Watsapp'ta çoklu görüntülü konuşma desteği - evham.net | evhamlı blog
Android İOS Mobil

Watsapp’ta çoklu görüntülü konuşma desteği

FacebookZoom uygulaması ile video konferans rekabetinde öne geçmek adına dün Messenger Rooms uygulamasını dünyaya açtı. Kısa sürede büyük talep  gören uygulama için WhatsApp güncellemesi de yolda.

50 kişiye kadar video konferans desteği veren uygulamanın WhatsApp üzerinden de ulaşılabileceği iddia edilmişti. Bugün ortaya çıkan bilgilere bakılırsa, WhatsApp bu güncellemeyi dağıtmaya başladı.

WhatsApp güncellemesi ne zaman gelecek?

Şu an için sadece belirli ülkelere bu güncellemenin geldiği ortaya çıktı. WhatsApp beta programıyla da  şu an için bu güncellemeyi almak mümkün değil. Ancak firma beta programına katılmış kullanıcılara daha önce bu özelliği sunabilir.

Tahminler bu ay sonuna kadar, Messenger Rooms bağlantısının WhatsApp üzerine gelmesi yönünde. Peki ama bu güncelleme neler getirecek. FacebookZoom ile birlikte bir anda büyüyen video konferans pazarında pay kapmak için elini çabuk tuttu.

whatsapp güncellemesi, video konferans, messenger rooms

WhatsApp güncellemesi ise, platforma üye olmayan kullanıcıları da Meseenger Rooms uygulamasına adapte etmeyi amaçlıyor. Buna göre mesajlaşma programı üzerinde bulunan bir Rooms bağlantısıyla, bu özel konferanslara katılmak mümkün olacak.

Messenger Rooms video konferans ile neler sunuyor?

Yine, hem Instagram hem de WhatsApp üzerinden de bir Rooms sohbeti de başlatılabilecek. Facebook, Messenger Rooms özellikle ücretsiz olması, platforma üye olmadan da sohbet açılabilmesi ve en önemlisi süre sınırlaması bulunmamasıyla öne çıkıyor. Zoom ise sadece ücretli kullanıcılar için bir sınırsız toplantı imkanı sunuyor.

Yorum ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Arşive Göz At

Arşive Göz At