasıl yani? Şöyle ki bir zamanlar hepimizin gönüllerinde taht kuran Windows XP’nin görüntüsünü bilgisayarıza Windows 10 teması ile yapabilmeniz mümkün.

Windows 10 temalar ile gelir. Hatta Windows 10 temalarını bulabileceğiniz Microsoft Store bile vardır. Bu temalar genel olarak basittir. Bir Windows XP’nin temasını bulamazsınız yada bir Mac temasını. Ama yinede göz atmak isterseniz Windows 10 tema değiştirme isimli yazımıza bir göz atın. Bu yazımızda internetten indirebileceğiniz en iyi 10 Windows 10 temasına yakından bir göz atacağız.

1. Windows 10 Koyu Teması: GreyEve Tema

Çoğumuz için karanlık temalar favorilerimizdir. Herşeyin koyu temasını bulur ve o şekilde kullanırız. Durum Windows 10 içinde geçerli olsun istiyorsanız GreyEve’nin tasarladığı karanlık Windows 10 temasına bir göz atın. Ayrıca karanlık temalar gece göz sağlığınız içinde önemlidir. Temayı kurmak ise çok basittir. Windows 10 temasını kurmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

  • Windows 10 temasını buraya tıklayarak indirin. Bilgisayarıma girin ve yukarıdaki bu bilgisayar alanına aşağıdaki kodu yapıştırın.(Resimdeki kırmızı kutu içine aldığımız alana) Bu sizi temayı yüklemeniz gereken klasöre görütecektir.
  • %USERPROFILE%\AppData\Local\Microsoft\Windows\Themes
  • İndirdiğiniz dosyayı açılan klasöre atın.
  • Masaüstüne dönün ve boş bir yerde sağ tıklayın. “Kişileştir” yazısına tıklayın.
  • Açılan alandan sol menüden Temalara tıklayın.
  • Ardından sağ tarafta indirmiş olduğunuz temayı görebilirsiniz. Üstüne tıklayın ve etkinleştirin.

Hoşunuza gitmediyse bir başka Windows 10 karanlık tema olan sonraki temamıza bir göz atın.

2. Windows 10 Siyah Tema: Hover Dark Aero Tema

Koyu bir tema ile siyah bir tema arasında pek bir fark yoktur. Ancak, Hover Dark Aero Teması, GreyEve Teması’ndan daha fazla siyah ve daha az gri kullanıyor.

Temayı kullanmadan önce, Windows 10 için UXThemePatcher’ı yüklemeniz gerekiyor sonrasında. Temayı buraya tıklayarak indirin.

İndirme işlemi tamamlandığında,indirdiğiniz dosyanın içindekileri %windir%/Resources/Themes klasörüne taşıyın. (Kodu 1.temada anlattığımız kutunun içine yapıştırarak direk gidebilirsiniz.) Temayı Ayarlar uygulamasından sisteminize uygulayabilirsiniz.

3. Windows 10 için 3D Teması: 3D Themes

ThemePack’te bulunan 3D Themes, 17 yüksek çözünürlüklü duvar kağıdı ile donatılmış. Duvar kağıtlarının hepsi bir 3 boyutlu gibi görünmesi için tasarlanmış.

3D Themes Windows temasını kullanmak için dosyaları buradan indirin ve indirdiğiniz dosyaları %windir%/Resources/Themes klasörüne taşıyın.

Kişileştirme > Temalar altından temayı etkinleştirebilirsiniz.

4. Simplify 10

Hali hazırda bulunan Windows 10’unuzun çok karışık buluyorsanız. Minimalist sade bir tasarımı seviyorsanız Simplify 10 temasını bir inceleyin.

Tema, gereksiz tasarım öğelerinin çoğunu ortadan kaldırır ve sizi etkileyici bir şekilde şık görünen minimalist bir tema ile baş başa bırakır.

Simplify 10’un üç farklı sürümü vardır – hafif bir tema, karanlık bir tema ve Maverick adlı üçüncü bir seçenek. Maverick teması Linux dağıtımı Ubuntu’ya benzeyecek şekilde tasarlanmıştır.

Windows 10 temasını buradan indirebilirsiniz.

5. Windows 10 için Windows XP Teması: XP Themes

Windows XP’nin güncellemeleri geçtiğimiz aylarda sonlandırılmıştı. Bilgisayarınıza bir Windows XP yüklerseniz bir çok güvenlik açığı ile uğraşmanız gerekir. Bunun için bilgisayarınızda hala windows’un eski bir sürümü varsa buradan Windows 10 yükseltme işlemini yapabilirsiniz. Ama hali hazırda bir Windows 10’unuz varsa bilgisayarınızı o klasik Windows XP’ye benzetebilirsiniz.

Bu durumda da en iyi seçenek DeviantArt üzerindeki XP Temalarını indirip kurmaktır. Kuruluma başlamadan önce en son UxStyle programını indirmelisiniz. Sonrasında buradan Windows XP temasını indirip kurabilirsiniz.

6. Windows 10 için Mac Tema: macDock

MacOS işletim sisteminin en bilinen yönü dock’tur. Sık kullanılan uygulamalarınıza hızlı erişim sağlar. Windows görev çubuğuna benzer bir şekilde çalışır, ancak Mac hissi arıyorsanız, belki macDock’u kullanmayı denemelisiniz.

Adından da anlaşılacağı gibi, ekranınızın altına Mac benzeri bir bölüm ekler. Mevcut görev çubuğunun yerini alacaktır ve dock’u görmek istediğiniz uygulamaları gösterecek şekilde özelleştirebilirsiniz.

Daha da iyisi, Widget, Launchpad, Siri, Finder ve Exposé dahil olmak üzere kullanıma hazır bir dizi Mac uygulamasıyla birlikte gelmesidir.

Kurmak ise çok basittir buradan Windows 10 tema dosyasını indirin. İçinde bulunan .exe dosyasını çalıştırın.

7. Windows 10 Anime Teması: Anime

Animler son zamanlar oldukça ünlendiler. Büyük Netflix gibi firmalar artık anime yapımına kollarını sıvamış durumda. Durum böyle olunca Windows 10’da animeleri neden görmeyelim. ThemePack’te Gintama, Vegeta, Evangelion ve Haikyuu dahil olmak üzere tüm favori yıldızlarınız ve dizileriniz için Windows 10 temaları indirebilirsiniz. Buradan anime temalarına göz atabilirsiniz.

8. En İyi Microsoft Store Teması: Meteor Shower

En iyi Windows 10 temalarından bazılarını Microsoft Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz bir çok tema vardır.

Mağazadaki en sevdiğimiz ücretsiz temalardan biri Meteor Shower. Aralarından seçim yapabileceğiniz 18 kayan yıldız görüntüsü ile sizi mest eder. Ayrıca ormanlar, şehir manzaraları, göller ve hayvan resimleri de tema içerisinde vardır.

Temayı buradan indirebilirsiniz.

9. Flattastic

Renk geçişlerini yok ederek sade görüntülerden oluşmuş bir Windows 10 teması arıyorsanız bu temaya bir göz atmanızı öneririz.

Temanın 16 farklı sürümü vardır – sekiz aydınlık tasarımı ve sekiz karanlık tasarımı. İndirdiğiniz dosyaları  C:\Windows\Resources\Themes.  içine attığınızda ayarlar > kişileştir > temalar içinden 16 temaya da erişip etkinleştirebilirsiniz.

Windows 10 temasını buradan indirebilirsiniz.

10. Windows 10 için Linux Teması:  Ubuntu SkinPack

Windows 10’un Linux gibi göstermeye ne dersiniz? Windows’un Linux görünümü ve işlevselliğini istiyorsanız, Ubuntu SkinPack’e göz atın.

Windows 10’a ek olarak Ubuntu SkinPack, Windows 7 ve Windows 8’i de destekler.

Windows 10 teması Ubuntu SkinPack’i buradan indirebilirsiniz.

Article Categories:
Manşet · Windows
https://www.dvrdestek.com/

Muhafazakar demokrat, Güvenlik ve Bilişim Sistemleri teknikeri, #edebiyat #kitap #politika #şiir #bilişim #güvenlik konularında fikir sahibi..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

The maximum upload file size: 512 MB. You can upload: image, audio, video, document, text, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here