Mutlaka denemeniz gereken 31 yeni oyun - evham.net | evhamlı blog
Manşet Oyun Blogu

Mutlaka denemeniz gereken 31 yeni oyun

Kendi kendini yayınlama ve sayısız dağıtım platformuyla her yıl binlerce oyun piyasaya sürülüyor. Çoğu bitmemiş ya da basitçe unfun oldukları için yol kenarına düşer. Bununla birlikte, zamanın testine dayanan birkaç kişi var. AAA başarılarından indie hitlerine kadar, 2020’de oynamanız gereken en iyi oyunlar.

Aksiyon

Büyük Araba Hırsızlığı V

Grand Theft Auto 5 Ekran Görüntüsü_HUD_002

Bir Rockstar’ın Grand Theft Auto V’sinin lansmanından altı yıl sonra bugün bile ne kadar büyük kaldığını abartmak zor . Grand Theft Auto V , tüm bu yıllar boyunca rutin bir şekilde ilk 10 aylık yazılım satışında kendini buldu. GTA V 100 milyondan fazla sattı, bu da toplam oyun satışlarında sadece Minecraft ve Tetris’in arkasına geçti . İlginç karakterler, dinamik görevler ve aktivitelerle dolu, cömertçe gerçekleştirilmiş açık bir dünyaya sahip olan önde gelen Grand Theft Auto deneyimi. Silah oyunu mükemmel ve sürüş özel yarış oyunları kadar harika.

Milyonlarca oyuncu, arkadaşlarınızla görevleri tamamlayabileceğiniz ve kendi eğlencenizi yapabileceğiniz paketlenmiş çevrimiçi sürüm olan GTA Online sayesinde düzenli olarak Los Santos’u ziyaret ediyor. Rockstar, çeşitli mini oyunlarla birlikte yeni etkinlikler, araçlar ve olağanüstü Diamond Casino gibi binalar ekleyerek GTA Online’ı haftalık olarak güncellemeye devam ediyor.

Grand Theft Auto V , PS4, Xbox One ve PC’de

Yıldız Savaşları Jedi: Düşmüş Düzen

Birkaç var Yıldız Savaşları oyunların yılda değerinde bunların hiçbiri oldukça gibi bir Jedi olma hissi yakalamak olsa Fallen Sipariş: Yıldız Savaşları Jedi. Geliştirici Respawn Entertainment, Titanfall 2  ve  Apex Legends gibi birinci şahıs nişancılarla kendisi için bir isim yaptı   ancak  Fallen Order  tamamen farklı bir şey. Star Wars’a bir franchise olarak saygı duyan üçüncü bir aksiyon oyunu, tüm bunlar modern bir cila getirirken.

Oynanış açısından,  Fallen Order  Dark Souls ile çok fazla DNA paylaşıyor  Ancak, ezici zorluk deneyimin merkezinde değildir. Bunun yerine, Respawn zorlu ve ödüllendirici mücadeleyi açık bir anlatı ve daha sindirilebilir karakter ilerlemesi ile dengeler. Sonuç, hiç haksızlık olmadan zor hissettiren bir oyundur.

Aksiyon macera

Kırmızı Ölü Kefaret 2

Red Dead Redemption İncelemesi

İken GTA V kadar Rockstar’in en karlı oyun gereğidir, Red Dead Redemption 2 stüdyonun başyapıtı. Orijinal RDR’nin bir öncüsü olan Red Dead Redemption 2 , Arthur Morgan ve Van der Linde çetesini takip ediyor. Fantastik foto-gerçekçi görseller ve detaylara benzersiz bir dikkat ile çağlar için bir kanun kaçağı hikayesi.

Üçüncü şahıs oyun ile harika yönlendirilmiş birçok kesme sahnesi arasında kesintisiz bir geçişle hikaye parlıyor. 50 saatten uzun süren ana kampanya, her zaman öncekinden farklı hissettiren dinamik etkinlikler ve görevlerle doludur. Muhteşem set parçaları ve keyifli hikaye ritimleri, modern oyundaki en büyük müziklerden biri ile eşlik ediyor.

Gibi GTA V , aynı zamanda bir online mod var Red Dead Redemption 2 . Red Dead Online hala göreceli bebeklik döneminde, ancak bazı harika çok oyunculu modlara ve ilgi çekici kooperatif görevlerine zaten sahip. Ana kampanya için satın alın, önümüzdeki yıllarda gelişmeye devam edecek çevrimiçi eğlenceye sadık kalın.

Red Dead Redemption 2 , PS4 ve Xbox One’da kullanılabilir.

Sonuncu Bölüm II

The Last of Us Part II ekran görüntüsü
Yaramaz köpek

The Last of Us Part II  orijinal oyunda mükemmel hikayeye devam ediyor . Karanlık ve cesur,  The Last of Us  diğer ana akım oyunların göz ardı ettiği temalara eğilir. Yine de bu kadar etkileyici olan şey, geliştirici Naughty Dog’un bu temaları harika geliştirilmiş karakterlerle dengeleyebilmesidir ve bu da küstah bölgeye girmeden duygusal olarak etkili bir deneyime yol açmaktadır.

İkinci giriş de birinciden daha erişilebilir. Hikayeye dayalı bir başlık olarak, Naughty Dog oyuna bolca erişilebilirlik seçeneği sağladı ve herkesin tüm video oyunlarındaki en derin anlatılardan birini deneyimlemesine izin verdi. Son Bölüm II’nin  etrafında çok fazla hype var ve neyse ki bu hype iyi kazanıldı.

Birinci şahıs nişancı

Kader 2

2017’de başlatılan Destiny 2’ye çok şey oldu . Dört sonbahar geldi ve bu sonbaharda beşinci geliyor. Bungie ve Activision’un yayın ortaklığı beklenenden önce sona erdi ve Bungie’yi galaksiler arası atıcıların tek sahibi ve yayıncısı olarak kaldı. Ve hepsinden öte, Destiny 2 , kendisinin daha iyi bir versiyonu haline geldi. Destiny 2 için her zamanki gibi kolay bir yol olmadı, ancak bugün etrafındaki en iyi canlı servis oyunlarından biri olarak duruyor.

Destiny 2 her türlü oyuncuyu ağırlar. Hikaye için görevler boyunca solo hareket edebilir, ekipman için eziyet yapabilir ve arkadaşlarınızla zorlu baskınları tamamlayabilir veya dikkatinizi her zaman eğlenceli Crucible multiplayer moduna adayabilirsiniz. Bungie her zaman formülle uğraşır ve sonuç şu anda PS4, Xbox One ve PC’de mevcut olan en parlak ve sonsuz ilginç oyunlardan biridir.

İleri Takip

kar fırtınası

Fortnite , oyunların kolektif bilincini devralmadan önce Overwatch kraldı. Blizzard’ın sınıf tabanlı birinci şahıs nişancı oyunu, etrafındaki en iyi stratejik nişancı oyunlarından bazılarına sahiptir. Sürekli gelişen kahramanlar listesi ve metada sık yapılan ayarlamalar, takım tabanlı oyunu taze tutar. Yaz Oyunları, Cadılar Bayramı Terörü, Kış Harikalar Diyarı ve Ay Yeni Yılı gibi mevsimsel etkinlikler, toplumu üç yıldan fazla bir süredir kahraman nişancıyla meşgul etti.

Overwatch geçen yılki gök gürültüsünü kaybetmiş olsa da, bugün izlemek için hala en popüler esports oyunlarından biri ve Overwatch 2 piyasaya sürüldükten sonra da devam edecek . PS4, Xbox One ve PC’de dalış yapabilirsiniz. Yine de dikkatli olun, bilmeden 1.000 saat önce oturum açacaksınız.

Counter-Strike: Global Offensive

Valve tarafından geliştirilen Counter-Strike: Global Offensive şimdiye kadar yapılmış en popüler eSpor ve PC atıcılarından biridir. İyi bir sebep için de. CS: GO taktiksel oyun için neredeyse eşsiz bir plan sunuyor. In Counter-Strike ileriyi görme, ekip koordinasyon ve zor bir oyun yeni gelen olarak piyasaya sürülmesinden kaldırıldı şimdi yedi yıl girmek için yapar esastır.

Şimdi oynaması ücretsiz , bir şekilde kaçırırsanız Global Offensive’ye kesinlikle göz atmalısınız . Daha katı bir oyun ve daha hızlı öldürme zamanı ilk başta bunu zorlaştırırken, Global Offensive , ins ve çıkışları gerçekten öğrenmek için zaman ayıranlar için son derece faydalı olabilir.

Savaş Royale

Fortnite

sezon 9 fortnite uzatma zorlukları

Daha önce söylenmemiş Fortnite hakkında söylenecek çok şey yok. Büyük olasılıkla fare kullanamayan büyükbabanız Fortnite’ı duymuştur . Fortnite , video oyunlarıyla eşanlamlı hale geldi, çünkü birisine oyunlar hakkında her yazdığımda “Oh evet, [oğlum, kızım, her neyse] Fortnite’yi seviyor ” derler . Açık olmak gerekirse, hayranlık garanti edilir. Özellikle sürekli değişen harita ve modlar söz konusu olduğunda Fortnite gibi bir oyun görmedik .

Oynaması ücretsiz bir oyun olarak, Fortnite’ı denememeniz için hiçbir neden yok . Mevcut her nesil konsolda, PC’de ve mobil cihazda kullanılabilir. Karikatürize görseller davetkar ve asla kendini çok ciddiye almıyor. Çekim mekaniği birinci sınıf olmasa da, anında bina özelliği bir harikadır. Ayrıca, Epic her büyük değişiklikle uzun süredir devam eden bir tür hikaye anlatmaya devam ettiğinden, haritanın yanında hangi değişikliklerin olacağını görmek eğlencelidir.

Call of Duty: Warzone / Modern Warfare

Of Duty çağrı: Modern Warfare  olduğunu kendi başına harika bir oyun ve kesinlikle serisi için forma bir karşılama dönüş. Yine de Warzone  listemizi oluşturuyor. Call of Duty franchise’ı geçmişte battle royale’i denedi, ancak her zaman tam 60 dolarlık bir sürümün parçası olarak. Şimdi, oyun modu ücretsiz oynanır, Apex Legends  ve  Fortnite gibi şeyleri almaya hazırdır  .

Neyse ki,  Warzone sadece çok oyunculu  büyük bir harita değil. Bir yakın ile sonsuz silahların miktarı,  bol haritası boyunca gizli sırları ve benzersiz bir respawn tamirci, Warzone  Onun en iyi savaş royale olduğunu. Hepsinden iyisi, Warzone  çapraz platformdur , böylece hangi platformda olursanız olun arkadaşlarınızla uyumlu olabilirsiniz.

Pokémon Go

Oyuncuların güneş ışığından nefret ettiğini kim söyledi? 2016 Pokémon Go , tüm dünyayı büyüledi ve özenti Pokémon eğitmenlerini, artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanarak Pocket Monsters’ı yakalamak için uzun yürüyüşlere çıkmaya zorladı. Pokémon Go’nun döngüsü iyiydi ve hala çok tatmin edici çünkü en çok arkadaş ve aile şirketinde en çok keyif alan pasif bir oyundur. İnsanlar, Pokémon’u yakalamak için kros yol gezilerine çıktılar, avda ömür boyu arkadaşlarla tanıştılar ve Pokédex’i doldurmanın karşılıklı sevgisinden bazı romantik ilişkilerin geliştiğinden eminiz.

Lansmanından bu yana, Pokémon Go , özellikle eğitmen savaşları olmak üzere bir dizi özellik ekledi. Pokémon’u arkadaşlarınızla da takas edebilirsiniz. Birçok yönden Pokémon Go , oyuncuları ve kendilerini oyuncu olarak düşünmeyenleri birbirine bağlayan bir oyundur. Bu evrenseldir ve bir deneyimin etkilidir. Pokémon Go , mobil cihazlarda en popüler ücretsiz oynanabilir oyunlardan biridir.

DOTA 2

Valve, dik öğrenme eğrileriyle çok oyunculu oyunlar yapmayı sever. Durumda: Dota 2 . MOBA, bu türdeki en karmaşık oynanışa sahiptir. Aynı zamanda, karmaşıklık, ona bağlı kalırsanız, büyüyen ağrılar için son derece ödüllendirileceğiniz anlamına gelir. Dota 2’nin en güzel yanı, 100’den fazla kahramanının hepsine bir kuruş harcamadan erişilebilmesidir.

Dota 2 aynı zamanda önde gelen e-Sporlardan biridir. Büyük sahnede rekabet edecek kadar iyi olmak için, muhtemelen oyunda binlerce saat oturum açmanız gerekecek. O zaman bile, asla bilemezsin. Dota 2 , gündelik oyun için en iyisi değil, ancak uzun mesafe için dişlerinizi batırmak istiyorsanız, şimdiye kadar yapılmış en ilgi çekici ve popüler ücretsiz oyunlardan biridir.

League of Legends on yıldan beri var ve hardcore ve gündelik en iyi kombinasyon olmaya devam ediyor. Temel olarak, MOBA türünde Riot’un dönüşüne istediğiniz kadar az veya derin dalış yapabilirsiniz. League of Legends yaşla birlikte daha da iyi oldu. Atlamadan bir öğrenme eğrisi var, ancak Dota 2’den daha bağışlayıcı .

Hiç para harcamadan, dönen bir Şampiyon koleksiyonu olarak oynayabilirsiniz. Tüm listeyi istiyorsanız, savaşta oturum açarak kazanılan gerçek parayı veya oyun içi para birimini harcamanız gerekir. Birden fazla harita ve oyun modu ile League of Legends sizi yüzlerce saat (veya daha fazla) meşgul etmek için yeterli çeşitlilik sunar. MOBA türü düşüşte gibi görünse de, League of Legends sonsuza kadar önemli bir PC oyunu olacak

Süper Mario Maker 2

Kendi-Mario-seviyelerini yarat, ne kavram! Nintendo Switch için Super Mario Maker 2 , diabolik yan kaydırma seviyelerinizi tasarlarken seçebileceğiniz daha fazla araç, stil ve tema sunarak Wii U orijinalini her şekilde geliştirir. Bir denetleyici veya dokunmatik ekranla düzeyler tasarlamak, bazıları için Course World’deki topluluk kreasyonlarını oynamaktan daha keyifli olabilecek sezgisel bir süreçtir. Süper Mario Maker 2 hakkında şeygerçekten sonsuz miktarda içerik olmasıdır. Geniş topluluk oluşturma kütüphanesine her zaman yeni seviyeler eklenir. İster tek başınıza, ister işbirlikçi veya rekabetçi bir şekilde geçin, hayret verici bir eğlence seviyesi var. Bir Mario oyununun olabileceğini düşündüğünüzün sınırlarını zorlayan inanılmaz kullanıcı kreasyonları vardır.

Hikaye modu pastanın üzerindeki buzlanmadır. Nintendo, Super Mario Maker 2’de tasarlanan 100 seviyeli sağlam bir kampanya içeriyordu . Bunu yeterince vurgulayamayız: Nintendo’nun seviyeleri çılgınca havalı. Bazı yönlerden, Super Mario Maker 2 şimdiye kadar yapılmış en etkileyici Mario sidescroller olduğunu. Daha da serin: Bu etkileyiciliğin çoğu hayranlara atfedilebilir. Super Mario Maker 2 , arkadaşlarınızı bugüne kadar oynayabileceğiniz en iyi Switch oyunlarından

Celeste

Tüm zamanların en iyi platformcularından biri olan Celeste , tasarımda bir masterclass ve minimalist mekaniğin sevincidir. Endişe ve depresyonla mücadele eden genç bir kadın olarak, karla kaplı Celeste Dağı’nın zirvesine tırmanma arayışı içinde oynuyorsunuz. Yolculuğun birçok engeli var, bunların hepsi zıplamak, tırmanmak ve fırlamakla kaçınmak ve fethetmek zorundasınız. Celeste’nin bölümleri, her biri sorunsuz bir şekilde sonuncusuna akan küçük seviyelere ayrılmıştır.

İken Celeste basit yeterince başlar alanlar daha tehlikeli hale geldikçe, minimalist mekaniği giderek daha derin hale gelir. Celeste’nin geleneksel düşmanları yok. Tamamen platform, Super Meat Boy’u anımsatıyor . Mükemmel platform oyunlarının yanı sıra, Celeste’nin akıl hastalığı ile sebat etme hikayesi ustaca yazılmıştır ve inanılmaz derecede önemlidir. Celeste en iyi bağımsız oyunlardan biridir ve PS4, Xbox One, Switch ve PC’de mevcuttur.

Perilerin Ori ve İradesi

Geliştirici Moon Studios, mükemmel Ori ve Kör Ormanı ile 2015 yılında sahneye çıktı  Microsoft Game Studios tarafından yayınlanan başlık, Batı izleyicilerine Microsoft’un Halo ve Gears of War’un ötesine geçmek istediklerini gösterdi. Şimdi, halihazırda harika bir formül alan ve daha iyi hale getiren bir devam filmi olan Ori ve Wisps’ın İradesi  var .

Aynı rüya gibi görseller, sadece geliştirilmiş ve genişletilmiş mekaniklerle mevcuttur. İlk oyundan ikinciye kadar olan fark açıktır. Wisps’in iradesi  daha hızlı, daha duyarlı ve daha viseral hisseder.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At