Evham.Net
Our website is at your service to find and share the best content for you. You can contact us for all kinds of comments and opinions. Don’t forget to comment on the content you like.
Jul 25, 2020
1 Views
0 0

2020’nin En İyi Sağlam Akıllı Telefonları

Written by

Cihazların daha kalın ve çok daha az kompakt olduğu, çoğu zaman aramaya ve nadiren temel oyun oynamaya uygun, ancak yere birkaç damla işlemek için yeterince sert olduğu zaman, akıllı telefon çağından önce bir telefon gördüğümüzden veya sahip olduğumuzdan eminim.
Sonra dokunmatik ekranlı telefonlar geldi (hala yeterince zor) ve daha sonra akıllı telefonlar daha büyük ekranlar, daha küçük genişlik, daha yüksek özellikler ve beklendiği gibi daha yüksek bir fiyat etiketi ile dünyayı ele geçirdi. Bu, en iyi sağlam telefonu seçmeyi çok daha zor hale getirdi, çünkü akıllı telefonlar büyük bir dezavantajla geldi: eğer daha önce, telefonunuzu düşürmek büyük strese neden olmazsa, akıllı telefonlar öncekiler kadar düşmeye dayanıklı değildir.

Bazı ekranlar 3 feet’in altındaki düşüşlerden bile kurtulamayacak ve web’de bazı telefon ekranlarının sadece cebin içinde taşınarak parçalandığı hikayeleri var. Bu nedenle, cep telefonlarına mücevher gibi davranmak istemeyen ve herhangi bir zamanda paramparça olabilecek bir cihaza yüzlerce dolar harcamak istemeyenler için, en iyi akıllı telefonların bir listesini derledim, yıkılmaz değil (hiçbir telefon bunu iddia edemez), biri mükemmel damla geçirmez, darbeye dayanıklı ve su geçirmez akıllı telefon alabilirsiniz kadar yakın.

Ancak bundan önce, sağlam akıllı telefonların gerçekten homojen bir grup olmadığını ve gerçekte iki ana kitleye ayrıldığını anlamanız gerekir: endüstriyel bir ortamda veya yapılarda çalışan ve tamamen sağlam, dayanıklı ve tavizsiz telefon (dahili özelliklerin yüksek bir öncelik olmadığı yerlerde) ve ara sıra düşmeye (ilk önce yüzleşecek) dayanabilecek ve sıçramaları ve hatta dolu olan ortadan son teknolojiye ihtiyaç duyanlar sualtına batırır (genellikle düzenli olarak farklı açık hava sporları yapan aktif insanlar).

 

Kedi-S61-sağlam-akıllı telefon

1. CAT S61 Sağlam Akıllı Telefon

Cat S61, sadece inşaat işçileri için uygun olmayan ve en zorlu ortamlara bile dayanabilen nispeten başarılı sağlam akıllı telefon CAT S60’ın halefidir, aynı zamanda modern akıllı telefonların zarif görünümünü korurken de bunu yaptı. Ayrıca bir bükülme ile geldi: S60 bir termal görüntüleme kamerasına sahipti.

CAT S61, selefinden radikal bir değişiklik değil, bunun yerine S60’ı ciddi bir şekilde zorlayan bir akıllı telefon haline getiriyor ve bazı önemli unsurları geliştiriyor: artık daha iyi bir termal kamera (bunun ana çekim noktalarından biri) cihaz), bir hava kalitesi sensörü ve bir lazer ölçüm aracı ile birlikte daha güçlü dahili donanım ve daha iyi bir kamera ile birlikte gelir – bu, özellikle endüstriyel yöne odaklanan Panasonic Thoughpad serisinin aksine , CAT akıllı telefonların aksine, önemlidir. her zaman tüketici pazarına da hitap etti (veya en azından denemeye çalıştı).

Kedi-S61-sağlam-akıllı telefon

Yine de, Samsung Galaxy S9 veya iPhone XS’in zarafet seviyesini gerçekten beklememelisiniz, çünkü bu sonuçta sağlam bir telefon, ancak S61 hala iyi görünüyor, CAT S60’ın şeklini ödünç alıyor (bu küçük antenle) üst tarafa çarparak) ve köşeleri yuvarlayarak, çerçeveleri daraltır ve alüminyum bir çerçeveye sahiptir, böylece daha rafine bir tasarım kazanır. Ayrıca, akıllı telefon da büyüdü, ancak selefine benzer bir genişlik korudu: 5.91 x 2.99 x 0.51 inç boyutlarında) ve yaklaşık 8.82 ons ağırlığında.

Telefonun arka kısmı, sele erişebilmeniz için (telefonun elemanlardan korunması için mühürlenmesi gerekir) ve microSD’ye erişmek için selefine benzer şekilde çıkarılamayan kauçuk bir kaplama ile kaplıdır. SIM kart yuvaları, cihazın sol tarafında bulunan tepsiyi çıkarmanız gerekir. Kenarlardaki düğmeler büyük, sağlam ve basılması kolaydır (ayrıca basıldığında konumunuzu önceden tanımlanmış kişiler listesine gönderecek şekilde yapılandırılabilen ve altta bir USB bağlantı noktası bulunurken, Programlanabilir tuş da vardır. üstte, her ikisi de küçük kapaklarla korunan ses jakı var). Ayrıca, akıllı telefonun kenarları pürüzsüz ve yuvarlak olduğundan, telefonu tutmayı kolaylaştırır ve kayması konusunda endişelenmez (özellikle kauçuk arka panelden dolayı).

Kedi-S61-sağlam-akıllı telefon

CAT S61 telefonu çok fazla cezaya dayanabilir. Düşmeye karşı dayanıklıdır, bu nedenle takviyeli döküm çerçevesi sayesinde 6 metreden betona düşmelere dayanabilir ve akıllı telefon da MIL Spec 810G derecelidir, bu da CAT S61’in düşmelere, titreşime, rüzgara, yağmura, kuma karşı test edildiği anlamına gelir , tuz sisi, aşırı sıcaklık, yüksek rakım ve nem ile hayatta kaldı. Ayrıca, ön tarafta kenar, ekranın etrafında bir miktar dudak oluşturarak hafifçe çıkıntı yapar, bu nedenle Corning Gorilla Glass 5 koruması ile birlikte, önce yüzüstü düştüğünde ekranın parçalanmamasını sağlamalıdır. Ancak, telefon daha yüksek bir yükseklikten keskin bir nesneye düşürülürse garanti edilen bir koruma yoktur.

Cat S61 ayrıca IP68 derecesine sahiptir, bu nedenle 60 dakika boyunca 10 feet’e kadar suyun altına daldırılabilir ve bu da onu piyasadaki en su geçirmez akıllı telefonlardan biri haline getirir. Ayrıca, fiziksel düğmeleri olduğu için su altında fotoğraf ve video çekebilir, ancak arama yapamazsınız (belli ki).
Sert bir akıllı telefon olmasının yanı sıra, S60’ın çekiciliği de dahili termal görüntüleme kamerasından geldi ve S61’in gelişmiş bir sensöre sahip olduğu göz önüne alındığında, termal kamera daha iyi görüntüler yakalayacaktır (MSX teknolojisi, net HD termal görüntüler yakalamak için); sıcaklık aralığı da daha yüksektir (-4 ve 752 derece F arasında), şimdi uygulanabilecek birden fazla mod (filtre) vardır, birden fazla noktanın sıcaklığını ölçebilir, görüntüdeki bir sıcaklığı geriye dönük olarak belirleyebilir ve hatta çok fazla duman bulunan ortamlarda ‘görüyoruz’.

Kedi-S61-sağlam-akıllı telefon

Buna ek olarak, CAT S61 havadaki nemi, sıcaklığı ve aynı zamanda çözücüler veya diğer kirleticiler türünü algılayabilen bir hava kalitesi izleme aracı sunar, ancak diğer daha hassas sensörlerin (örn. CO detektörü); diğer ilginç özellik, bazı kalibrasyondan sonra iyi bir ek olabilen lazer tabanlı ölçüm aracıdır, ancak yine de profesyonel araçların yerini alamayacağını unutmayın. Doğal soru, tüm bu özelliklere gerçekten ihtiyacınız olup olmadığıdır. Peki, bunun Caterpillar tarafından üretilen bir telefon olduğunu hatırlatmalıyız, böylece mühendisler, elektrikçiler veya inşaat işçileri daha iyi kullanabilir: yalıtım boşluklarını tanımlamak, elektrik arızalarını keşfetmek vb. Ancak, en taze ekmeği keşfetmek gibi günlük etkinliklerde de eğlenmek için kullanabilirsiniz,

Telefonun ön kısmı hakkında biraz konuştuğumuzdan , S61’in 1080 x 1920 piksel çözünürlüğe sahip 5.2 inç IPS LCD kapasitif dokunmatik ekrana sahip olduğunu bilin (CAT’ın 720 x 1280 piksel çözünürlüğünde gerekli bir artış) S60), 424ppi ve 16: 9 en boy oranına sahip bir piksel yoğunluğu (hayır, geniş ekran bant genişliğinde atlamadı). Bu boyuttaki bir ekran için 1080p çözünürlük yeterlidir ve görüş açıları sabittir. Ayrıca, siyah seviyeleri gerçekten o kadar derin değil (AMOLED’lere yakın bir yol yok), ancak görüntüler selefinden çok daha keskin (ekran eldivenlerle ve ıslakken de kullanılabilir).

Kedi-S61-sağlam-akıllı telefon

İç kısımda S61, Snapdragon 617 yongasına göre bir gelişme olan sekiz çekirdekli Qualcomm SDM630 Snapdragon 630 yonga seti (2.2GHz Cortex A53 CPU) ile birlikte geliyor; Ayrıca 4 GB RAM, Adreno 508 GPU (S60’ın Adreno 405 yerine) ve 64 GB depolama belleği (microSD yuvasını kullanarak 256 GB’a kadar ekleyebileceğinizi unutmayın). S61, Android 8.0 Oreo’da çalışıyor ve Android 9.0 Pie’a planlanmış bir yükseltme var (sağlam bir akıllı telefonda bir ürün yazılımı yükseltmesi mi? Bu yeni). Yazılım, çoğu kullanıcıyı kesinlikle işe yaramayacak ve ek yararsız uygulamalarla (bazen kaldırılabilir) rahatsız etmediği için neredeyse stok sürümüdür.

Telefonun arka tarafında, çift LED çift tonlu flaşlı 16 megapiksel kamera ve FLIR termal kamera (daha önce bahsettiğimiz) var. Önde, 8 megapiksel ikincil bir kamera bulabilirsiniz. Ana kameradaki sorun, çoğu zaman iyi fotoğraflar çekse bile, diğer benzer telefon kameralarıyla eşit değil: oda yeterince parlak ve düşük ışıkta değilse gürültülü fotoğraflar çekiyor veya gece boyunca performans daha iyi olamaz (maalesef sağlam bir telefondan beklenen bir şey).
Ayrıca, Cat S61, çıkarılabilir olmayan 4500mAh pil ile (Hızlı Şarj 4.0 özelliği ile) donatılmıştır, bu da genellikle yaklaşık 2 gün orta ila ağır kullanım elde edebileceğiniz ve verilen ürünü kullanarak% 0 ila% 100 alabileceğiniz anlamına gelir. şarj cihazı, yaklaşık 2 saat sürecek (böyle büyük bir pil için kötü değil).

Karar: S61, bu listedeki diğer akıllı telefonlardan çok daha iyi bir donanıma sahip, birçok özelliğe sahip ve aynı zamanda bazı endüstriyel odaklı telefonlardan çok daha iyi görünüyor (amiral gemilerine bile yakın değil, ancak sağlam bir cihaz için hala yeterince modern) telefon). Sağlamlık açısından, S61 her açıdan mükemmeldir, su geçirmez, toz geçirmezdir ve çok sayıda damla işleyebilir ve ayrıca harika termal kamera, lazer ölçüm aracı ve hava kalitesi sensörü de alabilirsiniz. Bu, listemizde ilk sırada yer aldığı ve 2020’nin en iyi dayanıklı telefonu olarak kolayca kabul edilebileceği anlamına geliyor.

Kedi-s48c-sağlam-akıllı telefon

2. CAT S48C Sağlam Akıllı Telefon

Artık yeni bir cihaz olmamasına rağmen, CAT S48C, Bullitt’in sağlam akıllı telefon serisine (adını kullanmak için CATerpillar lisansıyla) en son eklentidir ve aynı zamanda üreticiden ABD mağazalarında bulunan ilk cihazdır. Verizon ve Sprint ile ortaklık nedeniyle. Bu, üreticinin sunduğu tek orta menzilli sağlam akıllı telefon değil, çünkü CAT S41 2020’de bile çok alakalı ve gerçeği söylemek gerekirse, donanım açısından bazı küçük iyileştirmelerin yanı sıra S48C ve S41 çok farklı değil cihazlar. Hem yukarıda bahsedilen akıllı telefonlar, amiral gemisi CAT S61’in yanına konduğunda, yeterince iyi bir ekran ve iyi bir yazılım deneyimi ve zorlu bir dış görünüm elde ettiğiniz ‘temellere dönüş’ yaklaşımını destekliyor gibi görünüyor., termal görüntüleme veya hava kalitesi izleme yoktur, ancak diğer tüm sağlam elemanlar kesinlikle oradadır.

Tasarım açısından, CAT S48C masaya devrim niteliğinde bir şey getirmez, akıllı telefon diğer CAT el cihazlarına benzer bir görünüm korur, siyah bir kaplama ile kaplanmış kalın kauçuk bir kasa (aynı sekizgen şekli tutar) ve arkada ve yanlarda daha iyi bir kavrama sağlayacak dar uzunlamasına kanallar. İnşaatlara veya endüstriyel işçilere yönelik diğer birçok sağlam akıllı telefonun aksine, akıllı telefonun önü ve arkası şaşırtıcı derecede temiz, gereksiz vidalardan veya koruma açısından fazla eklemeyecek ek metal plakalardan yoksun, ancak kenarlar çok daha fazla Bazı beyaz plastik şeritler ve düğmeler nedeniyle meşgul. CAT S48C’nin ön tarafı, üç fiziksel düğmeyle kesilene kadar minimalist bir tonu korur: Geri,

Kedi-s48c-engebeli

Ayrıca, üst tarafta, tıpkı CAT S41 gibi, CAT S48C’nin 3,5 mm kulaklık jakı ve mikrofonu var, sol tarafta ise bir Güç düğmesi ve altın Programlanabilir tuş var (kamerayı başlatmak için yapılandırılabilir, Torç veya Bas-Konuş işlevini etkinleştirmek için). Sağ tarafta, Ses seviyesi kontrolüne ayrılmış iki düğme bulabilirsiniz (güç tuşuyla aynı anda basıldığında, bir ekran görüntüsü alır ve kamera uygulaması açıkken, fotoğraf çekmek için ses seviyesini yukarı veya aşağı yönde basın) , SIM tepsisi ve SD kart için iki kalın kapakın yanı sıra – altta, tek bir hoparlör ve koruyucu bir plastik tabakayla kaplı USB bağlantı noktası var (üretici nihayetinde daha iyi C tipi standardını uygulamaya karar verdi). Sağlam bir akıllı telefondan beklendiği gibi, CAT S48C IP68 sertifikalıdır,

Ancak hepsi bu değil, çünkü Panasonic Toughpad FZ-E1’e benzer şekildeCAT S48C, askeri standart 810G’yi (MIL-STD-810G) taşıyor; ön tarafın etrafında ekranın zarar görmeden kalmasını sağlamalıdır – bu durumda keskin nesneler üzerinde ekrana çarpmamaya çok dikkat ederim, çünkü bu durumda paramparça olur. Sağlam akıllı telefon ayrıca termal şokları ve tuz sisi spreyinin yanı sıra titreşim ve basıncı da (endüstriyel bir ortamda güvenilir bir arkadaş yapar) idare edebilir. Hem sağlamlığa hem de rahatlık faktörüne katkıda bulunan bazı ek özellikler vardır: kasanın gerçekten iyi bir tutuşu vardır ve herhangi bir zamanda elinizden kayacak gibi hissetmez (5.9 x 3.0 x 0.5 inç boyutlarındadır) ,

Kedi-s48c-sert-telefon

CAT S48C, fiziksel düğmelerle birlikte, koşullar ne olursa olsun telefonun çalışmasını sağlayan ıslak parmak / eldivenli teknolojiyi uyguladı. CAT S41’in parmak izi sensörü yoktu ve CAT S48C de şimdi bu banal özellikten yoksun gibi görünüyor (ve CAT S48C hiçbir şekilde ucuz bir cihaz değil). Boyutun yanı sıra, ekran CAT S41 ile paylaşılan bir başka öğedir, bu yüzden 1080 x 1920 piksel çözünürlüğe sahip 5 inç TFT ekranla uğraşıyoruz, piksel yoğunluğu (yaklaşık) 441 ppi, sahip 16: 9 en boy oranı ve ekran, çizilmelere karşı güvenilir bir koruma sağlayan Corning Gorilla Glass 5 ile korunuyor (daha fazlası değil). Ekran, dengeli siyah-beyaz seviyeleri ile oldukça renkli, ancak çok parlak olsa da, aynı zamanda çok yansıtıcı (yani,

Kasanın içinde, CAT S48C, Qualcomm Snapdragon 630 (2.2GHz’de dört çekirdekli ARM Cortex-A53 CPU ve 1.8GHz’de saat dört çekirdekli ARM Cortex-A53 CPU) ile donatılmış S41’den çok farklı, Adreno 508 GPU, 4GB RAM ve 32GB depolama belleği (mevcut tek seçenektir, ancak microSD kart yuvasını kullanarak 256 GB’a kadar ekleme imkanı elde edersiniz). Snapdragon 630 iyi bir orta menzilli çiptir, bu da telefonun çoklu görevi iyi işleyeceği (4GB RAM’in bu konuda bir söz vereceği anlamına gelir), uygulamalar hemen açılır ve multimedya deneyimi tatmin edicidir, ancak Oyun söz konusu olduğunda bir orta korucu (bu, mevcut mobil oyunların çoğunu oynarken sorun yaşamamanız gerektiği anlamına gelir). Ayrıca, CAT S48C arayüzü Android 8’in üzerine inşa edilmiştir. 1 (Oreo) ve 9.0 sürümüne yükseltilebilir – maalesef, birçok üretici sağlam akıllı telefonlarını güncel tutmaktan rahatsız değil. Yazılım deneyimi diğer CAT telefonlarına oldukça benzemeliydi, ancak değil: CAT S41 temiz bir arayüze sahipken, çok az veya hiç bloatware olmadan, CAT S48C operatöre özgü uygulamalar ile doludur ve hayır, kaldıramazsınız bu uygulamalar yalnızca devre dışı bırakılabilir.

Kedi-s48c-zorlu-akıllı telefon

Arka kamera CAT S41’deki ile aynı, bu yüzden LED flaşlı, faz algılama otomatik odaklama ve HDR modlu 13 megapiksel bir arka kamera, ancak ön tarafta kamera 5 megapiksel sensöre bir düşüş yaşadı, ancak Selfie’ler için hala çok uygundur (bu kameraların her ikisi de su altında fotoğraf çekebilir). Arka kamera geçen yılki S60 kameradan daha iyi bir iş çıkarıyor, bu yüzden fotoğraflar daha renkli ve iyi ışıklandırmada iyi bir iş yapacak, ancak düşük ışık koşullarında, fotoğraflar yüksek miktarda gürültü ve bulanıklığa sahip olacak. Yani, kameralar hala herhangi bir CAT telefonu için Aşil topuğu ve performansları aynı fiyat aralığındaki diğer cihazların sunabileceği gibi değil. CAT S48C’nin S41’den daha düşük olduğu başka bir alan, beklenen 5000 mAh yerine, piyasadaki amiral gemisi, dayanıklı olmayan akıllı telefonlarla yeni bir standart haline gelen sadece 4000mAh batarya (çıkarılamaz Li-Ion). Yine de, S48C 14 saate kadar sürekli video akışı sağlayabilir; beklendiği gibi, Qi kablosuz şarj desteği yoktur.

Karar: Caterpillar, bir kez daha hem endüstriyel ortamlar hem de akıllı telefonlarının açık hava maceralarında hayatta kalıp kalamayacağı konusunda endişe etmek istemeyen aktif insanlar için uygun güvenilir, sağlam bir akıllı telefon oluşturmayı başardı. Termal kamerayı sıyırarak, üretici hem CAT S41 hem de CAT S31 için kitleyi genişletmek istedi ve büyük pil ömrü ve geliştirilmiş sağlamlık büyük olasılıkla insanların büyük çoğunluğuna hitap edecek, ancak benzersizlik faktörünün kaybedildi ve ‘normal’ akıllı telefonlara benzer şekilde, kalabalığın arasından mümkün olan her şekilde öne çıkmak çok önemlidir.

sonim-xP8-sağlam-akıllı

3. Sonim XP8 Sağlam Akıllı Telefon

Bu yıl sağlam cep telefonu üreticileri tarafından şımarık görünüyoruz, bu nedenle, yeni CAT sağlam akıllı telefon serisinin yanı sıra (S41 ve S61’i de içeriyor), şimdi son derece popüler Sonim XP7’nin halefi olan Sonim XP8’i alıyoruz 4 yıldan fazla bir süre önce piyasaya sürülen (bu boşluk, Kaliforniya merkezli şirketten ilginç, gerçekten tüketici dostu olmayan bir yaklaşımdır) ve yeni cihazın, öncülünü harika yapan hemen hemen her şeyi koruduğu görülüyor, ancak ayrıca 2019 için daha uygun hale getirmek için bazı temel öğelerini geliştirdi.

Sonim XP8, genel kullanıcıları değil, inşaat işçileri, elektrikçiler, kimyasal tesislerde çalışan insanları ve özellikle ilk çalışırken çalışanlara yönelik çok özel bir niş kitleye yöneliktir Tehlikeli ve acil durum tipi koşullar – bu FirstNet Ready sertifikası ile geliştirilir (FirstNest, ilk yanıt verenlere verilerin hızlı bir şekilde alınan bir tıkanıklık içermeyen geniş bant LTE ağına erişim sağlayarak daha fazla hayatın kurtarılabilmesini ve genel olarak daha iyi bir kamu güvenliği sağlar). Ayrıca Sonim, acil durumlarda veya kullanıcının telsiz tipi bir hizmete ihtiyaç duyması durumunda (yürüyüş yaparken olduğu gibi) güvenilir bir araç olduğunu kanıtlayabilecek Bas-Konuş işlevini (AT&T tescilli EPTT) da korumuştur. ).

sonim-xP8-sağlam-akıllı

Sonim XP7’yi çekici bir telefon olarak adlandıramıyordum, ancak cihazın su geçirmez olmasını, her türlü yüzeye düşmesini ve tehlikeli ortamlarda kullanılabilmesini sağlayacak şekilde tasarlandı. Sonim XP8 aynı ayak izlerini takip ediyor, bu yüzden anten için en üst çıkıntıyı koruduğu için tasarım açısından oldukça benzer, ancak sekizgen şekli kaybetti ve yumuşak yuvarlak köşelerle daha kare bir görünüm kazandı (akıllı telefon da biraz XP7’den daha ince, 5.98 x 3.12 x 0.7 inç boyutlarında ve ayrıca biraz ağırlık kazandı – şimdi 11.81 gram ağırlığında).

Bu cihazı normal Android veya Apple el cihazlarından ayrı kılan diğer öğeler, ‘analog’ öne bakan düğmeler (Geri, Ev ve Son), yukarıda belirtilen PTT düğmesi, üst Sonim XP ve Konektör (kullanıcıya izin veren çok kullanışlı eklentidir) çeşitli modülleri telefona bağlamak ve özelliklerini genişletmek için: mevcut modüller arasında Lazer Barkod Tarayıcı veya Kanal Seçim modülü), Sonim SecureAudio Konektörü (herhangi bir harici hoparlör için) ve kırmızı Alarm tuşu (basıldığında otomatik olarak GPS konumu ve kullanıcıya derhal acil durum merkezi ile temasa geçilmelidir). Uzun zamandır norm olan ve şimdi oldukça egzotik bir şey haline gelen diğer bazı özellikler çıkarılabilir pil ve microSD karttır, ancak Sonim de 3’ü çıkarmaktan suçludur.

sonim-xP8

Ön tarafta, Sonim 16: 9 en boy oranı, 441 ppi piksel yoğunluğu ve 1080 x 1920 piksel çözünürlüğe sahip 5 inçlik bir ISP LCD ekran koymaya karar verdi. Ekran amiral gemisi modelleriyle karşılaştırılamasa da (benzer bir fiyat etiketine sahip olmasına rağmen), Sonim XP7’nin 4 inçlik ekranı üzerinde hala büyük bir gelişme. Ayrıca, temel medya tüketimi için, ekran gayet iyi bir performans gösterecektir, ancak gözle görülür bir kırmızı renk tonu vardır ve renkler AMOLED ekranda olduğu kadar çıkmaz. Ekranı kaplayan ve tüm ön tarafı koruyan (düğmeler için bekliyoruz), çizilmelere karşı iyi bir iş yapacak Corning Gorilla Glass 3 var ve kullanıcılar önce telefonu düşürürse ekranın savunmasız olabileceğini göz önünde bulundurarak, Sonim, ekranı yükseltip yükseltmeye karar verdi, koruyucu dudak ve ekranın kendisi delinmeye dirençli gibi görünüyor (üretici tarafından pazarlandığı gibi). Ayrıca ön alanda, beklendiği gibi çok yüksek ve şaşırtıcı derecede net olan iki 100 dB + hoparlör (gürültü iptali ile) vardır.

Not: Islak parmaklarınız veya eldivenleriniz olsa bile akıllı telefonu kullanabilirsiniz.
Sonim XP7 çok fazla kötüye kullanıma dayanabilir ve XP8 çıtayı düşürmez. El cihazı IP68, IP69 ve IP69K derecelidir, bu nedenle 30 dakikaya kadar 6,5 feet’e kadar su altında kalabilir (ve doğrudan su spreylerine dayanacaktır); aynı zamanda aşındırıcı kimyasallar ve yağlar, aşırı basınçtan kurtulabilir ve gerçek hasar almadan önce çok fazla düşmeye dayanabilir (Askeri 810G ve Incendive Class I, II & III sınıfı). Yani, selefine benzer şekilde, telefon yıkılmaz değil, ancak zor bir iş parçası (muhtemelen Panasonic dayanıklı el cihazlarının hemen yanında bulunan en dayanıklı akıllı telefonlardan biri).

sonim-xP8

Kutunun içinde Sonim XP8, Qualcomm SDM630 Snapdragon 630 SoC (2.2 GHz’de saat okta çekirdekli Cortex-A53), 4 GB RAM, Adreno 508 GPU ve 64 GB depolama belleği ile ( MicroSD kart yuvasını kullanarak 128 GB). Gördüğünüz gibi, Sonim donanım performansı bölümünde de önemli ilerleme kaydetti (XP7’de 1GB RAM, Adreno 305 GPU ve Snapdragon 400 çip vardı), böylece telefon daha duyarlı hissedecek, bazı hafif oyunlara izin verecek ve çoklu görev kolaylıkla gerçekleştirilecektir. Ayrıca Android 7.0 Nougat ile iyi bir deneyime izin verecektir (evet,

Kameralara geçerken, Sonim XP8’in 12 megapiksel arka kamera (PDAF teknolojisini kullanıyor ve 30 fps’de 1080p videolar çekebildiğini) ve selfie’ler için uygun 8 megapiksel ön kamerayı gördüğünü görebiliyoruz. Hemen hemen tüm diğer sağlam akıllı telefonlar gibi, arka kamera en iyi şekilde iyi ışıkta iyi performans gösterir, ancak düşük ışıkta düşük performans gösterir, ancak dürüst olalım, Sonim XP8’i yine de ana atıcı olarak kullanmayacaksınız.

sonim-xP8

Şimdi bataryaya bakalım. XP7, 48 saate kadar normal kullanım sağlayabilen oldukça etkileyici bir 4800mAh bataryaya sahipti ve Sonim XP8, öncekine benzer şekilde yaklaşık iki tam günlük ortam süreceği eşit derecede etkileyici 4900 mAh çıkarılabilir bataryayla Pili yeniden şarj etmeniz gerekene kadar yüksek kullanıma (XP8’de Hızlı pil şarj teknolojisi Quick Charge 4.0 bulunur).
Son çekici bir ‘özellik’ üç yıllık garantidir. Tıpkı XP7 gibi, Sonim XP8 kırılırsa soru sorulmadan değiştirilecektir.

Sonuç: Sonim XP8, yok edilemez gibi görünüyor ve hem görünüm hem de performansta önemli iyileştirmeler yapsa bile, daha geniş kitle için tamamen uygun değil (ve yapmaya çalıştığından emin değilim). Bununla birlikte, Sonim XP8 kesinlikle 2020’de mevcut en sağlam akıllı telefonlardan biridir ve orta menzil performansı kullanıcılarının çoğu için yeterli olacaktır, ancak sadece zorlu ortamlardaki işçilere değil, aynı zamanda açık hava sporları yapan insanlar için.

panasonic-Toughbook

4. Panasonic Toughbook FZ-T1 Sağlam Akıllı Telefon

Panasonic Toughbook FZ-T1, Panasonic’in en yeni tam dayanıklı el serisinin bir parçası ve en zorlu telefonları düşünürken çoğu kişinin Samsung Active serisine (veya diğer bazı Çinli markalara) işaret edeceğini biliyorum, ancak Toughbook cihazları sadece sağlamlık açısından başka bir düzeyde. Panasonic, 5 inçlik telefonlarına telefon görüşmeleri yapabilen (gerçekten yanlış olmayan) tabletler olarak bahsettiğinde biraz eğlenceli buldum ve Toughbook FZ-T1 artık bir avuçiçi ve Wi-Fi / 4G sürümü hepsine sahip normal bir akıllı telefonun işlevleri. Yapım şekli ve sahip olduğu ek özellikler, sağlam akıllı telefonların geri kalanından ve bulabildiğim en yakın cihazdan bile açıkça ayırıyor Cat S61 (termal görüntüleme kamerası nedeniyle).

Bu ürünü birkaç nedenden ötürü dahil etmek için kendimi bir süre geri tuttum: ne yazık ki normal tüketici için uygun değil ve özellikle endüstri çalışanları için üretildi (çoğunlukla entegre barkod tarayıcıdan dolayı). Doğru, Toughpad FZ-T1, cihazı rahatça elinizde tutmak için oldukça yuvarlak bir arka panel, kalın bir kasa (barkod okuyucu bölümü dahil 3.0 x 6.1 x 0.7 inç ölçüyor – N1 modelinden çok daha ince), siyah mat kaplama, kavramada yardımcı olur (böylece düşürmezsiniz). Cihazın önünde, ekranın hemen üstünde küçük bir pil göstergesi (kırmızı olduğunda, pil seviyesi% 10 veya daha azdır), ortam ışığı / yakınlık sensörleri ve mikrofon bulunur.

Ekranın altında bir mono hoparlör (95dB’ye kadar çıkabilir) ve bir mikrofon var – evet, üç fiziksel düğme (Geri, Başlat ve Ara) artık ekran alternatifi ile değiştirildi. Tüm sağlam akıllı telefonların fiziksel düğmeleri tutması ve salt görüntülenebilir bir yaklaşıma doğru hareket etmemesi gerektiğini düşünüyorum, ancak eldiven modu (telefonu kalın eldivenlerle kullanmanıza izin veriyor) ve yağmur modu nedeniyle Panasonic’e bir geçiş yapmaya hazırım (ekran bize ulaşırsa herhangi bir yanlış işlem yapılmamasını sağlar – (işlem, dokunmatik ekran çoklu dokunma kullanılabilirliğini 10 parmaktan sadece bir parmağa sınırlamayı içerir).
Toughbook FZ-T1’in yanları, ön çerçevelere doğru uzanan gri plastik ile siyah kauçuk malzeme arasında bir kombinasyondur (bu kombinasyon Toughbook FZ-T1’i endüstriyel görünümün biraz dışına çıkarmaya yardımcı olur).

Panasonic-fz-t1-el

Ayrıca, sol tarafta, koruyucu bir kapak microUSB portunu gizler (USB-C yoktur), üstte, 1D / 2D barkod okuyucunun yanında oturan bir 3.5mm kulaklık girişi vardır, sağda ise Güç düğmesi, programlanabilir Yan düğme ve ses düğmeleri (cihazın altında isteğe bağlı bir şarj ünitesini takmak için bir genişletme veri yolu vardır – cihazı kolayca yanlış yerleştirebileceğiniz endüstriyel bir ortamda yararlıdır). FZ-T1’in arka tarafı oldukça ilginçtir, çünkü içine yerleştirilmiş kamera ile üste doğru hafif şişirilmiş bir kısım vardır (barkod okuyucuyu yerleştirmek için), alt tarafa doğru bakarken, bir kez çalıştırıldığında, çıkarılabilir pili açığa çıkarın.

Ön tarafın büyük kısmı, 1280 x 720 piksel (2 yıllık sağlam bir telefon için biraz rahatsız edici) çözünürlüğe, 294ppi civarında bir piksel yoğunluğuna ve 500cd / 500’e kadar olan 5 inçlik ekranla doludur. m2 parlaklık seviyeleri (çok daha eski Toughpad FZ-E1 ile aynı görünüyor). Evet, ekran modası geçmiş ve odaklanmanın daha fazla işlevsellik ve eğlence hakkında daha az olduğunu biliyorum, ancak buna rağmen fiyat etiketi ( CAT S61) göz önüne alındığında biraz saçma.aynı zamanda oldukça endüstriyel, ancak çok meyilli bir ekrana sahip). Bununla birlikte, piksel yoğunluğu düşüktür, renkler rekabetten diğer daha ucuz telefonların sunduğu kadar canlı değildir ve görüş açıları o kadar büyük değildir. Şimdi, bu sağlam bir cihaz olduğundan, ekranın kolayca parçalanmaması bekleniyor ve bu çoğu zaman doğru çünkü herhangi bir hasar almadan 10 metreden düşebiliyor (ekranı çevreleyen kalın kenarlık önemli kısmı) ve sorunsuz bir şekilde çok fazla damla yaşayacak (evet, ilk önce yüz olanlar – bu cihazı yok etmek şaşırtıcı derecede zor).

Şok-Panasonic

Ayrıca, Toughbook FZ-T1 ayrıca MIL-STD-810G sertifikalıdır, bu nedenle hem yüksek hem de düşük sıcaklıkları (çalışma aralığı -4 ila 122 Fahrenheit arasındadır), patlayıcı atmosfer, nem, kum ve toz, titreşim ( gevşek kargo taşımacılığı dahil), şok, yağmur dondurucu, asidik atmosfer ve daha fazlası. Beklendiği gibi, Toughbook FZ-T1 su geçirmez ve toza dayanıklıdır, hem IP66 hem de IP68 derecelidir, böylece yaklaşık 30 dakika boyunca su altında 5 feet’e kadar daldırabilirsiniz. Kasanın içinde, Panasonic Toughbook FZ-T1, dört çekirdekli Qualcomm 210 MSM8909 yonga seti (saat hızı 1.1GHz’e kadar çıkabilir), entegre bir Adreno 304 grafik kartı, 2GB RAM ve 16GB eMMC depolama belleği ile donatılmıştır – microSD kart kullanarak 64GB’a kadar bellek ekleyebilirsiniz. Cihaz ayrıca aşağıdaki kablosuz ve Ses ve Veri standartları: IEEE802.11 a / b / g / n / d / h / i / r, Bluetooth, 4G LTE, HSPA +, UMTS, EDGE, GPRS ve GSM. Bu özellikleri görünce, Qualcomm Snapdragon 210 MSM8909 Android akıllı telefon için giriş seviyesi SoC olduğundan Panasonic geriye doğru önemli bir adım atmış gibi görünüyor, bu nedenle performans o kadar da iyi olmayacak (bazı kaynak ağırlıklı uygulamalar düzgün çalışıyor, ancak 2GB RAM ve özellikle ekran çözünürlüğü sayesinde çoklu görevler iyi); 720p ile eşleştirilmiş Adreno 304 iyi olmalı, ancak çoğu oyun sorunsuz bir şekilde çalışmayacak. bu nedenle performans o kadar da iyi olmayacak (bazı kaynak ağırlıklı uygulamalar düzgün çalışmayacak, ancak 2GB RAM ve özellikle ekran çözünürlüğü nedeniyle çoklu görevler iyi); 720p ile eşleştirilmiş Adreno 304 iyi olmalı, ancak çoğu oyun sorunsuz bir şekilde çalışmayacak. bu nedenle performans o kadar da iyi olmayacak (bazı kaynak ağırlıklı uygulamalar düzgün çalışmayacak, ancak 2GB RAM ve özellikle ekran çözünürlüğü nedeniyle çoklu görevler iyi); 720p ile eşleştirilmiş Adreno 304 iyi olmalı, ancak çoğu oyun sorunsuz bir şekilde çalışmayacak.

ToughPad FZ-T1, Android 8.1 Oreo kullanıyor ve Panasonic’in eski cihazlarının Windows Mobile’a güvendiği ve teknoloji ve endüstri şirketlerinden çeşitli yazılımlarla daha iyi bir entegrasyona sahip olduğu için mantıklı olduğunu düşünerek ilginç bir seçim. Android işletim sistemi çoğu kullanıcı için daha rahat hissedecek ve bu el tipi sağlam cihazın gerçekten herhangi bir özel uygulamaya ihtiyaç duymadığını varsayalım – diğer sağlam akıllı telefon üreticilerinde olduğu gibi, Panasonic de işletim sistemlerini cihazlarında güncellemek istemiyor gibi görünüyor .
FZ-T1, 8 megapiksel bir arka kamera (LED flaş ve otomatik odaklama ile) ile donatılmıştır ve hayır, bu akıllı telefonda ön kamera yoktur (endüstriyel bir ortamda bile insanların video görüşmeleri yapmak istemez).

panasonic-Toughbook-fz-t1-robot

Arka kamera, iyi aydınlatmada ve özellikle güneşli bir günde (biraz fazla pozlama olmasına rağmen) makul fotoğraflar çekecek, ancak iç mekanlarda ve gece boyunca fotoğraflar bulanık ve gürültüyle doluydu. Genel olarak, bu tablet düzeyinde bir kamera ve telefonu tatillerde ana kamera olarak kullanmak istiyorsanız gerçekten tatmin etmeyecek (herkes bunu yapmak istemez) – QR kodlarını taramak veya fotoğraf çekmek için iyi olmalı şemalar veya diğer belge türleri.
Herhangi bir akıllı telefon veya tabletin en önemli yönlerinden biri (sağlam veya değil), pil ömrünün ve gerçeğin söylenmesi, Toughpad FZ-E1’e (6200mAh) benzer bir şey, büyük bir pil bekliyordum, ancak hayır, FZ- T1, hem değiştirilebilir hem de çalışırken değiştirilebilir 3.200mAh bataryaya sahiptir. Panasonic, barkodları dakikada üç kez tararken pilin 12 saate kadar sürebileceğini iddia ediyor (bazı hafif WiFi kullanımı ve hücresel çağrılarla karıştırılmış). Ayrıca, Toughbook FZ-T1, pili% 0 ila 100 arasında şarj etmek için yaklaşık 2 buçuk saat sürmelidir (ortam sıcaklığına bağlı olarak daha fazla sürebilir).

Karar:Panasonic Toughbook FZ-T1 neden bu kadar sağlam bir cihaz olduğu için sorabileceğiniz ilk listede yer almıyor? Eh, normal akıllı telefonlarla (veya bu konuda tabletlerle) gerçekten aynı yönergeleri izlemediğinden ve genel olarak sağlam cep telefonlarının daha niş cihazlar olduğu doğru olsa da, Panasonic Toughbook FZ-T1 bile hedef kitleye daha dar. Daha açık olmak gerekirse, bu, sanayi işçileri olan bir depoya aittir ve bu mamutla kollarına bağlanmış çalışan aktif bir insan göreceğime şüphem var. Bununla birlikte, Panasonic Toughbook FZ-T1, darbeye dayanıklı bir ekrana sahip, sağlamlığın zirvesidir, kasa, attığınız her şeyi işleyebilir, bazı harika özelliklere sahiptir (endüstriyel bir ortam için uygundur), ama bazı eksi var,

blackview-bv9900-sağlam-akıllı

5. Blackview BV9900 Sağlam Akıllı Telefon

Göz kırpma ve yeni bir Blackview dayanıklı akıllı telefon sürümünü kaçırabilirsiniz. Bu doğru, bir yıl bile geçmedi ve Blackview, 48 megapiksel Sony ultra geniş nişancıya sahip, kamera bölümüne özel bir odak noktası olan bir cihaz olan Blackview BV9900’ü zaten yeni bir sağlam akıllı telefon haline getirdi. Önceki nesle göre genel iyileştirmeleri takdir ediyorum (daha temiz bir görünüm korurken, çok sağlam bir akıllı telefon gibi görünüyor, yukarıda belirtilen kamera yükseltme ve daha güçlü iç donanım var), ancak Çinli üretici yeni bir sağlam çıkardı yakışıklı çok sık, bu yüzden hemen mevcut amiral gemisi modeli ile rekabet olur. Tabii ki, bu, daha geniş bir yelpazedeki sağlam akıllı telefonlar arasından seçim yapan yeni alıcılar için harika bir şey olabilir,

Sağlam el cihazlarının diğer üreticileri, yeni bir tasarımın benimsenmesiyle biraz daha muhafazakar ve bunun yerine, yeni ve eski modeller arasında bir tutarlılık duygusu sürdürmeyi tercih ediyorlar, ancak bu, Blackview için asla böyle bir şey yapmadı. yeni akıllı telefonu için tamamen yeniden tasarlanmış bir dış tasarım. Ve bu, BV9700 PRO’nun karmaşık görünümünden uzaklaşan ve daha basit ama zarif bir dış cepheye (BV9600’e oldukça benzer) geçerek, arka panelden aşırı tasarlanmış öğelerin çoğunu sıyırma ve odaklama yapan Blackview BV9900 için de geçerlidir. düz, minimalist bir durum yaratmaya doğru.

blackview-bv9900-sağlam-akıllı

Bununla birlikte, Blackview BV9900, arka panele neredeyse tamamen siyah dokulu bir kaplama ile kaplanmıştır ve kameraların ve Kalp Atış Hızı monitörünün + UV metre kesimlerinin yanı sıra, başka pek bir şey yoktur ( Her zaman bazı metal parçaları olan BV serisi, ancak CAT serisinin sağlam akıllı telefonlarından bir olgunluk ve açık ilham kaynağıdır).
BV9700 Pro ile karşılaştırıldığında, yeni sağlam akıllı telefon biraz daha ince (6.16 x 3.08 x 0.55 inç boyutlarında) ve 0.58 lb’de (0.62 lb yerine) biraz daha hafif, ancak bir Pro sürümü olduğundan şüpheleniyorum biraz daha büyük ve ağır olacak. Boyutunu ve ağırlığını göz önünde bulundurarak, BV9900’ü ortalama amiral gemisi akıllı telefonunuzdan daha manevra yapmak zor değildir, ancak daha geniş olması daha iyi bir kavrama sağlamaya yardımcı olacaktır.

Cihaz metal bir çerçeve ile çevrilidir ve içinde sol tarafta bir TF / SIM kart (2 TB’a kadar ek depolama alanı ekleyebilirsiniz) ve turuncu dokulu bir düğme (belirli bir uygulamayı hızlı bir şekilde açmak için programlanabilir) veya kamerayı açmak, ekran görüntüsü almak, el fenerini açmak veya SOS’u tetiklemek, ikincisi yürüyüşçüler için çok önemli gibi bazı işlevler için bir kısayol olarak) -Ayrıca, bunun zor bir akıllı telefon olduğunu hatırlatmak için ŞOK PROOF’u yazılmıştır. Sağ tarafta, BV9900 beklenen düğme kombinasyonunu korudu: bir ses kontrolörü, bir Güç düğmesi ve parmak izi sensörü (hala hızlı ve duyarlı). Ekranın etrafı bazı kalın çerçevelerle çevrili (diğer bazı sağlam akıllı telefonlardan hala daha dar olsalar da) ve üstte, ön taraftaki kamera ekrandan biraz yiyor,

blackview-bv9900-sağlam-akıllı

Blackview’in alt tarafta şarj etmek için USB C tipi bağlantı noktasını tuttuğunu sevdim (koruyucu bir kapağı var), ancak çift SIM tepsisini takdir ederken, üreticinin yeniden eklemekten hala utangaç olmaya karar verdiğini fark ettim 3,5 mm kulaklık jakı (şimdi birkaç nesilden daha uzun bir süredir kullanımda), bu nedenle kullanıcının kulaklıkla müzik dinlemek için verilen USB’yi kullanması gerekecek. Bu ve arayüzü çalıştırmanıza izin veren fiziksel düğmelerin bulunmaması, kolaylık açısından büyük eksilerdir ve bunun, çalışan bir iPhone veya Samsung cihazı değil, sağlam bir akıllı telefon olduğunu göz önünde bulundurarak gerçekten ilhamsız bir karardır. bazı istenmeyen eğilimleri zorlamak.

BV9900, toz ve suya karşı aynı IP68 korumasını korumuştur (su altında 30 dakikaya kadar 5 feet’e kadar daldırılabilir) ve aynı BV9700 Pro gibi IP69K sınıfıdır; yakın menzilli yüksek basınç ve yüksek sıcaklık püskürtme çıkışları (birçok endüstri sektörü için bir gerekliliktir) ve ayrıca MIL-STD-810G sertifikasını (titreşime, yüksek basınca, termal şoklara ve daha fazlasına karşı koruma) taşır. Ekranın etrafında, kauçuk kenarlar, kullanıcının önce yüzünü düşürmesi durumunda ekranın hayatta kalmasını sağlayacak koruyucu bir dudak oluşturmak için biraz uzanır, ancak bu kadar büyük bir ekran keskin kayalara düşme riski altında olabilir ( Gorilla Glass 5 koruması sadece çizikler içindir ve ek koruma sağlamaz).

blackview-bv9900-sağlam-akıllı

Önde BV9700 Pro, 16 milyon renk, 2280 x 1080 piksel çözünürlük, 19: 9 en boy oranı ve 432 ppi piksel yoğunluğuna sahip 5.84 inç FHD + IPS kapasitif dokunmatik ekran (ILI7807D IC) özelliğine sahip (bu nedenle, BV9700 Pro ile hemen hemen aynı ekran). Bu en boy oranı daha iyi bir oyun ve film izleme deneyimi sunacak ve bu, çoğu üreticinin yeni akıllı telefonlarına benimsediği bir özellik, bu nedenle Blackview bu yeni trendle tamamen dolu. Bununla birlikte, IPS’den (178 derece) beklendiği gibi izleme açıları mükemmeldir ve ekranın doğrudan güneş ışığı altında bile görünür kalması için 400 cd / cm2 maksimum parlaklık yeterli olmalıdır. Ayrıca, 432 ppi bir fark yaratır ve ekranın görüntü kalitesini büyük ölçüde artırır.

Ekran önceki nesillerden değişmeden bırakılırken, kasanın içinde işler çok daha ilginç hale geldi: BV9900 sekiz çekirdekli MediaTek MTK Helio P90 yonga seti (MT6779V / CE – çift çekirdekli 2.2GHz ARM Cortex- A75 CPU ve altı çekirdekli 2.0GHz ARM Cortex-A55 CPU), IMG 9XM-HP8 GPU (970MHz’de saat), 8GB RAM LPDDR4X ve 256 GB depolama belleği (telefon ayrıca kullanıcının 2 TB’a kadar eklemesine izin verir microSD kart kullanarak). Bu, önceki neslin ciddi bir donanım artışıdır ve yonga seti Snapdragon 710’un performansına oldukça yakındır; GPU, kaynak-ağır oyunlara sahip Mali-G72 GPU’dan biraz daha iyi davranacaktır (ve BV9900, daha yeni oyun başlıklarının çoğunu işleyebildiğinden ve çoklu görev sorunsuz ve sorunsuz olduğu için uygulamada doğru olduğu kanıtlanmıştır). Bunlara ek olarak,

blackview-bv9900

Not: BV9900’de NFC bulunur – VOC sensörü gitmiş gibi görünüyor.
Blackview BV9900’ün arayüzü Android 9.0 Pie OS’nin üzerine inşa edilmiştir ve selefine kıyasla çok fazla farklılık yoktur: UI hala değiştirilmiştir, ancak çok fazla bloatware olmadan, Pusula, Yükseklik Ölçümü; bir de hava kalitesi aracı var. Blackview’ın yıllar boyunca telefonlarını gelecekteki Android sürümleriyle güncellemeye karar verip vermeyeceğini merak ediyorum, çünkü çoğu (hepsi değilse de) sağlam akıllı telefon üreticileri cihazlarını yükseltme fikrinden hoşlanmıyor (evet, CAT ve Sonim bile suçlu. bu davranış), bu nedenle BV9900’ün EOL’ye ulaşmadan önce mevcut kullanıcı arayüzüyle takılma olasılığı vardır (bu, üreticinin sağlam telefonlarını serbest bırakma oranı dikkate alınamayabilir).

Blackview BV9700 Pro’ya bir göz attığımda, akıllı telefon dünyasında trend olan yeni bir öğe ekleyen ilk sağlam akıllı telefonlardan biriydi: çift kamera. BV9900, tamamen yeni bir seviyeye taşıyor, iki değil, dört arka konumlu kamera kullanıyor, birincisi 16 megapiuxel sensöre sahip ultra geniş 120 derece açılı kamera, ardından Sony 48 megapiksel Ultra net kamera, 5 megapiksel derinlikte kamera ve biraz merkezde 2 megapiksel makro kamera var. Bu, sağlam bir akıllı telefonda ilk kez böyle bir kurulum görüyorum (ve dürüst olmak gerekirse, diğer normal telefonlarda), ancak Blackview, odağın kamera bölümüne çok daha fazla olduğunu ve BV9900’ün kendi sınıfında olmak. Bununla birlikte, kameralar iç mekanlarda bile gerçekten iyi çekimler yapabiliyordu, ışık en iyi olmadığında ve video kalitesi açısından her diğer sağlam el cihazından daha iyi performans gösterdiğinde. Ön tarafta, selfie’ler ve konferans görüşmeleri için uygun olan 16 megapiksel kamera (S5K3P9-SX sensörü, f2.0 diyafram) var.

blackview-bv9900

Tıpkı BV9700 Pro gibi, Blackview BV9900, 2 güne kadar hafif ila orta düzeyde kullanım sağlayabilen ve 11 saate kadar daha fazla zaman gerektiren bir kullanıcıya izin veren, çıkarılamayan 4.380 mAh Lityum-Polimer batarya ile birlikte gelir . Pil yaklaşık 2 saat bir buçuk dakika içinde tamamen şarj edilebilir ve ayrıca BV9900 10W kablosuz şarjı destekler (18W kablolu şarjın yanı sıra).
Karar:Blackview BV9900’ün birçok ilginç ve modern özelliği beni çok şaşırttı ve üreticinin oyuncak benzeri durumları geride bırakarak daha ciddi bir yaklaşım benimsemesini sevdim, ancak yeni sağlam bir cihazın gerekli olup olmadığından emin değilim bir yıldan daha az. Açıkçası, BV9900, tasarım bakış açısının yanı sıra kameralar (bu modelde harika) ve işlevsellik açısından bazı iyileştirmeler yaptı, ancak bu cihazlar için desteğin uzun ömürlülüğü hakkında bazı endişeler doğuruyor.

Kyocera-duraforce-pro-2

6. Kyocera DuraForce Pro 2 Sağlam Akıllı Telefon

Kyocera DuraForce Pro 2, bazı önemli unsurları iyileştirme ve cihazı 2019’un sıkıntıları için daha uygun hale getirme çabasıyla DuraForce Pro’nun halefi olarak dayanıklı akıllı telefonlar pazarına katılmak için Japon üreticinin en son telefonu. Ancak, buna rağmen zarif, ancak sağlam bir akıllı telefon arayan insanlar, üreticileri hala cihazlarını ince ve en son özelliklerle tutmak için zor zaman geçirirken, aynı zamanda damlalara veya diğer mekanik darbelere karşı dayanıklıdır.

Samsung ve Motorola, su geçirmez ve toz geçirmez Active ve Force serileri ile bazı ilginç gelişmeler kaydetti, ancak Kyocera’nın sağlam akıllı telefonlarını daha modern bir tasarıma doğru ittiğini belirtmek gerekir, bu nedenle Kyocera Brigadier zaten daha iyi görünümlü sağlam bir akıllı telefon olmasına rağmen rakipler, DuraForce Pro 2, daha zarif sağlam olmayan amiral gemilerine biraz daha yaklaştı. Aynı zamanda, yeniden tasarlanmış bir kasa ile gelse ve hala imza görünümünü taşıyorsa, daha iyi dahili donanıma ve aynı ikonik safir ekrana sahip olsa bile selefinden çok farklı değil.

Kyocera-duraforce-pro-2

Beklendiği gibi, cam ve metal kombinasyonunu (kesinlikle çekici, ancak kırılgan) bulamazsınız ve bunun yerine, polikarbonat ve kalın kauçuk karışımı elde edersiniz. Kasanın kavisli arka kısmı, yumuşak yuvarlak köşeleri vardır – DuraForce Pro 2’den daha az kavislidir, yan taraflar hem alt hem de üst taraflara doğru uzanır. Ayrıca, arka panelde, ekrana doğru kayan dört adet tekstüre kauçuk yaması vardır ve arka panelin ortasında plastik çok daha pürüzsüzdür.

Her durumda, diğer akıllı telefonlardakiyle aynı düğmeleri ve bağlantı noktalarını bulabilirsiniz (evet, bir kulaklık jakı vardır), her bağlantı noktası açıklığı koruyucu kapaklarla kaplıdır ve maalesef Kyocera, Back, Home ve Recent için üç ön düğme ve bunun yerine kapasitif düğmelerle gitti – bu en iyi karar değildi çünkü fiziksel düğmeler her ortamda kullanılabilir kaldı (bonus olarak, öne bakan hoparlörler var). PTT / Programlanabilir anahtar DuraForce Pro’da tutulmuştur (varsayılan olarak, Verizon kullanıyorsanız Verizon’un bas-konuş servisini etkinleştirir, ancak herhangi bir uygulamayı başlatmak veya otomatik olarak yardım metinleri göndermek için programlayabilirsiniz. Kaybolmanız veya tehlikede olmanız durumunda GPS konumu),

Kyocera-duraforce-pro-2

Kavisli arkadan dolayı, telefon elin avuç içine rahatça sığar, ancak DuraForce Pro 2 üzerindeki artan boyut fark edilmeyecektir, çünkü şimdi 5.91 x 2.89 x 0.53 inç ölçüyor ve biraz daha ağır (8.57 oz) ). Daha büyük boyut daha fazla ekran gayrimenkul anlamına gelir, ancak daha büyük smarphones genellikle diğer küçük el cihazlarından daha kırılgan ve kırılmaya daha yatkındır (daha iyi teknolojiler geliştirilene kadar, sağlam akıllı telefonların 5 inçten fazla olması gerektiğinden emin değilim). Bir başka ilginç yönü, kalınlığı nedeniyle telefonu cebime sığdırmak zor buldum (bu yüzden satın almadan önce unutmayın).

Bununla birlikte, herhangi bir telefonun ana cazibesi ekran ve Kyocera, DuraForce Pro 2’yi 16 milyon renk, 1080 x 1920 piksel çözünürlük ve 441ppi piksel yoğunluğuna sahip 5 inç IPS LCD ekranla donattı. , bu bölümde hiçbir şey değişmedi). Ayrıca, aynı Safir Kalkan korumasına sahip olursunuz, böylece ekran neredeyse çizilemez hale gelir ve geleneksel ekranlardan kırılması biraz daha zordur (eğer tek bir açıyla düşerse, ekran normal Corning gibi çatlamak yerine parçalara ayrılır) Gorilla Glass koruması).
DuraForce Pro 2’ye benzer şekilde, ekran loş Kyocera Brigadier’e göre büyük ölçüde geliştirildi, bu nedenle safir bir ekran için bile, doğrudan güneş ışığı altında bile her şeyi açıkça görebilirsiniz.

Kyocera-duraforce-pro-2

Yine de, AMOLED’lerin canlılığını veya iPhone’ların gerçek renklerini beklememelisiniz, ancak DuraForce Pro 2, görüntüler ve metin net ve net olduğunda, iyi bir görsel deneyim sunmak için adil bir iş çıkarır, renk doğruluğu makul derecede iyidir ve şaşırtıcı derecede iyi görüş açılarına sahip. Can sıkıcı bulduğum şey, Kyocera’nın ön tarafta çok fazla boşluk bırakması, diğer birçok akıllı telefonun ekranı neredeyse tamamen ön tarafı kaplıyor (korkunç çentik hariç).
Not: Dokunmatik ekran, eldiven giyseniz veya parmaklarınız ıslak olsa bile kullanabilirsiniz.

Kyocera DuraForce Pro’ya benzer şekilde, DuraForce Pro 2 Askeri Standart 810G sertifikasına sahiptir, bu nedenle telefon düşük basınca, sıcaklık şokuna, sıvılar, nem, güneş radyasyonu, yüksek rakım, mekanik titreşim, piroshock, buzlanma veya dondurucu yağmur nedeniyle kirlenmeye dayanmalıdır. ve daha fazlası, ahizeyi endüstriyel alanlarda çalışmak için mükemmel hale getirir (cihaz aynı zamanda Sınıf I Bölüm 2 derecelidir, bu nedenle patlamaya neden olmadan tehlikeli yerlerde kullanılabilir). Bu, elemanlardan ciddi bir koruma sağlamalıdır ve yanlışlıkla düşürmeniz durumunda, ekranın kırılmaz olmadığını bilin (daha önce söylendiği gibi), bu yüzden önce keskin bir nesne yüzüne düşürürseniz, paramparça olabileceğini unutmayın (orada Ekranın bütünlüğünü koruyarak kesinlikle çok yardımcı olacak bir dudak ekranın etrafında).

Kyocera-duraforce-pro-2

Ayrıca, telefon IP68 derecelidir, yani toza karşı korumalı ve su geçirmezdir, yani geçici olarak suya daldırılabilir. Daha kesin olmak gerekirse, DuraForce Pro 2 30 dakikaya kadar 6,5 feet kadar derinliğe gitmenize izin verecek ve aynı zamanda tüm kamera seçenekleri için Sualtı Modu var (fotoğrafları su altında çekebilir ve çekebilirsiniz) ).
Bu da bizi kameralara götürüyor. Arka tarafta DuraForce Pro 2, otomatik odaklama, LED flaş ve HDR özellikli 13 megapiksel ana kamera ve ikincil geniş açılı 8 megapiksel kamera (önceki modelin 2 MP’sinden yükseltme) içeriyor.

İyi ışıkta kamera, doğru renkler, düşük miktarda gürültü ve genel olarak iyi bir pozlama ile gerçekten iyi fotoğraflar çekebilir. Düşük ışıkta, kamera çok fazla gürültü ve tahıl ile fotoğraf çekerek biraz mücadele etti. İkincil geniş açılı kamera kesinlikle ilginç bir ektir, çünkü süper geniş görüşlü 4K videoları yakalayabilir (ve 8 megapiksel sensöre yükseltme kesinlikle fark edilir). Ön 5 megapiksel kamera (burada yükseltme yok) selfie’ler için iyidir, ancak yine de iyi ışıkta iyi bir iş çıkarır, ancak iç mekanlarda ve düşük ışıklı ortamlarda çok fazla iş yapmaz.

DuraForce Pro 2 için geliştirilen bir diğer harika özellik, harici sesleri dengeleme, telefon görüşmelerini daha iyi yapmanıza (hoparlör seçeneğini kullanarak bile) veya sadece dinlemenize izin veren dört mikrofon kullanan gelişmiş yankı ve aktif gürültü iptali. müzik veya videolar.

Kyocera-duraforce-pro-2

İç kısımda DuraForce Pro 2, orta sınıf bir akıllı telefon gibi donatılmıştır; sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 630 yonga seti (sekiz çekirdekli 2.2 GHz Cortex-A53 CPU), Adreno 508 GPU, 4 GB RAM ve 64 GB dahili microSD kart kullanılarak 512 GB ile artırılabilen depolama belleği. Bu donanım orta menzilli bir telefona özgüdür ve performans beklendiği gibi olacaktır: çoklu görevlerde harika, ancak çok fazla kaynak gerektiren 3D oyunlarda en iyisi değil. Telefon ayrıca Android v8.0 Oreo’da da çalışıyor, ancak Kyocera’dan önceden yüklenmiş bazı unsurlar ve taşıyıcısından biraz daha var (DuraForce Pro’nun şimdilik kilitli bir sürümü yok) – Neyse ki 4 GB RAM bloatware’i taşıyıcıdan içermek için bir fark yaratın.

Taşıyıcı uygulamalarını görmezden gelen arayüz oldukça temiz ve Kyocera, hava durumunu, ayın ve güneşin gerçek zamanlı konumunu, doğru irtifayı kontrol etmek için iyi bir araç olan Açık Portal gibi birkaç yerel uygulama ekledi. ve hatta bir balık aktivite derecesi ile gelgit. Dokunmatik ekranı temelde devre dışı bırakan ve sadece fiziksel düğmeleri kullanarak telefonu kontrol etmenizi sağlayan Kamera Sualtı Modu da var.

Kyocera-duraforce-pro-2

Kapsama almak istediğim son konu pil ömrü. Duraforce Pro gibi Pro 2 de, tam günlük bir orta kullanım süresine sahip olan çıkarılamaz 3240 mAh pil ile birlikte gelir (sürekli döngü video testinde, pil neredeyse 7 saat sonra öldü). İyi haber şu ki, telefon UBS Type-C hızlı şarj ile geliyor, bu yüzden pil yaklaşık yarım saat içinde% 60’a kadar şarj olacak ve Qi kablosuz şarj desteği var, ancak şarj pedi dahil değil.

Karar: Kyocera DuraForce Pro 2 kesinlikle Kyocera Brigadier’den daha iyi bir akıllı telefon, ancak DuraForce Pro 2’ye göre daha az önemli bir yükseltmedir (biraz daha iyi bir kamera ve daha güçlü bir donanıma sahip olmasına rağmen). Aynı zamanda, selefinden genel olarak sağlamlık konusunda bazı iyileştirmeler yapıldı (tamamen yeniden tasarlandığı durumda), ancak bu telefonu başlangıçtan kilidi açıp satın almak zorunda kalmama seçeneğine sahip değilim. (Bu sefer can sıkıcı bir miktarda bloatware ekledi) bir taşıyıcıdan geçin. Bu Kyocera DuraForce Pro’nun ana eksi ve elbette, tüm artılarını zaten işaretledim, bu yüzden Verizon’dan geçmeniz sizin için bir sorun değilse, bu kaya tırmanışı ve yüzme gibi aktif insanlar için değerli bir akıllı telefon .

samsung-Galaxy-S8 aktif

7. Samsung Galaxy S8 Aktif Sağlam Akıllı Telefon

Başka bir yıl, Samsung’un amiral gemisi akıllı telefonunun bir başka Aktif versiyonu ve bu sefer Galaxy S8 Active. S8 Active, öncekilere benzer şekilde, standart S8’in tüm dahili donanımını (performans açısından bugüne kadar en iyi akıllı telefon yapmalı) koruyor ve dış kısım açısından zarafet, özellikle yeni artan görüntülü emlak (hem S6 Active hem de S7 Active bunu yapamadı) nedeniyle orijinal modele şaşırtıcı derecede yakın görünüyor. S8 Active, endüstriyel bir ortamda gerçekten hayatta kalmayacak, ancak aktif insanlar için mükemmel bir cihazdır, bu yüzden daha yakından bakalım.

Samsung Galaxy S8 ve S8 Active’i yan yana koyarsanız, şüphesiz ikincisinin, tüm metal gövdeyi polikarbonat (arka taraf için) ve sert kauçuk tamponları olan metal bir çerçeve arasında bir karışım lehine kaybettiğini fark edeceksiniz. o. Ayrıca, köşeler biraz incelik kaybetti ve S8’in ana çekiciliği çerçevesiz bir yaklaşım olsa da, S8 Active daha yüksek bir koruma seviyesi sunmak için bu daha büyük çerçevelere ihtiyaç duydu.

S8 Active ayrıca sağlam bir cep telefonu için tamamen normal olan ve kasa yapısı nedeniyle çok daha fazla kavrama elde edeceğiniz boyut ve ağırlıkta (5.98 x 2.95 x 0.39 inç boyutlarında ve 7.34 oz ağırlığında) biraz kazandı. Galaxy S8 ile yaptığınızdan daha iyi (Elimde daha iyi oturduğunu hissettim).

samsung-Galaxy-S8 aktif

Yan tarafta, S8 Active, S8 ile aynı düğmelere ve bağlantı noktalarına sahiptir: solda, ses denetleyicisi ve Bixby tuşu (önceki nesillerdeki özelleştirilebilir Aktif düğmenin yerini alır) bulunurken, sağda Güç düğmesini bulun ve alt tarafta 3,5 mm kulaklık girişi ve USB Type-C 1.0 şarj bağlantı noktası var. Arka tarafta, kamera ve parmak izi sensörünün yanı sıra S8 Active, bazı insanlar için yararlı olabilecek bir Kalp atış hızı sensörü ile donatılmıştır, diğerleri için basit bir hile.

Galaxy S8 Active, IP68 sertifikalıdır, bu nedenle toz parçacıklarına karşı korunur ve su geçirmezdir, yaklaşık 30 dakika boyunca su altında 5 feet’e kadar batırmanıza izin verir (tuzlu su aşındırıcı olduğu için tatlı su ile kullanmak daha iyidir) . S8 Active aynı zamanda MIL-STD-810G uyumludur, bu da akıllı telefonun aşırı sıcaklıklar, şok ve titreşim, nem, düşük veya yüksek irtifa dahil olmak üzere çeşitli çevre koşullarında 21 test test edildiğini (ve hayatta kaldığını) anlamına geliyor. t Şimdiye kadar yapılmış olan kesin testleri bulamamıştır).

Tasarım şekli göz önüne alındığında, S8 Active, yaklaşık beş metreden düz yüzeylere (kaldırım gibi) herhangi bir düşüşü tek bir açıda bile kesinlikle yaşayacaktır ve çoğu zaman sadece bazı küçüklerle uğraşmak zorunda kalacaksınız. itişme ve başka bir şey. Telefon önce yüze düşecekse, ekranı koruyacak hafif bir dudak var ve Samsung, Motorola Moto Z Force serisi ile biraz benzer bir rota izledi ve ekranı hasarlara karşı daha az savunmasız hale getirdi (ekran camdan yapılmış) ancak kırılmaya dayanıklı plastik bir tabaka kullanır).

samsung-Galaxy-S8 aktif

Bununla birlikte, cihazın önünde, 16 milyon renk, 1440 x 2960 piksel çözünürlük, 568 ppi piksel yoğunluğu (S8’in 570 ppi’sinin çok az altında) olan büyük bir 5.8 inç Super AMOLED ekran var. ) ve en son Corning Gorilla Glass 5 ile korunuyor. Geçen yılki S7 Active’in harika bir ekranı olsa bile, artan ekran gayrimenkulünün, özellikle 21: 9 en boy oranlı video veya film izlerken büyük bir gelişme olduğu kanıtlandı. oranı. Panel, Super AMOLED’den beklediğiniz şey, siyah seviyeleri çok derin, beyaz seviyeleri uygun, renkler inanılmaz derecede canlı, çok kontrastlı ve ekran mükemmel görüş açılarına sahip. Ekran, parlak güneş ışığında açık havada görünür kalacaktır, çünkü oldukça yüksek parlaklık seviyelerine ulaşabilir (S8 1000 nitin üzerine çıkabilir).

Kılıfın içinde, Samsung S8 Active’i standart S8 ile aynı şekilde donattı: Qualcomm’un en yeni sekiz çekirdekli yonga seti, MSM8998 Snapdragon 835 (dört çekirdekli 2.35GHz Kryo CPU ve dört çekirdekli 1.9 GHz Kryo CPU ile) ), bir Adreno 540 GPU, 4 GB RAM, 64 GB dahili depolama alanı ve özel yuvayı kullanarak 256 GB’a kadar bellek ekleyebilirsiniz. Genel performans çok tutarlı ve Galaxy S8 ile hemen hemen aynıydı: piyasadaki en hızlı telefon değil, ancak uygulamalar hızlı bir şekilde yüklendi, 4GB (daha fazla olabilirdi) sayesinde çoklu görev akıllı telefon için zor değildi. herhangi bir kaynak ağır oyun sorunsuz çalıştıracak herhangi bir oyun çalıştıracaktır.

S8 Active’in TouchWiz arayüzü, Android 7.0 (Nougat) platformunun üstünde çalışır (şüphesiz en son Android O’ya güncellenecektir) ve Galaxy S8 ile aynı deneyimi yaşarsınız, tek fark veren Etkinlik Bölgesi uygulamasıdır. hava durumu bilgilerine, adım sayınıza, pusulaya, el fenerine vb. Kullanıcı arabirimi ayrıca Siri ve Cortana’nın (kişisel asistan) eşdeğeri olan Bixby’yi de içeriyor, Samsung Pay (MasterCard ve Visa Sertifikalı) veya Samsung Health’i kullanmayı tercih edebilirsiniz ve özel bir taşıyıcıdan bahsediyoruz, AT&T’den biraz bloatware alacağım.

samsung-Galaxy-S8 aktif

Arka tarafta S8 Active, f / 1,7 diyafram açıklığı, 1 / 2,5 ″ sensör boyutu, 1,4 µm piksel boyutu, Optik Görüntü Sabitleme ve LED flaşı olan 12 megapiksel kamera ile donatılmıştır (kamera 2160p video kaydedebilir 30fps’de ve 1080p videoları 60fps’de). Galaxy S7, 2016’nın en iyi telefon kameralarından birine sahipken, S8 ve S8 Active, 2017’nin en iyi kamerasına sahip ve diğer üreticiler için yeni bir standart oluşturdu. Açık havada ve iyi ışık altında, resimler iyi pozlanmış, doğru renkler, iyi kontrast seviyeleri ve mükemmel miktarda ayrıntıya sahipti (ayrıca otomatik odaklama çok hızlıydı). Düşük ışıkta, işler önemli ölçüde değişmedi, resimler geçen yılki S7’den çok daha fazla ayrıntıya sahip ve renkler doğal ve dengeli kaldı.

Ön tarafta, f / 1,7 diyafram açıklığına ve otomatik odaklamaya sahip 8 megapiksel bir kamera var. Arka atıcıya benzer şekilde, kamera şeyleri gerçekten iyi idare ediyor ve selfie’ler ve video konferans için mükemmel hale getiriyor.

Sağlam bir akıllı telefonun önemli bir unsuru pil ömrüdür ve Samsung Galaxy S8 Active, çıkarılamaz bir Li-Ion 4000 mAh pil ile donatılmıştır (S8’in 300 mAh üzerinde önemli bir yükseltme, ancak aynı S7 Aktif – Samsung’un bu ucuz bir cihaz olmadığı için biraz daha cesur olmasını bekledim). Pil, akıllı telefona iki günlük orta kullanımda güç verecek ve parlaklığı yüzde 70’e ayarlanmış olarak yaklaşık 11 saatlik ekran açma sürem var. Dahası, S8 Active hızlı şarj teknolojisinden (Quick Charge 2.0) yararlanır, böylece akıllı telefonunuzu hızla çalışır hale getirirsiniz.

Karar: Samsung, üst düzey sağlam bir akıllı telefon üretme konusunda dünya liderlerinden biri ve Galaxy S8 Active bunun kanıtı. Harika bir ekrana, iyi bir pil ömrüne sahip, mükemmel bir performansa sahip ve en önemlisi, aktif bir yaşam tarzından kurtulabilir ve aklıma gelen tek eksiklik fiyat etiketi.

samsung-Xcover-4s-sağlam-akıllı telefon

8. Samsung XCover 4S Sağlam Akıllı Telefon

Görünüşe göre Samsung, S8 Active’den sonra şimdi terk ettiği Active serisiyle pek bir başarı görmedi, ancak premium sağlam akıllı telefonlar geride kalırken, Samsung, orta seviyeye giriş pazarına daha fazla odaklanıyor. Çin yapımı sağlam akıllı telefonlar bir süredir hüküm sürüyor. Tabii ki, orijinal iki yaşındaki XCover 4’ü değiştirmek ve bu kullanıcıların dikkatini çekmek isteyen 4S’nin piyasaya sürülmesi ile bu yılın ortasına doğru canlanan XCover serisinden bahsediyorum. bu CAT S31 ile ilgilenmiş olabilir. Aynı zamanda, Samsung’un biraz garip olduğunu belirtmek gerekir, çünkü son zamanlarda duyurulan XCover FieldPro ile hala premium pazarda kalmak istiyor, sonuçta eksik S9 Active gibi görünüyor,

Bununla birlikte, XCover 4S, birkaç küçük tasarım öğesi dışında XCover 4 ile neredeyse aynı görünüyor, bu yüzden 5.76 x 2.89 x 0.38 inç ölçen düzgün kompakt bir plastik kasa ile uğraşıyoruz ve kauçuk benzeri bir çerçeve var. sağlam bir kavrama için cihazın etrafında döner. Akıllı telefonun arka tarafı da özel bir doku sayesinde cihazın kaymasını önlemek için tasarlanmıştır, ancak hata yapmayın, hala plastiktir (Samsung’un gizlemek için herhangi bir girişimde bulunmaması) – artı tarafta, kaldırabilirsiniz Arka panel ve evet, 2019’da kesinlikle alışılmadık olan pili değiştirebilirsiniz. Sorun, XCover’in hiçbir şekilde 2020 akıllı telefon gibi hissetmemesi ve uygun fiyatlı sağlam bir cihaz olsa da, büyük çerçeveler ( önceki nesilden değişmeden) bu cihazı herhangi bir adalet yapmayın.

samsung-Xcover-4s

Pixel 2’de beğendiğim turuncu XCover düğmesini fark ettim ve özelleştirilebilir bir anahtar, altında ise ses rocker var; akıllı telefonun sağ tarafında, tek bir Güç tuşu vardır ve tıpkı kendisine saygı duyan sağlam bir akıllı telefonda olduğu gibi, UI navigasyonu için üç fiziksel düğme vardır: ilk olarak, Son tuşu, ardından Ana Sayfa ve Geri tuşu var . Bu şekilde, ortam türünden bağımsız olarak telefonu kullanırken hiçbir sorun yaşamayacaksınız. Ancak başka bir küçük sorun daha var, parmak izi tarayıcısı veya 2020 akıllı telefonda sağlam veya değil olması gereken başka herhangi bir gelişmiş kimlik doğrulama sistemi yok. Kauçuk benzeri çerçevenin, ön alanda koruyucu bir dudak oluşturacak şekilde öne doğru biraz çıkıntı yaptığını belirtmek gerekir,

Ek olarak, XCover 4S IP68 derecelidir, bu nedenle toz girişine karşı tamamen korunur ve ayrıca 30 dakikaya kadar 5 feet’e kadar su altında daldırmalarda hayatta kalır; Aynı zamanda MIL-STD-810G uyumludur ve Samsung, cihazın yaklaşık 4 feet kontrplak darbe yüzeyine düştükten sonra hayatta kalmasıyla gurur duyuyor gibi görünüyor. Yine de, XCover 4S’yi kullanırken, özellikle zorlu bir ortamda, en az biraz dikkatli olurum, çünkü aşındırıcı maddeler ve diğer yıkıcı maddelerle iyi sonuç vermeyebilir. Sadece inşaatlarda veya benzeri alanlarda çalışıyorsanız iyi olur.

samsung-Xcover-4s

Ön tarafta, üç fiziksel tuşun yanı sıra, Samsung XCover 4S, AMOLED ekranından (Active serisi tarafından kullanılan) biraz daha düşük olan 5.0 inç PLS TFT kapasitif bir ekranla donatılmıştır, ancak yine de daha iyi olmalıdır. IPS panellerinin çoğu (özellikle 4S’nin fiyat noktasında). Ekranda 16 milyon renk,% 64.3 ekran / gövde oranı, 16: 9 en boy oranı ve 720 x 1280 piksel (294 ppi piksel yoğunluğu) çözünürlüğü var, bu yüzden bu kadar net olmayacak ve pikselleri ayırt edebilir. Aynı fiyat aralığındaki bir karşılaştırma olarak, aynı çözünürlüğe sahip, ancak daha küçük bir ekran ve daha yüksek bir parlaklık seviyesine sahip CAT S31 var (CAT S31’in 4s ve 750 nit’lerinin 525 nit’i).

Kasanın içinde, XCover 4S bir oktacore Exynos 7885 yonga seti (çift çekirdekli 1.6GHz Cortex A73 ve seks çekirdekli 1.6GHz Cortex A53 CPU), Mali-G71 MP2 GPU, 3GB RAM, 32GB depolama ile donatılmıştır bellek ve ayrıca 1 TB’a kadar eklemek için özel bir microSD kart yuvası var. Exynos 7785, Qualcomm Snapdragon 660’a bir alternatiftir, bu nedenle çoğu uygulamada (çoklu görev dahil – 3GB fantastik değil, çoğu durumda kesinlikle yeterli) iyi bir şekilde yapmalıdır ve bazı oyunları deneyecekseniz, üç yaşındaki Mali-G71 MP2 GPU, ekranın düşük çözünürlüğü göz önüne alındığında mücadele etmemelidir.

samsung-Xcover-4s

Genel olarak, XCover 4 üzerinde büyük bir yükseltme yok , ancak Samsung’un Android 9.0 (Pie) sürümüyle 4S’yi piyasaya sürmeye karar verdiğini görmek güzel ve XCover 4’ün v.9.0’a da yükseltilebilir olduğunu biliyorum ancak Samsung, yeni akıllı telefonun dört yıl boyunca güvenlik yükseltmeleri alması gerektiğini ve bu, birçok sağlam akıllı telefon üreticisinin korktuğu bir şey olduğunu söylüyor: yeni çıkan cihazlarını en azından bir süre desteklemek. Beklendiği gibi, üretici Android sürümüne kendi cildini ekledi, ancak One UI 1.1 o kadar ağır değil ve kötü amaçlı yazılımlara veya diğer saldırı saldırılarına karşı yararlı olan yerleşik Samsung Knox koruması var.

Kameralar açısından, Samsung XCover 4S, 30 fps ve ön tarafta 1080p videolar çekebilen f / 1.7 diyafram açıklığına (PDAF, LED flaş, HDR ve Panorama) sahip 16 megapiksel bir arka kamera ile donatılmıştır. -f / 2.2 diyafram açıklığına sahip megapiksel ikincil kamera. Öne bakan kamera önceki nesilde değişmeden kalırken, arka kamera daha iyi görünüyor ve gün ışığında açık havada oldukça iyi bir iş yapıyor (fotoğrafları aşırı pozlama eğiliminde olduğunu fark ettim); Düşük ışıkta, belirgin bir gürültü seviyesi vardı ve nesneler ayrıntılı olarak eksikken renkler solmuştu, bu yüzden sadece giriş seviyesi bir kamera ve daha fazlası değil.

samsung-Xcover-4s

XCover 4’ten değişmeden kalan bir başka unsur, küçük kapasitesi göz önüne alındığında şaşırtıcı derecede iyi olan 2800 mAh bataryadır ve elbette farkı yaratan unsurdur:% 60’a ayarlanmış parlaklık ile batarya 10 saate yakın Yaklaşık 2 saat içinde yüzde 0’dan 100’e kadar şarj etmeyi başarmalısınız (burada hızlı şarj olmaz).
Karar:Samsung XCover 4S kesinlikle darbelere, suya ve toza karşı iyi bir korumaya sahip iyi bir orta seviye sağlam akıllı telefon ve aynı zamanda bir akıllı telefon gibi görünüyor (biraz tarihli olsa bile) oyuncak satmaya çalışıyor. Peki Kyocera, CAT veya Sonim gibi şeylere karşı nasıl davranıyor? Karar, Active serisiyle aynı kalıyor: akıllı telefon jog veya bisiklete binmeyi seven aktif kişiler için uygun ve bir şantiyede hayatta kalacak, ancak endüstriyel ortamlarda çalışan insanlar için çok fazla değil.

Article Categories:
Alışveriş Rehberi · Bilim Teknoloji · Manşet · Mobil
https://www.dvrdestek.com/

Muhafazakar demokrat, Güvenlik ve Bilişim Sistemleri teknikeri, #edebiyat #kitap #politika #şiir #bilişim #güvenlik konularında fikir sahibi..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

The maximum upload file size: 512 MB. You can upload: image, audio, video, document, text, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here