Yerli otomobil fabrikası yolda! - evham.net | evhamlı blog
Otomobil

Yerli otomobil fabrikası yolda!

Yerli otomobil fabrikası için arazide çalışmalar sürüyor!

Yenişafak gazetesi tarafından paylaşılan habere göre, 18 ay içerisinde inşaatı tamamlanması planlanan fabrikanın elektrik, su ve doğal gaz gibi ihtiyaç duyulan altyapısı hazır hale getirildi. Bursa’nın Gemlik ilçesinde ’ne ait 4 milyon metrekarelik alanın 1 milyon metrekarelik bölümüne inşa edilecek fabrika için yıkım çalışmaları da başladı. Fabrikanın kurulacağı alanı hazır hale getirmek için askeri arazide bulunun yapılar yıkılıyor.

Arazinin denize sıfır olması büyük bir avantajı beraberinde getiriyor. Arazinin hemen yanı başındaki liman sayesinde üretilen araçların sevkiyatlarının, gemiler ile rahatlıkla gerçekleştirilebileceği düşünülüyor. Şehir merkezine 10 dakika mesafede bulunana arazinin Osmangazi Köprüsü’ne mesafesi ise yaklaşık 60 km.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank geçtiğimiz günlerde fabrika için yaptığı açıklamada temel atma tarihi konusunda büyük bir aksaklığın ön görülmediğini ve en fazla birkaç hafta sarkma yaşanabileceğini dile getirmişti. Bu kapsamda temel atma töreninin Haziran ayında gerçekleştirilmesi ön görülüyor.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At