Bu uygulama işinize yarayacak - evham.net | evhamlı blog
Sosyal Medya

Bu uygulama işinize yarayacak

Google Sodar ile sosyal mesafe ölçümü telefondan yapılacak

Google’ın artırılmış gerçeklik projesi kapsamında geliştirdiği yeni Sodar uygulaması, sosyal mesafe radarı olarak kendini gösteriyor. Akıllı telefonların arka kamerası ile 2 metrelik mesafeyi ölçümleyebilen uygulama, kullanıcıların hesaplamalarına oldukça büyük bir kolaylık getirecek gibi görünüyor.

sosyal mesafe ölçümü

Android işletim sistemli mobil cihazlarda çalışan Google Sodar kullanımı için tek yapılması gereken kameraya çevreyi göstermek oluyor. Kullanıcının bulunduğu konuma göre anlık olarak 2 metrelik mesafe gösterilebiliyor.

sosyal mesafe ölçümü

Son olarak belirtmek gerekirse bu yeni AR temelli ölçüm sistemi, mobil uygulama olarak değil de web tabanlı bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısı ile kullanıcıların herhangi bir uygulama indirmesi gerekmiyor. Tek yapılması gereken, Android işletim sistemli bir mobil cihaz üzerinden https://sodar.withgoogle.com web adresine giriş yapmak olacaktır.

Google tarafından bu konuda resmi bir adım atılmışken, dikkatler Apple tarafına da kaydırılmış oldu. Bu konuda Android işletim sisteminden sonra iOS mobil işletim sistemi için de benzer bir sosyal mesafe ölçümü çözümü sunulması gündemde olabilir.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At