Evham.Net
Our website is at your service to find and share the best content for you. You can contact us for all kinds of comments and opinions. Don’t forget to comment on the content you like.
Apr 28, 2020
0 View
0 0

PUBG Mobile vs Game For Peace

Written by

We Are Social dünyanın nisan ayındaki dijital karnesini raporlaştırdı. Bu rakamlara göre mobil uygulamalar ve mobil oyunlar tarafında değişen eğilimler söz konusu. Raporda nisan ayında en çok indirilen mobil uygulama belli olurken nisan ayında en çok indirilen mobil oyun da belli oldu. PUBG Mobile düşüşü Game For Peace yükselişi karşımıza çıkarken, hangi cihazlardan oyun oynanıyor bunlar rakamlarla gösteriliyor. İşte dünyanın dijital karnesi…

Nisan ayında en çok indirilen mobil oyun belli oldu

Karantina günleri gerçekten de dijital eğilimlerimizi değiştirdi. İnsanların mobilde geçirdiği vakit artarken aynı zamanda dijital ortamda üretilen içerikler de çeşitlendi. We Are Social söz konusu değişen dijital eğilimlerin bir raporunu hazırladı. Dünyanın nisan ayında dijital raporunu yayımlayan şirket birçok şeyin de değiştiğini rakamlarla söylemiş oluyor. Bunun yanında mobil uygulamalar ve oyunlar ile de daha fazla vakit geçirdik.

nisan ayında en çok indirilen mobil oyun-nisan ayında en çok indirilen mobil uygulama

Daha fazla internet kullandık, daha fazla mobil oyun indirdik ve üstüne daha fazla mobil uygulamalarda harcama yaptık. Dünyanın dijital karnesi nisan ayında oldukça ilginç rakamlara sahne oluyor.

En çok indirilen uygulamalara bir bakalım. Tahmin edeceğiniz üzere nisan ayında en çok indirilen mobil uygulama özellikle gençler arasında oldukça popüler olan TikTok oluyor. Özellikle ünlü simaların da TikTok uygulamasına giriş yapması karantina günlerinde uygulamaya olan talebi oldukça yükseltmiş gibi duruyor.

Bunun yanında listenin ikinci sırasında popüler bir diğer uygulama WhatsApp yer alıyor. Her yeni güncellemesiyle kullanıcıların istediği özelliklere kavuşan uygulama yakın zamanda Zoom’a daha büyük rakip olacak ”8 kişilik grup konuşmaları” özelliğini kazanmıştı. WhatsApp’ı sırasıyla Facebook, Instagram, Facebook Messenger, Likee, Snapchat, ShareIt, Netflix ve Spotify takip ediyor.

nisan ayında en çok indirilen mobil oyun-nisan ayında en çok indirilen mobil uygulama

Nisan ayında en çok indirilen mobil oyun listesi ise bazı ilginç isimleri içinde barındırıyor. Karantinada en çok indirilen mobil oyunlar arasında Brain Out birinci sırada yer alıyor. İkinci sırada Hunter Assasin yer alırken, WoodTurning, Johnny Trigger, PUBG Mobile, Free Fire, WormsZone.IO, Subway Surfers, Draw ClimberRescue Cut yer alıyor.

PUBG Mobile’ın indirilme oranlarının düşmesinde zaten oyunun popüler olmasından kaynaklı olarak birçok telefonda yüklü olması yer alıyor ancak 0.18.0 güncellemesinin beklenen günde gelmemesi ve hile yapan kişilerin yüksek olması, kullanıcıların oyuna olan güvenini düşürüyor.

Bizi asıl şaşırtan ise oyun içindeki harcamalarda değişen sıralama. Raporda, oyun içindeki harcamalarda en yüksek hasılatı yapan oyunun Game For Peace olduğu ortaya çıktı. Tencent’ın geliştiricisi olduğu oyunun PUBG Mobile’ın düşüşüne neden olduğu söyleniyor.

Bir önceki paragrafta da söylediğimiz gibi PUBG Mobile gerek hileciler gerek güncellemelerin geç gelmesiyle oyuncu kaybediyor. Game For Peace‘i, Honor of Kings, Monster Strike, AFK Arena, Candy Crush Saga, PUBG Mobile ve Rise of Kingdoms yer alıyor.

nisan ayında en çok indirilen mobil oyun-nisan ayında en çok indirilen mobil uygulama-04

Peki oyunseveler en çok hangi cihazlardan oyun oynuyor?

Oyun oynayan kişilerin yüzde 80’ni cihaz tercihi yapmıyor. Yani herhangi bir cihazdan oynuyor. Yüzde 69 ile ikinci sırada yer alan akıllı telefonları yüzde 40 ile bilgisayarlar takip ediyor. Oyun konsolları yüzde 26 oranında tercih ediliyorken, tablet yüzde 19 ile en az tercih edilen cihaz oluyor.

 

Article Categories:
Oyun Blogu
https://kitaponerisii.blogspot.com/

Kitap kurdu. Teknoloji meraklısı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

The maximum upload file size: 512 MB. You can upload: image, audio, video, document, text, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here