Twitter'dan önemli özellik - evham.net | evhamlı blog
Sosyal Medya

Twitter’dan önemli özellik

Uzun süredir test edilmekte olan bu özellikten önce HootSuite ve benzeri üçüncü parti araçların kullanılması gerekiyordu. Ancak, şu anda herhangi bir tweet’in ilerleyen süreçte yayına girmesi için zamanlama özelliğinden yararlanmanız yeterli. Tabi ki, bireysel ve kurumsal hesap ayrımı söz konusu değil.

Tweet zamanlama nasıl yapılır?

1 – Ana sayfadaki “Neler oluyor?” bölümünü kullanarak veya “Tweetle” butonana tıklayarak paylaşacağınız içeriği oluşturun.
2 – Hemen alt kısımda yer alan ‘Planlanmış Tweet‘ butona tıklayın.

Tweet zamanlama nasıl yapılır?

3 – Açılan ekranda tweet’in hangi tarih ve saatte yayınlanmasını istediğiniz soruluyor. Saat diliminin Europe / Istanbul olarak ayarlanmış olmasına dikkat edin. Aksi takdirde Türkiye saati ile yayınlandığı saat arasında farklılık olacaktır.

 Not: Tweet planlama özelliğinde 1.5 yıl limiti uygulanıyor. Daha ileri bir tarihi seçmek istediğinizde “18 aydan ileri bir tarih için Tweet planlayamazsın” uyarısı ile karşı karşıya kalacaksınız. —

4 – Onayla butonuna tıklamanız yeterli. Tweet zamanlama veya diğer adıyla Tweet planlama özelliğini başarıyla tamamlamış oldunuz.

Planlamış Tweetler

Buna ek olarak alt kısımda yer alan “Planlanmış Tweetler” bölümüne tıklayarak yayınlanmak için sıra bekleyen paylaşımlarınızı görebilirsiniz. Aynı zamanda bu bölümü kullanarak yayınlamaktan vazgeçtiklerinizi iptal edebilirsiniz.

Tweet zamanlama nasıl yapılır?

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At