Netflix Türkiye’de En İyiler - evham.net | evhamlı blog
Dizi İnternet Manşet

Netflix Türkiye’de En İyiler

1 – The Last Dance

Geçtiğimiz günlerde final bölümleri yayımlanan The Last Dance, Netflix Türkiye’de günün Top 10 listesi içerikleri arasında zirvede kendine yer buldu. Chicago Bulls‘un NBA’deki kurduğu dominasyonun son yılını ele alıyor. Bu belgeseli ilginç ve çekici kılan detay ise; o yıl takım gerçekten de son dans olarak yani birlikte son sezonları olduğunu bilerek başlıyorlar sezona, bunu basın da biliyordu ve kameralar takımın soyunma odasına kadar girmişti. Fakat o dönemden bu zamana kadar o görüntülerin bir kısmı hiç ortaya çıkmamıştı. The Last Dance yapımcıları ise o görüntüleri birkaç yıl önce satın almış ve konuyla ilgili yapacakları işi planlamaya başlamışlardı. Bu belgeselde ise o dönemi hem takımın efsaneleri; Michael JordanDennis Rodman, Scottie Pippen gibi isimlerden dinleyebilir hem de daha önce gün yüzüne çıkmamış görüntüleri izleyebilirsiniz.

Netflix'te en çok izlenen içerikler

2- Güzelliğin Portresi

Burçin TerzioğluBirkan SokulluMelisa Şenolsun ve Serkan Keskin gibi isimlerin kadrosunda yer aldığı film, Netflix’te en çok izlenenler arasında  ikinci sırada karşımıza çıkıyor. Filmin konusu ise bir kadının, babasının gizemli ölümü üzerine kuruluyor. Babasının öldüğünü sonradan öğrenen ve gençken kaçtığı eve dönen karakter, esrarengiz olaylarla karşılaşıyor. Film, korku türünü sevenler için iyi bir tercih olabilir. Yapımın IMDB puanı ise 6,6 oldu. 2019 Aralık’ta vizyona giren Güzelliğin Portresi, yaklaşık 2 milyon lira da hasılat elde etti.

Netflix'te en çok izlenen içerikler

3 – White Lines

Netflix’te en çok izlenenler arasında üçüncü sırada karşımıza yeni bir Netflix Orijinal dizisi olan White Lines çıkıyor. La Casa De Papel’in yaratıcısından çıkan bu iş, gerilim türünde diyebiliriz. Bir kadının, uzun zaman önce Ibiza’da kaybolan erkek kardeşini aramasıyla başlayan bir hikayeyi izliyoruz. Dizinin ilk sezonu toplam 8 bölümden oluşuyor ve bölümlerin süresi de yaklaşık bir saat olarak karşımıza çıkıyor.

4 – Valeria

Geçtiğimiz günlerde listeye giriş yapan dizi, bugün dördüncü sırada karşımıza çıkıyor. Netflix’in yeni orijinal yapımlarından olan Valeria, işinde ve evliliğinde zorlu süreçten geçen yazar bir kadını konunun merkezine alıyor. İspanyol dizisinin ilk sezonu 8 bölümden oluşuyor. Roman uyarlaması olan bu dizi, Netflix izleyicileri tarafından ilgi görmeyi başardı ve en çok izlenen yapımlar arasında karşımıza çıktı.

5 – Aşk 101

Netflix’in  Türk yapımı olan bu dizisi, birbirinden farklı lise öğrencilerini konu alıyor ve tam olarak gençlik dizisi türüne karşılık geliyor. Bu yapım, yayınlanmadan önce de sosyal medyada olumlu ve olumsuz birçok tepki almıştı. Dizi, Cinayet Süsü’nün Netflix’te yer almasıyla birlikte Netflix Türkiye’de günün Top 10 listesi içerikleri arasında uzun süredir ilk sırada yer alıyordu fakat bugün beşinci sırada karşımıza çıkıyor.

Netflix Türkiye günün Top 10 listesi

6 – Into the Night

Netflix’in yeni orijinal dizilerinden olan bu yapım, yayımlandığından bu yana en çok izlenen içerikler arasında yer alıyor. Belçika yapımı dizi kısa sürede beğeni topladı ve bugün en çok izlenen altıncı içerik oldu. Bilim kurgu ve gerilim türündeki bu dizinin ilk sezonu yayımlandı ve toplam 6 bölümden oluşuyor. Bir bölümün ortalama süresi de 40 dakika olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca dizide yerli bir oyuncu yer alıyor, Mehmet Kurtuluş‘u (Fotoğraftaki silahlı kişi) Muhafız dizisinden de tanıyabilirsiniz.

7 – Prison Break

Bir süre önce platforma eklenen ve listeye giriş yapan dizi, bugün 7. sırada yer alıyor. Yayınlanmasının üzerinden epey zaman geçen fakat Netflix’te yeni yer alan bu yapım en çok izlenen içerikler arasında bir süredir yer alıyor. Hapishaneden kaçış hikayesiyle başlayan bu yapım, ülkemizde de en popüler yabancı dizilerden biri diyebiliriz. Dizinin IMDB puanı 8,3 oldu.

Netflix Türkiye’de günün Top 10 içerikleri

8 – Vis a Vis

Netflix Türkiye’de günün Top 10 listesi arasında Vis a Vis bir süredir yer alıyor. Vis a Vis, 2015 yılında çıkış yapan bir dizi olsa da platforma girişi daha yakın zamanda oldu. La Casa De Papel ve Prison Break sevenlerinin ilgi gösterebileceği bu İspanyol yapımı dizi, bir kandırılma sonucu hapse düşen kadının hikayesiyle başlıyor. 4 sezonluk dizinin ortalama bölüm süresi ise 75 dakika olarak karşımıza çıkıyor. Yapımın IMDB puanı ise 8,3 oldu.

Netflix Türkiye’de günün Top 10 içerikleri

9 – Yanlış Missy

Netflix Türkiye’de günün Top 10 listesi içerikleri arasında karşımıza çıkan bu yapım, komedi türünde bir Netflix Orijinal filmi oluyor. Filmin ana karakteri, rüyalarındaki kadını şirket tatiline davet ettiğini zanneder fakat durum bundan farklıdır. 1 saat 30 dakikalık süreye sahip film, Netflix’te en çok izlenen içerikler arasında yer almayı başardı.

10 – Behzat Ç.

Listenin son sırasında da sürpriz diyebileceğimiz bir içerik bizi karşılıyor. Yerli dizilerden olan Behzat Ç. Netflix’te en çok izlenenler arasında kendine yer bulmayı başarıyor. Sosyal medyada da hala konuşulmayı sürdüren dizi, popülerliğini devam ettirmeyi başarıyor.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At