1 Milyon kişiye hediye internet - evham.net | evhamlı blog
Yaşam

1 Milyon kişiye hediye internet

1 Milyon Yazılımcı hediye internet paketini alacak. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için yayımladığı mesajda müjdeyi verdi.

Bakan Albayrak, projeye katılan, portaldan eğitim alan her bir kullanıcıya ek bir internet paketi ayrılacağını belirtti. Projeye katılanlara müjdeli haber ’dan geldi.

1 Milyon yazılımcı hediye internet alacak

1 Milyon Yazılımcı projesinin başlamasıyla birlikte güzel bir haber daha geldi. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yürütülen projede 440 bin 427 kişiye ulaşıldığı belirtildi. Ayrıca eğitimler sonucunda 234 bin 800 kişi istihdam için başvuru yapmış durumda. Yapılan açıklamada, bu kişilere aylık 6 GB ek internet kotası verileceği belirtildi. Böylelikle kullanıcılar daha fazla video izleme imkanına sahip olacak.

Açıklamanın devamında, E-Devlet şifresi alamayan ve halihazırda 15 yaşından küçük olan vatandaşlar için geldi. Bu kişiler için farklı bir giriş ekranı projede yayına alınmış durumda. Daha önceden sadece E-Devlet şifresi ile giriş yapma imkanı bulunuyordu.

1 Milyon Yazılımcı hediye internet için Bakan Albayrak tarafından paylaşılan tweet şu şekilde.

Berat Albayrak

@BeratAlbayrak

Türkiyemizin coşkusu sevgili gençlerimiz, geleceğiniz için çalışmak bizi asla yormuyor. #19Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nızı müjdeli haberlerle kutlamak istedik.

Şimdilik videoda buluşalım, çok yakında yeniden birlikteyiz. 👊#19Mayıs1919 🇹🇷🇹🇷🇹🇷

Yerleştirilmiş video

1.016 kişi bunun hakkında konuşuyor

Diğer yandan eğitimcilerle katılımcıların canlı oturumlar yapmaya başlayacağı belirtildi. Böylelikle eğitim kapsamında akılda kalan soruları direkt olarak eğitimi veren kişiye sormak mümkün olacak.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At