Netflix Türkiye’de en iyiler - evham.net | evhamlı blog
Dizi Kültür Sanat

Netflix Türkiye’de en iyiler

1 – The Last Days of American Crime

Platforma geçtiğimiz günlerde eklenen Netflix Orijinal yapımı film, bugün Netflix’te en çok izlenen yapımlar arasında ilk sırada yer almayı başardı. Filmin konusu; devletin kanunsuz işlerin sonunu getirecek zihin değiştiren bir sinyali devreye sokma planıyla ve bunun hemen öncesinde bir banka soyguncusunun tarihi bir soyguna katılmasıyla başlıyor. 2 saat 30 dakikaya yakın süreye sahip film, 18 yaş sınırına da sahip olarak karşımıza çıkıyor.

2 – Snowpiercer

Netflix’te en çok izlenen yapımlar arasında ikinci sırada Snowpiercer’ı görüyoruz. Dizi dünyanın gelecekte karşılaşabileceği kurgu bir senaryo üzerinde ilerliyor. Dünya buzullarla kaplandığında hayatta kalabilen insanlar dünyanın çevresini dolaşan büyük bir trende yaşıyor. Ancak bir trende birlikte yaşamak teoride düşünüldüğünden daha zor olabilir. Şu anda iki bölümü yayımlanmış olan dizinin yeni bölümler her hafta eklenmeye devam edecek. Bölümlerin süresi ise yaklaşık bir saat oluyor.

Netflix'te en popüler içerikler

3 – Kolonya Cumhuriyeti

Listenin üçüncü sırasında ise yerli bir komedi yapımı bizleri karşılıyor. Ağırlıklı olarak Güldür Güldür ekibi oyunlarından oluşan kadrosuyla, 2017’de çıkış yapan film Netflix’te yer almasıyla birlikte ilgi görmeyi de başardı. Film beyaz perdede, 13 milyon liraya yakın hasılat elde etmiş ve 1 milyondan fazla kişi tarafından izlenmişti. Filmin konusu ise; yeni seçilen bir belediye başkanının ufak bir beldeyi ülke haline getirmesiyle başlıyor.

4 – Dark Tower

2017 yılında çıkış yapan bu film, 66 milyon dolar bütçe ile yapılmış ve 115 milyon dolara yakın hasılat elde etmişti. Platforma yeni katılan film, bir kitaptan uyarlama ve tür olarak da fantastik diyebiliriz. Psişik güçleri olan bir genç, ‘kötü karakter’ olarak karşımıza çıkan büyücüye karşı gelebilecek son silahşör ile tanışır ve konu böyle başlar. IMDB puanı 5,6 olan film, Netflix’te en çok izlenen yapımlar arasında kendisine 4. sırada yer buldu.

5 – Control Z

Alıştığımız konular dışında bir hikaye üzerinde ilerleyen bu dizi de aslında bir gençlik dizisi diyebiliriz. Bir hacker’ın, eğitim aldığı lisedeki kişilerin bilgilerini açığa çıkarmasıyla başlayan hikayede, dizinin baş karakteri de bu kişiyi tespit etmeye çalışıyor. 8 bölümden oluşan dizi En çok izlenen Netflix filmleri ve dizileri arasında 5. sırada kendine yer buldu.

6 – Behzat Ç.

Geçtiğimiz günlerde listenin son sırasında kendine yer bulan yerli dizi, bugün Netflix’te en çok izlenen yapımlar arasında 6. sırada yer aldı.. Yerli dizilerden olan Behzat Ç. Netflix’te en çok izlenenler arasında kendine yer bulmayı başarıyor. Sosyal medyada da hala konuşulmayı sürdüren dizi, popülerliğini devam ettirmeyi başarıyor.

7 – Dünya Hali

Netflix’te en çok izlenen yapımlar arasında 7. sırada Dünya Hali isimli yerli romantik komedi filmini görüyoruz. 2018 yılında çıkış yapan bu film, platformun yeni üyelerinden oldu. Filmin süresi ise 1 saat 36 dakika olarak karşımıza çıkıyor.

8 – 13 Reasons Why (Ölmek için 13 Sebep)

2017’de ilk sezonu yayımlanan dizi, yakın zamanda yayımlanan 4. sezonu ile en popüler içerikler arasına girmeyi başardı. Dizinin konusu; Hannah Baker isimli bir lise öğrencisinin intihar etmesini ve ardında sebeplerini açıklayan kasetler bırakmasıyla başlıyor. Sosyal zorbalığa dikkat çeken bu dizi, izleyicileri çok sevenler ve hiç sevmeyenler şeklinde ikiye böldü.

9 – Acı Tatlı Ekşi

2017 yılında beyaz perdede gösterime giren film, 7 buçuk milyon liraya yakın hasılat elde etmiş ve 622 bin seyirci tarafından izlenmişti. Buğra Gülsoy ve Özge Özpirinççi’nin baş rollerini paylaştığı film, Netflix’te en çok izlenen yapımlar arasında dokuzuncu sırada karşımıza çıkıyor. Ayrıca filmin süresi ise 106 dakika oldu.

Netflix'te en çok izlenenler

10 – Jeffrey Epstein: Korkunç Zengin

Belgesel tadındaki mini dizi, bugün en çok izlenen içerikler arasında yer almayı başardı. Dikkat çekici bir gerçek hikayeyi ele alan mini dizide; cinsel suçlardan hüküm giyen Jeffrey Epstein’in tacizlerini sürdürmek için zenginliğini nasıl kullandığı ele alınıyor. 4 bölümden oluşan mini dizinin her bölümü yaklaşık 1 saat sürüyor.

Bonus – II. Dünya Savaşı’nın En Önemli Olayları

Bugün için önereceğimiz içerik daha çok tarihe ilgi duyanlara hitap ediyor. Netflix’te bu belgesel serisi 2019 yılında renklendirilmiş versiyonuyla çıktı. II. Dünya Savaşı ile ilgili olarak Pearl Habor‘dan, Bulge Muharebesi‘ne kadar değiniliyor.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At