Telefonlar artık daha hızlı olacak! - evham.net | evhamlı blog
Android Mobil

Telefonlar artık daha hızlı olacak!

ARM Cortex-A78 CPU ve Mali-G78 GPU neler sunuyor?

ARM, Cortex-A78’in bugüne kadar mobil cihazlar için tasarlanan en verimli işlemci çekirdeği olduğunu iddia ediyor. Cortex A77’ye kıyasla yüzde 20 performans artışı sunulduğu belirtilirken, özellikle 5G konusunda cihazların pil performansları daha iyi hale gelecek. Buna ek olarak özel bir Cortex programı başlatan ARM daha fazlasına ihtiyaç duyan ortaklarına yeni seçenekler sunacak.

ARM Cortex-A78 ve Mali-G78 GPU tanıtıldı - ShiftDelete.Net

Örneğin, Cortex-X1 sayesinde A77’ye kıyasla sağlanan performans artışı yüzde 30 seviyesine çıkıyor. Özellikle oyun performansı açısından kritik öneme sahip olan GPU’da yenilendi. ARM’ın yeni Mali-G78 grafik birimi, G77 ile kıyasladığımızda yüzde 25 performans artışı ile karşımıza çıkıyor. Bu çekirdeklerin yer aldığı işlemcileri görmemiz biraz zaman alacak olsa da, bu yılın sonlarına doğru veya 2021’in başında amiral gemilerinde karşımıza çıkmaya başlanacak.

Yeni Ethos N78 NPU, Ethos-N77’ye göre yüzde 25’e kadar daha fazla performans sunuyor, bu sayede daha iyi makine öğrenme performansına sahip olan mobil cihazlar karşımıza çıkacak.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At