Operatörlerden şaşırtan açıklama - evham.net | evhamlı blog
Mobil Yaşam

Operatörlerden şaşırtan açıklama

26 Eylül 2019’da Silivri açıklarında gerçekleşen 5.8 büyüklüğündeki deprem sonrasında GSM operatörlerinde 27 saate kadar uzanan kesintiler yaşanması sonrasında, kesinti süresine göre BTK tarafından bir ceza kesilmişti. Benzer bir cezanın bugün yaşanan sorun nedeniyle kesilip kesilmeyeceği merak edilirken Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom‘dan şaşırtıcı bir açıklama geldi.

Bayram kesintisi için operatörlerden “Suçumuz Yok” açıklaması

Her üç operatör sosyal medya hesaplarında yaptığı açıklamada sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını, diğer operatörlerde sorun yaşandığını dile getirdi. Bu açıklamalar kısa süre içerisinde sosyal medyanın gündemine oturdu.

Turkcell’in açıklaması: Turkcell’lilerin diğer Turkcell’li kullanıcılara doğru yaptıkları aramalarda herhangi bir aksama bulunmamaktadır. Şebekemizden diğer operatörlere yönelik gerçekleşen aramalarda ise Turkcell kaynaklı olmayan kesintiler meydana geldiği görülmektedir.

Vodafone’un açıklaması: Diğer operatörler yönüne yaptığınız aramalarda problem yaşıyor olabilirsiniz. Sorun Vodafone kaynaklı değildir.

Türk Telekom’un açıklaması: Diğer operatörlere doğru yaptığınız aramalarda yaşanan sorun, Türk Telekom kaynaklı değildir. Türk Telekom kullanıcılarının kendi aralarında yaptıkları aramalarda hiçbir sorun yaşanmamaktadır.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At